طرح ایجاد زنجیره تولید گوشت مرغ

زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ شامل واحد های مرغ مادر ، واحدهای مرغ گوشتی ، کارخانه خوراک دام و طیور ،جوجه کشی ، کشتارگاه صنعتی و شبکه توزیع مرغ است.

اهمیت ایجاد زنجیره تولید گوشت مرغ

تولید محصولات مختلف در قالب زنجیره های تولید باعث می شود تا تمام عوامل در فرآیند آن به صورت زنجیروار به همدیگر متصل شوند و در این میان امکان ایجاد رانت ها و حلقه های زاید از بین رفته و در نهایت بهره و سود اصلی را حلقه ها و تولید کنندگان اصلی ببرند، نه حلقه هایی که هیچ نقشی در تولید نداشته اند

مزایا ایجاد زنجیره تولید گوشت مرغ

کاهش هزینه های واسطه ای، کاهش قیمت تمام شده محصول، پائین آوردن ریسک سرمایه گذاری، امکان برنامه ریزی برای عرضه و بازار یابی، افزایش قدرت رقابتی در بازار صادراتی، افزایش کیفیت محصول و در نهایت بهبود شاخص های اقتصادی تولید نظیر درصد تلفات، ضریب تبدیل و…

واحدهای زنجیره تولید گوشت مرغ :
1.پرورش مرغ مادر

هدف اصلی از پرورش مرغ های مادر، تولید تخم مرغ است. در تعریف، یک تخم مرغ خوب یک تخم مرغ بارور است. قابلیت باروری، درصدی از تخم مرغ های حاصل که بارور هستند را شامل می شود که در تولید طیور بسیار پر اهمیت است. اگر تخم مرغی بارور نباشد واجد جنین نبوده و قابلیت جوجه درآوری نخواهد داشت.
به طور خلاصه قابلیت جوجه درآوری در حدود 8 درصد پایین تر از باروری است چرا که برخی جنین جوجه ها در طی انکوباسیون از بین می روند. حتی اگر 93 درصد از تخم مرغ ها این قابلیت را داشته باشند، تنها 85 درصد از آنها به جوجه تبدیل می شود. ( هچ ) این مثال به نوعی بیانگر این مطلب است قابلیت باروری تا چه اندازه از لحاظ کیفیت بایستی بالا باشد تا به میزان بالاتر از میانگین هچ بتوان دست پیدا کرد.
مرغ های مادر و خروس ها در طی دوره باروری می بایست در بهترین شرایط تغذیه ای و پرورشی نگهداری شوند. سیستم تولید مثلی طیور به محیط اطراف وابستگی زیادی دارد که در شرایط ضعیف پرورش باعث تحلیل و تضعیف سیستم تناسلی می شود. به عنوان مثال شرایط محیطی می تواند در کاهش یا افزایش اندازه بیضه در خروس توسط چین خوردگی های متعدد نقش داشته باشد.
شناخت اساس فیزیولوژی تولید مثل در هر دو جنس نر و ماده و عوامل متعدد محیطی در طی روند باروری در پرورش طیور در بهره گیری از اصول صحیح مدیریتی و پرورشی گله اهمیت دارد. در این مقاله سعی شده است تا چکیده ای از مراحل فرآیند تشکیل یک تخم مرغ بارور با تکیه بر روند فیزیولوژیکی تولید مثل ارایه گردد. بدیهی است که داشتن این مطالب در درک تاثیر عوامل محیطی پرورش مسیر باروری و تولید جوجه سالم اهمیت به سزایی خواهد داشت. هر باروری در هر حیوان به تولید تخمک از جنس ماده و اسپرم از جنس نر وابسته است. هر مشکلی در تخمک یا اسپرم سبب کاهش باروری می شود.

 

2.پرورش مرغ گوشتی

صنعت پرورش مرغ دارای 2 بخش است:
الف- صنعت پرورش مرغ گوشتی
ب- صنعت پرورش مرغ تخم‌گذار.
در صنعت پرورش مرغ گوشتی، جوجه یک‌روزه را که حدود 40 گرم وزن دارد به مدت 40 تا 50 روز (به‌طور میانگین 42 روز) تا رسیدن به وزن 2 تا 5/2 کیلوگرم نگهداری و پرورش می‌دهند. برای این منظور بایستی از نژادهایی استفاده شود که دارای استعداد تولید گوشت بالا باشند.

