طرح تولید چوب معاینه پزشکی (آبسلانگ)

آبِسلانگ (فرانسوی:abaisse-langue) ابزاری ساده است که هنگام معاینه حلق بیماران به کار می‌رود تا بالا آمدن زبان مانع معاینه نباشد. معمولاً طول آبسلانگ حدود ده سانتیمتر و عرض آن دو سانتیمتر است. سطح آبسلانگ مسطح بوده و دو سر آن تقریباً گرد است. آبسلانگ هم به فرم چوبی و هم به فرم پلاستیکی وجود دارد. که در نوع پلاستیکی آن تراشه‌های موجود روی سطح چوب را ندارد.
از آنجایی که این ابزار با مخاط سطحی دهان و مجرای گوارشی ارتباط مستقیم پیدا می کند. باید مراقبت های ویژه ای صورت گیرد تا به تمیزی این وسیله لطمه ای وارد نشود. لذا هنگام استفاده از این ابزار باید از دستکش یکبار مصرف استفاده گردد.
ابسلانگ نوع چوبی آن دارای سطح مسطح بوده و دو سر آن تقریبا گرد است. معمولاً طول آن حدود ده سانتیمتر و عرض آن دو سانتیمتر است.
آبسالانگ‌های چوبی بسیار ارزان هستند و همچنین تمیزکردن آن‌ها دشوار است. به این منظور صورت یکبار مصرف مورد استفاده قرار میگیرد. جنس ان ساخته شده از چوب توس است.
نوع پلاستیکی پرهزینه تر است. همچنین به دلیل مصرف زیاد این محصول توسط پزشکان دور ریختن وسیله پلاستیکی برای طبیعت جالب نیست. آبسلانگ چوبی اما مقرون به صرفه تر است. هم برای پزشکان و هم برای طبیعت بهتر است. این نوع هرچه سطح صاف تری داشته باشد بهتر است. زیرا هنگام معاینه گلوی بیمار را اذیت نمی کند.

کاربرد آبسلانگ چوبی

از جمله کابردهای دیگر آبسلانگ‌های چوبی می‌توان به تست برای شکستگی فک پایین اشاره کرد.
برای تست گرفتگی عضلات، برای اعمال بی حسی در گلو نیز استفاده کرد.
از کاربرد های دیگر آبسلانگ چوبی ایجاد یک راه در گلو است که بتوان کاملا زبان را کنار زد و راه هوایی را در گلو قرار داد.

کاربرد آبسلانگ چوبی

از جمله کابردهای دیگر آبسلانگ‌های چوبی می‌توان به تست برای شکستگی فک پایین اشاره کرد.
برای تست گرفتگی عضلات، برای اعمال بی حسی در گلو نیز استفاده کرد.
از کاربرد های دیگر آبسلانگ چوبی ایجاد یک راه در گلو است که بتوان کاملا زبان را کنار زد و راه هوایی را در گلو قرار داد.

دندانپزشکی

از کاربردهای مهم دیگر این محصول برای دندانپزشکی است. پزشکان دندان ممکن است با بیمارانی مواجه شوند که مشکوک به شکست فک باشند. برای تست شکستگی فک میتوان از آبسلانگ استفاده کرد! بله این وسیله به پزشکان کمک میکند تا با یک تست ساده متوجه شوند که مراجعه کننده شکستگی فک دارد یا خیر.

بهداشت

بیشترین کاربرد آبسلانگ معاینه حلق است. بسیار واضح است که حلق و گلو پر از میکروب و باکتری های متعدد است. معمولا پزشکان از نوع چوبی استفاده می کنند. همچنین به دلیل استفاده مداوم و آلودگی آن، دور انداخته میشود. توصیه میشود پزشکان از یک دستکش در هنگام استفاده با این وسیله استفاده کنند تا قسمت آلوده به دست پزشک برخورد نکند. همچنین در نگهداری آن دقت شود. زیرا قرار است وارد حلق بیمار شود.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید آبسلانگ

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک آبسلانگ 2423415643

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید آبسلانگ

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.

فرآیند تولید چوب معاینه
بازرسی چوب

براي اطمینان از اینکه تنه درخت مناسب براي تولید چوب بستنی است، چوب قطع شده است در سایت برش در جنگل بازرسی می شود. ( دراین پروژه در انبار چوب فروشنده کنترل می گردد)

ذخیره سازي

ذخیره سازي مناسب از چوب براي جلوگیري از هر چیزي که ممکن است به کیفیت آن آسیب برساند

کارخانه اره کشی

کارخانه اره کشی ایستگاه سوم در تولید ما است.

