طرح تولید رولیک و پایه رولیک

در دنیای صنعت و تکنولوژی، دستگاه نوار نقاله یکی از مهمترین و کاربردی ترین ابزارها می باشد که همین نوار نقاله ها به وسیله تسمه نقاله های مخصوص به خود کارایی دارند و رولیک ها یکی از تجهیزات جانبی و اجزای اصلی تسمه نقاله ها به حساب می آیند.
رولیک ها به عنوان هرزگرد های بسیار کاربردی در سیستم اعمال می شوند. در کل رولیک ها یکی از مهمترین عناصر انتقال در صنایع مختلف به حساب می آیند و نقش رولیک ها در معادن بسیار چشم گیر است.
رعایت موارد کیفی به خصوص کم کردن اصطکاک بین سطوح از جمله موارد بسیاد مهم در انتخاب رولیک ها می باشد.
نام های دیگر رولیک ها عباتند از ROLLER ،IDLER و درام که در صنایع بسته بندی کالا ها، خطوط انتقال مواد و ایجاد سطوح متحرک در فروشگاه ها و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرند.

رولیک چیست و چه کاربردی دارد؟

رولیک ها به صورت های متفاوتی از نظر اندازه و قطر ها ساخته می شوند که اندازه آنها به نوع دستگاه نوار نقاله بستگی دارد. بعد از روشن شدن دستگاه نوار نقاله رولیک ها به وسیله غلت خوردن روی بدنه دستگاه نوار نقاله باعث می شود تسمه نقاله به حرکت در آید. در کل برای اینکه نوار نقاله بتواند به کار خود ادامه دهد به رولیک وابسته است و بدون وجود رولیک هیچ کاربرد و کارایی ندارد.
عواملی که باعث می شود در صورت رعایت آنها رولیک ها در بدترین شرایط محیطی حداکثر عمر را داشته باشند کیفیت ساخت، آب بندی صحیح، استفاده از بلبرینگ با کیفیت و لوله با ضخامت مناسب می باشد. در مورد رولیک ها استاندارد های ISO، DIN، GIS و CEMA وجود دارد که بر اساس این استانداد ها رولیک ها می توانند با کیفیت مطلوب و نوع کاربری آنها تولید شوند.
رولیک ها به دو دسته تقسیم می شوند:
۱- رولیک های صنعتی
۲- رولیک های نیمه صنعتی
وظایفی که رولیکها بر عهده دارند موارد زیر می باشند:
رولیک ها یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده نوار نقاله ها می باشند که عمل به گردش درآوردن نوار نقاله را بر عهده دارند.
رولیک ها باعث ایجاد اصطکاک میان مواد حمل شده با سطح تسمه نوار نقاله می شوند.

انواع رولیک چیست

۱- رولیک جوشی
۲- رولیک تعویضی با قطعات تعویض شده
۳- رولیک های ضد سایش
۴- رولیک های مخروطی
۵- رولیک های کله قندی
۶- رولیک های پلیمری
۷- پایه رولیک
۸- رولیک رفت
۹- رولیک ضربه گیر
۱۰- رولیک برگشت

رولیک رفت

در سطح جانبی نوار نقاله می باشد که وزن تسمه (نوار) نقاله را تحمل می کند و مواد انتقالی می باشد.

رولیک برگشت

در سطوح زیرین نوار نقاله می باشد و وزن تسمه نقاله را تحمل می کند.

رولیک ضربه گیر

این نوع رولیک در جاهایی که ریزش مواد روی تسمه نقاله می باشد قرار می گیرد همچنین این نوع رولیک ها دارای روکش های پلاستیکی با اندازه های متفاوتی می باشند که همین روکش ها فاصله هایی را به وجود آورده که این فاصله ها باعث می شود که از ایجاد ضربه و خرابی در رولیک های رفت و برگشت جلوگیری می کند. این نوع رولیک در کارخانجات سیمان و فولاد استفاده می شود.

رولیک معمولی یا پرسی

در این نوع رولیک از بلبرینگ های کهنه استفاده می شود به همین دلیل ارزانترین رولیک، رولیک معمولی یا پرسی می باشد. رولیک معمولی در انواع مختلف لاستیکی و تلفنی در اندازه های مختلف از نظر طول و قطر ساخته می شوند.

