طرح تولید بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر

بیسکویت از کلمه لاتین Bis coctus نان دوبار پخته شده گرفته شده است ، محصولات پخته شده ، خشک و خنک می شود و مورد مصرف قرار می گیرد. امروزه بیسکویت و ویفر را محصولی مقاوم ، شیک ، رژیمی ، غذای کودکان و مناسب برای همه افراد می دانند که از آرد ( عمدتاً آرد گندم ) تولید شده و بر حسب نوع بیسکویت، ویفر و کیفیت آن دارای روغن، شکر (در این طرح قند مایع خرما به جای شکر ) ، تخم مرغ ، شیرخشک، پودر نارگیل ، پودر کاکائو و غیره می باشد و به جهت رطوبت پایینی که دارد ، مشروط بر آنکه در شرایط مناسبی از جهت رطوبت (محیط خشک) ، اکسیژن، عدم حضور اکسیژن، نگهداری شود ، ماندگاری آن طولانی خواهد بود.

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت ساخت بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر

طرح توجیهی تولید بیسکویت: ۱۵۴۱۱۲۲۰
طرح توجیهی تولید بیسکویت کرمدار: ۱۵۴۱۱۲۲۱
طرح توجیهی تولید بیسکویت کاکائودار: ۱۵۴۱۱۲۲۲
طرح توجیهی تولید بیسکویت شکلاتی: ۱۵۴۱۱۲۲۳
طرح توجیهی تولید ویفر: ۱۵۴۱۱۲۳۰
طرح توجیهی تولید ویفرشکلاتی: ۱۵۴۱۱۲۳۱
طرح توجیهی تولید ویفر ساده: ۱۵۴۱۱۲۳۲

موارد مصرف و کاربرد بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر

تولید بیسکویت و ویفر با جایگزینی قند مایع خرما به جای شکر به عنوان تنقلات و گاهی به عنوان غذای اصلی مورد استفاده قرار میگیرد که قندهای موجود در خرما بیشتر از نوع احیا ء کننده آن یعنی فروکتوز و گلوکز است . ایـن قنـدها در مقایسـه باساکاروز (شکر معمولی) دارای مزایای نسبی بسیار خوبی می باشند که از جمله آنها می توان به بهداشتی و طبیعی بودن آنها و همچنین قدرت شیرین کنندگی بیشتر اشاره کرد . طبیعی بودن قندهای احیاء کننده، سبب جذب راحت آن توسـط بـدن و نبود عوارض جانبی مانند چاقی ، فشارخون، مشکلات قندی و دیـابتی کـه از خصوصـیات لاینفـک مصـرف شـکر معمـولی (ساکاروز) است می باشد بنابراین با عنایت کامل به خصوصیات فوق الذکرمی توان از قند مـایع خرمـا بعنـوان عامـل شـیرین کننده در تهیه شیرینی های آردی ( شیره خرما بعنوان شیرین کننده قوی در ساخت انواع بیسکویت ها ، کیک ها ، شیرینی ها و ……. قابلیت استفاده دارد) بهره جست. شکر معمولی شناخته شده ترین شیرین کننده صنعتی و خانگی می باشد . ولـی سـاختار کریسـتالی آن سـبب مـی گـردد کـه محصولات تولیدی از آن (مانند محصولات آردی) قابلیت حل کامل شکر را پیدا نکرده و بنابر این مصرف کننده در هنگام مصرف دانه های کریستالی آن را در زیر دندان خود احساس نماید.

اهمیت تولید بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکردر کشور

با توجه به سرمایه گذاری های وسیع صورت گرفته در صنایع تبدیلی کشاورزی و غذایی در کشور دردهه گذشته به ویژه توسط بخش خصوصی وهمچنین با نگاهی به مزیت های کشور به لحاظ تامین نیازهای داخلی و صدور محصولات به سایر کشورها، می توان صنایع شیرینی و شکلات و محصولات مشابه را یکی از گروه های عمده صنایع غذایی دانست که طی سالهای اخیر از رشد بسیار خوبی در سرمایه گذاری تولید و صادرات برخوردار بوده است. همچنین با توجه به توانمندی صنعتگران کشور درتولید ماشین آلات مورد نیاز این صنایع که به دستیابی به جایگاه دانش فنی بومی منجر شده، می توان آینده روشنی را برای این صنعت شیرین به ویژه در حوزه صادرات ترسیم کردو نیز ایجاد صنایع غذایی و تبدیلی در کشورهای در حال توسعه موجب چند برابر شدن ارزش افزوده است . ارزان بودن مواد خام ، ارزبری کم ، نیروی کار ارزان همگی از جمله عواملی است که ایجاد صنایع تبدیلی توجیه پذیر می نماید وموجب چند برابر شدن ارزش افزوده محصولات کشاورزی میشود .

طرح تولید بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر

تجهیزات و ماشین آلات طرح تولید بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر

میکسر خمیر
تخلیه کن خمیر
تغذیه کننده خمیر
میناتور خمیر
سیستم فرم دهنده خمیر و جدا کننده ضایعات
روتاری کاتر
روتاری هولدینگ
بسته بندی
چسب زن کارتن و …

قیمت خط تولید بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر

قیمت کل تجهیزات مورد نیاز خط تولید بر پایه استعلام قیمت از شرکت‌های تأمین کننده خط تولید بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر برابر با ۲۴۱۲۲.۵ میلیون ریال بر آورد شده است.

میزان سرمایه مورد نیاز واحد ساخت بیسکویت و ویفر با جایگرینی قند مایع خرما به جای شکر

بودجه: بین ۴ تا ۸ میلیارد تومان
ظرفیت تولید سالیانه: ۲۰۰۰۰ تن
مساحت زمین مورد نیاز: ۱۰۰۰۰ مترمربع
مساحت سالن تولید: ۳۰۵۰ مترمربع
میزان اشتغال طرح: ۵۰ نفر
طول دوره ساخت پروژه: ۱ سال
سرمایه ثابت: ۶۱۴۳۰ میلیون ریال

نکته مهم:
امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

۳.۳/۵ - (۳ امتیاز)