طرح تولید نوشابه هاي غير الکلي انرژي زا با قند مايع خرما (1)

طرح تولید نوشابه هاي غير الکلي انرژي زا با قند مايع خرما

نوشابه هاي غير الکلي انرژي زا با قند مايع خرما جايگاه بسيار خاصي در نزد جوامع برخي از کشور ها پيدا كرده است. مصرف اين نوشابه ها همانند نوشابه هاي گاز دار معمولي عموميت داشته و شيوه بسته بندي نيز مشابه نوشابه هاي گازدار است. نوشابه در لغت به معناي هر چيز نوشيدني مي باشد و در کاربرد عاميانه نوشابه عبارت است از يک نوشيدني خنک معمولا شيرين است.

تاریخچه نوشابه

تاريخچه نوشابه سازي اساسا به زماني باز مي گردد که بشر علاوه بر مصرف آب آشاميدني مي توانست از افزودن موادي چون طعم دهنده ها و شيرين کننده ها به آب شربت هاي متعددي را تهيه کند . ايرانيها از ۲۵۰ سال پيش روشهائي براي حرارت دادن نيشکر و تهيه کارامل در خوزستان را ابداع کرده بودند و با رقيق کردن آن شربت هايي درست مي کردند
که بيشتر مصارف درماني داشت. نوشابه ها داراي حدود ۹۰ % آب مي باشند و يک نوشابه با طعم خوب ضمن رفع عطش کمک به آشاميدن مايعات مي کند از آنجائيکه آب موجود در نوشابه ها سالمترين آبهاست لذا مصرف نوشابه در مناطقي که دسترسي به آب آشاميدني وجود ندارد از نظر بهداشتي حائز اهميت است. مصرف سرانه نوشابه در ايران ۴۸ ليتر در سال است که معادل ۱۴۴ بطري است. امروزه در سراسر دنيا صدها ميليارد دلار نوشابه گازدار به فروش مي رسد و ده ها هزار کارخانه توليد نوشابه سازي وجود
دارد .

طرح تولید نوشابه هاي غير الکلي انرژي زا با قند مايع خرما (2)

کاربرد نوشابه های غير الکلی انرژی زا با قند مايع خرما

توليد نوشابه هاي غير الکلي انرژي زا با قند مايع خرما به عنوان آشاميدني مورد استفاده قرار ميگيرد که قندهاي موجود در خرما بيشتر از نوع احياء كننده آن يعني فروكتوز و گلوكز است . اين قندها در مقايسه باساكاروز (شكر معمولی) داراي مزاياي نسبي بسيار خوبي مي باشند كه از جمله آنها مي توان به بهداشتي و طبيعي بودن آنها و همچنين قدرت شيرين كنندگي بيشتر اشاره كرد . طبيعي بودن قندهاي احياء كننده، سبب جذب راحت آن توسط بدن و نبود عوارض جانبي مانند چاقي ، فشارخون، مشكلات قندي و ديابتي مي باشد بنابراين با عنايت كامل به خصوصيات فوق الذكر از قند مايع خرما بعنوان ماده اوليه اصلي در تهيه نوشابه قند مايع خرما استفاده مي نمايند.

قيمت توليد داخلي نوشابه هاي غير الکلي انرژي زا با قند مايع خرما

١- قيمت مواد اوليه مصرفي که يکي از مهمترين هزينه هاي متغير توليد مي باشد و نقش عمده اي را در تعيين قيمت تمام شده محصول دارد.
٢- منطقه جغرافيايي احداث واحد به خصوصاز لحاظ دسترسي به منابع تامين مواد اوليه و کانونهاي مصرف محصول، هزينه هاي مربوط را تحت تاثير قرار خواهد داد.
٣- نوع تکنولوژي مورد استفاده از طريق تاثير بر سرمايه گذاري ، کيفيت محصول توليدي و ميزان ضايعات و….بر قيمت فروش محصول موثر خواهد بود.
٤- هزينه نيروي انساني مورد نياز تاثير مستقيم در هزينه هاي متغير توليد و قيمت تمام شده محصول دارد.
۵- ظرفيت توليد واحد بر روي قيمت فروش محصول موثر است، به اين ترتيب که افزايش ظرفيت توليد از طريق سرشکن نمودن هزينه هاي سربار باعث کاهش قيمت تمام شده محصول مي گردد.

طرح تولید نوشابه هاي غير الکلي انرژي زا با قند مايع خرما (3)

اهميت استراتژيکي کالا در دنياي امروز

نوشابه انرژي زا با قند مايع خرما يک ماده غذايي بسيار غني از کربوهيدراته ميباشد که بعنوان يک ماده غذايي انرژي ساز به راحتي قابل هضم و جذب مي باشد به لحاظ خصوصيات ذکر شده و موجود در اين ماده غذايي و فرهنگ سازي مناسب و بيان اهميت اين کالا در مقايسه با کالاهاي مشابه و مقايسه مضرات کالاهاي جايگزين و محدوديت مصارف آنها به دليل اثرات مخرب و جبران ناپذير کالاهاي مشابه ، اين محصول را به يک محصول استراتژيک نموده و مصرف کنندگان جهاني و طرفداران خاص و ويژه اي را به خود اختصاص داده است.و از آنجا كه ايران از بزرگ ترين توليد كنندگان خرما در دنيا به شمار مي آيد، اين اعتقاد وجود دارد كه اين بخش از كشاورزي از توانايي بالفعل و بالقوه فراواني برخوردار بوده و اين استعداد در آن نهفته است كه در صورت فراهم آمدن شرايط مناسب، توانايي قابل ملاحظه اي در عرضه به بازارهاي ، جهاني داشته باشد . لازم به ذكر است كه از حدود دو ميليون تن خرماي توليدي در سال ١٣٨٩ حدود بالغ بر ١ ميليون تن خرما با درجات کيفي پايين محسوب مي شود .

وضعيت عرضه و تقاضا نوشابه هاي غير الکلي انرژي زا با قند مايع خرما

يكي از موارد مصرف بسيار مناسب قند مايع خرماي تصفيه شده ، توليد نوشابه هاي غير الکلي انرژي زا با قند مايع خرما است . اين نوشابه به وفور در كشورهاي خارجي مصرف مي گردد و قيمت آن در مقايسه با چند نوشابه معروف و همچنين نوشابه هاي معمولي گازدار قابل توجه است و در كشور ايران توليد نوشابه با قند مايع خرما وجود ندارد ولي در صورت ايجاد واحد توليدي پيش بيني بازار مناسبي براي آن مي گردد .

طرح تولید نوشابه هاي غير الکلي انرژي زا با قند مايع خرما (4)

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید نوشابه هاي غير الکلي انرژي زا با قند مايع خرما

1. نوشابه گازدار انرژی زا : 1554512362

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.