طرح تولید درب ضد اشعه

درهای محافظ تک پرتوی منفرد، از یک درب ساخته شده با شیشه مقاوم در برابر پلی استر (GRP) با روکش مقاوم در برابر اشعه ایکس به میزان سرب تعریف شده از طرف کاربر ، آویزان بر روی یک قاب GRP که با میزان سرب برابر است.
درهای ایکس ری (x-ray)به خصوص در محیط های خشن ، مناطق بهداشتی و یا مکانهایی که در معرض مقادیر زیاد آب و رطوبت هستند مناسب هستند.درهای محافظ تک پرتویی سبک ، با دوام ، بهداشتی ، ایمن و قابل استفاده هستند. درهای اشعه ایکس برای مکانهایی طراحی شده اند که در آن نیاز به حفاظت شدید از اشعه ایکس را لازم دارند.
ساختار این درب ها به گونه ایی است که کاملاً ضد آب و ضد گاز باشد. درب های ایکس ری پوسیدگی ، زنگ زدگی ، تورم و پیچ و تاب نخواهد داشت. دربهای ایکس ری (x-ray) به طوری هستند که حتی پس از چند دهه استفاده از آب و رطوبت مداوم بی تأثیر باقی می مانند. این درب ها بدون درز هستند و هیچ اتصالی یا برآمدگی ندارند. سطح ژل پوشش غیر متخلخل درب های می تواند در برابر قوی ترین ضد عفونی کننده ها و مواد تمیز کننده مقاومت کند

استاندارد درب های ضد اشعه

دربهای ضد تشعشع ( شیلد یا شیلدینگ ) جهت محافظت از نیروی انسانی در محلهایی که امکان تابش اشعه های خطرناک مانند ایکس و گاما طراحی می شوند . مشخصات فنی این دربها بر اساس محل قرارگیری و میزان تابش اشعه متغیر است و طبق درخواست مشتری طراحی و ساخته می شوند . این دربها دارای تکنولوژی بالا و ساخت بسیار دقیقی بوده و به جرآت می توان گفت که این شرکت تنها تولید کننده این محصول با استانداردهای جهانی در ایران است . ضمنا بدلیل تحریمهایی که علیه جمهوری اسلامی ایران در جریان است ، این کالا با قرار گرفتن در رده محصولاتی که احتمالا مورد استفاده در برنامه انرژی هسته ای ایران قرار خواهد گرفت شامل تحریم بوده و امکان تامین آن از خارج کشور عملا امکان پذیر نبوده و واردات آن بدلیل بالا بودن قیمت تمام شده ( حدود چهار برابر قیمت تولید این شرکت با همان کیفیت ) صرفه اقتصادی ندارد

موارد کاربرد محافظت در برابر پرتو

بیمارستانها و کلینیکهایی که از پرتوهای رادیوییبرای درمان استفاده می کنند ( اشعه ایکس )
مراکز انرژی اتمی و تاسیسات هسته ای
مراکز صنعتی که احتمال تابش اشعه در آن وجود دارد
مراکز رادیویی و مخابراتی که در آن از تجهیزات رادیویی پرقدرت استفاده می شود
مراکز نظامی و راداری که در آن از تجهیزات پرقدرت استفاده می شود

 

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید درب ضد اشعه

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک درب ضد اشعه 2899412517

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید درب ضد اشعه

با جستجو در اطلاعات گمرک تا امروز تعرفه گمرکی اختصاصی به این محصول اختصاص نیافته لذا میزان واردات و صادرات آن نا مشخص میباشد.

وضعیت واحد در دست احداث درب ضد اشعه

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای در دست احداث درب ضد اشعه در کشور به تفکیک استان آمده است .

 

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاري مطرح مي شود. جداول و نمودارها تقريبي است.

امکان سرمايه گذاري با ظرفيتهاي مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاري کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهي مي توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.