بخار

انتقال قفسه هاي متحرك به محفظه بخار .این فرایند بخار نشان دهنده کیفیت موثر، عنصر اساسی در تولید یک چوب معاینه خوب خواهد بود. در این مرحله نیاز به یک بویلر با سوخت گاز طبیعی خواهیم داشت

دستگاه لایه بردار

الوار پوست کنده و سپس بصورت ورقه در می آید.

پانچ کردن

قبل از انجام مراحل پانچ کردن، چوب به طور خودکار براي عیوب سطحی، ترك، و … تست شده است.

پرداخت

پس از آن میله هاي پانچ شده و خشک شده به درام پرداخت براي آماده سازي نهایی بیشتر جلا شود حرکت می کند .

بسته بندي

پس از ٪ 100 چک نهایی، از طریق یک سیستم طبقه بندي خودکار، که می تواند نقص شکل از یک دهم میلیمتر، و همچنین ترك شناسایی کند، چوب بستنی ها در یک ظرف یا جعبه و یا در باندهاي 50 تایی بسته بندي می شود .

تست

در هر نیم ساعت، جنبه هاي مختلف چوب از تمام خطوط تولید بررسی می شوند، به منظور بررسی کیفیت، و همچنین عملکرد موفق از کل فرایند نمونه برداري می شود.

ذخیره سازي

در این بخش جعبه هاي چوب بستنی تولید شده پالت پیچی می شود.

آمار پنهان واردات چوب معاینه

با وجود ساده بودن این وسیله شاهد واردات آن به کشور هستیم. در حال حاضر هیچ منبعی برای دریافت آمار موثق از میزان واردات آبسلانگ به کشور وجود ندارد!
آبسلانگ از چوب درختان ساخته می‌شود. چون ساخت آن نیاز به بریدن درخت‌ها دارد، سازمان منابع طبیعی تولید این محصول را در کشور ممنوع اعلام کرد و مجبور به واردات آن شدیم. اما با چوب‌های بازیافتی هم میتوان آبسلانگ ساخت. فقط باید نوع دستگاه‌های موجود در خط تولید را تغییر داد که بتوانند چوب‌های بازیافتی را هم خمیر کنند و به شکل محصول مورد نظر دربیاورند. در این صورت احتمالا با آمار عجیب و غریب واردات چوب معاینه مواجه نخواهیم شد.
ایران کشوری است که علاوه بر جایگاه ویژه در منطقه، به عنوان قطب پزشکی خاورمیانه شناخته شده است. هر روزه تعداد زیادی بیمار از کشور‌های همسایه به خصوص کشور‌های حاشیه‌ی خلیج فارس به ایران مراجعه می‌کنند. با توجه به جمعیت خود ایران و بیماران مراجعه‌کننده میزان مصرف تجهیزات پزشکی، آمار بالایی را به خود اختصاص می‌دهد.

وضعیت واحد های فعال تولید آبسلانگ

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید آبسلانگ در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات آبسلانگ

با جستجو در اطلاعات گمرک تا امروز تعرفه گمرکی اختصاصی به این محصول اختصاص نیافته لذا میزان واردات و صادرات آن نا مشخص میباشد.

پیش بینی وضعیت سرمایه گذاری طرح تولید چوب معاینه پزشکی (آبسلانگ)

ظرفیت تولید سالیانه : 230000 عدد
نرخ برابری دلار : 25000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 1000 مترمربع
زیربنای کل : 450 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 16 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 2.7 میلیارد تومان (بدون احتساب هزینه زمین)
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 750 میلیون تومان
نرخ بازده داخلی در سال مبنا : 34 درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمايه گذاری

براي تحقق يک ايده به کسب وکار موفق بايد آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجيه اقتصادی، شرايط سرمايه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زيرساخت های فنی و فرآيند های توليد مورد مطالعه قرار گيرد.
در صورت تمايل به دريافت خدمات (مطالعه فرصت سرمايه گذاری، تحقيقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سيستم سازی کسب و کار) می توانيد پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکميل نمايئد و يا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائيد.

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.

 

 


درصورت تمايل به اين مطلب امتياز دهيد: