طرح-تولید-کاغذ-و-مقوای-کرافت-لاینر-قهوه-ای-و-گلاسه-2

طرح تولید کاغذ و مقوای کرافت لاینر قهوه ای و گلاسه

یکی از مرغوبترین کاغذهای تولید شده می باشد و معمولاً به دو صورت مات و براق در بازار یافت می شود .کاغذگلاسه به خاطر کوتینگ مواد شیمیایی و معدنی که بر روی آن انجام می گردد، بسیار با استحکام و جذب یکنواخت جوهر در آن یکی از ویژگی های آن می باشد. این نوع کاغذ و مقوا در چاپ هایی که می خواهند کیفیت خوبی را ایجاد نمایند، بکار برده می شوند . این کاغذ از خمیر کاغذ الیاف بلند تولید می گردد. کاغذ و مقوای گلاسه به دو صورت رول و شیت مصرف میگردد .

کاغذ کرافت لاینر قهوه ای

کاغذکرافت لاینر برای ورق سازی و کارتن سازی مورد استفاده قرار میگیرد. گرماژهای مصرفی این کاغذ 115،120،125 و 127 گرم میباشد. این کاغذ عمدتاً بصورت رول با سایزهای 100 سانت تا 250 سانت وارد می گردد. نکته قابل توجه اینجاست که کرافت لاینر (KLB) باید محتوی 100 % خمیر کاغذ باشد که طبیعتاً قیمت آن گرانتر است و مهم ترین عرضه کنندگان این نوع کرافت روسیه و برزیل می باشند. کرافتی که 100 % از ضایعات درست شده باشد را تست لاینر (TLB) می نامند. هر چه از خلوص درصد پالپ در کرافت کم شود، کیفیت آن پایین تر شده و به تست لاینر نزدیک می گردد که بدان تست کرافت لاینر (TKLB) گویند. در واقع اکثر کرافت های موجود در بازار از این نوع می باشد.

طرح-تولید-کاغذ-و-مقوای-کرافت-لاینر-قهوه-ای-و-گلاسه-4

اهداف طرح تولید کاغذ و مقوای کرافت لاینر قهوه ای و گلاسه

1- عدم پرداخت تعرفه گمرکی با توجه به قوانین حاکم بر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد و کاهش بهای تمام شده محصول
2- صادرات از طریق منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به کشورهای حاشیه دریای خزر و افزایش ارز آوری
3- ایجاد اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم
4- استفاده از خمیر بازیافتی برای تولید کاغذ کرافت لاینر و صرفه جویی در مصرف انرژی

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید کاغذ و مقوای کرافت لاینر قهوه ای و گلاسه

1. کد آیسیک نام کالا کاغذ گلاسه: 2101412333
2. کد آیسیک نام کالا کاغذ و مقوای کرافت لاینر قهوه ای: 2101512368

طرح-تولید-کاغذ-و-مقوای-کرافت-لاینر-قهوه-ای-و-گلاسه-1

بررسی بازار طرح تولید کاغذ و مقوای کرافت لاینر قهوه ای و گلاسه

عرضه و تقاضا محصول بر اساس اطلاعات و آمارهای رسمی گذشته بررسی و بر اساس آن نیاز آتی پیش بینی شده است. پیش بینی وضعیت آتی بازار کاغذ کرافت لاینر اینگونه تحلیل میشود که تقاضای آتی در 5 سال آینده بطور میانگین 252 هزار تن در سال برآورد شده است. این در حالی است که عرضه آتی طی 5 سال آینده به طور میانگین معادل 159 هزار تن در سال می باشد و تحلیل موازنه عرضه و تقاضای آتی، 93 هزار تن در سال کمبود را نشان میدهد. لازم بذکر است میزان کمبود عرضه یا نیاز بازار برآورده شده در واقع با در نظر گرفتن روند افزایشی عرضه و با ثبات تقاضا بدست آمده است بدین معنی که اگر عرضه در سال های آتی افزایش یابد و میزان ظرفیت واحدهای در دست احداث به ظرفیت واحدهای فعال اضافه گردد در سوی دیگر میزان تقاضای داخلی و تقاضای خارجی (صادرات) در حداقل وضعیت باشد میزان حداقل نیاز بازار به طور متوسط در 5 سال آتی حدود 25 هزار تن خواهد بود که اجرای طرح حاضر علاوه بر تامین نیاز داخلی کشور از خروج ارز جلوگیری کرده و منجر به کاهش واردات خواهد شد. در حال حاضر بالغ بر 57 درصد از تقاضای داخلی کشور از طریق واردات تامین می شود و همچنین سالانه معادل 69 میلیون دلار از کشور بابت واردات کاغذ کرافت لاینر ارزبری میشود، لذا اجرای طرح در گام اول برای تامین نیاز داخلی و در گام بعدی برای صادرات و ارز آوری توجیه اقتصادی دارد.

طرح-تولید-کاغذ-و-مقوای-کرافت-لاینر-قهوه-ای-و-گلاسه-6

وضعیت واحد های فعال طرح تولید کاغذ و مقوای کرافت لاینر قهوه ای و گلاسه

در نمودار زیر :

طرح-تولید-کاغذ-و-مقوای-کرافت-لاینر-قهوه-ای-و-گلاسه-5

خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید کاغذ و مقوای کرافت لاینر قهوه ای و گلاسه

ظرفیت تولید سالیانه :55000 تن
نرخ برابری دلار : 14000 تومان
مساحت زمین موردنیاز :0 مترمربع
زیربنای ساختمان ها : 0 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 72 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 280 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 0 میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : 26.31 درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.