طرح تولید انواع گاو صندوق

جعبه های یک یا چند طبقه چهار گوش با بدنه بسیار مقاوم و فولادی با قفل های بسیار معتبر و سیستم رمزگذاری پیچیده که برای نگهداری از وسایل و اسناد و مدارک و پول و جواهرات استفاده میشود اصطلاحا گاوصندوق گفته میشود. این وسایل نه تنها در محیط های تجاری و اداری و بانک ها مورد استفاده قرار میگیرند، بلکه از گذشته تا امروز در منازل نیز کاربرد داشته و سیستم های رمزگذاری و قفل آنها همیشه در حال تغییر و پیشرفت می باشند.

انواع گاوصندوق از نظر ابعاد

اندازه و ابعاد و همچنین شکل ظاهری گاوصندوق ها با هم تفاوت های زیادی دارند. به طوریکه می توان نمونه های یک و چند طبقه بزرگ و کوچک و همچنین گاوصندوق های آسانسوری را مشاهده نمود. گاوصندوق های کوچک که اغلب یک یا نهایتا دو طبقه می باشند بیشتر در منزل و هتل ها کاربرد داشته و از نظر قیمت نیز در سطح ارزان تری نسبت به سایر گزینه ها قرار دارند. نوع دیگر این گاوصندوق ها که بیشتر در طلافروشی ها و موزه ها مورد استفاده قرار میگیرد، گاوصندوق های آسانسوری می باشند. ساختار این تجهیزات کاملا با سایر گاوصندوق ها متفاوت بوده و ویترین در نظر گرفته شده برای آنها با فشردن یک دکمه به طور کامل در صندوق مخصوص در قسمت پایین قرار میگیرد.

انواع گاو صندوق از نظر قفل

از دیگر فاکتورهایی که می توان بر اساس آن گاوصندوق ها را تقسیم بندی نمود، نوع قفلی می باشد که در آنها استفاده شده است. قفل های موجود روی درب گاوصندوق ها شامل مکانیکی، کلیدی، رمزی دیجیتال، بیومتریک و ترکیبی می باشند که نوع بیومتریک و ترکیبی آن بالاترین درجه امنیت را دارا می باشند. در گاوصندوق هایی که دارای سیستم قفل بیومتریک می باشند، تنها با اسکن اثرانگشت یا قرنیه چشم مالک امکان بازگشایی آن وجود داشته و به همین دلیل امکان بازگشایی آن توسط افراد غریبه وجود ندارد. البته لازم به ذکر است که استفاده از قفل های بیومتریک در گاوصندوق های خانگی و هتلی کاربرد زیادی نداشته و اغلب برای ادارات و سازمان ها و مراکز تجاری مهم مورد استفاده قرار میگیرند.

یک گاوصندوق امن و باکیفیت باید دارای ۴ ویژگی اساسی باشد:

مقاوم در برابر آتش
مقاوم در برابر سرقت
مقاوم در برابر آب
امنیت و کیفیت قفل

ویژگی اول: مقاومت در برابر آتش

آتش سوزی نگرانی شماره یک خریداران گاوصندوق است و این نگرانی بیراه نیست زیرا طبق تحقیقات کارشناسان، احتمال یک تا چهار آتش سوزی برای هر خانه­ای در طول عمرش وجود دارد.
برای مصارف تجاری و مغازه هم مقاوم در برابر آتش میباشد (به حادثه پلاسکو می توان اشاره کرد)
حداقل میزان مقاومت گاوصندوق نسوز در برابر آتش ۳۰ دقیقه است زیرا بر حسب تجربه، آتش­سوزی معمولا در خانه حرکت می­کند و میزان ماندگاری آتش در یک اتاق نهایتا ۲۰ دقیقه است، پس ۳۰ دقیقه مقاومت قابل قبول است.
البته گاوصندوق­هایی با میزان مقاومت بیشتر هم وجود دارند که قیمتشان هم بالاتر است.
همچنین میزان حرارت داخل گاوصندوق از ۱۲۵ درجه تا ۳۵۰ درجه متغیر است و انتخاب هر کدامشان بستگی به محتویاتی دارد که می­خواهید در آن نگهداری کنید.

ویژگی دوم: محافظت در برابر سرقت

طبق نظر مشاوران و کارشناسان امنیتی، سارقان معمولا به دنبال چیزی هستند که بتوانند سریع و راحت حمل کنند و خارج شوند؛ پس اگر گاوصندوق ما قابلیت پیچ شدن به زمین، دیوار یا سقف را داشته باشد و یا یک گاوصندوق دیواری باشد که به خوبی مخفی شده، تا حد زیادی از خطر سرقت در امان است.
همچنین طبق استانداردهای جهانی یک گاوصندوق با امنیت بالا باید حداقل ۱۵ دقیقه در برابر حملات با ابزارهای مختلفی همچون مشعل، انفجار، دیلم، دریل و ضربه مقاومت کند.

