طرح بهره برداری از مرکز آموزش و اعزام پرستار

پرستار در منزل به کسی می گویند که با خدمات پزشکی و پرستاری آشنایی کامل دارد.مرکز پرستاری ناجی انواع خدمات پرستاری در منزل را با بهترین کیفیت و همراه مجرب ترین پرستاران مرد و زن ارائه می دهد. در سالیان اخیر با تغییر سبک و روش زندگی نیاز به پرستاری در منزل روز به روز بیشتر شده است.کم بود وقت،نبود تخصص،مشکلات اقتصادی،هزینه های بالای مراکز درمانی مزید بر علت شده که مردم بجای انتقال یا بستری بیمار و سالمند خود در بیمارستان این کار را در منزل و با حضور پزشک یا پرستار در کنار خود انجام دهند.

چرا پرستار در منزل می خواهیم؟

اگر نیاز به مراقب در منزل دارید باید از مراکز معتبر و باسابقه درخواست کنید. زیرا چندین ساله به خاطر رشد کسب و کار پرستاری و ویزیت در منزل مجموعه هایی بدون کسب مجوز های رسمی از وزارت بهداشت و نامعلوم بودن فعالیت های آنها اقدام به خدمات پرستاری برای مردم می کنند.پرستاری کاری وابسته به تجربه،مهارت،و علاقه است اگر غیر از این و فقط برای درآمد و چیزهای دیگر باشد قطعا مشکلات زیادی را برای خانواده ها به همراه می آورد.

چه پرستاری در منزل مناسب ماست؟

انتخاب پرستار باید با نوع نیاز ما همسان باشد. به این صورت که اگر برای سالمند،کودک،یا بیمار خود درخواست پرستار کرده اید از نظر سن،جنسیت،مهارت و تخصص،اخلاق و رفتار و تجربه باید مورد بررسی قرار بگیرد. بر اساس نیاز و خواسته خود از کارشناسان مشاوره گرفته و توضیحات کامل را داده و توافقات و قراردادهای مالی را انجام دهید تا پرستار مورد نظر به منزل شما اعزام شود.

چه خدماتی توسط پرستاران و مراقبین در منزل انجام می شود؟

پرستاران دارای مدارک تحصیلاتی دانشگاهی و تجربه کاری در زمینه مراقبت از بیمار هستند و علاوه بر انجام دستورات پزشکی مانند دارودرمانی و نظارت بر علایم حیاتی میتوانند برخی در برخی از فعالیت های شخصی سالمند به او کمک کنند. به چند مورد از شرح وظایف پرستار اشاره شده است.

انجام تزریقات وریدی، عضلانی
مراقبت از بیماران دیابتی
مراقبت از زخم بستر
سونداژ
گاواژو لاواژ
کولوستمی
تراشه گذاری
مانیتور کردن ضربان قلب، تعداد تنفس، دمای بدن
پانسان زخم
مراقبت از زخم های دیابتی

وظایف مراقبین در منزل چیست؟

مراقبین به امور غیر پزشکی بیمار رسیدگی می کنند. اگر بیمار در انجام امور روزانه و کارهای شخصی نیاز به کمک داشته باشد و کاملا وابسته و یا نیمه وابسته باشد می تواند از خدمات مراقبتی در منزل استفاده کند. این فعالیت ها شامل موارد زیر است:

همراهی و مصاحبت با بیمار
کمک در غذا خوردن
تحرک بدنی(جابجا شدن و تحرک مانند بلند شدن از رخت خواب و نشستن روی ویلچر یا صندلی)
تغییر پوزیشن
بهداشت فردی(رفتن به دستشویی و استفاده از آن، تمیز کردن خود و بلند شدن و از دستشویی بیرون آمدن)
مراقبت شخصی (شانه کردن موها، اصلاح کردن، آرایش کردن)
استحمام و دوش گرفتن
دادن به موقع داروها
برخی از بیماران می توانند فعالیت های شخصی خود را انجام دهند اما قادر به انجام امور خانه، امور اداری و یا استفاده از برخی وسایل نباشند. این فعالیت ها تحت عنوان فعالیت های ابزاری روزانه زندگی نام برده می شوند که مراقب می توانددر این زمینه به بیماران کمک کند. در اینجا لیستی از فعالیت های ابزاری زندگی روزانه مشخص شده است.

انواع پرستار در منزل:

1-پرستار سالمند

2- پرستار کودک نوزاد

3- پرستار و مراقب بیمار

1- پرستار سالمند در منزل مورد نیاز خانواده هایی است که سالمند آنها از نظر بالا رفتن سن و شرایط جسمانی و روحی نیاز به مراقبت دارند. عموم سالمندان به خاطر شرایط خاص و هزینه های بالای بستری در بیمارستان و مراکز درمانی ترجیح می دهند این اتفاق در محیط خانه و در کنار اعضای خانواده صورت پذیرد.

خدمات پرستاری از سالمند:

مراقبت از سالمند

رسیدگی به روند درمان

کمک به بهداشت و نظافت

هم صحبتی برای تقویت روحیه سالمند

2- پرستاری از کودک در منزل برای خانواده هایی که دونفر به واسطه شاغل بودن در بیشتر اوقات در کنار فرزندان در منزل نیستند مناسب است. پرستار در امورات درسی و تغذیه ای و نگهداری کمک شایانی به خانواده های شاغل به صورت ساعتی یا شبانه روزی می کند.

خدمات پرستار کودک و نوزاد

برنامه ریزی دارویی

برنامه ریزی تغذیه

امورات خانه داری

تعویض پوشک،حمام و نظافت

برنامه ریزی تفریحی و سرگرمی برای کودک

کمک درسی

3- پرستار بیمار برای بیمارانب که پس از عمل نیازبه ادامه درمان در منزل دارند مناسب است. جانبازان و معلولان عزیزی که در منزل زندگی می کنند در مواقعی نیاز به پرستار و مراقب در منزل دارند. مرکز پرستاری ناجی خدمات ویژه بیماران CCU-CVA-CP- MS-ICU و و همچنین بیماران اعصاب و روان و بیماران سرطانی را به پرستاران و بهیاران متخصص در منزل نگهداری و مراقبت می کند.

خدمات پرستار بیمار

تزریقات فیزیوتراپی پانسمان

کمک به نظافت شخصی بیمار

فیزیوتراپی

بهبود روند بیماری

برنامه ریزی تغذیه ایی و دارویی بیمار

 

هزینه خدمات مراقبت ـ پرستاری در منزل چه میزان است؟
هزینه خدمات در منزل 20 تا 25 درصد ارزان تر از خدمات مراقبتی در بیمارستان ویا آسایشگاه های سالمندان است. هزینه خدمات پرستار در منزل به وخامت بیماری و مدت خدمات و نیاز های بیمار بستگی دارد. برای کسب اطلاعات دقیق از هزینه های مراقبت در منزل می توانید از کمک مشاورین حاضر در مرکز پزشکی سلامت اول که به صورت 24 ساعته آماده پاسخ گویی هستند کمک بگیرید.

 

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی مي توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.