طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی

طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی

این محصول از قطعات مهم و حساس انژکتور می باشد .خود انژکتور در پمپ گازوئیل موتورهای دیزلی یا گازوئیل سوز بکار رفته است.کاربرد سوزن انزکتور در مجموعه پمپ گازوئیل،سوخت پاشی گازوئیل کی باشد. به عبارت دیگر سوزن انژکتور قسمتی از مجموعه انزکتور بوده که در پمپاژ صحیح گازوئیل نقش مهمی را بازی می کند.محصول مورد نظر از طرفی نوعی کالای نهایی و مصرفی بوده و مستقیم به فروش رسیده و جهت جایگزینی با سوزنهای انزکتور از کار افتاده بکار میرود و از طرفی کالای واسطه ای واحدهای تولید کننده پمپ گازوئیل و خودرو می باشد.
دیزل ژنراتور دارای انژکتورهایی است که وظیفه آن ها انتقال دادن سوخت به موتور دیزل است.نحوه عملکرد آن ها به این صورت است که گازوییل که سوخت موتورهای دیزل است را بر روی سوپاپ های هوا می پاشند و آن را با هوا ترکیب می کنند.این ترکیب انرژی لازم را برای موتور دیزل ژنراتور شما فراهم می کند. در واقع اگر این فرآیند دچار مشکل شود در نتیجه دستگاه شما نمی تواند روشن شود.
از جمله دیگر وظایف سوزن انژکتور دیزل ژنراتور کامینز کم کردن مصرف سوخت و همچنین جلوگیری از ورود آلودگی به دستگاه است.انژکتورها در دیزل ژنراتور می توانند ناپایدار شوند. این ناپایداری دلایل مختلفی دارد که به تعدای از آن ها اشاره می کنیم.
در صورتی که توان و قدرت دیزل ژنراتور شما کاهش پیدا می کند یکی از دلایل آن می تواند ایجاد نقص در سوزن انژکتور باشد.
در صورت بسته شدن سوزن انژکتور فرآیند سوخت رسانی در دیزل ژنراتور دچار اختلال می شود. در این حالت موتور دیزل شما به جای آرام کار کردن دچار لرزش می شود.
در صورت مسدود شدن سوزن انژکتور در دیزل ژنراتور گازوییل بر روی سوپاپ های هوا پاشیده نمی شود . در این حالت موتور دچار خطا می شود. بیش از حد گرم شده و ترکیب گازوییل سبب احتراق در موتور دستگاه دیزل ژنراتور می شود.
زمانی که سوزن انژکتور موتور دیزل دچار مشکل باشد حتی اگر دیزل ژنراتور شما در حالت خاموش نیز قرار داشته باشد به محض روشن شدن موتور دچار سوخت رسانی ناگهانی می شود و به اصطلاح در این حالت موتور به درستی کار نمی کند و ریپ می زند.
به این نکته همواره باید توجه نمود که در صورتی که مصرف سوخت دستگاه شما به یکباره افزایش یابد این مشکل می تواند نشان دهنده وجود نقص در یک سیگنال انژکتور است.

طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی
سوزن انژکتور دیزل چیست ؟

در سیستم های دیزلی مهمترین قسمت پمپ گازوئیل یا پمپ انژکتور را سوزن های انژکتور تشکیل می دهند در این نوع پمپ ، محفظه احتراقی قرار دارد که بوسیله سیلندرها و همین سوزن های انژکتور سوخت یا گازوئیل را تبدیل به پودر کرده و بعد از آن اشتعال صورت گرفته وموتور شروع به حرکت می کند ازاین جهت سوزن های انژکتور نقش مهمی را در سیستم های دیزلی بازی می کنند .عملکرد موتورهای دیزلی به شدت تحت تأثیر طراحی سیستم انژکتور آنها است. در حقیقت ، مهمترین پیشرفتهای به دست آمده در موتورهای دیزلی مستقیماً ناشی از طراحی برتر سیستم تزریق سوخت بود.

