طر-ح-تولید-پارافین-جامد

طرح تولید پارافین

پارافین با نام انگلیسی Paraffin یک نام برای انواع آلکان ها با فرمول شیمیایی CH2n+2 می باشد که ماده ای در سه فاز گاز مایع و جامد براساس تعداد کربن های خود و بدلیل ساختار زنجیره ای خود است بدین صورت که ساده ترین نوع پارافین متان و مابقی آلکان ها در دمای بالا بصورت مایع و در دمای پایین جامد می باشد. پارافینی که در صنایع پتروشیمی به بهره برداری می رسد در دو نوع پارافین مایع (از برش سبک روغن پایه) و پارافین جامد (برش واکسی به نام اسلاک واکس)است. پارافین ماده ای بی رنگ بی بو و بدون مزه (در کاربرد و گریدهای مختلف متفاوت است) با قابلیت انحلال در حلال های طبیعی و عدم انحلال در آب و الکل می باشد و خصوصیات دیگری از قبیل مقاومت بالا در برابر آب و بخار مقاوم در مقابل خوردگی بسیاری از اسید ها و قلیاها عایق الکتریکی و قیمت مناسب پارافین را نیز در بر دارد.

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید پارافین

۱. کد آیسیک نام کالا پارافین جامد: ۲۳۲۰۵۱۲۳۷۲
۲. کد آیسیک نام کالا اسلاک واکس: ۲۳۲۰۵۱۲۳۶۸
۳. کد آیسیک نام کالا پارافین جامد(اسلاک واکس): ۲۳۲۰۱۳۱۱

فرآیند تولید پارافین

طرح-تولید-پارافین-4

بررسی بازار طرح تولید پارافین

طرح-تولید-پارافین-جامد--3

همانگونه که در جدول فوق مشاهده می شود براساس مطالعات بازار برای ۵ سال آتی در زمینه تولید پارافین جامد با کمبود عرضه مواجه هستیم. همچنین رشد صنایع مرتبط به پارافین جامد در سال های آتی حاکی از نیاز بازار به ظرفیت جدید تولید این محصول در کشور می باشد. لذا احداث واحدهای جدید در سطح کشور نیز توجیه اقتصادی دارد.

وضعیت واحد های فعال تولید پارافین

طرح-تولید-پارافین-جامد--4

خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید پارافین

ظرفیت تولید سالیانه : ۱۶۰۰ تن
نرخ برابری دلار : ۱۴۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۰ مترمربع
زیربنای ساختمان ها : ۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۱۸ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۴ میلیارد تومان
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۰ میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : ۵۷ درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

۵/۵ - (۲ امتیاز)