طرح تولید نوار بهداشتی

طرح تولید نوار بهداشتی

نوار بهداشتی دستمالی است که از نظر ظاهری همانند پوشک نوزادان و کوچکتر از آن است، زنان در دوران عادت ماهانه برای جلوگیری از نفوذ خون خارج شده از فرج خود به لباس آن را درون شورت خود قرار می‌دهند.

یک طرف نوار بهداشتی چسب دارد و به داخل لباس می‌چسبد تا در سکون قرار بگیرد. نوار بهداشتی‌های امروزی معمولاً استریل هستند و از پوششی از الیاف مصنوعی و تودهای پنبه و مواد جاذب مایعات درون آن تشکیل می‌شوند. نوع امروزی نوار بهداشتی تا مدتها در ایران مورد استفاده نبود و زنان از پنبه و پارچه ای که در زیر آن قرار می‌دادند و یا از تا نمودن یک پارچه به طوری که مانع رسیدن خون به بیرون از لباس باشد استفاده می‌کردند و هربار آن را شسته و اتو می‌کردند.

کد تعرفه گمرکی طرح تولید نوار بهداشتی

پوشک کامل بزرگسالان به طوری که حداقل طول پوشش خارجیان ۶۰ میلی متر می‌باشد: ۴۸۱۸۴۰۱۰

معرفی کد آیسیک مرتبط با طرح تولید نوار بهداشتی

نوار بهداشتی: ۲۱۰۹۱۲۴۱

کالاهای جایگزین و مکمل نوار بهداشتی

با توجه به اینکه این محصول جزء کالاهای اصلی در زمینه بهداشت به حساب می‌آید، کالاهای جایگزینی که دارای تمامی خصوصیات مورد استفاده در نوار بهداشتی باشند، موجود نیست و عدم استفاده از این کالا منجر به بازگشت به دوران گذشته خواهد شد و باعث افزایش بیماری ها در جامعه می‌گردد. با توجه به اینکه این محصول جزء کالاهای اصلی در زمینه بهداشت به حساب می‌آید، کالاهای جایگزینی که دارای تمامی خصوصیات مورد استفاده در نوار بهداشتی باشند، موجود نیست و عدم استفاده از این کالا منجر به بازگشت به دوران گذشته خواهد شد و باعث افزایش بیماری‌ها در جامعه می‌گردد.

موارد کاربرد نوار بهداشتی

محصول مورد نظر از نظر بهداشتی دارای جایگاه ویژه بوده و جزء کالاهای اصلی به حساب می‌آید و دارای مصرف بالا در جامعه می‌باشد. این محصول امروزه بخش عمدهای از بازار را به دلیل مسائل بهداشتی به خود اختصاص داده است و با در نظر گرفتن توجه جامعه به مسائل بهداشتی امروزه این صنعت دارای رشد خول و قابل ملاحظه ای شده است. در ابتدا اغلب مصرف کنندگان این گونه لوازم بهداشتی قشر تحصیل کرده بودن ولی سرعت با عموم شهرنشینان به آثار بهداشتی این محصولات پی برده و استفاده از این محصولات همه گیر شد.

معرفی بازار هدف نوار بهداشتی

این محصول به دلیل اهمیت آن در زمینه بهداشتی در اثر روشهای تولید، عرضه و تقاضا می‌گردد. البته میزان کیفیت این محصولات بنابر شرایط اقتصادی، فرهنگی و بهداشتی جوامع و نیز توجه مسؤلان و مدیران جوامع مختلف، متفاوت است. به همین دلیل بهترین بازار مصرف این محصول در داخل همان کشور می‌باشد.

لیست تجهیزات مورد نیاز جهت تولید نوار بهداشتی به شرح زیر است:

ماشین تولید نوار بهداشتی
سایر لوازم و متعلقات

قیمت خط تولید نوار بهداشتی

قیمت کل تجهیزات مورد نیاز خط تولید بر پایه استعلام قیمت از شرکتهای واردکننده ماشین آلات اروپایی، ۴۰۰،۰۰۰ یورو بر آورد شده است که به ازای هر یورو ۳۰۰۰۰۰ ریال، ۱۲۰،۰۰۰ میلیون ریال محاسبه شده است. همچنین به همین صورت هزینه تجهیز آزمایشگاه ۲۸۰۰ میلیون ریال  برای تجهیزات کارگاهی و ملزومات اداری نیز ۱۵۰۰ میلیون ریال محاسبه شده است.

میزان سرمایه مورد نیاز واحد تولید نوار بهداشتی

بودجه: بین ۱۰ تا ۱۵ میلیارد تومان
ظرفیت تولید سالیانه: ۳۵۰ تن
مساحت زمین مورد نیاز: ۴۰۰۰ مترمربع
مساحت سالن تولید: ۸۰۰ مترمربع
میزان نیروی انسانی مورد نیاز طرح به تفکیک:
تعداد نیروی کار ماهر مستقیم مورد نیاز: ۴ نفر
تعداد نیروی کار غیر ماهرمستقیم مورد نیاز: ۱۲ نفر
تعداد نیروی متخصص مستقیم مورد نیاز: ۲ نفر
تعداد سال ساخت: ۱ سال
سرمایه ثابت: ۱۷۰،۰۰۰ میلیون ریال
سرمایه در گردش: ۲۵،۰۰۰ میلیون ریال
سرمایه کل: ۱۹۵،۰۰۰ میلیون ریال
نرخ بازده داخلی: ۴۲ %

درخواست خدمات مشاوره سرمایه گذاری

 برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد.
در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید.

نکته مهم

این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقریبی است.

امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

درصورت نیاز به تدوین طرح توجیهی می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید یا فرم اولیه سفارش طرح را تکمیل نمائید.

 

 


درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۳.۸/۵ - (۱۴ امتیاز)