بررسی بازار صنعت نوار بهداشتی

در دنیایی که سلامت و بهداشت در درجه اول اهمیت قرار دارند، تولید نوار بهداشتی فرصتی برای کارآفرینان است. این محصولات بهداشتی ضروری همواره مورد تقاضا هستند و با افزایش آگاهی در مورد سلامت زنان و بهداشت قاعدگی، بازار نوار بهداشتی به سرعت در حال گسترش است.نوار بهداشتی یک کالای ضروری برای زنان است و تقاضا برای آن روز به روز در حال افزایش است. راه اندازی کارخانه نوار بهداشتی می تواند یک سرمایه گذاری سودآور باشد، اما نیاز به برنامه ریزی و اجرای دقیق دارد. در ادمه به یک بررسی اجمالی از بازار جهانی و داخلی این محصول میپردازیم…

بررسی بازار جهانی نوار بهداشتی

اندازه بازار محصولات بهداشتی زنانه ۴۱.۱۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ بود و انتظار می رود با نرخ سالیانه مرکب (CAGR) 6.1٪ را تجربه کند.

بازار جهانی محصولات بهداشتی زنانه به دو دسته یکبار مصرف و قابل استفاده مجدد تقسیم می شود. بخش یکبار مصرف بیشترین سهم درآمد را در سال ۲۰۲۱ به خود اختصاص داد.افزایش تقاضا برای پدهای یکبار مصرف ساخته شده از پنبه ارگانیک، که نیاز به افزودنی های شیمیایی را از بین می برد، باعث رشد درآمد این بخش می شود.

بر اساس تجزیه و تحلیل منطقه ای، بازار آمریکای شمالی بیشترین سهم درآمد را در سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص داد. انتظار می رود بازار آسیا و اقیانوسیه در طول دوره پیش بینی نرخ رشد درآمد ثابتی را ثبت کند. تعداد افرادی که در این منطقه به سن قاعدگی می رسند همراه با جمعیت در حال افزایش است که این امر باعث افزایش تقاضا برای کالاهای بهداشتی می شود.

بررسی بازار داخلی صنعت نوار بهداشتی

در ادامه ،تعداد واحدهای فعال و ظرفیت اسمی طی سال‌های گذشته ارائه می‌شود:

همچنین در جدول زیر میزان تولید انواع نوار بهداشتی طی ۵ سال گذشته ذکر شده است:

حجم صادرات محصول بر اساس کدهای تعرفه گمرکی مربوط به کالای موردبررسی طی سال‌های گذشته ارائه گردیده است:

طبق نمودار زیر میزان تقاضا بیشتر از میزان عرضه محصول می باشد و در آینده بازار با کمبود مواجه می شود، این بدان معناست که محصول مورد نظر از منظر بازار با تهدید و یا مشکل خاصی در آینده مواجه نمی شود و محصول کاملا توجیه پذیر می باشد.

پیشنهاد مطالعه: طرح تولید نوار بهداشتی

جمع بندی بررسی بازار صنعت نوار بهداشتی

با توجه به مطالعات انجام شده و بهره گیری از داده های مرکز تجارت بین المللی (ITC) و مطالعه موردی نوار بهداشتی در بازارهای داخلی و خارجی می توان تجارت این محصول را یک تجارت رو به رشد متصور شد. چراکه بر اساس پیش بینی های انجام شده توسط مرکز تجارت بین الملل ارزش بازار این نوع محصولات در سال ۲۰۲۲ به ۲۵.۶ میلیارد دلار رسید و تا سال ۲۰۲۸ با رشد مرکب سالیانه ۴.۸۴ درصد به ۳۴ میلیارد دلار خواهد رسید. دلیل این امر را می توان افزایش آگاهی در مورد حفظ بهداشت و پذیرش گسترده استفاده از نوار بهداشتی، پیشرفت‌های مداوم در پارچه مورد استفاده، قابلیت جذب و ویژگی‌های کاربرپسند ویژه انواع نوار بهداشتی دانست.درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید: 

۵/۵ - (۲ امتیاز)