رولیک تعویضی

این نوع رولیک نسبت به رولیک معمولی یا پرسی دارای عمر مفید بیشتری می باشد. رولیک تعویضی را می توان با بلبرینگ های کهنه، نو و حتی با توجه به نیازهای مشتری با بلبرینگ های دارای کیفیت بالا ساخت. این نوع رولیک دارای اجزای متفاوتی می باشد که جهت جلوگیری از نفوذ گرد و خاک مورد استفاده قرار می گیرد.

رولیک راهنما

این نوع رولیک در کنار نوار نقاله قرار گرفته و وظیفه آن هدایت نوار نقاله می باشد.

رولیک پلیمری

در کارخانجات صنایع غذایی، کاشی و سرامیک استفاده می شود.

ساختار رولیک

رولیک‌ها در مقایسه با غلطک‌ها، دارای ساختاری ساده‌تر و سبک‌تر بوده و در میانه مسیر نوار نقاله در زیر تسمه قرا می‌گیرند. همچنین یکی از تفاوت‌های رولیک با غلطک این است که رولیک‌ها هرزگرد بوده و نیرویی به تسمه در نوار نقاله وارد نمی‌کنند. وظیفه رولیک‌ها در کانوایر دو مورد است که به آن‌ها اشاره می‌کنیم.
روان کردن حرکت تسمه کانوایر
مقاومت در برابر وزن قطعات مورد حمل و تسمه در طول مسیر
طریقه نصب رولیک روی نوار نقاله به این صورت است که شفت رولیک‌ها به طور ثابت روی شاسی دستگاه قرار گرفته و بدنه رولیک‌ها به وسیله درگیر شدن با تسمه در حین حرکت آن به گردش در آمده و تسمه را به سمت جلو می‌رانند. یکی از کاربردهای رولیک‌ها در ساختار نوار نقاله جلوگیری از افتادگی و به اصطلاح شکم دادن تسمه در طول مسیر کانوایر است.
از لحاظ ساختاری، میزان وزن مواد مورد حمل توسط کانوایر، در تعیین قطر بدنه وشفت رولیک‌ها استفاده‌ می‌شود، و به طور کلی رولیک‌ها قطری بین 5 سانتی‌متر برای دستگاه‌‌های سبک و تا حدود 13 سانتی‌متر یا بیشتر برای دستگاه‌‌های سنگین‌تر دارند.

جنس رولیک

رولیک‌ها را باتوجه به کاربرد و درخواست صاحبان صنایع از جنس‌های مختلفی می‌سازند که انواع مختلف رولیک را ایجاد می‌کند. از جمله جنس‌هایی که رولیک‌ها از آن‌ها ساخته می‌شوند می‌توان به فلزاتی مانند آهن ساده، آلومینیوم ، چدن و استیل اشاره کرد که در ساختار رولیک فلزی کاربرد دارند. همچنین در رولیک پلیمری از تفلون یا PTFE، پلی اورتان، PE و HDPE استفاده می‌شود.
همچنین در برخی کاربردها در صنایع که نیاز به حمل مواد سنگین دارند، باید با توجه به رولیک‌ها و جنسشان، رولیک مناسب انتخاب کرد، مانند رولیک‌های مورد استفاده در نوار نقاله‌های ماسه شویی، نوار نقاله‌های دستگاه‌های آسفالت و نوار نقاله‌های انتقال گونی‌هایی با وزن بیشتر.

انواع پایه رولیک

پایه رولیک ها با توجه به موقعیت قرارگیری و از نظر تعداد رولیک قابل نصب بر روی آنهاتقسیم بندی می شود.

پایه رولیک رفت

پایه رولیک رفت کاربردی ترین و پرمصرف ترین نوع پایه رولیک ها می باشد. که به عنوان تکیه گاه در رولیک رفت و خط نوار نقاله در حمل و بارگیری مواد به کاربرده میشود . جنس بدنه آنها معمولا فولادی بوده و از مقاطع مختلفی از جمله ناودانی ، نبشی فولادی و یا تسمه های فلزی ساخته میشوند.

