تولید انواع نوشیدنی بر پایه آب پنیر

آب پنیر یک محصول جانبی است که در جریان لخته شدن شیر توسط اسید، آنزیم رنت یا فرایندهای فیزیکوشیمیایی بکار رفته برای تولید پنیر، حاصل می­گردد. آب پنیر حاوی در حدود نیمی از مواد جامد شیر شامل ترکیبات مغذی مانند لاکتوز، پروتئین و مواد معدنی می­باشد. در سال­های اخیر کاربرد آب پنیر با توجه به نیاز به کاهش آلودگی­های محیطی و کاربرد مواد مغذی در دسترس برای تغذیه جمعیت انسانی دچار سوء تغذیه، به عنوان یک ضرورت مطرح شده است. حضور ترکیبات مهم تغذیه­ای با خصوصیات کاربردی عالی، موجب افزایش استفاده از آب پنیر در زمینه­های مختلف گردیده است.

ترکیبات تشکیل دهنده­­ ی آب پنیر

براساس تعریف فدراسیون بین المللی شیر، آب پنیر در بر گیرنده­ی مواد محلول در چربی مثل ویتامین­ها، مواد کلوئیدی معدنی همراه با کازئین­ها و در بر گیرنده­ی فاز محلول شیر شامل لاکتوز، پروتئین­ های محلول، مواد معدنی محلول، اسیدهای آلی، ویتامین­ها و آنزیم­ هاست. آب پنیر ارزش بیولوژیکی بالایی دارد و حاوی میزان بالایی اسید آمینه­ی سیستئین می­باشد که به عنوان یک ماده­ی غذایی با ارزش و کیفیت مناسب برای مصرف انسانی مطرح است.

نوشیدنی هایی بر پایه آب پنیر

پروتئین های آب پنیر به دلیل داشتن ویژگی های کیفی مطلوب، طعم شیرین و مناسب، راحتی در هضم و عملکرد خوب، منبع مناسبی برای استفاده در نوشیدنی های پروتئینی محسوب می شوند.
از سال ۱۹۸۵ پنج گرایش کلی، نوآوری در صنعت غذا و نوشیدنی را تحت تاثیر قرار داده است. این گرایشها عبارتند از : راحتی ، لذت، ادغام فرهنگی، سنتها و سلامتی
تنوع گسترده ای از نوشیدنی های بر پایه آب پنیر مانند : انواع ساده، گاز دار و با طعم میوه در سرتاسر جهان تولید شده و به فروش می رسند. تولید کنندگان انواع نوشیدنی می توانند به راحتی مزیت پروتئین های آب پنیر را افزایش داده و محصولات جدیدی را تولید کنند از جمله : پروتئین هایی با قابلیت انحلال بالا در محدوده : ۱۰-۲ : PH که در تولید نوشیدنی های شفاف و پایدار با PH: 3.0 -3.2 مورد استفاده قرار می گیرند.

معایب نوشیدنی هایی برپایه آب پنیر

استفاده از آب پنیر، از زمان یونان باستان خصوصاً در موارد درمانی مورد استفاده قرار می گرفت. نوشیدنی های برپایه آب پنیر با در نظر گرفتن خصوصیات تغذیه ای، بیولوژیکی و عملکردی آن تولید می شوند.
مشکلات عمده ای که در تولید آب میوه هایی که حاوی آب پنیر هستند، وجود دارند عبارتند از:
کریستالیزاسیون لاکتوز در دمای نگهداری در یخچال
لخته شدن پروتئین آب پنیر در مواجه شدن با فرایند حرارتی
ویسکوزیته بالای محلول تغلیظ شده بر عملکرد فرایند حرارتی اثر می گذارد.
کم شدن ماندگاری در دمای اتاق
مقادیر بالای مواد معدنی در ترکیب آب پنیر باعث بوجود آمدن طعم ترش و شور نامطلوبی می گردد.

بر خلاف محدودیت هایی که استفاده از آب پنیر در تولید انواع نوشیدنی دارد ولی به دلایل زیر استفاده از آب پنیر همچنان رو به افزایش است:
آب پنیر قابلیت انحلال بالایی در محدوده ۸ -pH 3 دارد.
آب پنیر به دلیل داشتن عطر و طعم شیرین می تواند بعنوان حامل عطر و طعم در محصول عمل نماید.
ظرفیت بافری آب پنیر را می توان در زمینه بقای باکتری های پروبیوتیک در بافت روده مورد مطالعه قرار داد.
افزودن آب پنیر به دلیل زیاد کردن ویسکوزیته، احساس دهانی را در نوشیدنی ها افزایش می دهد.
آب پنیر می تواند مشکلات مربوط به آب میوه های استوایی را بر طرف کرده و آبمیوه ای ابری و پایدار ایجاد نماید.
انواع نوشیدنی های برپایه آب پنیر و ترکیبات تشکیل دهنده آنها
مزایای پروتئین آب پنیر باعث شده است که از آن بعنوان یک منبع تغذیه ای مهم در تولید محصولات متنوعی استفاده شود از جمله : شکلات بار غنی شده با پروتئین آب پنیر، کنسانتره های حاوی پروتئین آب پنیر، پروتئین ایزوله شده آب پنیر و نوشیدنی هایی بر پایه آب پنیر.

چهار گروه عمده نوشیدنی برپایه آب پنیر

۱-مخلوطی از آب پنیر و آب میوه (بندرت آب سبزیجات)
۲-نوع غلیظ نوشیدنی لبنی (تخمیر شده یا نشده)
۳- نوشیدنی های گاز دار بر طرف کننده تشنگی ( مانند : Rivella )

بازار نوشیدنی برپایه آب پنیر

امروزه در بازار پر رقابت نوشیدنی، نوشیدنی آب پنیر کلاسیک با مشکلات متععدی مواجه است. به منظور اینکه یک نوشیدنی بتواند مورد پسند مصرف کننده سخت پسند امروزی واقع شود بایستی از لحاظ ویژگی های تغذیه ای، ویژگی های حسی، خاصیت برطرف کننده تشنگی، قیمت و تصویر سلامت بخش، برای مصرف کننده مطلوب باشد. ویژگی های مورد نظر مشتری از جمله: سهولت مصرف، طعم و ارزش تغذیه ای عواملی هستند که سایز بازار این محصول را تحت تاثیر خود قرار می دهند. در مورد شیر و نوشیدنی های مرتبط با آن که استفاده از آنها بعنوان نوشیدنی های عملگر به اشکال مختلف رو به افزایش است، می توان به ماست نوشیدنی و شیرهای طعم دار و نوشیدنی های برپایه آب پنیر اشاره کرد.
نوشیدنی های بر پایه آب پنیر با میزان کربوهیدرات و نمک افزایش یافته را می توان فرمولاسیون نوشیدنی های ورزشی بکار گرفت. این نوشیدنی بر روی ریکاوری ماهیچه ها، گرفتگی عضلات، افزایش وزن (بدون چربی)، جلوگیری از تخلیه adenine nucleotides و گلیکوژن و نیز بعنوان یک محرک عصبی عمل می کند. بطور کلی از آب پنیر می توان بعنوان یک مکمل در انواع نوشیدنی استفاده کرد و خصوصیات عملکردی آنها را افزایش داد.

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید انواع نوشیدنی بر پایه آب پنیر

کد آیسیک انواع نوشیدنی تخمیری بر پایه آب پنیر ۱۵۲۰۴۱۲۷۰۴
کد آیسیک نوشیدنی تخمیری ساده بر پایه آب پنیر ۱۵۲۰۵۱۲۷۰۵
کد آیسیک نوشیدنی تخمیری طعم دار بر پایه آب پنیر ۱۵۲۰۵۱۲۷۰۶
کد آیسیک نوشیدنی تخمیری ورزشی بر پایه آب پنیر۱۵۲۰۵۱۲۷۰۷
کد تعرفه گمرکی انواع نوشیدنی تخمیری بر پایه آب پنیر : ۰۴۰۳۹۰۹۰
کد تعرفه گمرکی نوشیدنی تخمیری ساده بر پایه آب پنیر : ۰۴۰۴۹۰۰۰

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.

خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید انواع نوشیدنی بر پایه آب پنیر

ظرفیت تولید سالیانه : ۲۰۰۰ تن
نرخ برابری دلار : ۱۲۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۵۰۰۰ مترمربع
زیربنای ساختمان ها : ۳۰۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۲۰ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۳ میلیارد تومان
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۹۰۰ میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : ۳۶ درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمایه گذاری

برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد.
در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید. کارشناسان گروه ایطرح آمادگی دارند پیشنهادهایی شامل شرح خدمات متناسب با نیاز کسب و کار شما را تنظیم نموده و با قیمت رقابتی جهت تصمیم‌گیری در اختیار تیم‌های راه انداز، استارتاپ‌ها و مدیران کسب و کارها قرار دهند.

درخواست تهیه طرح توجیهی

این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقریبی است.

امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

درصورت نیاز به تدوین طرح توجیهی می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید یا فرم اولیه سفارش طرح را تکمیل نمائید.

 

 


درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۳/۵ - (۲ امتیاز)