مهم‌ترین نژاد های مرغ گوشتی:

مرغ بانام علمی Gallus gallus متعلق به خانواده قرقاولان‌ (Phasianidae)، زیررده نو مرغان، از راسته ماکیان‌سانان (Galliformes) است.

3.تولید دان مرغ

دان مرغ از چه چیزهایی ساخته شده است؟
قسمت عمده دان مرغ از مواد خوراکی گیاهان، منابع حیوانی و مواد معدنی ساخته می شود با این وجود و برای اینکه گله پرورشی با نقصان منابع غذایی روبرو نشود، بسیاری از افزودنی ها مجاز به این منابع اضافه می شود. لازم به یادآوری است که موادی که برای تهیه خوراک مرغ از آن استفاده می شود باید عاری از هر نوع آلودگی، فساد و کپک زدگی باشد همچنین رنگ و بوی غیر طبیعی نداشته باشند.
منابعی که برای تهیه دان مرغ از آن استفاده می شود عبارتند از : گندم، کنجاله سویا، ذرت، گلوتن ذرت، پودر گوشت، پودر ماهی، پودر استخوان یا صدف، املاح و مواد معدنی ، ویتامین ها، آمینو اسیدهای ضروری، روغن، کولین کلراید، جوش شیرین ،نمک ،انواع افزودنی ها مجاز و…

طرز تهیه دان مرغ (روش های تهیه خوراک طیور)

اگر می خواهید یک جیره متوازن و مناسبی را درست کنید، باید اجزای تشکیل دهنده آنها را بشناسید و مطابق با فاکتورهای غذایی پرندگان مخلوط کنید چون نحوه درست کردن اجزای مختلف جیره، هائز اهمیت است.
دان آماده ای که برای تغذیه مرغ ها ساخته می شود، به این صورت است که، تمام اجزای خوراک، درون میکسرهای خاص ریخته شده و با یکدیگر ترکیب می شوند. ترکیب دان مرغ باید طوری باشد که تمامی مواد مغذی به صورت کاملا یکسان، در اجزای دان موجود باشد حتی شرایط و زمان ترکیب سازی هم باید، به شیوه درستی انجام بپذیرد و تک تک اقلام جیره، با ترتیب های خاصی به مخلوط کن ها اضافه شوند.
جیره متراکم( کنسانتره ها)هم، در واقع قسمتی از خوراک پرندگان است که، پرورش دهندگان با افزودن سویا، ذرت و یا سایر اقلام مورد نیاز، خوراک کاملی را تهیه می کنند که برای مصرف طیور قابل استفاده باشد.
ترکیب این خوراک متراکم با یکدیگر متفاوت است اما حاوی انواع آمینو اسیدها، املاح و موادمعدنی، انواع ویتامین ها، انواع سبوس و کربو هیدراتها، آنزیم ، و … است. که بعد از توازن با سایر مواد، به صورت افقی داخل میکسرها ریخته شده و با یکدیگر ترکیب می شوند.
خوراک مرغ معمولا به شکل آردی ،پلت و کرامبل است.

4.جوجه کشی

در طبیعت پرنده مادر در زمان کرچ شدن یا خوابیدن بر روی تخم ها شرایط مناسب دما، رطوبت و اکسیژن رسانی را انجام میدهد، و با استفاده از منقار خود تخم ها را می چرخاند. تا جوجه ها بر اساس نوع پرنده به جوجه تبدیل شوند.
در دستگاه های جوجه کشی امروزی نیز همین شرایط خاص جهت تبدیل تخم های نطفه دار به جوجه اعمال می شود، که این شرایط شامل موارد زیر می شود :

1.دمای کافی و یکنواخت
2. رطوبت کافی و یکنواخت
3. چرخاندن خودکار تخم ها
4.تهویه مناسب داخل دستگاه

