طرح تولید ورق MDF

(Medium Dencity Fibernation) مخفف MDF است. MDF فيبر با چگالي متوسط است که بصورت فشرده از ضايعات چوب تهيه مي گردد و از مقاومت زيادي در مقابل رطوبت برخوردار است.MDFهمواره به عنوان مغز و درون کار در صنعت چوب مورد استفاده قرار مي گيرد. آن چه MDF را زيبا مي سازد پوشش روي آن است که بسته به نوع کارمتفاوت مي باشد. از معروفترين روکش هاي MDF مي توان PVC ، VINILIUM، HPL و فرميکا را نام برد. لازم به ذ کر است فرميکا بسته به نوع ضخامتش متفاوت مي باشد.
ام‌دی‌اف را پس از تولید می‌توان روکش نمود. روکش‌های تزیینی علاوه بر زیبایی به دوام و کاربرد آن در محیط‌هایی مانند آشپزخانه کمک می‌کند. روکش ملامینه متداول‌ترین نوع روکش برای ام‌دی‌اف می‌باشد که در آن فرایند کاغذ نقش دار آغشته به چسب با فشار و حرارت پرس بر روی تخته چسبانده می‌شود.
این محصول ضمن دارا بودن خواص شبیه سایراوراق فشرده چوبی دارای برخی خواص برتر نیز می‌باشد که باعث ارتقاء بازار آن در بین سایر اوراق فشرده چوبی مانند تخته خرده چوب (نئوپان)، تخته لایه، تخته فیبر سخت و… شده است. در واقع این محصول( ام‌دی‌اف) ابتدا بعنوان جایگزین اوراق فشرده چوبی مطرح بوده و سپس در کاربردهای جایگزین چوب نیز بکار رفته است.

انواع MDF با خواص ویژه:
– ام دی اف ضخیم: کاربرد در رویه کاری کابینت، ستون ها و سازه های معماری.
– ام دی اف نازک: استفاده برای پشت کابینت ها، کف کشوها و دیوارکوب ها.
– ام دی اف مقاوم در برابر حشرات و قارچ ها.
– MDF مقاوم در برابر آتش: برای ساخت پوشش دیوارها، پارتیشن ها.
– ام دی اف مقاوم در برابر رطوبت: برای کابینت دور ظرفشویی، کف پوشها، سرویس بهداشتی و حمام.
– ام دی اف دارای روكش تزئینی: می توان از انواع روکش های چوبی PVC، ملامینه و کاغذی استفاده کرد.
– ام دی اف با وزن مخصوص پائین: برای مواردی که به استحکام بالا نیاز نباشد.
– ام دی اف با وزن مخصوص بالا: با افزودن چسب، فیبر و فشار در حین تولید، ورق های اینچنینی حاصل می شود که در پله ها و کف پوش ها به کار می رود.
– ام دی اف قالب گیری شده: برای ساخت رویه های در به کار می رود.
– ام دی اف با فرمالدئید کم: برای ساخت مبلمان استفاده می شود.

مزایای ورق MDF خام :

قابلیت شکل پذیری و لبه های صاف
محکمتر و سبک تر بودن از چوبهای رشته ای
سطوح صاف و متراکم
ظاهری زیبایی ، طبیعت ملایم و ظریف و حالات شبیه به چوب

مشخصات فنیMDF خام :

ابعاد ام‌دی‌اف خام به‌طور معمول عبارتند از (ابعاد به میلی‌متر است):

۴۱۰۰×۱۸۳۰
۳۶۶۰×۱۸۳۰
۲۴۴۰×۱۸۳۰
۲۴۴۰×۱۲۲۰

فرایند تولید ورق MDF

ابتدا گرده بینه‌ها و یا مقطوعات چوبی در بخش چیپر به صورت چیپس درآمده و سپس چیپس‌ها در ریفاینر دفیبره می‌شوند. الیاف جداشده با چسب مخلوط گردیده و به رطوبت مناسب می‌رسند. مخلوط الیاف و چسب در فرمینگ بصورت کیک درآمده و در پرس فشرده می‌شوند. تخته‌ها پس از سرد شدن اندازه‌بری شده و بسته‌بندی می‌گردد.

