طرح تولید گرانول پلی اتیلن

به نوعي از شکل پليمر بدست آمده در پتروشيمي که بصورت دانه بوده و براي مصارف و کاربردها بايد ذوب و شکل دهي شود گرانول ميگويند.در واقع وقتي پليمر توليد ميشود در دستگاه اکسترودر (چيزي شبيه چرخ گوشت) ذوب شده و در سر اکسترودر يک کاتر يا هر چيزي شبيه آن پليمر خروجي را مرتباً قطع ميکند و گرانول توليد مي شود.همه مواد پليمري بسته به کاربرد و ميزان ويسکوزيته و عوامل ديگر مثل نوع پليمريزاسيون و… ميتوانند تبديل به گرانول شوند. ولي اگر شرايط پليمريزاسيون و عوامل ديگر پيچيده باشد پليمر بصورت پودر يا محلول يا … توليد ميشود.
هدف اصلي در توليد يک پليمر بدست آوردن يک ماده با خواص مطلوب است. و به دست آوردن اين خواص و کنترل آن در حين فرآيند شدن پليمر بستگي به عوامل زيادي از جمله دما، فشار، کاتاليزور و…. دارد و پليمري که بار اول ذوب و شکل دهي شده مطمئناً خواص بهتري نسبت به پليمرهاي بازيافتي چند بار ذوب شده دارد. بعضي از پليمرها پس از چند بار ذوب و شکل دهي باز خواص خود رو حفظ ميکنند. ولي بعضي از آنها مثل PVC پلي وينيل کلرايد که مصرف زيادي در پروفيل در و پنجره، سفره و انواع ورق ها، کابل ها، لوازم خانگي و… دارند پس از بازيافت خواص خود را از دست ميدهند.تهيه گرانول يکدست وبا کيفيت که باعث افت کيفيت محصول نگردد ومشکلات فرايندي وکيفي براي مصرف کننده به همراه نداشته باشد همواره از مهمترين نگراني هاي فعالان صنعت بازيافت است .

انواع گرانول پلی اتیلن و کاربرد آنها :
گرانول پلی اتیلن سبک (LDPE):

این پلی‌ اتیلن دارای زنجیری شاخه‌دار است. بنابراین زنجیرهای LDPE نمی‌توانند بخوبی با یكدیگر پیوند برقرار كنند و دارای نیروی بین مولكولی ضعیف و استحكام كششی كمتری است. این پلیمر، دارای انعطاف‌پذیری بالا و امكان تجزیه بوسیله میكروارگانیسم‌ها است. لحاظ فشردگی كم و پایین مولكولی از دانسیته پایین برخوردار است كه همین امر، باعث افزایش انعطاف‌پذیری آن می­شود. این خاصیت باعث شده كه بیش از پنجاه درصد از تولید این محصول در ساخت فیلم و ورق جهت مصرف در روكش­های طلقی شفاف، آسترهای بسته­بندی، كاورها و چمدان‌ها مصرف گردد. همچنین جهت ساخت ظروفی مانند بطری‌های تحت فشار از این نوع پلیمر استفاده می­شود .

گرانول پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE):

دانسیته این نوع پلی‌اتیلن از پلی‌اتیلن سبك نیز كمتر است. این نوع پلیمر، در مقابل پارگی و سوراخ شدن مقاومت، استحكام وكشش بهتری را نشان می‌دهد.

گرانول پلی اتیلن سنگین (HDPE):

عمومی ترین و پرمصرف ترین و شاید اولین نوعی از پلاستیک‌ها که بوجود آمد، پلی اتیلن سنگین (HDPE) بود. زنجیره مولكولی در این نوع پلیمر، فشرده است كه همین عامل، باعث افزایش دانسیته آن می‌شود. این نوع پلیمر، گرچه مقاومت ضربه‌ای كمتری نسبت به پلی اتیلن سبك دارد، اما مقاومت آن در برابر مواد شیمیایی مانند مقاومت آن در برابر تنش‌های شكننده محیطی خوب است. لذا از این نوع پلیمر در انواع محصولات تجارتی مانند ظروف نگهدارنده سوخت، صندلی‌های مورد استفاده در فضای باز، اسباب‌بازی‌ها، جامه‌دان‌ها، لوله‌های انتقال آب فشار قوی، لوله انتقال فاضلاب و مجراها استفاده می‌شود. از انواع معروف گرانول پلی اتیلن سنگین، می‌توان به گرانول سنگین تزریقی و گرانول سنگین بادی اشاره کرد.

