طرح تولید فلاسک

فلاسک (به فرانسه: Flasque) یا دمابان ظرفی است که مایعات یا گازها را گرم یا سرد نگه می‌دارد.و گاها به اشتباه به آن فلاکس میگویند.فلاسک های چای از سال ۱۳۵۱ در ایران رایج گشتند. فلاسک های اولیه به خاطر عدم پوشش مناسب و عایق بندی ظرف حداکثر ۴ یا ۵ ساعت بیشتر گرما را نگه نمی داشتند. تکنولوژی ساخت فلاسک چای در کل از کشور چین می باشد که نوآور این وسیله ریزنقش زندگی است. با پیشرفت علوم و تکولوژی امروزه تولید فلاسک بصورت دوقلو پوشش و عایق بندی خوبی دارد که آب گرم را به مدت یک شبانه روزنگه می دارد.

ساختار فلاسک

یک فلاسک خلاء کاربردی، یک بطری شیشه‌ای، فلزی یا پلاستیکی با دیواره‌های میان‌تهی است که فضای باریک میان دیواره‌های درونی و بیرونی از هوا خالی شده‌است. همچنین می‌توان آن‌ها را دو بطری با دیواره‌های نازک در نظر گرفت که یکی درون دیگری جا می‌گیرد و در سر فلاسک به هم محکم شده‌اند.استفاده از خلاء مانع از انتقال گرما از طریق رسانایی یا همرفت می‌شود. گرمادهی تابشی را نیز می‌توان با بهره از روکش‌های بازتابنده (مانند نقره‌پوش کردن) در رویه‌ها به حداقل رساند. محتویات فلاسک با دیوارهٔ درونی به تعادل گرمایی می‌رسند؛ دیواره که نازک است و ظرفیت گرمایی پاییینی دارد، گرمای زیادی را با محتویات مبادله نخواهد کرد، هرچند بر دمای محتویات کمی اثر می‌گذارد. در دمایی که فلاسک‌های خلاء استفاده می‌شوند (معمولاً پایین‌تر از دمای جوش آب) و با کاربرد پوشش‌های بازتابنده، انتقال فروسرخ (تابشی) کمی انجام می‌شود. همچنین فلاسک باید دهانه‌ای برای افزودن و ریختن محتویات داشته باشد.

کارکرد فلاسک

با توجه به قوانین ترمودینامیک، اشیای گرم با انتقال گرمای خود به محیط اطرافشان، سرد و اشیای سرد با گرفتن گرما از محیط پیرامون خود گرم می‌شوند. اساس کار فلاسک، جلوگیری از جریان یافتن گرما از خارج به درون ظرف یا از درون ظرف به خارج از آن است. حال آن که گرما به سه روش از جایی به جای دیگر جریان می‌یابد. این سه روش عبارتند از:
هدایت یا رسانایی
همرفت
تابش
از آنجا که فلاسک دیواره‌ای از جنس شیشه دارد و شیشه ماده‌ای عایق است، گرما از راه رسانایی جریان پیدا نمی‌کند. همچنین وجود خلاء در فاصله بین دو جداره، از جریان یافتن گرما به صورت همرفت جلوگیری می‌کند. همچنین پوشش نقره‌ای داخل ظرف از جریان انتقال به صورت تابش جلوگیری می‌کند. در نتیجه این ظرف می‌تواند مواد گرم و سرد را برای زمانی طولانی بدون آن که دمای آن‌ها تغییری کند، در خود نگه دارد. آن چیزی که این ویژگی فلاسک را در پی دارد، نخست جلوگیری خلاء از جریان گرما از راه همرفت و سپس هدر نرفتن گرما به دلیل سطح بازتابندهٔ دیواره است.

چرا فلاسک چای صادر نمی شود؟

عمده مسائل و مشکلات واحدهای فعال به لحاظ عدم توازن رقابت آنها با محصولات مشابه خارجی را می توان به شرح زیل اعلام نمود:
۱- عدم استفاده از مواد اولیه با کیفیت مناسب در جهت تولیدات قطعات مصرفی .
۲- پائین بودن تکنولوژی ساخت بدنه بطوریکه استفاده از رنگ کوره ای معمولی در مشابه با محصولات خارجی از کیفیت کمتری برخوردار است.
۳- عدم تنوع در نوع محصولات از نظر شکل ظاهری و داشتن شکل ظاهری یکنواخت در مدت زمان طولانی.
۴- عدم دقت مناسب در کنترل قطعات مصرفی و محصول تولیدی.
۵- بالا رفتن قیمت تمام شده به لحاظ عدم استفاده بهینه از امکانات و ماشین آلات واحد.
۶- پائین بودن نرخ تعرفه و حقوق گمرکی فلاسک وارداتی که اخیراً تغییر یافته و موجب گردید تا حدودی گرایش به مصرف تولیدات داخلی افزوده شود.
۷- عدم تمایل تولید کننده در بررسی نیاز بازار و تطبیق محصولات ( فلاسک چای ) با سلیقه مصرف کننده به علت عدم مدیریت صحیح و عدم اطلاع .

فرایند تولید فلاسک چای به روش مونتاژ

1-برش اولیه
2-برش ثانویه
3-خم کردن دو لبه
4- نورد
5-پرچ کردن دو لب
6-سوراخ کردن جای پیچ
7-چربی گیری بدنه
8-شستشو با آب گرم
9-خشک کردن
10-رنگ پاشی بدنه
11-چسباندن عکس برگردان
12-مونتاژ قطعات
14- بسته بندی محصول

ماشین آلات مورد نیاز برای تولید فلاسک

1- گیوتین
2- ماشین خم کن
3-دستگاه پرچ کن
4-ماشین نورد
5- پرس
6- کابین پاشش رنگ
7-تجهیزات پاشش
8-کوره پخت رنگ
9- وان چربی گیر وشستشو
10-خشک کن
11- میز مونتاژ

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید فلاسک

کد آیسیک انواع فلاسک ۳۶۹۹۴۱۲۳۷۹
کد آیسیک فلاسک آب گرم ۳۶۹۹۵۱۲۳۸۰
کد آیسیک فلاسک غذا ۳۶۹۹۵۱۲۳۸۱

معرفی کدتعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید فلاسک

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی انواع فلاسک : ۹۶۱۷۰۰۰۰

وضعیت واردات و صادرات تولید فلاسک

در نمودار زیر وضعیت واردات و صادرات فلاسک و سایر ظروف عایق حرارت با محفظه، که عایق بودن آنها توسط خلأ تامین شده است؛ و همچنین اجزاء و قطعات آنها (بهاستثنای شیشه‌ یدکی داخلی) ر کشور به تفکیک سال آمده است .

وضعیت واحد های فعال تولید فلاسک

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید کننده فلاسک چای در کشور به تفکیک استان آمده است .

خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید فلاسک

ظرفیت تولید سالیانه : 300000 عدد
نرخ برابری دلار : 14000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 3000 مترمربع
زیربنای ساختمان ها : 2000 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 20 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 1.5 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 700 میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : 34 درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.