پایه رولیک خود تنظیم

پایه رولیک خود تنظیم معمولاً در نوارهای طول بلند و یا ظرفیت های بالا در معادن بزرگ که در آن و در شرایط شرایط سخت تر و پر استهلاک کار می کنند که ریزش مواد و وزن مواد باعث منحرف شدن حرکت تسمه نقاله می شود، که با قرار دادن پایه رولیک های خود تنظیم از حرکت های عرضی نوار نقاله جلوگیری می کند و نوار را وادار به حرکت در مرکز پایه می کند. در ضمن همچنین این پایه ها، بار های عمودی را نیز تا حدی جذب کرده و اجازه ی دوران 5 تا 8 درجه ای را جهت جذب نیروهای عمودی و نیروهای آورترنینگ می دهد

پایه رولیک معلق

پایه رولیک معلق دارای انعطاف پذیری مناسب تری بوده و متناسب با نوع حرکت نوار نقاله عمل می کند، از این نوع پایه، بیشتر در خط هایی که بار عمودی بیشتری را متحمل می کنند استفاده می شود.و همچنین با خط های که دارای مواد سنگین تر و درشت تر دارند نسبت به سایر پایه رولیک ها، بهتر عمل می کند. این نوع پایه ها در قسمت ریزش مواد و قسمت بحرانی تحمل بار نیز، عملکرد مناسبی است؛ همچنین با استفاده از پایه رولیک های معلق می توان سرعت حرکت نوار نقاله را تا حدی افزایش داد.

پایه رولیک ایستاده

پایه رولیک ایستاده در خطوط سبک و نرمال که دارای مواد ریز استفاده می شود، این نوع فریم ها در محل اتصال با شفت رولر ها دارای محدودیت قطر بوده و صرفا با رولیک های شفت 15 میلی متر قابل اجرا هستند.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید رولیک و پایه رولیک

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
با توجه به بررسی های انجام شده کد آیسیک رولیک به شرح جدول ذیل می باشد

شرح محصول کد آیسیک
رولیک ماشین الات چرخ زنجیری 2924412440
کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید رولیک و پایه رولیک

با جستجو در اطلاعات گمرک تا امروز تعرفه گمرکی اختصاصی به این محصول اختصاص نیافته لذا میزان واردات و صادرات آن نا مشخص میباشد.

وضعیت واحد های فعال تولید رولیک و پایه رولیک

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید رولیک و پایه رولیک در کشور به تفکیک استان آمده است .

جدول واحد های فعال تولید رولیک و پایه رولیک

در جدول زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید رولیک و پایه رولیک در کشور به تفکیک استان آمده است

پیش بینی وضعیت سرمایه گذاری طرح تولید رولیک و پایه رولیک

ظرفیت تولید سالیانه : 20000 عدد
نرخ برابری دلار : 27000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 6000 مترمربع
زیربنای کل : 2400 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 26 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 8.5 میلیارد تومان (بدون احتساب هزینه زمین)
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 3 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی در سال مبنا : 33 درصد

درخواست تهيه طرح توجيهی

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.

درخواست خدمات مشاوره سرمايه گذاری

براي تحقق يک ايده به کسب وکار موفق بايد آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجيه اقتصادی، شرايط سرمايه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زيرساخت های فنی و فرآيند های توليد مورد مطالعه قرار گيرد.
در صورت تمايل به دريافت خدمات (مطالعه فرصت سرمايه گذاری، تحقيقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سيستم سازی کسب و کار) می توانيد پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکميل نمايئد و يا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائيد. کارشناسان گروه ايطرح آمادگی دارند پيشنهادهايی شامل شرح خدمات متناسب با نياز کسب و کار شما را تنظيم نموده و با قيمت رقابتی جهت تصميم‌گيری در اختيار تيم‌های راه انداز، استارتاپ‌ها و مديران کسب و کارها قرار دهند.

 

 


درصورت تمايل به اين مطلب امتياز دهيد:

4/5 - (3 امتیاز)