طرح تولید آبمیوه گیری

امروزه دستگاههای آب میوه گیری در طرح ها و مدلهای متنوع به بازار عرضه می گردد. آبمیوه گیری از جمله لوازم برقی خانگی می باشد که جهت تهیه آب میوه های طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی موارد مصرف و کاربرد تولید آبمیوه گیری

آبمیوه گیری جهت تهیه آب میوه های طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد.

قطعات آب میوه گیری

اهرم فشارنده ، درپوش یا مخزن ، صافی یا توری ، ظرف یا مخزن ، در پوش دهانه ، کلاهک صفحه برنده ، صفحه برنده ، کلاهک لاستیکی ، محفظه موتور ، گیره B و A ، صفحه کلید ، کلید ، دیود ، زغال کربنی خازن ، پیچ موتور پایینی ، سیم رابط ، صفحه پایینی دستگاه ، صفحع مشخصات ، برس تمیز کننده ، ظرف شیشه‌ای یا بلوری ، تیغه برنده ، حلقه بالا رونده ، متصل کننده بالایی ، پیچ و مهره و واشر.

بررسی کالاهای جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف تولید آبمیوه گیری

در گذشته جهت تهیه آب انواع میوه ها از بمیوه گیری دستی استفاده می شد اما اکنون با توجه به سهولت اسـتفاده صرفه جویی در زمان، کارایی بهتر این وسیله از استقبال بیشتر نسبت به نوع دستی آن برخوردار است.

 

 

کلیه قطعات متشکله آبمیوه گیری به دو روش تهیه می شود.

به صورت حق العمل کاری بر اساس سفارش به خارج از واحد تولیدی شامل صفحه زیرین دسـتگاه، روپـوش الکتروموتور، رابط شفت الکتروموتور، تیغچه توری، حفظه توری رنده، درپوش قیـف، دسـته فشـارنده، وسـیله مخصوص باز بسته کردن تیغچه ظرف تفاله گیر.
خرید دسته ای از اقلام مورد نیاز از طریق بازار داخل، شامل کلید قطع وصل برق سیم اتصال برق، ترمینـال ورودی برق، نایلکس، جعبه، کاتالوگ، فوم کارتن.

استانهای پیشنهادی محل اجرای طرح تولید آبمیوه گیری

همدان، یزد، خراسان رضوی، خراسان شمالی، کرمان هرمزگان می باشد.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید آبمیوه گیری

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطه شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع مخلوط کن برقی خانگی ۲۹۳۰۵۱۲۳۵۳

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید آبمیوه گیری

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع مخلوط کن برقی خانگی ۸۵۰۹۴۰۰۰

فرآیند تولید آبمیوه گیری

ساخت آبمیوه گیری متشکل از ایستگاه مونتاژ، ایستگاه بسته بندی ١٢ ایستگاه کنترل می باشد.

در اولین ایستگاه عملیات مونتاژ کلید قطع وصل جریان برق دسته بست گهدارنده در پـوش بـه روپـوش الکترموتور انجام می گیرد.
در مرحله بعد عملیات مونتاژ رابط به شفت الکترو موتور صورت گرفته سپس داخل روپـوش آمـاده شـده در ایستگاه قبلی قرار داده می شود.
ابتدا ترمینال ورودی برق در قسمت صفحه زیری دستگاه سپس سیم های مربوطه از قبیل سیم های الکترو موتور روپوش اتصال برق ورودی به آن متصل می گردند. بعد از این عمل صفحه زیرین با پـیچ بـه واشـر بـه قسمت تحتانی الکتروموتور روپوش الکتروموتور مونتاژ می گردد.
در این ایستگاه محفظه توری رنده (تیغچه) روی قسمت فوقانی روپوش الکتروموتور در جای مربوطـه تعبیـه میگردد. سپس توری را در داخل آن قـرار داده بعـد تیغچـه بـا وسـیله مخصـوص بـه خـود روی رابـط شـفت الکتروموتور بسته می شود.
در این ایستگاه که آخرین مرحله مونتاژ می باشد دسته فشارنده، قیف سیم دسته شده اتصال بـرق دسـتگاه داخل تفاله گیر گذاشته می شود در موقع لزوم از آنها استفاده گردد سپس ظرف تفاله گیر در کنار دسـتگاه آبمیوه گیری قرار داده می شود.
قرار دادن محصول داخل نایلکس سپس احاطه سازی آن با یونولیت (فوم) در این مرحله انجام می شود. کـه به همراه دستگاه کاتالوگ راهنمای استفاده از آن نیز اضافه می شود جعبه های ارسالی از مرحلـه قبـل داخـل کارتون گذاشته می شود عملیات دسته بندی نهایی جهت حمل کالا به انبار محصول صورت می گیرد.

وضعیت واحد های فعال تولید آبمیوه گیری

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید آبمیوه گیری در کشور به تفکیک استان آمده است .

 

 

وضعیت واردات و صادرات آبمیوه گیری

نمودار واردات و صادرات آبمیوه گیری در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

 

 

 

بررسی اهمیت استراتژیکی کالا در دنیای امروز

از آنجایی که این محصول جز کالاهای اساسی در دنیای امروز نمی باشد دارای اهمیت استراتژیکی نیز نخواهد بود امـا بدلیل اهمیت انرژی در زندگی بکاربری انواع کم مصرف این محصول ائز اهمیت توجه می باشد.

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده آبمیوه گیری

در سالهای اخیر صادرات آبمیوه گیری به کشور های همسایه از جمله آذربایجا عراق افزایش چشمگیری داشته است و کشورهایی مانند پاکستان ارمنستان ترکمنسـتان تاجیکسـتان آلمـان نیـز بـازار مصـرف محصـولات مـا را شـامل می شوند. از جمله تولید کننده ها دیگر که سهم عمده واردات این محصول به کشور را دارند مـی تـوان بـه ترکیـه . چینو ایتالیا اشاره کرد.

بازار آبمیوه گیری

لازم بذکر که با توجه به محصولات موجود در بازار شرکت های بزرگ قدرتمند تولید کننده آبمیـوه گیـری برقی در دنیا، تولید کننده محترم باید در نظر داشته باشد که در ابتدا توان رقابت با تولید کننده های بزرگ خـارجی داخلی که جزو تامین کننده های اصلی این محصول در کشور می باشند را نخواهد داشت بهمین خـاطر پیشـنهاد مـی گردد که در گام نخست جهت جذب بازار برای عرضه محصول خود اقدام بـه مونتـا محصـولات تولیـدی یـک شـرکت معتبر شناخته شده بپردازد سپس با افزایش دانش فنی، کسب یشرفتهای جدیـد در تکنولـوژی تولیـد محصـول رعایت استانداردهای جهانی به عرضه کالاهای تولیدی با عناوین جدید اقدام نماید.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید آبمیوه گیری

ظرفیت تولید سالیانه : ۳۶ هزار دستگاه درسال
نرخ برابری دلار : ۱۶۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۲۰۰۰ مترمربع
زیربنای کل : ۱۵۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۱۸نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت :۲ میلیارد تومان
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۱۶۰ میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : ۴۲ درصد

نکته مهم

این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقریبی است.

امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

درصورت نیاز به تدوین طرح توجیهی می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید یا فرم اولیه سفارش طرح را تکمیل نمائید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)