طرح تولید غذاهای فرموله شده بزرگسالان و سالمندان بر پایه غلات

شرط اصلي سالم زيستن، داشتن تغذيه صحيح است.تغذيه صحيح يعني رعايت دو ا صل تعادل و تنوع در برنامه غذايي روزانه.تعادل به معني م صرف مقادير كافي از مواد مورد نياز براي حفظ سالمت بدن است وتنوع يعني مصرف انواع مختلف مواد غذايي كه در 6 گروه اصلي غذايي معرفي مي شوند. بهترين راه اطمينان از تعادل و تنوع در غذاي روزانه استفاده از هر 6گروه اصلي غذايي است.مواد غذايي هر گروه، داراي ارزش غذايي تقريبا” يكسان هستند و مي توان از يكي به جاي ديگري استفاده كرد.مقايسه مقدار مصرف روزانه از گروه هاي غذايي را مي توان با استفاده از شكل هرم غذايي نشان داد.

هرم غذایي چیست؟

هرم غذايي ن شان دهنده گروه هاي غذايي و موادي ا ست كه در هر گروه جاي مي گيرند. قرار گرفتن موادغذايي در باالي هرم كه كمترين حجم را در هرم اشغال مي كند به اين معني است كه افراد بزرگسال بايد از اين دسته از مواد غذايي كمتر مصرف كنند )مانند قندها و چربي ها(. هر چه از بالای هرم به سمت پايين نزديك مي شويم حجمي كه گروه هاي غذايي به خود اختصاص مي دهند بيشتر مي شود كه به اين معني است كه مقدار مصرف روزانه اين دسته از مواد غذايي بايد بيشتر باشد. شناسايي گروههاي غذايي به عنوان راهنمايي براي تغذيه كليه گروههاي سني در جامعه ضروري است و پايه و اساس برنامه ريزي غذايي است كه البته در گروههاي سني مختلف قابل انطباق با شرايط ويژه آن گروه مي باشد.

معرفي گروه هاي غذایي

يك برنامه غذايي سالم موجب سلامت جسم و روان مي شود. هرفرد براي دستيابي به سلامت، نياز به مصرف روزانه تمام گروه هاي غذايي دارد . مواد غذايي به 6 گروه اصلي غذايي تقسيم مي شوند كه عبارتند از:
1 .نان و غالت
2 .سبزي ها
3 .ميوه ها
4 .شير و فرآورده هاي آن
5 .گوشت و تخم مرغ
6 .حبوبات و مغز دانه ها
نكته :چربي ها و شيريني ها گروه متفرقه محسوب مي شوند و بايد به مقدار كم مصرف شوند .

گروه نان و غالت

مواد غذايي اين گروه، شامل انواع نان بخصوص نوع سبوس دار)سنگك، بربري، نان جو (، نان هاي سنتي سفيد)لواش و تافتون(،برنج، انواع ماكاروني و رشته ها، غالت صبحانه و فرآورده هاي آنها به ويژه محصوالت تهيه شده از دانه كامل غالت است. گروه نان و غالت منبع كربوهيدرات هاي پيچيده وفيبر )مواد غير قابل هضم گياهي(، برخي ويتامين هاي گروهB ، آهن، پروتئين ،منيزيوم و كلسيم مي باشد.

چگونه یک برنامه غذایی سالم داشته باشید؟

برنامه تغذیه در سالمندان با توجه به شرایط خاص این دوره تفاوت هایی با بزرگسالان دارد، برای این منظور ابتدا باید بدانید که بدن سالمندان به چه مواد غذایی نیاز دارد و بهتر است از چه مواد غذایی و چه مقدار از این مواد را در رژیم غذایی استفاده کند. به طور کلی نیاز های تغذیه ای بدن سالمندان شامل کربوهیدرات، پروتئین، چربی، ویتامین ها و مواد معدنی و آب است.

مصرف همزمان غلات و حبوبات مثل عدس پلو، لوبیا پلو، آش جو و … در تغذیه سالمندان میتواند منبع پروتئینی خوبی برای آنان فراهم کند.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید غذاهای فرموله شده بزرگسالان و سالمندان بر پایه غلات

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.

کد آیسیک انواع غذای فرموله شده مخصوص تغذیه بزرگسالان و سالمندان بر پایه غلات : 1549412582

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید غذاهای فرموله شده بزرگسالان و سالمندان بر پایه غلات

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.

با جستجو در اطلاعات گمرک تا امروز تعرفه گمرکی اختصاصی به این محصول اختصاص نیافته لذا میزان واردات و صادرات آن نا مشخص میباشد.

نان و غلات

نقش گروه نان و غلات در بدن تامین انرژی و سلامت سیستم عصبی است. نان و غلات مثل برنج، ماکارونی، رشته، گندم و جو و ذرت باید در حدود نیمی از انرژی تغذیه در سالمندان را تشکیل دهد. مهمترین مواد مغذی این گروه شامل نشاسته، پروتئین، ویتامین های گروه ب، فسفر و منیزیوم است. میزان مورد نیاز به نان و غلات در تغذیه سالمندان به میزان فعالیت و وزن آنها بستگی دارد که در سالمندان مختلف متفاوت است اما باید روزانه حداقل ۶ واحد از انواع مختلف نان غلات در تغذیه سالمندان استفاده شود.

وضعیت واحد های فعال تولید غذاهای فرموله شده بزرگسالان و سالمندان بر پایه غلات

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای فعال تولید غذاهای فرموله شده بزرگسالان و سالمندان بر پایه غلات در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات غذاهای فرموله شده بزرگسالان و سالمندان بر پایه غلات

با جستجو در اطلاعات گمرک تا امروز تعرفه گمرکی اختصاصی به این محصول اختصاص نیافته لذا میزان واردات و صادرات آن نا مشخص میباشد.

سخن پایانی

سالمندی یا پیری فرایندی است توقف ناپذیر که تنها با داشتن زندگی سالم و مراقبتهای ویژه می توان این دوران را به دوارنی مطلوب و لذت بخش توام با سلامتی همراه کرد، سلامت سالمندان یکی از مسائل مهم دولت هاست و نیاز به برنامه ریزی دقیق و صحیح برای گذران این دوران به سلامت میباشد.
در تمام دوران زندگی تغذیه به عنوان عامل تقویت کننده جسم و روح و موثر در حیات ارزش بسیار زیادی داشته است. در دوران کهولت نیاز به انرژی کاهش میابد، این به علت بالا بودن سن و کمبود تحرکات جسمی و کم شدن انرژیهای اولیه بدن است، بهبود رژیم غذایی و مراقبت تغذیه ای در سالمندان امری بسیار ضروری و مهم است که باید به آن توجه شود تا سلامت بدن حفظ شود، از بیماری هایی که بر اثر سوء تغذیه بوجود می آید پیشگیری شود و قدرت جسمی و روحی سالمند حفظ شود که نهایتا موجب افزایش کیفیت زندگی سالمند و متعاقب آن افزایش امید به زندگی و طول عمر میباشد.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار تولید غذاهای فرموله شده بزرگسالان و سالمندان بر پایه غلات

ظرفیت تولید سالیانه : 580 تن
نرخ برابری دلار : 20000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 3000 مترمربع
زیر بنا : 1200 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 22 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 5.5 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 1.8  میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 41 درصد

 

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی مي توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.