طرح تولید انواع فلزياب

طرح تولید انواع فلزیاب

فلزیاب وسیله ای است که برای پیدا کردن اجسام فلزی مخفی یا گم شده درون زمین، دیوار یا اجسام دیگر به کار گرفته می شود.
دستگاه فلزیاب ها میدان مغناطیسی را در اطراف دیسک جستجوگر خود ایجاد می کنند. زمانی که جسم فلزی در محدوده میدان مغناطیسی قرار بگیرد شدت میدان مغناطیسی تغییر کرده و دستگاه فلزیاب با این تغییرات متوجه وجود فلز در اطراف دیسک خود خواهد شد و آن را آشکار و اطلاع می دهد. هر چقدر شدت میدان مغناطیسی تولید شده توسط دستگاه بیشتر باشند عمق کشف فلز بیشتر خواهد بود. عمق کاوش توسط فلزیاب با توجه به اندازه، شکل و جنس فلز تغییر می کند کمتر یا بیشتر می شود.
فلزیاب گنجیاب طلای قدیمی برای فلزیاب تفکیک دار یا برای فلزیاب فرق طلای قدیمی با فلز جدید وجود ندارد و همان فلزیاب تفکیک دار که می تواند یک فلز جدید را تفکیک نماید می تواند یک فلز قدیمی، طلا قدیمی، گنج، عتیقه، دفینه یا خزانه را نیز تفکیک نماید، یا یک فلزیاب تصویری راداری یا فلزیاب راداری تصویری یا فلزیاب راداری باید بتواند هم فلز جدید و هم فلز قدیمی یا طلای قدیمی را تفکیک نموده و تشخیص دهد یا در اصل فلزیابی که می تواند فلز جدید یا طلای جدید را تفکیک نماید، حتماً می تواند آن فلزیاب، فلز قدیمی یا طلای قدیمی را نیز تشخیص داده و تفکیک نماید و تفکیک برای یک فلز جدید با فلز قدیمی یکسان است.
پس اگر یک فروشنده فلزیاب یا طلایاب یا گنج یاب ابراز نمود که آن فلزیاب فقط گنج یاب است و فلز قدیمی یا گنج یا طلا قدیمی را پیدا می نماید باور ننمایید زیرا خارج از اصول فیزیک و علوم رادار و الکترونیک و فرکانس و جریان و انرژی می باشد و واقعیت ندارد و این مطالب که فلزیاب گنج یاب است و فقط فلز قدیمی یا طلا قدیمی یا گنج را تشخیص می دهد باور پذیر نیست.

آشنایی با انواع فلزیاب
فلزیاب های تفریحی (VLF) :

این دسته فلزیاب ها که اغلب کوچک و بسیار سبک می باشند. دیسک استاندارد آن ها حدود ۲۵ سانتیمتر می باشد و عمق کاوش فلز آنها معمولاً یک متر و کمتر از یک متر می باشد. می توانند یک شی‌ء فلزی یک در یک متر را در عمق حدودی یک متری زمین پیدا کند. فلزیاب های تفریحی برای پیدا کردن فلزات در سطح خاک طراحی شده اند. فلزیاب های تفریحی دارای صفحه نمایشگر دیجیتالی و پیشرفته می باشند قدرت تفکیکی کم و بیش برابر با ۸۰٪ دارند. به این منظور که می توانند فلزات آهنی را از فلزات غیر آهنی با دقت ۸۰ درصد جدا کنند. قدرت تفکیک کم آن ها برای اشیای فلزی که به سطح زمین بسیار نزدیک هستند مناسب می باشند.

فلزیاب های پیشرفته ای (PI) :

فلزیاب های پیشرفته، نسبت به دیگر فلزیاب ها قدرت بسیار بیشتری دارند. فلزیاب های پیشرفته دارای وزن نسبتاً سنگینی هستند چون در آنها به ولت مصرف مضاعف برق از باتری های اسیدی مشابه موتورسیکلت (باتری های سنگین) استفاده می شود؛ و معمولاً خود فلزیاب یا باتری آنها یا هر دوی آنها به کمر بسته می شود. فلزیاب های پیشرفته قدرت تفکیک زیادی ندارند و نمی توانند فلزهای آهنی را از غیر فلزی جدا کنند و هر فلز یا آلیاژی را ببینند اطلاع می دهند. فلزیاب های پیشرفته ساده هستند و مانیتور ندارند.

فلزیاب های صنعتی:

از فلزیاب های صنعتی در صنعت های مختلف مانند فرش ماشینی – چوب بری، صنایع بسته بندی و کارخانه ها استفاده می شود.