پلی اتیلن ترفتالات:

پلی اتیلن ترفتالات پلیمری است که در اغلب کشورها برای تولید الیاف پلی استر(۷۰ درصد)، رزین بطری (۲۲ درصد)، فیلم (۶ درصد) و رزین های پلی استر مهندسی (۲ درصد) استفاده می‌شود، ولی در ایران، از این پلیمر بیشتر برای ساخت انواع بطری‌های آشامیدنی استفاده می‌شود. با توجه به مقاومت بالای این بطری ها در برابر شکستگی، دما و نفوذ گازها، دارا بودن وزن کم و ارزان بودن قیمت نسبت به سایر مواد بسته بندی همچون شیشه و فلز، تولید بطری های پلاستیکی از این رزین کاربرد گسترده ای پیدا کرده است.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید گرانول پلی اتیلن

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک گرانول بازیافتی از PE (پلی اتیلن) : 3720512324

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید گرانول پلی اتیلن

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
باتوجه به جستجو های انجام شده اطلاعات گمرکی کد تعرفه گمرکی اختصاصی به گرانول پلی اتیلن اختصاص نیافته لذا میزان واردات و صادرات آن نامشخص میباشد.

فرآیند توليد گرانول پلی اتیلن :

گرانولهاي پلاستيک گلوله هاي کوچکي از پلاستيک هستند که داخل دستگاههاي مختلف شکل دهي پلاستيک ريخته شده و به انواع مختلف قطعات تبديل ميشوند.سيستم ماشينهاي شکل دهي به پلاستيک (شامل انواع خطوط اکستروژن و تزريق و …) بگونه اي ساخته شده اند که بهتر است مواد اوليه ورودي آنها بشکل ساچمه هاي کوچک پلاستيکي باشد.
مواد پلاستيکي بازيافتي که آسياب شده اند و داراي شکلهاي ورقه اي يا گوشه هاي تيز هستند نميتوانند براحتي در قيفهاي ورودي اين دستگاه ها مورد استفاده قرار بگيرن و البته زمان ميکس شدن هم بدليل عدم يکنواختي اندازه آنها با مواد ديگر هميشه يک ترکيب غير يکنواخت دارند.لذا مصرف کنندگان اين مواد ترجيح ميدهند مواد خريداري شده آنها مثل مواد اوليه نو بصورت گرانول يا همان ساچمه هاي کوچک پلاستيکي باشد که اين کار بوسيله خطي به اسم خط توليد گرانول انجام ميشود.
اين خطوط به دو روش عمل ميکنند:

روش اول: خطوط توليد گرانول رشته اي

خط توليد گرانول رشته اي که ساخت ماشين آلات آن ساده تر بوده و معمولا در ايران مورد استفاده قرار ميگيرد روشي است که در آن پلاستيک پس از ذوب شدن در دستگاه اکسترودر و عبور از صافي هاي فلزي بشکل رشته هايي از پلاستيک مذاب در آمده و پس از عبور از يک استخر آب به داخل يک دستگاه آسياب کوچک هدايت ميشوند و پس از تکه تکه شدن خشک ميشونداين روش ساده بوده اما گرانولهاي توليد شده با آن شباهتي به گرانولهاي مواد اوليه نو ندارد و داراي گوشه هاي تيز و خرده هاي پلاستيک هست.خود خط نيز ثبات نداشته و رشته ها مدام قطع ميشود و نياز به اپراتور تمام وقت دارد.