تفاوت سیستم سوخت رسانی دیزلی و بنزینی

در سیستم ها ی بنزینی تزریق سوخت به دو صورت اتفاق می افتد یکی از طریق تزریق مستقیم بنزین و دیگری از طریق غیرمستقیم ولی در سیستم های دیزلی فقط تزریق سوخت به صورت مستقیم صورت می گیرد به این دلیل که موتورهای دیزلی از شمع استفاده نمی کنند و بنابراین می توانند سوخت دیزل را مستقیماً در محفظه فشرده کنند تا باعث احتراق شود. هوا از قبل در محفظه احتراق وجود دارد و سوخت در فشارهای بسیار بالا نسبت به موتورهای بنزینی وارد می شود .
ایجاد هر گونه اختلال الکترونیکی و مکانیکی در این قطعه بسیار حساس موجب عدم کارکرد درست و اصولی موتور ، مصرف بالای سوخت و در نهایت خروج دودهای غیر معمول از موتور دیزلی ژنراتور خواهد شد.

طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی
نشانه های خرابی سوزن انژکتور

کاهش قدرت و توان دیزل ژنراتور و لرزش موتور و افزایش ناگهانی سوخت در ژنراتور می‌تواند از علائم و نشانه های خرابی این قطعه در دستگاه مولد برق باشد. همچنین ریپ زدن موتور در هنگام شروع بکار می‌تواند از سایر نشانه ها باشد. توصیه می‌کنیم این مشکلات را جدی بگیرید چرا که عدم بی توجهی به ان می‌تواند باعث آسیب جدی به موتور شود.
طراحی نازل انژکتور سوخت دیزل برای عملکرد و انتشار موتورهای دیزلی مدرن بسیار مهم است.برخی از پارامترهای مهم طراحی نازل انژکتور شامل پایه انژکتور ، اندازه محفظه و سوراخ نازل است. این ویژگی ها نه تنها بر ویژگی های احتراق موتور دیزل تأثیر می گذارد ، بلکه می تواند بر پایداری انتشار و عملکرد در طول عمر موتور و دوام مکانیکی انژکتور نیز تأثیر بگذارد.
اگر نازل مسدود شده یا آسیب دیده باشد باعث کاهش راندمان سوخت دیزل شما می شود. علاوه بر این ، اگر مقدار صحیحی از سوخت وارد محفظه احتراق نشود ، می تواند باعث شود موتور دیزل گیر کرده وباعث آسیب جدی به موتور شود.اگر متوجه شدید که عملکرد موتور دیزل شما ناپایدار و متناقض است ، باید نازل های انژکتور سوخت را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که دیزل شما از سوخت خود به صورت یکپارچه و کارآمد استفاده می کند.

کد آیسیک مرتبط با طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت ها و زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
با توجه به بررسی های انجام شده کد آیسیک طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی به شرح جدول ذیل می باشد.

نام محصولproduct nameکد آیسیک
نازل انژکتور سوخت خودروFuel injector nozzle۲۹۱۲۵۱۲۳۸۳

 

کد تعرفه گمرکی مرتبط با طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.

نام محصولproduct nameکد تعرفه گمرکی
نازل انژکتور سوخت خودروFuel injector nozzle۸۴۱۳۹۱۰۰

 

وضعیت واحد های فعال طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای فعال طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی در کشور به تفکیک استان آمده است .

طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی
وضعیت واحد های فعال طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی

در جدول زیر تعداد و ظرفیت واحدهای فعال طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی در کشور به تفکیک استان آمده است .

طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی

 

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی

پیش بینی ظرفیت و ترکیب تولید : ۶۰۰.۰۰۰ عدد در سال
مساحت زمین: ۲۰۰۰ متر مربع
زیربنای ساختمان تولیدی : ۱۳۲۰ متر مربع
تعداد و ترکیب نیروی انسانی طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی: ۵۲ نفر

ابعاد اقتصادی طرح تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی

قیمت ماشین الات و تجهیزات تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی: ۸۴۴.۶۸۵ میلیون ریال
برآورد سرمایه گذاری کل: ۹۱۹.۰۵۲ میلیون ریال
برآورد سرمایه گذاری ثابت : ۸۹۱.۰۴۶ میلیون ریال

پیش بینی شاخص های اقتصادی طرح توجیهی تولید سوزن انژکتور موتورهای دیزلی

نقطه سربه سر تولید در سال مبنا: ۲۲.۰۶ درصد
دوره برگشت سرمایه :۲.۸۶ سال
نرخ بازده داخلی : ۳۵.۴۳ درصددرصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۵/۵ - (۲ امتیاز)