طرح تولید رول ضد تعریق (مام)

پرمصرف ترین محصول ضد عرق در دنیا، رول های ضد تعریق است که اصطلاحاً به آن ها مام گفته می‌شود. رول ضد تعریق یا مام محصول مایع و نسبتاً چربی است که به کمک توپک سر شیشه به قسمت هایی از بدن که زیاد عرق می‌کند، به ویژه ناحیه زیر بغل، رول می‌شود. استفاده از این محصول علاوه بر آن که تا حد زیادی مانع عرق کردن بدن می‌شود، از بو گرفتن آن نیز جلوگیری می‌کند.

بدن انسان غده هایی دارد که سبب تولید عرق میشود.گرچه که عرق کردن برای بدن مزایای زیادی دارد،اما بوی نامطلوب آن باعث ایجاد حس ناخوشایند و خجالت در افراد می شود و برای شخص آزار دهنده است.یکی از روشهایی که برای جلوگیری و مقابله با عرق انجام می شود استفاده از اسپری ها،مام ها و خوشبو کننده ها می باشد که در فصل تابستان استفاده ازین محصولات افزایش چشمگیری دارد.

معمولا در طول روز با انجام فعالیتهای گوناگون و یا گرم بودن هوا ،بر روی بدن عرق بسیاری تولید میشود که باعث لکه و همچنین ایجاد رطوبت بر روی لباس میشود و این امر خوشایند برای بیشتر افراد نیست.به همین دلیل افراد رو به سوی محصولات بهداشتی ضد تعریق آورده اند .

عرق بدن بوی بدی دارد و این به دلیل اینست که باکتریهای پنهان در زیر پوست بر روی پوست ظاهر میشوند.افراد برای مقابله با باکتریها و از بین بردن رطوبت ناشی از عرق از مام های ضد تعریق و یا دئودورانت استفاده می کنند.کار هر دوی این محصولات بهداشتی یکسان است اما فرمولاسیون و نحوه عملکردشان متفاوت است.

استفاده از مام یا دئودورانت برای هر فرد یک انتخاب شخصی است و هر فرد با توجه به اولویت های خود یکی از این دو محصول را انتخاب میکند.استفاده از دئودورانت به دلیل اینکه اسپری هست در طول روز بسیار راحت تر میباشد.بیشتر افراد با رطوبت ایجاد شده از دئودورانت ها مشکلی ندارند و تنها رفع بوی بد عرق برایشان اهمیت دارد و به همین دلیل این محصول را انتخاب می کنند.

اما اگر از آن دسته افرادی هستید که زیاد عرق میکنید و مایل به تعدیل کردن این فرایند هستید بهتر است از مام های صابونی و یا ژل ها استفاده کنید .

فقط دقت داشته باشید که اگر پوست حساسی دارید از محصولات حاوی الکل استفاده نکنید.

ترکیبات مام ها

فرمولاسیون این محصول اغلب از ترکیبات املاح آلومینیوم یا زیرکونیوم میباشد که با غلظت مختلف تولید میشوند.این محصولات دارای ترکیبات نگهدارنده ای میباشند که از فاسد شدن و میکروبی شدن آنها در کوتاه مدت و یا مدت زمان مشخص شده جلوگیری میکند .هر کارخانه ای اسانس و رایحه ای برای خوشبو شدن مام ها استفاده می کنند.

همه افراد سالم با توجه به شرایط بدنی در درجه های متفاوتی عرق میکند،ترشح عرق ضمن اینکه حرارت بدن را تنظیم میکند ،خواص مفید دیگری نیز دارد.در نتیجه همه ما چه کم و چه زیاد به این محصول نیاز داریم و از آن استفاده میکنیم.گرچه میزان عرق در همه افراد یکسان نیست و بعضی بیشتر از بقیه عرق میکنند.

از نشانه های حساسیت به مام ها و دئودورانت ها میتوان خارش،قرمزی پوست را نام برد .سعی کنید چند ساعت بعد از مالیدن مام روی پوست،محل را با آب و صابون بشویید.این باعث میشود که مواد شیمیایی موجود در مام وارد منافذ پوستی شما نشود.

