طرح-تولید-لوله-5-لایه-و-7-لایه-1

طرح تولید لوله ۵ لایه و ۷ لایه

برای تولید این لوله ها نوار آلومینیوم (رول شده) در ابتدای خط قرار می گیرد و نوار آلومینیوم پس از گذشتن از اکومولاتور جهت شکل دهی وارد غلطک های مخصوص می گردد تا نوار به شکل لوله در آید.

معرفی طرح تولید لوله ۵ لایه و ۷ لایه

لوله های ۵ لایه و ۷ لایه از مواد پلیمری تشکیل یافته اند.در تاسیسات ساختمان،خوردگی و رسوب در لوله های فلزی خسارات و مشکلاتی را بوجود می آورد.برای حل این مشکل تاکنون تلاشهای زیادی صورت گرفته است.

استفاده از الیاژهای مختلف با پوشش گوناگون از راه حل هایی است که تا کنون برای افزایش مقاومت فلز در برابر خوردگی به کار رفته است بی آنکه هیچ یک پاسخی قطعی به این مشکل بدهند.لوله های پنج لایه شامل دو لایه پلی پروپیلن و دو لایه چسب مخصوص و لایه وسط نیز پلی اتیلن کلر لالا می باشد.لوله های هفت لایه نیز شامل لایه های پلی اتیلن،پلی اورتانفاتیلن وینیل الکل و فیبر می باشد که مقاومت در برابر خوردگی، زنگ زدگی،رسوب و پوسیدگی را از لوله های پلیمری و توان تحمل حرارت مداوم ،فشار بالا و نفوذناپذیری را از لوله های فلزی به ارث برده است.

انواع لوله ۵ لایه و ۷ لایه

لوله های پنج لایه با توجه به کاربردی که برای آن ها در نظر گرفته شده است دارای انواع متنوعی هستند. در این میان می توان انواع زیر را برای آن ها بیان نمود. البته نوع ساختار آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است.

لوله های پنج لایه PEX-AL-PEX

این نوع از لوله ها نوع جدیدی از انواع لوله های پنج لایه هستند که به دلیل ویژگی هایی چون دوام طولانی و مستحکم بودن، مقرون به صرفه تر بودن و قیمت مناسب تری که دارند، امکان نصب ب سرعت بالاتر و ساده تر و در نهایت کسب انواع استاندارهای بهداشتی موجود و رعایت کامل آن ها مورد توجه و استفاده گسترده قرار گرفته است. از دیگر ویژگی های این نوع از تجهیزات این است که در آن ها با عبور موادی چون سیالات و یا مایعات از درون لوله به خاطر وجود لایه PEX درونی نه تنها ویژگی ها و خواص مواد عبوری حفظ می شود، بلکه به خاطر ساختار صاف و صیقلی مواد لایه درونی خوردگی یا رسوبی را در پی نخواهد داشت. یکی دیگر از مزایای حضور لایه PEX بیرونی این است که از ضربه های ممکن و انفعالی در زمان نصب یا بعد از آن ، فشار یا خورده شدن لوله ها در طی زمان جلوگیری به عمل می آورد. لایه دیگر موجود لایه آلومینیوم است که حضور آن در امتدا لوله ها از ورود اکسیژن جلوگیری می کند. برای این کار از تکنولوژی ultrqsonic استفاده می شود. با کمک این لایه می توان از تعداد اتصالات اضافی برای ایجاد خطوط لوله پنج لایه کم کرد به این دلیل که امکان خم شدن و تغییر جهت را برای آن فراهم می کند و در نتیجه تعداد اتصالات کاسته می شود.

اتصالات لوله پنج لایه جی پایپ

با وجود این که به تعداد اتصالات لوله پنج لایه زیادی در این روش لوله کشی نیاز نیست ولی با این حال در این روش از اتصالات خاص خودش استفاده می نماییم. اتصالات لوله پنج لایه دارای انواع مشخصی است که در طی سال هایی که از تولید این نوع از محصولات می گذرد به مرور به بازار عرضه شده و هر یک دارای ویژگی های خاص خود است. این ویژگی ها باعث می شود تا کاربرد و نوع پیاده سازی آن ها نیز از یکدیگر متمایز شود.

اتصالات ۵ لایه جی پایپ

اتصالات ۵ لایه همان طور که بیان شد دارای انواع مختلفی هستند که هر یک از آن ها با توجه به نوعی که دارند دارای کاربردهای متفاوتی خواهند بود.

اتصالات پنج لایه برای انواع لوله ۵ لایه داری سه دسته بندی هستند:

اتصالات پنج لایه کوپلی
اتصالات پنج لایه پرسی
اتصالات پنج لایه کلمپی

کاربردهای لوله ۵ لایه و ۷ لایه

– مقاومت حرارتی مداوم
– مقاومت در برابر فشار بالا
– مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی، پوسیدگی و محیط های اسیدی و بازی
– جلوگیری از انباشتگی رسوب و افت فشار کم
– دارای ضریب انبساط طولی ناچیز در حد لوله های فلزی.
– عدم نفوذ اکسیژن و اشعه ماوراء بنفش.
– قابلیت خم کردن و شکل پذیری و سرعت نصب بالا
– مقاومت بالا در برابر نشست های ساختمان و زلزله
– کاملا بهداشتی

طرح-تولید-لوله-5-لایه-و-7-لایه-2

فرآیند تولید لوله ۵ لایه و ۷ لایه

لوله های پنج لایه پلی اتیلن PERT/AL/PERT و PEX/AL/PEX
این لوله ها از پنج لایه تشکیل شده اند که عبارتند از:
۱. مواد پلی اتیلن (PEX یا PERT) لایه داخل
۲. چسب لایه داخل
۳. نوار آلومینیوم
۴. چسب لایه خارج
۵. مواد پلی اتیلن (PEX یا PERT) لایه خارج

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید لوله ۵ لایه و ۷ لایه

پیش بینی ظرفیت و ترکیب تولید :
لوله ۵ لایه ۱۷۲۸۰۰۰ متر در سال
لوله ۷ لایه ۱۷۲۸۰۰۰ متر در سال
مساحت زمین: ۴۰۰۰ متر مربع
زیربنای ساختمان تولیدی : ۲۳۷۰ متر مربع
تعداد و ترکیب نیروی انسانی طرح تولید لوله ۵ لایه و ۷ لایه: ۴۵ نفر

ابعاد اقتصادی طرح تولید لوله ۵ لایه و ۷ لایه

قیمت ماشین الات و تجهیزات تولید لوله ۵ لایه و ۷ لایه: ۴۴.۶۹۰ میلیون ریال
برآورد سرمایه گذاری کل: ۹۵.۲۷۱ میلیون ریال
برآورد سرمایه گذاری ثابت : ۷۰.۹۹۵ میلیون ریال

پیش بینی شاخص های اقتصادی طرح توجیهی تولید لوله ۵ لایه و ۷ لایه

نقطه سربه سر تولید در سال مبنا: ۲۷.۵۴درصد
دوره برگشت سرمایه:۳.۴۰ سال
نرخ بازده داخلی : ۳۰.۱۸ درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

۴.۳/۵ - (۳ امتیاز)