فلزیاب های با امکان فرستنده و گیرنده (TR) :

فلزیاب های فرستنده – گیرنده از یک عدد دیسک فرستنده در جلو و یک دیسک گیرنده در انتها دستگاه که معمولاً به شکل مربع می باشند تشکیل شده اند. فلزیاب های فرستنده / گیرنده قدرت تفکیک ندارند و فقط برای پیدا کردن فلزات بزرگ مثل لوله آب و رگه های بزرگ فلزی مورد استفاده قرار می گیرند، گاهی به آن انبوه یاب گفته می شود. به دلیل دشوار بودن تنظیمات فلزیاب، کار کردن با این فلزیاب ها سخت است. از دیگر معایب دستگاه تی آر سخت بودن کار با دستگاه، گم کردن هدف و ضعف در تعیین محل دقیق فلز، اشتباهات زیاد می باشد که به همین خاطر خرید عمومی زیادی ندارند.

فلزیاب های فرکانسی یا طلایاب :

فلزیاب و طلا یاب با فرکانس پایین که از نوع فلز یاب فرکانس القایی یا فلزیاب جذبی با تنظیمات تفکیکی و تشخیصی و سطح و حجم ترشهولد یا تارگت ایکس می باشند. توان بالای در تشخیص و تفکیک فلزات و اهداف مانند طلا و … را به صورت مجزا از یکدیگر داشته و در هر نوع محیطی که خاک بد، زمین بد یا زمین آلوده باشد به راحتی می تواند اهداف را تفکیک کند و تشخیص دهد و اپراتور یا کاربر فلزیاب باید با این نوع فلزیاب تمرین کرده زیرا با تمرین، تجربه بدست می آورد و با مهارت خود می تواند این نوع فلزیاب فرکانس پایین را در هر نوع محیط کار متناسب تنظیم کند تا عامل کشف طلا یا هدف واقعی شود.
فلزیاب ها در تفکیک و شرایط تشخیص فلزات از جمله طلا، نقره، مس، آهن، روی، نیکل، کروم، برنز، آلومینیوم، برنج، قلع و آلیاژ فلزات به نسبت نوع مدار خود می تواند تنظیمات تفکیک را دارا باشد و تشخیص فلز آهنی یا فلز بی ارزش از فلز غیر آهنی یا فلز با ارزش در اصل تشخیص تفاوت بین فلزات به نسبت تفکیک می باشد.

فلزیاب های مغناطیسی :

شرایط متعلق به فلزیاب مغناطیسی و فلزیاب ولتاژ القائی مانند فلزیاب پالسی (PI)، فلزیاب (VLF)، فلزیاب (BFO)، فلزیاب تی آر (TR) و دستگاه های مغناطیس سنج از نوع مگنومتر یا مگنت و تسلا می باشد که عملکرد این دسته فلزیاب ها عمل تشخیص تفاوت فاز ایجاد شده از تغییرات مربوط به شرایط میدان مغناطیس در سر جستجو گر یا کوئل، لوپ و سنسور مغناطیسی می باشد و هر نوع تغییر مغناطیسی از مواد معدنی یا منابع یا تغییرات لایه های زمین در صحنه کار می تواند مانند فلز مورد نظر یا طلا ایجاد واکنش یا پاسخ در این سیستم ها ایجاد نماید و تنظیمات تشخیص فلزات در فلزیاب مغناطیسی به صورت همه فلزات و تفکیک (DISCRIMINATION) یا (DISC) می باشد.

فلزیاب حرارتی راداری زمینی :

سیستم حرارتی راداری زمینی از منابع زیر دست یا پائین دست رادار زمینی دستی می باشد. این دسته سیستم ها از نظر عملکرد دارای قدرت بالایی می باشد و با تعیین عدد (VDI) و ابعاد هدف ترشهولد (THRESHOLD) می تواند واکنش دقیقی را برای تشخیص هدف، طلا یا انواع فلزات با رنگ مربوط را داشته باشد، اما برای عملیات نیازمند تجربه بالا اپراتور است.
تخصص در زمینه عملیات با این سیستم های حرارتی راداری به تشخیص نوع رنگ، اعداد، تصاویر، لکه رنگ، صدا و حرکت آنتن نیز بستگی دارد که تشخیص آن به نوع مهارت اپراتور فلزیاب بستگی دارد. سیستم فلزیاب حرارتی راداری یا رادار زمینی دستی حرارتی با نرم افزارهای گوناگون عمل می نماید که مخصوص خود این سیستم ها می باشد.
فلزیاب حرارتی راداری یا رادار زمینی دستی حرارتی توانائی کاوش اهداف را با رنگ و اعداد (VDI) متعلق به همان هدف یا طلا را دارا می باشد و با هر دو نرم افزار برنامه لکه رنگ سه رنگ و نرم افزار تفکیک رنگ (COLOR PRO) عمل می نماید.طرح تولید انواع فلزیاب

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید انواع فلزیاب

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.