امروزه علاوه بر چوبهاي نرم از ديگر مواد نظير ساقه غلات ، برنج ، ني ، نيشکر ،چوبها و کاغذهاي غير قابل مصرف و … براي تهيه تخته صنعتي استفاده مي شود. MDF توليدي از چوب داراي کيفيت بهتري از ساير انواع MDF مي باشد. MDF تهيه شده از باگاس نيشکر نيز از قاعده مستثني نمي باشد ولي از نظر کيفي در سطح جهاني در رده چوب طبقه بندي شده است. در مقايسه با نئوپان، MDF داراي جرم يکنواخت تري در سطح ورق است همچنين از صافي سطح و قابليت سنباده زني و اصلاح سطح برخوردار است MDF به صورت خام و روکش شده به بازار عرضه مي گردد MDF هاي مسطح در ساخت مبلمان اداري ، کابينت ، تزئينات داخلي چوبي کاربرد فراوان دارند.

مزایای استفاده از MDF بجاي نئوپان

MDF بدليل ساختار يکنواخت همگني که دارد به راحتي ابزار کاري شده و تهيه پروفيل و برش کاري براحتي و بدون اتلاف و خرابي MDF امکان پذير است. همچنين بواسطه داشتن سطح بسيار صاف و صيقلي قابليت روکش کاري و رنگ شدن و خوبي دارد. در برابر رطوبت، پوسيدگي و همچنين خوردگي توسط حشرات از جمله موريانه کاملا مقاوم است. طول عمر بيشتري داشته و در برابر تغيير شکل و خميدگي و پيچش مقاوم بوده از خاصيت ضد صدا Acoustic بر خوداري است. ضمن آنکه MDF در ضخامت پايين(5/2mm) نيز قابل توليد است: از کاربردهاي MDF نازک يا Thin MDF مي توان استفاده در صفحات پشتي کابينتها، پنل چارچوب در،پارتيشن بندي و مصارف جديد در صنعت کفش سازي، قسمتهاي داخلي وسايط نقليه، اسباب بازيها، تيغه هاي فنهاي برقي و مدارهاي برقي نام برد. از کاربرد MDF ضخيم يا Thick MDF علاوه بر ساخت اثاثيه و مبلمان، مي توان استفاده در ساختمان سازي و ساخت ستونها و ارکهاي داخل ساختمان نام برد. اين نوع کاربرد بواسطه مقاومت MDF در برابر خميدگي، پيچش و قدرت نگهداري پيچ عملي است.

معایب ورقهای MDF :

– در صورت خراشیدن رویه و نفوذ آب به سرعت خراب می‌شوند.
– بعضی از انواع به حرارت و گرما حساس هستند.
– دارای بافت نرم است که دلیل سهولت ابزار زدن آن نیز می‌باشد. ولی همین نرمی باعث می‌شود که مثلاً پیچ‌ها با چند بار باز و بسته شدن هرز و لق شوند مگر اینگه محل پیچ را تغییر دهیم.
– به دلیل وجود فرمالدئید در رزین آن برای سلامتی خطرناک است. هرچند مقدار فرمالدئید به کار رفته در ساخت MDF به اندازه‌ای نیست که باعت نگرانی زیاد شود. اما بخار شدن فرمالدئید به کار رفته در آن می‌تواند هوای خانه را آلوده کرده و به‌خصوص برای کودکان نیز مضر می‌باشد.

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید ورق MDF

کد آیسیک اوراق فشرده چوبی با روکش ملامینه ۲۰۲۱۵۱۲۳۲۲

کد آیسیک اوراق فشرده چوبی با روکش کاغذی (Finish FOIL) ۲۰۲۱۵۱۲۳۲۳

کد آیسیک اوراق فشرده چوبی با روکش پی وی سی ۲۰۲۱۵۱۲۳۲۴

کد آیسیک اوراق فشرده چوبی رنگ شده ۲۰۲۱۵۱۲۳۲۵

کد آیسیک اوراق فشرده چوبی با روکش HPL یا CPL ۲۰۲۱۵۱۲۳۲۶

کد آیسیک اوراق فشرده چوبی با روکش طبیعی چوب ۲۰۲۱۵۱۲۳۲۷

کد آیسیک اوراق فشرده چوبی با روکش آلومینیوم ۲۰۲۱۵۱۲۳۴۷

کد تعرفه گمرکی : ۳۵۰۳۰۰۰۰

وضعیت واحد های فعال تولید ورق MDF

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید کننده ورق ام دی اف ابزارخورده باروکش پی وی سی در کشور به تفکیک استان آمده است .

خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید ورق MDF

ظرفیت تولید سالیانه : ۱.۵ میلیون ورق
نرخ برابری دلار : 12000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۴۵۰۰۰ مترمربع
زیربنای ساختمان ها : ۱۲۰۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۷۰ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۳۶ میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : ۲۲ میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : ۴۱ درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.