طرح تولید درب کرکره ای برقی (1)

طرح تولید درب کرکره ای برقی

کرکره های اتوماتیک ( Roll up)  که از پروفیل های دو جداره از جنس آلومینیوم (اکسترود و یا رول فرم) و یا گالوانیزه تشکیل شده اند با تنوع رنگی بسیار بالا که با استفاده از مکانیزم و فرمان کنترل از راه دور به راحتی و با سرعت بهتر باز و بسته می شوند، نقش مهمی را در این امر ایفا می کنند. درب های اتوماتیک درگاه هایی هستند که به وس یله سیستم ها ی پنو ما تیکی (فشار گاز، فشار باد )، هیدرولیکی(فشار مایعات، فشار روغنی) و الکترو موتوری (نیروی برق، دنده ، گیر بکس) کنترل می شوند و بسته به مکان نصب و کاربردشان درب های گوناگون به همراه سیستم های کنترلی متفاوت مورد استفاده قرار می گیرد. این درها دارای تکنولوژی مدرن و پیشرفته بوده و استفاده از آن سهل و آسان می باشد. وجود موتور توبولار و مرکز کنترل پیشرفته در آن باعث ایجاد امنیت، آرامش خیال و سهولت کارکرد آن بصورت دستی و اتوماتیک شده است. این مدل درب ها به دلیل کم حجم بودن و جمع شدن در زیر سقف فروشگاه ها و یا مراکز تجاری و یا به صورت عمودی در سوله ها و کارخانه ها، هم باعث کارآیی بیشتر و هم دارای زیبایی مضاعف می باشد و کاربرد آن در مراکز تجاری، فروشگاه ها و واحد های صنعتی باعث ایجاد امنیت، راحتی و سهولت در استفاده از آن شده است.

اهمیت استراتژیکی طرح تولید انواع کرکره های برقی اتوماتیک

با توجه به اینکه کرکره های اتوماتیک به علت سهولت استفاده از آن، دوام، تنوع و … که دارد مناسب ترین جایگزین برای کرکره های سنّتی به شمار می آید. بنابراین با توجه بر موارد کاربردی ایمنی این درب ها، می توان گفت که اهمیت آن در صنعت بالا می باشد ولی در مجموع در فهرست کالاهای عادی اقتصاد ملی قرار داشته و اهمیت استراتژیک خاصی در این باب ندارد.
البته شاید از این نگاه نیز تولید داخل این محصولات را مهم ارزیابی کرد که در صورت عدم توسعه تولید داخل نیازمند واردات می باشیم که در این صورت با توجه بر وضعیت اقتصادی کشور، مشکلات تأمین ارز می تواند بوجود آید. لذا تولید داخل می تواند مرتفع کننده بخشی از این مشکل نیز قلمداد گردد.

طرح تولید درب کرکره ای برقی (2)

مزایای درب کرکره ای برقی

کرکره های اتوماتیک هزینه تعمیر و نگهداری بسیار پایین تری نسبت به کرکره های آهنی قدیمی دارند.
استفاده از کرکره اتوماتیک برای تمام افراد امکان پذیر است. چرا که نیاز به عملیات و تخصصی خاص ندارد و فقط با یک ریموت ساده باز و بسته می شود.
با راه اندازی و نصب کرکره اتومایک مقاوم در برابر سایش، سالها نیاز به رنگ و تعویض کرکره اتوماتیک نخواهید داشت.
کرکره های اتوماتیک دارای آلودگی صوتی بسیار کم و تلفات انرژی بسیار پایینی هستند. مخصوصا اگر از تیغه های گاوانیزه فوم دار استفاده کنید.
باوجود انواع مختلف کرکره برقی، در رنگ بندی و جنس های مختلف، هماهنگ کردن کرکره با طراحی محیط بسیار آسان و جذاب خواهد بود.
کرکره های اتوماتیک نسبت به سایر درب های امنیت بالایی داشته و نیاز به استفاده از قفل و کلید نیست. هرچند در هنگام دریافت خدمات ساخت و نصب می توانید روی کرکره برقی جا قفلی نیز تعبیه کنید.
طراحی کرکره اتوماتیک به صورتی است که مانع از ورود گردو غبار می شود.
سرعت نصب کرکره اتوماتیک بسیار بالا می باشد.
در طراحی و ساخت کرکره اتوماتیک دیگر محدودیت مساحت درب کرکره اتوماتیک وجود ندارد.
در برخی از کرکره های اتوماتیک که از تیغه های پانچ شده استفاده شده است امکان دید طرف دیگر درب کرکره اتوماتیک نیز وجود دارد.
با استفاده از سیستم مرکزی کرکره اتوماتیک می توان کنترل تعدادی کرکره اتوماتیک را بصورت همزمان توسط ریموت کنترل در اختیار داشت.
هزینه و قیمت کرکره برقی در مقابل کارایی بالای آن بسیار مقرون به صرفه است. کرکره اتوماتیک با تیغه های آلومینیومی هیچ گونه محدودیتی در آب و هوای مختلف نداشته و از خشک ترین تا مرطوب ترین مناطق کشور می توانند از کرکره های اتوماتیک استفاده نمایند.شما در ساخت کرکره اتوماتیک هیچ محدودیتی برای انتخاب ابعاد نحواهید داشت. چرا که متناسب با اندازه درب شما، کرکره برقی ساخته و نصب می گردد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله آموزش تصویری نصب کرکره برقی را مطالعه فرمایید.

طرح تولید درب کرکره ای برقی (3)

معایب درب کرکره ای برقی

از معایب کرکره اتوماتیک نمی توان به موارد زیادی اشاره کرد چرا که اگر این محصول دارای عیب های فراوان بود، استفاده هرچه بیشتر از آن رواج نمی یافت.
اما به تعداد محدودی می توان اشاره کرد.
ساخت و نصب کرکره اتوماتیک مقداری از سایر درب ها پر هزینه تر است. اما این هزینه اضافی بسیار مقرون به صرفه خواد بود. مخصوصا اگر کرکره برقی خود را از شرکت ایران کرکره تهیه کرده باشید. برای اطلاع از قیمت ها به صفحه قیمت کرکره برقی مراجعه نمایید.
از آنجا که ساخت و نصب کرکره برقی یک کار بسیار تخصصی است، هر گاه کرکره برقی شما دچار مشکل شود حتما می بایست با تعمیرکار کرکره برقی تماس بگیرید. از طرفی اگر درب کرکره برقی در پارکینگ استفاده شده باشد و احتمالا کرکره شما دچار خرابی شود، رفت و آمد شما مختل خواهد بود.

وضعیت واحد های فعال تولید درب کرکره ای برقی

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید کننده درب کرکره ای برقی در کشور به تفکیک استان آمده است .

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

امتیاز