نام محصولکد آیسیک
دستگاه فلزیاب۳۱۹۰۴۱۲۴۲۱
کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید انواع فلزیاب

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.

نام محصولکد تعرفه گمرکی
دستگاه فلزیاب۸۵۴۳۷۰۱۰
فلزیاب ها چگونه کار می کنند ؟

ردیاب های فلزی با انتقال یک میدان الکترومغناطیسی از سیم پیچ جستجو به زمین کار می کنند. هر یک از اشیا metal فلزی (اهداف) درون میدان الکترومغناطیسی انرژی گرفته و یک میدان الکترومغناطیسی را از طریق خود دوباره انتقال می دهد. سیم پیچ جستجوی آشکارساز، قسمت انتقال یافته را دریافت می کند و با تولید یک پاسخ هدف، کاربر را هشدار می دهد. آشکارسازهای فلزی مینلب قادر به تفکیک بین انواع مختلف هدف هستند و می توان آنها را برای نادیده گرفتن اهداف ناخواسته تنظیم کرد.

اجزای فلزیاب

۱. جعبه کنترل
جعبه کنترل شامل لوازم الکترونیکی ردیاب است. اینجاست که سیگنال انتقال تولید می شود و سیگنال دریافتی پردازش می شود و به یک پاسخ هدف تبدیل می شود.
۲. سیم پیچ جستجو
سیم پیچ جستجوی ردیاب، میدان الکترومغناطیسی را به داخل زمین منتقل می کند و میدان الکترومغناطیسی برگشتی را از یک هدف دریافت می کند.
۳. انتقال میدان الکترومغناطیسی (فقط نمایش بصری – آبی)
میدان الکترومغناطیسی منتقل کننده انرژی را هدف قرار می دهد تا بتواند آنها را شناسایی کند.
۴. هدف قرار دهید
هدف هر شی فلزی است که توسط فلزیاب قابل تشخیص باشد. در این مثال، هدف شناسایی شده گنج است، که یک هدف خوب (پذیرفته شده) است.
۵. هدف ناخواسته
اهداف ناخواسته معمولاً آهنی هستند (مانند یک ناخن جذب می شوند)، مانند ناخن، اما همچنین می توانند غیر آهنی باشند، مانند سر بطری ها. اگر قرار باشد فلزیاب اهداف ناخواسته را رد کند، برای این اهداف پاسخ هدف ایجاد نمی شود.
۶. دریافت میدان الکترومغناطیسی (فقط نمایش بصری – زرد)
میدان الکترومغناطیسی دریافتی از اهداف انرژی گرفته شده و توسط سیم پیچ جستجو دریافت می شود.
۷. پاسخ هدف (فقط نمایش بصری – سبز)
با تشخیص هدف خوب (پذیرفته شده)، فلزیاب پاسخی شنیداری مانند بوق یا تغییر در لحن ایجاد می کند. بسیاری از آشکارسازهای Minelab همچنین یک نمایش بصری از اطلاعات هدف مانند شماره شناسه یا نمایش ۲ بعدی را ارائه می دهند.

وضعیت واحد های فعال واحد تولید انواع فلزیاب

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای فعال تولید دستگاه فلزیاب در کشور به تفکیک استان آمده است .

طرح تولید انواع فلزیابجدول واحد های فعال واحد تولید انواع فلزیاب

در جدول زیر تعداد و ظرفیت واحدهای فعال تولید دستگاه فلزیاب در کشور به تفکیک استان آمده است .

طرح تولید انواع فلزیابخلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید انواع فلزیاب

ظرفیت تولید سالیانه : ۳۰۰ دستگاه
نرخ برابری دلار : ۲۸۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۱۰۰۰ مترمربع
زیربنای کل : ۴۵۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۱۵ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت :  ۴.۵ میلیارد تومان
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۱.۷ میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : ۳۶ درصد

درخواست تهیه طرح توجیهی

این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقریبی است.

امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

درصورت نیاز به تدوین طرح توجیهی می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید یا فرم اولیه سفارش طرح را تکمیل نمائید.

 

 


درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۴/۵ - (۲ امتیاز)