روش دوم: خطوط توليد گرانول خشک

در اين روش پلاستيکهاي خرد شده پس از ذوب شدن در اکسترودر و عبور از صافي از سوراخهاي ريزي خارج ميشود و به همان شکل مذاب بوسيله ي تيغه اي که با سرعت زياد برش ميخورد. و همزمان بوسيله ي يک مکنده مکيده شده و با عبور از مسيرهاي لوله اي سرد و خشک ميشود. سپس با ورود به مخزن بزرگتري دچار افت فشارشده و بر اثر اين افت فشار گرانولها که سنگينترند به پايين مخزن سقوط کرده و هوا از بالاي آن خارج ميشود.
ساخت ماشين آلات آن نياز به دقت بالاتري داشته و بايد ازکنترلهاي دور در قسمتهاي مختلف آن استفاده کرد در کل قيمت خط بالاتر بوده اما گرانولهاي توليد شده بسيار شبيه به گرانولهاي خريداري شده از پتروشيمي بوده و خود خط توليد نيز در زمان کار کاملا داراي ثبات ميباشد.بيرون راني مرحله ي آخر بسياري از خطوط بازيافت پلاستيك است. خارج كننده ها معمولا مواد يكدست را دريافت مي كنند. اگر خط بازيافت در مراحل تميز كردن و خشك كردن درست عمل نكند، خارج كننده نيز درست عمل نخواهد كرد. اين مساله معمولا در ديگر مراحل خط بازيافت اتفاق مي افتد.
يك دستگاه اکسترودر بايد اين ويژگيها را در تمام مراحل داشته باشد:
يك وسيله ي تخليه ي خوب با يك پمپ خلاء قوي جهت افزايش تاثير گازگيري، اگر تخليه كننده دو تا باشد نتيجه بهتر است.اكسترودر هاي تك پيچه مورد استفاده ترين هستند. دستگاه اکسترودر تك پيچه فقط يك پمپ است. خارج كننده هاي تك پيچه از لحاظ اجرا آسانترند و به سختي دچار نقص مي شوند و از انواع ديگر هم ارزانترند. در خارج كننده هاي تك پيچه فراوري در سطح بالايي است و هزينه ي نگهداري پايين است.گازهاي پر خطر و شيميايي موجود در مواد مورد استفاده از طريق جذب در سيستم خلاء از بين مي روند و گاز ايجاد شده پس از اين مرحله در تطابق با استانداردهاي اروپايي و مد نظر قرار دادن بهداشت انسانها از هر نوع عنصر خطرناكي پاك مي شود.

اجزای خط تولید گرانول پلی اتیلن

یک خط تولید گرانول از اجزایی مانند پیچ ، سیلندر ، دای یا قالب ، فیلتر یا صافی ، قسمت تعویض فیلتر ، سییستم کنترل دما ، کاتر ، موتور و گیربکس دو محوره یا سه محوره تشکیل شده است. یکی از مهمترین قسمت ها در خط تولید گرانول قسمت پیچ می باشد و وظیفه آن دریافت مواد ذوب کردن و پمپاژ کردن مواد به خارج می باشد.مواد کندر یا پرک باید در خط تولید گرانول به وسیله پیچ به خوبی پخته شود ولی نسوزد بنابراین باید برای ساخت پیچ از آلیاژهای مرغوب و فولاد ضد زنگ استفاده شود چون همیشه با مذاب 250 درجه در تماس می باشد.
در ضمن باید دارای طول و قطر مناسبی باشد معمولا طول 3 متر مناسب می باشد چنانچه این گزینه ها رعایت شده باشد پیچ وظیفه خود را به درستی انجام می دهد.داشتن گاز گیر در پیچ بسیار مهم می باشد و طول 3 متری پیچ به ما اجازه می دهد که به راحتی گاز گیر تابیه نماییم و وجود گاز گیر از ایجاد حباب در گرانل جلوگیری کرده و گاز و بخار به راحتی از خط گرانول خارج می شود.

وضعیت واحد های فعال تولید گرانول پلی اتیلن

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید گرانول بازیافتی از PE (پلی اتیلن) در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات گرانول پلی اتیلن

باتوجه به جستجو های انجام شده اطلاعات گمرکی کد تعرفه گمرکی اختصاصی به گرانول پلی اتیلن اختصاص نیافته لذا میزان واردات و صادرات آن نامشخص میباشد.

بازار فروش گرانول پلی اتیلن

قیمت هر کیلو گرانول پلی اتیلن باتوجه به نوع و کیفیت بین 13 تا 25 هزار تومان است البته فروش گرانول پلی اتیلن در بازار به صورت تن می باشد.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار تولید گرانول پلی اتیلن

ظرفیت تولید سالیانه : 1500 تن
نرخ برابری دلار : 25000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 3000 مترمربع
زیربنای کل : 1200 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 14 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 4.7 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 2 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 40 درصد

 

 

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاري کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.