ویژگی سوم: مقاوم در برابر آب

یکی دیگر از ویژگی­های گاوصندوق امن در کنار ضدحریق و ضد­سرقت بودن، مقاومت در برابر آب است.
خطر سیل و ترکیدگی لوله در ساختمان می­تواند باعث نفوذ آب به داخل گاوصندوق شود و اسناد کاغذی یا پول نقد را از بین ببرد، پس باید در زمان خرید گاوصندوق به این نکته هم دقت کنیم.

ویژگی چهارم: امنیت و کیفیت قفل

آخرین خصوصیتی که باید در هنگام خرید گاوصندوق به آن دقت کنیم امنیت و کیفیت قفل و پنل کنترل آن است. یک گاوصندوق خوب باید در اوج امنیت، به سادگی قابل استفاده باشد تا بتوانیم به راحتی آن را باز و بسته کنیم.
می­توانیم یک گاوصندوق رمزی، گاوصندوق اثرانگشتی و یا یک گاوصندوق دیجیتال بخریم که هر کدام ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند.

 

انواع گاوصندوق بر اساس ویژگی ها
نسوز :

نسوز بودن جزء ویژگی های یک گاوصندوق است که در هر محصولی باید وجود داشته باشد. اما اینکه گاوصندوق چقدر باید نسوز باشد و در واقع چقدر در برابر حرارت مقاوم باشد بسته به جنس اقلامی که قرار داخل یک گاوصندوق نسوز نگهداری شود، محیط و میزان خطرات احتمالی ( مثلا محیط های کارگاهی و صنعتی که احتمال آتش سوزی بیشتر است ) همه در میزان نسوز بودن محصول موثر است.

دیجیتال :

گاوصندوق های دیجیتال در بازار امروز جزء محصولات پرطرفداری هستند که تقریبا سهم زیادی از بازار را به خودشان اختصاص داده اند. در گاوصندوق های دیجیتال عموما اثری از کلید و اهرم دیده نمی شود و سیستم رمزنگاری بر اساد رمز های عددی و حتی کد های ژنتیکی طراحی می شوند. در واقع محصولات دیجیتال به خوبی توانستند نقاظ ضعف محصولات مکانیکی را پوشش دهند. سرعت عملکرد بیشتر، سهولت در باز و بسته شدن درب، ضریب امنیت بالاتر همگی از ویژگی های محصولات دیجیتال است .

مدل های گاوصندوق
دکوراتیو:

محصولات دکوراتیو جزء محصولات جدید در این بازار هستند. این محصولات دقیقا انتخاب افرادی است که موضوع زیبایی و امنیت برای آن ها به یک اندازه اهمیت دارد. در گاوصندوق های دکوراتیو علاوه بر موضوع امنیت روی ظاهر محصول و تمام المان هایی که باعث می شوند ظاهر زیباتری وجود داشته باشد تمرکز می کنند. عموما در محصولات دکوراتیو، لولا ها پنهان طراحی می شوند، سیستم های رمزنگاری لمسی است، در فضای داخلی و بیرونی عموما از المان های چوب و چرم طبیعی استفاده می شود .

پنهان:

گاوصندوق های پنهان یکی از انواع گاوصندوق است که ویژگی اصلی آن ها در معرض دید نبودن است. در واقع در گاوصندوق های پنهان بیشتر روی هوش سرقت کار می کنند و محصول را طوری طراحی می کنند که در فضا هایی مانند دیوار یا داخل زمین قرار بگیرند. گاوصندوق های پنهان به گاوصندوق های دیواری و زیر زمینی گفته می شود. در این محصولات نیز تمام ویژگی های یک گاوصندوق مانند نسوز و ضدسرقت بودن وجود دارد. البته این سری از محصولات عموما در بازار ایران خیلی پررنگ نیستند و مهم ترین دلیل آن ها فراهم کردن فضای این محصولات است. به عنوان مثال گاوصندوق های زیرزمینی عموما در گاراژ ها کار گذاشته می شوند که با زندگی آپارتمان نشینی امروزی همخوانی ندارد.

جنس گاو صندوق از چیست؟

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در ساخت گاوصندوق باید به آن توجه شود، مواد و متریالی می باشد که برای بدنه و دیواره های داخلی استفاده میشود. این مواد به اندازه کافی مقاومت داشته باشند تا گاوصندوق را در برابر ضربه و انفجار و آتش سوزی کاملا مقاوم کند. بتن آرمه یا بتن مسلح یکی از مواد مورد استفاده برای ساخت بدنه گاوصندوق می باشد که در واقع ترکیبی از شن و ماسه و سیمان و میلگرد است و به دلیل خاصیت کششی بالای بتن، با وارد شدن ضربه به بدنه آن احتمال شکستن صفر خواهد بود.