کشتارگاه مرغ

کشتارگاه صنعتی مرغ به طور معمول دارای بخش‌های مختلفی به شرح زیر است:
1.خط کامل کشتار مرغ
2.بسته بندی و قطعه بندی
3.سردخانه
4.کارخانه تبدیل ضایعات (تهیه پودر گوشت)
5.تصفیه فاضلاب

واحدهای مختلف کشتارگاه مرغ شامل:

1.سکوی پذیرش مرغ زنده
2.سالن پذیرش
3.خط کشتار
4.سالن کشتار
5.تخلیه شکم
6.شستشوی مرغ
7.چیلر آبی (خنک کننده)
8.خط آب چکان
9.آب چکان (اتاق سرد)
10.بسته بندی و قطعه بندی مرغ
11.واحد تونل انجماد به ظرفیت
12. واحد نگهداری (سردخانه)

نحوه کشتار،بسته بندی و حمل نقل گوشت مرغ:

(كشتارگاه) طيور زنده با رعايت كليه شرايط ذبح شرعي توسط ذابحين آموزش ديده ذبح مي گردد( عملیات ذبح توسط سلاخ و هنگامی صورت می گیرد که خط کشتار در جهت قبله باشد).اين امر توسط مسئول نظارت بر ذبح شرعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در سازمان دامپزشكي و اداره كل دامپزشكي به صورت مستمر نظارت مي گردد.
– (خط كشتار) مرغ پس از كشتار و خارج شدن كامل خون در آب 75-65 درجه وارد شده و آماده پركني مي گردد.سپس در پركنها، پر خود را از دست داده و توسط كارگران مجرب امعاء و احشاء‌خوراكي و غير خوراكي به وسيله شكاف طولي از شكم خارج مي گردد.
– مسئول فني بهداشتي كليه لاشه هاي مرغ را به صورت تك تك مورد بازرسي قرار داده و لاشه هاي زير وزن لازم و لاشه هاي بيمار را از خط كشتار خارج و حذف مي كند.در صورتي كه لاشه مرغ نياز به اصلاح داشته باشد اصلاح مي گردد.
– لاشه مرغ به چيلر اول كه تميز كننده مرغ بوده و داراي آب با دماي 15 درجه مي باشد به مدت ده دقيقه وارد و شسته مي شود و بعد از آن وارد چيلر دوم كه حاوي آب يخ با برودت صفر تا 4 درجه مي باشد مي گردد.در چيلر دوم برودت سطح لاشه مرغ به 4 درجه بالاي صفر ميرسد.
– مرغ پس از خروج از چيلر، روي خط آبچكان قرار گرفته و پس از شستشو به مدت 20 دقيقه آب اضافي آن خارج و به صورت همزمان خنك مي گردد و سپس روي قفسه هاي مخصوص چيده شده و به پيش سرد با برودت صفر درجه وارد به نحوي كه سطح لاشه به برودت 4 + 0 درجه مي رسد.
بسته بندی و عرضه مرغ :
1- مرغ از پيش سرد خارج و به اتاق بسته بندي وارد مي گردد و پلاستيك هاي داراي مشخصات كامل از جمله: 1- نام كشتارگاه توليد كننده، 2- تاريخ توليد، 3- بهترين زمان مصرف كه 48 ساعت پس از توليد مي باشد.4- برودت نگهداري مرغ كه 4 + 0 مي باشد.
تذكر: مرغ تخمگذار و مادر به صورت تازه خنك شده به بازار عر ضه نمي شود، بلكه منجمد شده و فقط به مصرف صنعتي(سوسيس و كالباس) مي رسد.براي جلوگيري از فساد مرغ لازم است مرغ در برودت 4 + 0 درجه توليد و بسته بندي و حمل و در مراكز عرضه به فروش برسد.در صورتي كه مرغ در يكي از سه حلقه زنجيره كشتارگاه،‌ حمل و نقل و در مراكز عرضه برودت لازم را از دست بدهد موجب خارج شدن آب ميان بافتي و وجود خونابه در داخل پلاستيك و تسريع در فساد مرغ خواهد شد.لذا لازم است مرغ در همه مراحل در برودت 4 + 0 درجه باشد.
2- مرغ پس از بسته بندي در سبدهاي 10-8 تايي چيده شده و به داخل پيش سرد تا زمان حمل برده مي شود پيش سرد به نحوي تنظيم مي گردد كه عمق عضله مرغ به صفر تا دو درجه برسد.
