طرح تولید انواع مغزی (فیلینگ)

مغزی یا فیلینگ به نوعی از مواد خوراکی گفته می شود که برای لایه های میانی کیک و شیرینی استفاده می شوند. به دلیل مکان قرار گیری این مواد، باید خصوصیات ویژه ای داشته باشند. باید در مقابل حرارت مقاوم باشند چرا که پس از قرار گرفتن مغزی ها داخل مواد شیرینی و کیک، مجددا باید درون فر قرار داده شوند تا مرحله آخر پخت نیز انجام پذیرد

فیلینگ ها به صورت کلی سه نوع هستند

کرم فیلینگ ها
مغزی های میوه ای
دلی یا مغزی های لبنی
کرم فیلینگ ها مغزی های کرمی هستند که می توانند بر پایه میوه یامواد لبنی باشند. به این صورت کرم فیلینگ ها با طعم هایی مانند شیر، شکلات، پرتقال و… وجود دارد که می توان برای استفاده در انواع شیرینی ها و کیک ها از آنها استفاده نمود. همچنین کرمفیل ها را می توان برای طعم دهی به مواد دیگری مانند پودر وافل ، پودر بستنی ، شیر یا خامه نیز استفاده نمود. مشخصه کرمفیل ها ظاهر تیره و طعم کرم مانند آنهاست. کرم فیلینگ های فوردکو مقاوم به حرارت بوده و پس از پخت از کار بیرون نمی زند. همچنین کرم فیلینگ های فوردکو ترک نمی خورد و به بافت شیرینی نیز نمی چسبد.

مغزی های میوه ای

مغزی های میوه ای همانطور که از نامشان پیداست، مغزی های خوراکی هستند که صرفا از میوه ها ساخته شده اند. این مغزی ها خصوصیات کامل میوه ها را در خود دارند که شامل رنگ، طعم و بوی میوه ها می شود. ضمن اینکه در این مغزی ها، تکه های میوه هم وجود دارد که هنگام خوردن می توانید وجود آنها را زیر زبان خود حس کنید.این مغزی ها را نیز می توانید برای ترکیب با خامه یا بستنی استفاده کنید اما به دلیل دارا بودن ویژگی های میوه ها ، زمان مصرف کمتری دارد. مغزی ها در مقایسه با کرم فیلینگ ها ظاهری شفاف تر دارند. کریستالی هستند و از نظر ساختار بافت، سفت تر هستند بنابراین می توان از مغزی های میوه نیز برای نوشتن روی کیک استفاده نمود.

دلی یا مغزی های لبنی

دلی ها هم نوعی از مغزی ها هستند که از نظر ساختار با کرم فیلینگ ها بسیار شباهت دارند. تنها تفاوت آنها با دیگر مغزی ها طعم های آنها است. دلی ها به طور معمول از خانواده قهوه هستند. مغزی ها با طعم هایی نظیر کارامل، کاپوچینو ، تیرامیسو و نظیر آنها دلی گفته می شود. دلی ها هم مانند کرم فیلینگ ها برای طعم دهی به بستنی، خامه و… استفاده می شود. ضمنا می توانید از دلی ها به صورت روکش کار نیز استفاده کنید.

کرم مغزی (فیلینگ)

کرم مغزی، محصول کرمی آماده مصرف جهت استفاده در انواع فرآورده‌های صنعت پخت می ‌باشد. پایداری بسیار مناسب این محصول سبب می‌شود تا در انواع سیستم‌های فرآوری از جمله تزریق، اکسترودر و … مورد استفاده قرار گیرد.

ویژگی های کرم مغزی

پایداری حرارتی بسیار بالا
مقاوم در شرایط انجماد و یخ‏زدایی
قابلیت استفاده در ابتدا و انتهای عملیات پخت
عدم نفوذ به بافت محصول نهایی
ثبات بافت و ویسکوزیته در شرایط دمایی و فیزیکی مختلف
کیفیت و ماندگاری بسیار خوب
صرفه جویی در زمان تولید

طعم‌های موجود

کرم مغزی در طعم‌های مختلف از جمله: وانیل، شیر، عسل، کاکائو، کارامل، نارگیل، خرما، قهوه و انواع طعم‌های میوه‌ای موجود می‌باشد.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید انواع مغزی (فیلینگ)

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
با توجه به بررسی های انجام شده کد آیسیک انواع مغزی (فیلینگ) به شرح جدول ذیل می باشد

شرح محصولکد آیسیک
انواع مغزی (فیلینگ) وکرم آماده مصرف۱۵۴۳۳۱۲۴۶۷
انواع مغزی (فیلینگ) آماده مصرف در فرآورده های قنادی۱۵۴۳۴۱۲۴۶۸

 

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید انواع مغزی (فیلینگ)

با جستجو در اطلاعات گمرک تا امروز تعرفه گمرکی اختصاصی به این محصول اختصاص نیافته لذا میزان واردات و صادرات آن نا مشخص میباشد.

وضعیت واحد های فعال تولید انواع مغزی (فیلینگ)

طرح تولید انواع مغزی (فیلینگ) با تعداد ۷۰ واحد فعال به ظرفیت ۷۷۰۰۰ تن میباشد که میانگین ظرفیت تولید آن ۱۱۰۰ تن میشود

پیش بینی وضعیت سرمایه گذاری طرح تولید انواع مغزی (فیلینگ)

ظرفیت تولید سالیانه : ۷۰۰ تن
نرخ برابری دلار : ۳۰۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۲۰۰۰ مترمربع
زیربنای کل : ۷۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۱۸ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۳.۵ میلیارد تومان (بدون احتساب هزینه زمین)
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۱ میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی در سال مبنا : ۴۱ درصددرصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۵/۵ - (۱ امتیاز)