طرح تولید آب گازدار

سودا یا آب گازدار یا آب کربناته آبی است که در آن کربن دی‌اکسید، تحت فشار حل شده باشد.
آب گازدار یکی از مواد اولیه برای ساخت نوشابه‌های گازدار است.
سودا معمولاً با آب میوه مخلوط و مصرف می‌شود.
آب گازدار اسیدی است دی اکسیدکربن و آب، طی یک واکنش شیمیایی، اسید کربنیک تولید می‌کنند؛ نوعی اسید ضعیف که ثابت شده همان گیرنده‌های عصبی را در دهان شما تحریک می‌کند که خردل می‌کند. این تحریک نوعی سوزش و گزش در دهان به وجود می‌آورد که برای بسیاری افراد تحریک‌آمیز و خوشایند است.
PH آب گازدار بین ۳ و ۴ است که نشان می‌دهد کمی‌اسیدی است، با این حال نوشیدنش اسیدیته بدن را تغییر نمی‌دهد.
کلیه‌ها و ریه‌های شما دی اکسیدکربن اضافی را دفع می‌کنند. این کار باعث می‌شود فارغ از این که چه چیزی می‌خورید و چه چیزی می‌نوشید، PH الکالین خون شما بین ۷٫۳۵ تا ۷٫۴۵ باقی بماند.
اگر چه هنوز تحقیقات زیادی در این زمینه انجام نشده است، اما مطالعات متعددی نشان داده است که بله، آب آشامیدنی گازدار شما هنوز از آب معمولی بهتر است (و متخصصان تغذیه تمایل دارند تا با آن موافق باشند.) با توجه به این که آب گازدار فقط آب معمولی است که با گاز کربن حبابدار شده است، این امر منطقی است.
این حباب‌ها ممکن است احساس سیری شما را بیشتر کند و یا اگر به سرعت نوشیده شود، مقداری سوء هاضمه به شما خواهد داد و این می‌تواند بر میزان نوشیدن آب شما اثر بگذارد.
یک مطالعه پزشکی ورزشی نشان داد افراد ورزشکاری که آب گازدار در دست داشتند، بعد از تمرین احتمال کمتری برای هیدراته ماندن داشتند. با این حال، یک مطالعه دیگر نشان داد که بچه‌هایی که یک دستگاه مخصوص گازدار کردن آب در خانه داشتند (مثل یک Soda Stream) از بچه‌هایی که این دستگاه را نداشتند، بهتر هیدراته شدند.
هیچ شواهدی وجود ندارد که آب آشامیدنی گازدار روی سطح کلسیم شما هیچ تاثیری بگذارد. این مطلب ممکن است از مطالعه سال ۲۰۰۶ ناشی شود که نشان داد زنان سالمندی که هر روز سودای شیرین می‌نوشیدند، نسبت به زنانی که آن را نمی‌نوشیدند، دارای تراکم استخوانی کمتری بودند. زنانی که آب کربناته ساده می‌نوشیدند، هیچ گونه کاهشی در تراکم نشان ندادند.

بازارسنجی پیش از تولید

پیش از آنکه شما تبدیل به یک تولید کننده خوب شوید باید ابتدا یک تاجر و یک بازاریاب خوب باشید ، یعنی قبل اینکه تولید یک محصول را شروع کنید ، اول باید تا مدتی بازار سنجی محصول را انجام داده باشید تا بازار را به صورت کامل ارزیابی کرده و در امر فروش خبره شده باشید ، سپس به تولید آزمایشی آن محصول اقدام نمایید . برای مثال تولید نوشیدنی آب گازدار ، باید بازار مناسبی در میان توزیع کنندگان و کل فروشان و صادرکنندگان یافته باشید و بعد از ارزیابی بازار محصولات خودتان عرضه کنید.

تهیه طرح توجیهی خط تولید نوشیدنی آب گازدار اسانس دار

در ابتدای کار شما باید یک طرح مناسب برای ایجاد خط کامل تولید نوشیدنی آب گازدار تهیه نمایید . این طرح شامل ظرفیت تولید ، تعداد شاغلین ، سرمایه کل و سرمایه در گردش و سایر مسائل مالی ، بحث فنی و قیمت ماشین آلات ، تاسیسات کارخانه ، سوله و ابعاد سوله ، محوطه و مساحت طرح و محوطه سازی و …. باید باشد.

