طرح تولید جارو برقی (2)

طرح تولید جارو برقی

جاروی برقی از لوازم با توان مصرفی بالا است که امروزه به دلیل افزایش سطح رفاه خانواده ها جایگاه خود را به خوبی تحکیم نموده است. به طوریکه امروزه اغلب خانوادهها از این وسیله استفاده میکنند. میزان مصرف انرژی این وسیله بستگی بسیار زیاد به نحوه استفاده از آن دارد. از این رو رعایت یک الگوی مناسب و توجه به نکاتی که در این راهنما ارائه میشود اهمیت زیادی دارد. به صورت میانگین جاروهای برقی کوچک در حدود ١ کیلو وات و جاروهای برقی بزرگ در حدود ۳۰۰۰ وات توان دارند.

کاربرد جارو برقی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و مدرنیزه شدن جاروی های دستی جای خود را به انواع جاروهای برقی داده اند. انواع مختلف این جاروها برای تمیزکردن سطوح مختلف از قبیل فرش و موکت، سرامیک، پارکت و سنگ به کار برده می شوند. جارو برقی هایی که امروزه در بازار لوازم خانگی یافت می شوند دارای امکانات متعددی می باشند. این امکانات در مجموع و در کنار هم شرایط مطلوبی را در زمینه پاکیزگی و نظافت در منازل فراهم می آورند. برخی از امکانات جاروبرقی های نسل جدید در ادامه ارائه شده است :
‐ سیستم کنترل میزان مکش الکترونیکی.
‐ چرخش ٣۶٠ درجه لوله خرطومی.
‐ فیلتر سه لایه هپا (ضد باکتری).
‐ محفظه مخصوص نگهداری لوازم جانبی.
‐ ریموت کنترل روی دسته.
‐ برس مخصوص پارکت.
‐ دارای فیوز محافظ جریان.

طرح تولید جارو برقی (3)

وات

وات مهمترین عامل در خرید جاروبرقی میزان قدرت آن است که در بازار اصطلاحا فروشندگان به آن در حقیقت یک واحد بینالمللی برای اندازهگیری میزان قدرت و توان هر وسیله یا دستگاه برقی است. قبل از هر امکان جانبی این میزان مکندگی جاروبرقی است که اهمیت بیشتری دارد. توان جارو برقی های معمولی از ١٠٠٠ تا ٢٢٠٠ وات متغیر است. البته جاروهایی با توان ١٠٠٠ وات مدتهاست که با ورود مدلهای جدید و متنوعتر با قابلیت های گوناگون دیگر جایی در بازار ندارند. این روزها در تمام فروشگاهها و مراکز خرید و فروش لوازم خانگی، جاروبرقی های معمولی با توانی از ١٣٠٠ تا ٢٢٠٠ وات قرار دارند. این بازه تغییر توانها سبب تغییر قیمت این کالا شده است و براساس نوع نیاز شرایط خریداران را دچار نوسان میکند. البته بد نیست بدانید که اندازه یا کوچک و بزرگی جاروبرقی ها متناسب با میزان توان و قابلیت های مختلف آنها تغییر می کند.

بررسی اهمیت استراتژیکی کالا در دنیای امروز

در حقیقت اهمیت این کالا دردو موضوع خلاصه می شود: مصرف برق و کمک به رعایت پاکیزگی و نظافت منازل. از دیدگاه مصرف برق می توان گفت رشد جمعیت در سراسر جهان، افزایش استفاده از وسایل برقی در جوامع مختلف در طول شبانه روز و در نتیجه وابستگی شدید زندگی به حضور نیروی برق باعث شده است تلاش تولیدکنندگان در راستای هر چه کم مصرف ترکردن وسایل برقی به خصوص وسایل برقی خانگی باشد. با مشاهده تبلیغات تجاری مربوط به وسایل و لوازم برقی خانگی این نتیجه حاصل می شود که میزان مصرف برق این تجهیزات از مهمترین عوامل در زمینه خرید آنها می باشد. از آنجا که در حال حاضر جوامع انسانی با محدودیت نیروی برق روبرو می باشند به طبع با افزایش مصرف آن هزینه های خانواده ها نیز افزایش یافته و در افزایش قیمت سایر کالاها و نیز خدمات تاثیر خواهد داشت. بنابراین اخیرا تلاش و فعالیت در زمینه کاهش مصرف برق این وسایل و تجهیزات در راس برنامه های تولیدکنندگان قرار گرفته است. از لحاظ رعایت پاکیزگی و نظافت منازل نیز جاروهای برقی و تجهیزات مشابه کمک بسیار بزرگی محسوب می شوند. امروزه رشد مدرنیزاسیون در جوامع انسانی باعث شده است افراد خانواده ساعات کمتری در منازل خود حضور داشته باشند و حتی در صورت حضور نیز به ندرت به فعالیت های مرتبط به تمیزی و شست و شو مشغول شوند. بنابراین پیشرفت این تجهیزات، افزایش و بهبود امکانات و قابلیت های متعدد آنها به حل مشکلات موجود در زندگی امروزه کمک بسزایی می کند.

طرح تولید جارو برقی (4)

کشورهای عمده تولید کننده جارو برقی

محصول مورد مطالعه در مکانهای مختلف از جمله ساختمانهای مسکونی و اداری کاربرد فراوان دارد از اینرو می توان گفت که تولید و مصرف آنها در کشورهای جهان عمومیت دارد لیکن در کشورهای صنعتی تولید و مصرف آن از حجم بالایی نسبت به سایر کشورهای جهان برخوردار میباشد. در حال حاضر شرکتهای بزرگ خارجی در زمینه تولید جارو AEG برقی خانگی می باشند که محصولات آنها در داخل کشور نیز قابل تهیه میباشد. از جمله آنها میتوان به شرکت هلند اشاره کرد. BOSCH ایتالیا و DELONGHI ، کره جنوبی LG ، فرانسه TEFAL ، ژاپن SAMSUNG ، آلمان از عمدهترین کشورهایی که محصولات تولیدی ما به آنها صادر میشود میتوان عراق، افغانستان، رومانی، کنیا و چین را نام برد و کشورهای آلمان، ایتالیا، اسپانیا و فرانسه از کشورهایی میباشند که بخش عمده این کالا را به کشور ما صادر میکنند.

طرح تولید جارو برقی (5)

پیش بینی عرضه در بازار آینده کشور

توسعه تولید جارو برقی در آینده پیشبینی میشود از طریق تولید واحدهای فعال و راهاندازی طرح های در حال ایجاد و همچنین واردات انجام گیرد که در ادامه به بررسی هریک پرداخته می شود.

وضعیت واردات و صادرات جارو برقی

در نمودار زیر وضعیت واردات و صادرات جارو برقی در کشور به تفکیک سال آمده است .

طرح تولید جارو برقی (1)

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

امتیاز