اجزای تشکیل دهنده گاو صندوق

در حالت کلی برای طراحی و ساخت گاوصندوق لازم است چند جز اصلی در آن قرار داده شود و امنیت و مقاومت هر یک در بالاترین سطح سنجیده و پیاده سازی گردد. اصلی ترین اجزای گاوصندوق شامل جعبه و بدنه فلزی و نسوز، درب فولادی و بتنی، قفل و دیواره های داخلی می باشد. به منظور استانداردسازی میزان مقاومت بدنه و دیواره های داخلی از نوعی بتن به همراه میلگردهای تقویتی و صفحات فلزی و الیاف های تقویتی استفاده میشود تا احتمال ترک خوردگی بتن و آتش گرفتن آن تا کمترین حد امکان کاهش پیدا کند. نوع قفل به کار رفته بر روی درب نیز همان طور که اشاره شد می تواند از قفل های کلیدی، مکانیکی، دیجیتالی و بیومتریک و ترکیبی برندهای داخلی و خارجی انتخاب گردد.

 

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید انواع گاو صندوق

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک گاو صندوق ۲۸۹۹۵۱۲۳۹۳

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید انواع گاو صندوق

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی گاو صنودوق ۸۳۰۳۰۰۰۰ میباشد.

مراحل تولید گاوصندوق
ساخت پوسته گاوصندوق

پس از برش ورق ها به وسیله دستگاه های موجود در کارخانه در اندازه های دقیق، ساخت پوسته داخلی و بیرونی آغاز می شود. سپس در مرحله بعدی نوبت متصل کردن آنها به یکدیگر است.

بتن ریزی بین جداره های گاوصندوق

پس از آن کار بتن ریزی بین دیواره های درونی و بیرونی گاو صندوق توسط گروه دیگری آغاز می گردد; و سپس جهت خشک شدن و مقاوم شدن، در دمای مناسب قرار داده می شود. لازم به ذکر است که حتما باید از بتن مسلح و با کیفیت استفاده شود. یکی از مهم ترین تفاوت های یک گاوصندوق با کیفیت عالی و یک گاوصندوق غیر مرغوب در همین مرحله است. در واقع نسوز بودن یک گاوصندوق به کیفیت و میزان بتن استفاده شده در آن بستگی دارد. متاسفانه در بسیاری موارد دیده می شود که از گچ به جای بتن در ساخت گاوصندوق استفاده می شود. در این زمینه می توانید مقاله بتن مرغوب در ساخت گاوصندوق نسوز را بخوانید.
به موازات آن در قسمت دیگری از کارخانه عده ای دیگر فعالیت خود را جهت آماده سازی درب ها آغاز می کنند. که پروسه ای زمان بر و بسیار حساس است. درب ها علاوه بر بتن ریزی، قسمت های مربوط به دستگیره ها، رمزها و قفل ها و یراق آلات دیگر به همراه دارند. پس از اتمام فرآیند مقاوم سازی بتن باید درب ها به بدنه لولا شده و متصل شوند.

رنگ آمیزی و نصب یراق آلات

در آخرین قدم در مراحل تولید گاوصندوق نوبت به رنگ آمیزی گاوصندوق است; و پس از پایان آن و مدت زمان مشخص جهت افزایش مرغوبیت رنگ ، گاوصندوق ها به قسمت مونتاژ خط تولید گاوصندوق منتقل می شوند تا در آنجا دستگیره ها، رمزها، قفل ها و دیگر یراق آلات بر روی گاوصندوق ها نصب گردد و سپس به آماده سازی نهایی ارسال تا توسط دستگاه مورد نظر بسته بندی و به انبار منتقل شود.

واردات و صادرات گاو صندوق

واردات و صادرات هر کشوری یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی آن کشور است امروزه با پیشرفت تجارت بین الملل، قسمت اعظمی از کالاهای بازار وارداتی و یا صادراتی هستند.
گاو صندوق یکی از کالاهایی است که در ایران از کشور هایی مانند ژاپن، کره جنوبی و … وارد می شود و به کشور های همسایه نظیر افغانستان، عراق، عمان و … صادر می شود. تاجرانی که علاقه مند به تجارت این کالا هستند، در قدم اول باید به کسب اطلاعات و مجوز های مربوط به این کالا اقدام نمایند تا در زمان ترخیص کالا در گمرک با مشکل یا زیان مواجه نشوند.

وضعیت واحد های فعال تولید انواع گاو صندوق

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید انواع گاو صندوق در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات انواع گاو صندوق

نمودار واردات و صادرات انواع گاو صندوق در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

 

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید انواع گاوصندوق

ظرفیت تولید سالیانه : ۳۰.۰۰۰ عدد
نرخ برابری دلار : ۲۵۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۲۵۰۰ مترمربع
زیربنای کل : ۱۲۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۳۲ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۱۳.۵ میلیارد تومان
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۷ میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : ۳۶ درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمایه گذاری

 برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد.
در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید.

نکته مهم

این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقریبی است.

امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

درصورت نیاز به تدوین طرح توجیهی می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید یا فرم اولیه سفارش طرح را تکمیل نمائید.

 

 


درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۵/۵ - (۱ امتیاز)