ساخت و تجهیز کارگاه و تاسیسات و انتخاب پیمانکار جهت ساخت سوله
در این مرحله فضای مورد نیاز ، زمین ، ساختمان و ابنیه ، سوله و …. را بررسی کرده و اقدامات اجرایی را آغاز خواهید کرد . تمامی مراحل انجام این کار در طرح توجیهی آمده است .
مجوز و سایر اقدامات اداری برای راه اندازی خط تولید آب گازدار

با رجوع به اداره صنعت معدن منطقه مورد اجرای طرح اقدام به اخذ مجوز و سایر اقدامات اداری نمایید . همچنین برای تولید آب گازدار به مجوز از سازمان غذا و دارو و همچنین همکاری اداره آب نیاز است .

فرآیند تولید آب گاز دار

برای تولید آب گازدار ابتدا به سیستم تصفیه مناسب نیاز است تا آب در چند مرحله تصفیه شده و وارد مخازن شود . چند مخزن استیل در ابتدای خط نیاز است .
همچنین برای تولید آب گازدار اسانس دار ، مخزن پروسس یا میکسر لازم است در خط قرار بگیرد . سپس توسط سیستم انتقال ؛ آب اسانس دار تصفیه شده وارد دستگاه اینترمیکس تزریق گاز (کربوکولر) شده و به آن گاز اضافه شده و آب گازدار تولید می گردد . سپس آب گازدار اسانس دار توسط دستگاه تری بلوک در بطری پر شده و بسته بندی می شود و سپس تاریخ زنی و شماره گذاری شده و توسط دستگاه شیرینگ بسته بندی نهایی می گردد .
بطری هایی که برای بسته بندی آب گازدار نیاز است می تواند بطری پلاستیکی (پت) یا شیشه باشد . معمولا بطری پت در محل کارخانه تولید می گردد .
مرحله انبار کردن محصول آب گازدار
دمای انبار باید بسیار پایین باشد که توسط سیستم های تهویه و چیلر مناسب سازی دمای انبار انجام می گیرد .
بازاریابی پس از تولید
اکنون نوبت به بازاریابی محصولات تولیدی که خود تولید کرده اید میرسد . بسته به نوع محصول تولیدی ، بازاریابی ها متفاوت میباشد . اگر در گستره کل کشور قصد فروش محصول خود را دارید بازاریابی اینترنتی گزینه مناسبی میباشد . در فروش محصولات غذایی نقش عوامل توزیع و پخش ،نقش بسیار مهمی است که نباید نادیده گرفته شود . توجه داشته باشید که اگر کیفیت محصول شما خوب و قیمت مناسب باشد شما کار سختی در بازاریابی و فروش نخواهید داشت . اگر محصول شما یک محصول صنعتی و اولیه است ترتباط با صنایع و میزان نفوذ شما در صنعت ، نقش مهمی را ایفا میکند.

ماشین آلات و تجهیزات طرح توجیهی آب معدنی (آشامیدنی) گازدار و طعم دار :

ماشین آلات و تجهیزات طرح توجیهی آب معدنی (آشامیدنی) گازدار و طعم دار شامل سیستم تصفیه آب به روش اسمز معکوس یا RO ، دستگاه آنسکرام بلر یا ردیف کن بطری ، دستگاه باد کن پریفرم ، هاپر های مربوطه ، دستگاه تری بلوک جهت بسته بندی نوشابه های گاز دار ، سیستم دوزینگ کننده آب و عصاره به صورت وینتوری ،تجهیزات پنوماتیکی ، بخش شستشوی بطری ، بخش پرکن با تعداد نازل پیش بینی شده ، بخش دربندی بطری پت ، دستگاه اینترمیکس شامل تانک های استیل و تانک تحت فشار و همچنین مخلوط کن انژکتوری گاز ، سیستم خنک کننده ، دستگاه برچسب زنی بطری ، PLC های مربوطه ، دستگاه شرینگ پک ردیف کن سه خطی ، ایر کانوایرها یا کانوایره های هوایی مستقیم و منحنی و غیره می باشد که از ماشین سازان داخلی قابل سفارش خرید و نصب و راه اندازی می باشد.

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید آب گازدار

کدآیسیک آب معدنی طبیعی غنی از گاز : ۱۵۵۴۴۱۲۳۷۶
کدآیسیک آب معدنی طبیعی گازدارشده : ۱۵۵۴۴۱۲۳۷۷
کدآیسیک آب معدنی طبیعی گازدار : ۱۵۵۴۴۱۲۳۷۳
کد تعرفه گمرکی آب گاز دار: ۲۲۰۱۱۰۰۰

وضعیت واردات و صادرات طرح تولید آب گازدار

در نمودار زیر وضعیت واردات و صادرات آب‌معدنی و آب گازدار شده در کشور به تفکیک سال آمده است .

خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید آب گازدار

ظرفیت تولید سالیانه : 200 تن
نرخ برابری دلار : 12000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 1000 مترمربع
زیربنای ساختمان ها : 500 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 10 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 1 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 500 میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : 39 درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.