3- حمل و نقل : خودروهايي كه بخواهند در قسمت حمل و نقل فرآورده هاي خام دامي از جمله گوشت سفيد مرغ فعاليت نمايند بايد از اداره كل دامپزشكي استان كارت اشتغال به فعاليت در اين امر دريافت نمايند.خودروها قبل از تحويل مرغ بسته بندي شده، ترموكينگ خود را روشن نموده و برودت كانتينر خود را به صفر تا دو درجه مي رسانند.سبدهاي حاوي مرغ بسته بندي به صورت سرد به خودروهاي حمل منتقل مي گردد.مسئولين فني بهداشتي دامپزشكي بر بارگيري نظارت كامل داشته و مرغ سرد با برودت صفر تا دو درجه را در داخل سبد و در خودروهاي داراي ترموكينگ و دماسنج كنترل مي نمايند و براي اين خودروها، گواهي حمل بهداشتي صادر مي نمايند.شبكه دامپزشكي شهرستانها براي ارسال مرغ بسته بندي سرد تازه و يا بسته بندي منجمد براي استانهاي ديگر و يا شهرستانهاي مجاور گواهي حمل بهداشتي صادر مي نمايند.در صورتي كه اين محموله ها به وسيله هواپيما به جزاير آزاد حمل شود، شبكه دامپزشكي در فرودگاه اصفهان چگونگي ارسال محموله را كنترل و گواهي حمل بهداشتي با رعايت كليه ضوابط صادر مي نمايد.
4- مرغ بسته بندي منجمد از تونل خارج شده و وارد سالن بسته بندي در كارتن مي شود. ه- در اينجا هر 8 تا 10 مرغ داخل يك عدد كارتن بسته بندي و سپس شرينك پك شده و تاريخ توليد و اطلاعات مربوطه روي كارتن درج مي گردد.و- سپس كارتن هاي حاوي مرغ منجمد در سالن هاي نگهداري با برودت 18- درجه نگهداري مي گردد.كليه مراحل فوق تحت نظارت دامپزشك صورت مي گيرد.ز- مسئولين فني براي كنترل كيفي محصول از توليدات نمونه برداري و جهت انجام آزمايش هاي لازم به آزمايشگاه ارسال مي نمايند.همچنين توسط دماسنج هاي مخصوص، برودت عمق لاشه اندازه گيري شده كه برودت آن طبق استاندارد بايد از 12- درجه كمتر نباشد.
5- محموله هاي منجمد توسط خودروهاي مخصوص يخچالدار كه برودت 18- درجه را ايجاد مي نمايند حمل مي گردد.ط- مسئولين فني بهداشتي پس از كنترل كليه ضوابط بهداشتي مرغ منجمد از جمله بسته بندي در كارتن، نحوه انجماد، اندازه گيري برودت عمق لاشه كه بايد كمتر از 12- درجه نباشد.جهت صدور گواهي بهداشتي حمل توسط شبكه هاي دامپزشكي شهرستانها به استانهاي مختلف گواهي سلامت صادر مي نمايد.ي- مرغ گوشتي منجمد در مراكز عرضه بايد در فريزرهاي با برودت هاي 18- درجه نگهداري گردد.

واحدهای فعال زنجیره تولید گوشت مرغ

برای مشاهده لیست شرکت های زنجیره تولید گوشت مرغ در کشور روی لینک  کلیک کنید.

 لیست شرکت های زنجیره تولید گوشت مرغ

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح ایجاد زنجیره تولید گوشت مرغ

ظرفیت تولید سالیانه : 5میلیون قطعه
نرخ برابری دلار : 25000 تومان
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 180 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 220 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 75 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 37 درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمایه گذاری

 برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد.
در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید.

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.

 

 


درصورت تمايل به اين مطلب امتياز دهيد: