تولید فروسیلیکو منگنز

منگنز یک عنصر شیمیایی است که با نمادMn نمایش داده میشود و نام آن از منطقه مگنزیا در یونان گرفته شده است. دو گروه عمده آلیاژهای منگنز،فرومنگنز و سیلیکو منگنزها هستند . فروسیلیکو منگنز فروآلیاژی است که از ترکیب سیلیسیم و منگنز تشکیل میشود(۱۲ تا ۱۶ درصد سیلیسیم – ۵۰ تا ۷۰ درصد منگنز) و خواص هردو آنها را دارا بوده ویکی از پرمصرف ترین فروآلیاژ در جهان به شمار میرود. فروسیلیکو منگنز جایگزین خوبی برای فروسیلیس و فرومنگنز شده است و خواص هردو را در تولید فولاد تامین میکند. استفاده از فروسیلیکو منگنز بجای فروسیلیس و فرومنگنز از نظر اقتصادی خیلی به صرفه تر بوده ،و به همین دلیل است که امروزه ،این فرو آلیاژ به‌ طور گسترده توسط فولادسازان مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه براین در فروسیلیس منگنز عناصر مضر مانند فسفر و گوگرد کمتر بوده وهمین امر باعث شده که این فروآلیاژ بعد از فرومنگنز جز پرمصرف ترین فروآلیاژ درجهان باشد. امروزه آلیاژسازی با فروسیلیکو منجر به بهتر شدن خواص فولاد شده ،به گونه ای که میتوان فولاد تمیزتری را بدون هیچ ناخالصی تولید نمود. فروسیلیکو براساس میزان سیلیس و منگنز موجود درآن ،تنوع بسیارگسترده ای دارد.

نحوه تولید فروسیلیکومنگنز

این نوع از فروآلیاژها به صورت واکنش کاهشی توسط کربن در کوره قوس تولید می شوند. کوره مورد استفاده در تولید فرومنگنز پر کربن برای تولید این دسته از فروآلیاژها نیز به کار می رود. فرآیند تولید فروسیلیکومنگنز به مراتب سخت تر از فرومنگنز است. دلیل اصلی آن اینست که میزان درجه حرارت بالاتری برای رسیدن به میزان سیلیسیم مورد نظر، نیاز است. معمولا سرباره به وجود آمده در تولید فرومنگنز کربن بالا، برای تولید فرو سیلیکو منگنز مورد استفاده قرار می گیرد. به این صورت که از اختلاط سرباره با اکسید منگنز بالا که حاوی ۳۵% تا ۴۵% اکسید منگنز، سنگ منگنز، کوارتز و کک است، فروسیلیکومنگنز تولید می شود. فروسیلیکومنگنز استاندارد، حاوی ۷۰% منگنز، ۱۸% تا ۲۰% سیلیسیم و ۱۰% آهن است.تمایل فولادسازان در سراسر جهان برای استفاده از فروسیلیکو منگنز به جای ترکیبی از فروسیلیس و فرومنگنز افزایش یافته است. دلایل متفاوتی برای این نکته وجود دارد. اولین نکته اینست که این روش صرفه اقتصادی بالاتری دارد. نکته دوم اینست که میزان عناصر مضر مانند نیتروژن و گوگرد کمتر است.

کاربرد های فروسیلیکو منگنز

۱- با توجه به اینکه فروسیلیکو منگنز خواص دو ماده فرو آلیاژی فرو سیلیس و فرو منگنز را دارا می باشد می تواند جایگزین خوبی در استفاده از این نوع از مواد گردد. که علاو بر صرفه اقتصادی در جایگزینی فرو سیلیکو منگنز ، مواد ناخالص تولید مانند گوگرد ، فسفر ، و نیتروژن در آن نیز کاهش می یابد .
۲- از جمله خواص دیگر فروسیلیکو منگنز ، کاهش کربن در فرو آلیاژ منگنز می باشد .
۳- اکسیژن زدایی و آلیاژ سازی در استیل از جمله خواص دیگر این نوع از مواد می باشد .
از فرو سیلیکو منگنز عمدتا در صنایع فولادی استفاده می گردد . و نسبت ترکیبی مواد تشکیل دهنده آن نشان دهنده میزان کیفیت این نوع از محصول برای مصرف کنندگان می باشد .عمده مواد تشکیل دهنده فرو سیلیکو منگنز از ماده معدنی منگنز میباشد . به گونه ای که چیزی در حدود ۷۰ درصد این نوع از ماده را تشکیل می دهد .سیلیسم به عنوان دومین ترکیب اصلی فروسیلیکو منگنز شناخته می گردد به گونه ای که در حدود ۲۰ درصد این نوع از فرو آلیاژها را تشکیل می دهد .
کربن ازدیگر ترکیبات تشکیل دهنده فروسیلیکو منگنز و سومین عنصر ترکیبی این نوع از مواد است که در حدود ۲ درصد این ماده را تشکیل می دهد .فسفر و گوگرد نیز از دیگر مواد تشکیل دهنده فرو سیلیکو منگنز می باشد که درصد بسیار ناچیزی از این نوع ماده را تشکیل می دهد .

بازاریابی بین المللی فروسیلیکو منگنز صادراتی

بازاریابی فروسیلیکو منگنز صادراتی بر روی جامعه هدفی متشکل از شرکت های تولیدی ابزار صنعتی در سراسر جهان متمرکز شده است.بسیاری از شرکت های تولیدی در سراسر جهان استراتژی بازاریابی خود را بر روی بازاریابی دیجیتال متمرکز کرده اند . هر ساله فروش انلاین نسبت به فروش سنتی ۱۵ درصد رشد را نشان می دهد. برای صادرات فروسیلیکو منگنز در جهان شرکت ها مستقیما با شرکت های تولیدی ظروف فروسیلیکو منگنزی و ابزاالات ساختمانی و صنعتی وارد مذاکره می شوند .

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت فروسیلیکو منگنز

کد آیسیک فرو سیلیکو منگنز۲۷۱۰۴۱۲۳۰۲

معرفی کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت فروسیلیکو منگنز

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی فرو سیلیکو منگنز : ۷۲۰۲۳۰۰۰

وضعیت واردات و صادرات فروسیلیکو منگنز

در نمودار زیر وضعیت واردات و صادرات فروسیلیکو منگنز در کشور به تفکیک سال آمده است .

وضعیت واحد های فعال تولید فروسیلیکو منگنز

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید کننده فروسیلیکو منگنز در کشور به تفکیک استان آمده است .

خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید فروسیلیکو منگنز

ظرفیت تولید سالیانه : ۲۰۰۰۰ تن
نرخ برابری دلار : ۲۸۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۱۵۰۰۰ مترمربع
زیربنای ساختمان ها : ۳۰۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۶۰ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۳۰ میلیارد تومان
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۱۸ میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : ۳۲ درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمایه گذاری

برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد.
در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید.

درخواست تهیه طرح توجیهی

این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقریبی است.

امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

درصورت نیاز به تدوین طرح توجیهی می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید یا فرم اولیه سفارش طرح را تکمیل نمائید.

 

 


درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)