پارابن:

یکی از مواد نگهدارنده ای که در اکثر ضدعرق ها و مام ها وجود دارد پارابن می باشد.این ماده عملکردی مشابه استروژن در بدن دارد.توصیه میشود از خرید مام های حاوی پارابن جلوگیری کنید چون بعضی از دانشمندان معتقدند پارابن باعث تومورهای سرطانی در سینه میشود.

بهترین مارک رول ضد تعریق

محصول آن متناسب با ویژگی های پوست شما است.
شما میزان پوشانندگی آن را دوست دارید.
رایحه های آن برای شما دلپذیر است.
قیمت آن مناسب است.

بهترین زمان استفاده از مام ها

ترجیحا بهترین زمان استفاده از مام ها،بعد از حمام و قبل از تعریق بدن است.محصولات ضد عرق و خوشبو کننده را باید بر روی پوست تمیز استفاده کنید و اسپری آن بر روی پوست عرق کرده بی فایده است و حتی ترکیب بوی عرق با بوی خوشبو کننده ها بوی بسیار ناخوشایندی ایجاد میکند.

بر روی برخی از مام ها عبارت ۲۴ تا ۴۸ ساعت درج شده است که این نشان دهنده اثر بخشی محصول است.شستن بدن بعد از اتمام این مدت الزامی نیست و باقی ماندن این ماده بر روی پوست ایجاد مشکل نمیکند.

تفاوت دئودورانت و مام ضدعرق

دئودورانت یک وسیله آرایشی بهداشتی است که بوی بد باکتری های بدن را که با عرق فعال می شوند از بین می برد و رایحه خوبی به بدن می دهد.

ضد عرق ها نوعی دارو محسوب می شوند. به همین دلیل گرچه عرق نمی کنید ولی پس از مدتی منافذ پوست را می بندد و باعث تغییر بافت پوست می شود و بعد از مدتی مانع از عرق کردن بدن فرد می شود. در صورتی که عرق کارکرد طبیعی بدن برای کنترل دما و دفع سموم است.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید رول ضد تعریق­

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطه شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
ضد عرق (غیر اسپری) : 2424512460

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید رول ضد تعریق­

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
ضد عرق (غیر اسپری) : 33072000

وضعیت واحدهای فعال تولید رول ضد تعریق

نمودار واردات و صادرات تولید رول ضد تعریق تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

وضعیت واردات و صادرات رول ضد تعریق

نمودار واردات و صادرات رول ضد تعریق تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

بیشتر بدانید

هزاران محصول ضد عرق زیر بغل در بازار موجود است

که این امکان را برای شما فراهم می‌سازد تا همیشه بوی تمیزی و تازگی بدهید.

مسلماً یکی از این محصولات ژل ضد تعریق است که به شما کمک می‌کند تا در طول روز بدنتان را خشک و تازه نگه‌دارید.

ژل ضد تعریق محصولی با ظاهری روشن است که نه‌تنها در زیر بغل قابل‌مشاهده نیست

بلکه نشانه‌ای از لک روی لباس باقی نمی‌گذارد.

ژل ضد تعریق نسبت به سایر دئودورانت­ها چربی کمتری در فرمول خود دارد

لذا زمان تعریق سنگینی‌ای از آن روی پوست احساس نمی‌شود.

با توجه به تمام نوآوری‌های بکار رفته در تولید ژل ضد تعریق همچنان شکایاتی چون سوزش و التهاب پوست

از مصرف این ضد تعریق در نقاط حساس بدن صورت گرفته است.

در مقایسه با رول ضد تعریق ژل‌ها نمی‌توانند به‌خوبی آن‌ها مناطق تعریق را تحت‌فشار قرار دهند و مانع از تعریق بیش‌ازحد شوند.

شاید دلیل سبک بودن ژل ضد تعریق نیز به توانایی کم آن در جلوگیری از تعریق اشاره دارد.

برخی از فرمول‌های ژل ضد تعریق به‌گونه‌ای است که زمان شروع تعریق لزج و چسبنده شده و می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید رول ضد تعریق

ظرفیت تولید سالیانه : 400 هزار عدد در سال
نرخ برابری دلار : 17000 تومان
مساحت زمین موردنیاز :  2500 مترمربع
زیربنای کل : 800 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 22 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 4 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات :  2 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 40 درصد

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاري مطرح مي شود. جداول و نمودارها تقريبي است.

امکان سرمايه گذاري با ظرفيتهاي مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاري کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهي مي توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.