طرح تولید همزن برقی

همزن برقی وسیله ای است که برای مخلوط کردن و در اصطلاح ” هم زدن ” مواد غذایی با سرعت های مختلف به کار می رود. این وسیله در دو نوع دستی و پایه دار عرضه می شود و برای درست کردن خمیر نان و کیک و شیرینی، بستنی، زدن تخم مرغ، مخلوط کردن آرد و کره و هم زدن خامه و خیلی کارهای دیگر کاربرد در آشپزی و آشپزخانه دارد. هم زدن با این وسیله خیلی ساده تر از “هم زدن” با چنگال یا قاشق است.
در این بین دستگاه همزن برقی هم مثل خیلی از ابزارها و لوازم های خانگی ابتدا در ابعاد بزرگ تر و برای مصارف صنعتی ساخته شد. شاید جالب باشد بدانید در ۱۹۰۸ مهندس هربرت جانسون دید که یک نانوا خمیر نان را با قاشق فلزی بزرگی هم می زند. خیلی زود با همکارش که مهندس مکانیک بود شروع به بازی با وسایلی کردند و تا ۱۹۱۵ همزن کاسه دار ۸۰ لیتری او تبدیل به وسیله ای استاندارد شده بود که البته بیشتر به درد نانوایی های بزرگ و ارتش می خورد.

انواع همزن برقی چیست؟

همزن های برقی به دو دسته تقسیم می شوند

1) همزن های دستی

این نوع وسیله ای است که در دست نگه داشته می شود. معمولاً دو تیغه برای هم زدن و یک موتور دارد. تیغه ها را باید در ماده غذایی فرو کنید که خیلی اوقات در کاسه خود همزن ریخته می شوند. این وسیله برای کارهای سبک تر مانند هم زدن سفیده تخم مرغ یا خامه به کار می رود.

2) همزن های پایه دار

این گونه همزن با کاسه، یک همزن تخت، یک چنگک برای ورز دادن و همزن مفتولی برای هم زدن سریع است.
همزن پایه دار برای آشپزهایی کاربرد دارد که نیاز به مخلوط کردن های جدی تر دارند.
این ابزار اضافی را گاهی جداگانه هم می توان برای دستگاه خرید.
علاوه بر این ها سوسیس پرکن، صفحه پوره درست کنی، بستنی ساز و آسیاب غذا را هم می توان جداگانه و البته با قیمت بالاتر تهیه کرد.

ساختمان و اجزای یک همزن برقی

هر دو نوع از همزن ها ( پایه دار و بدون پایه ) از یک موتور بسیار قوی اونیورسال که حدودا ده هزار دور در دقیقه می زند ، و همچنین از مدار های الکتریکی ، و اجزای جانبی مانند تیغه های همزن ، تشکیل شده اند. در همزن ؛ علاوه بر موتور و اجزای آن از گیربکس ، پروانه ؛ واشر، آرمیچر و . … استفاده شده است. معمولا چرخ دنده به کار رفته در داخل همزن ها ؛ سرعت بازوهای همزن را می تواند به 500 دور در دقیقه کم کند. سرعت های قابل استفاده در همزن های برقی ، متغیر و قابل تنظیم هستند . تغییر سرعت با استفاده از کلیدهای روی بدنه همزن انجام شده و فرایند آن با تغییر ولتاژ بر روی قسمتی از سیم پیچی موتور ایجاد می شود . هر چه تعداد سیم پیچ ها کمتر شود ، سرعت بیشتر خواهد شد و بالعکس.

انواع تیغه های همزن برقی و کاربر آنها

معمولا همزن های برقی رومیزی یا پایه دار ، دارای سه نوع اتصال یا همان تیغه هستند
پره مفتولی : برای مخلوط کردن خامه و سفیده تخم مرغ برای مایه های شل
پره تخت : برای مخلوط کردن خمیر کیک و انواع مایه ها . یک تیغه خوب برای تهیه مایه های خانگی
پره چنگک : برای ورز دادن انواع خمیرها

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید همزن برقی

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک همزن برقی خانگی 2930512355

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید همزن برقی

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی همزن برقی 85098000 میباشد.

تحلیل صنعت تولید همزن برقی
مزیت ها و نقاط قوت تولید همزن برقی

ممنوعیت واردات لوازم خانگی
رقابت در بازار جهانی در صورت بالا بردن کیفیت محصولات

موانع و مشکلات تولید همزن برقی

واردات قاچاق همزن برقی
نوسانات قیمت مواد اولیه
بالا بودن رقابت در بازار هدف

صادرات همزن درجه یک به عراق

صادرات همزن صنعتی درجه یک به عراق اگر در عرصه ی صادرات بخواهیم ورود داشته باشیم لازم است کیفیت و مرغوبیت کالا های تولید شده خود را افزایش دهیم. اغلب محصولات و کالا هایی که به داخل کشور ما وارد می شوند از لحاظ کیفیت و کارایی در درجه ی بالای قرار دارند. با توجه به اینکه کشور عراق در جنگ به سر می برد و می توان گفت کشوری کم قدرتمند تر نسبت به کشور های منطقه است، به همین جهت کالا های بسیار زیادی از کشور ما وارد می کنند.
آمار به ما نشان می دهد که محصولات برقی نسبت با سال های گذشته، صادرات قابل توجهی را به کشور عراق داشته ایم لذا اغلب این صادرات کالا های با کیفیت هستند.

وضعیت واحد های فعال تولید همزن برقی

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید همزن برقی در کشور به تفکیک استان آمده است .

جدول واحد های فعال تولید همزن برقی

در جدول زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید همزن برقی در کشور به تفکیک استان آمده است .

پیش بینی وضعیت سرمایه گذاری طرح تولید همزن برقی

ظرفیت تولید سالیانه : 18000 دستگاه
نرخ برابری دلار : 22000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 4000 مترمربع
زیربنای کل : 1200 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 28 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 13.5 میلیارد تومان (بدون احتساب هزینه زمین)
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 6 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی در سال مبنا : 35 درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمايه گذاری

براي تحقق يک ايده به کسب وکار موفق بايد آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجيه اقتصادی، شرايط سرمايه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زيرساخت های فنی و فرآيند های توليد مورد مطالعه قرار گيرد.
در صورت تمايل به دريافت خدمات (مطالعه فرصت سرمايه گذاری، تحقيقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سيستم سازی کسب و کار) می توانيد پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکميل نمايئد و يا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائيد. کارشناسان گروه ايطرح آمادگی دارند پيشنهادهايی شامل شرح خدمات متناسب با نياز کسب و کار شما را تنظيم نموده و با قيمت رقابتی جهت تصميم‌گيری در اختيار تيم‌های راه انداز، استارتاپ‌ها و مديران کسب و کارها قرار دهند.

درخواست تهيه طرح توجيهی

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.

 

 


درصورت تمايل به اين مطلب امتياز دهيد: