طرح تولید گلدان سرامیکی

گلدان نام ظرفی است که معمولاً در آن گل یا گیاه قرار می‌دهند. ظرفی که گلها را دسته بسته در آن نهند.
بعضی از گلدان ها کاربرد تزئینی دارند و بر روی آنها طرحها و نقشهای زیبایی کشیده شده‌است. گلدان ها از مواد و جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند که تاریخ و زمان و مکان و فرهنگ و دین نقش عمده ایی در آن دارد
یکی از انواع گلدان ها که امروزه بسیاری از افراد به استفاده از انواع آنها روی آورده‌اند ، گلدان سرامیکی می‌باشد. این گلدان ها به دلیل ویژگی‌های خاص خود ، بسیار مورد توجه خریداران قرار گرفته‌اند. استفاده از این گلدان ها در فضای خانه سبب می‌شود که شما از فضایی دلنشین و بسیار زیبا برخوردار شوید. همچنین گلدان سرامیکی بستر بسیار مناسبی را برای رشد گیاهان فراهم خواهد نمود.
اغلب گلدان های سرامیکی دکوری را که ما در بازار مشاهده می کنیم، ساخته و تولید شده توسط کارخانه های صنعتی می باشند. این نوع از محصول را شرکت های متفاوتی هستند که پس ساخت روانه بازار می نمایند. از این گل دان ها به ویژه نوع بزرگ آن، اکثراً برای دکوراسیون مکان خاصی استفاده می شود.
بطور حتم، شما نیز در مکان های عمومی و حتی منازل بسیار این نوع مدل از گلدان ها را دیده اید. این گل دان ها را البته کارگاه های سفال گری هم در شهرهای مختلفی ساخته و به فروش می رسانند. در هر صورت، تولید این نوع از محصول در اشکال متنوعی صورت می گیرد. کارخانه های تولیدی آن را به گونه خام یا لعاب دار شده عرضه می کنند.
گلدان سرامیکی گل برجسته، کاربردهای متفاوتی دارد. اغلب، از این نوع محصول برای دکوراسیون منزل، اداره، مکان های عمومی مانند پارک و سایر جاهای دیگر استفاده می کنند. همچنین مدل های کوچک تر این گل دان ها، برای کشت گیاه و گل هم استفاده می شود که جلوه ای زیبا و قشنگی را دارا می باشد.
گلدان های سرامیکی طرح گل برجسته را در رنگ های متفاوتی هم می شود از بازار پیدا کرد. در این زمینه می شود به گلدان سرامیکی سفید اشاره کرد. در هر صورت، موارد کاریرد این نوع از محصول بیشتر برای کشت گل و گیاه و از سویی دکوراسیون مکان های ویژه ای می باشد.
گلدان های سرامیکی مانند گلدان‌های سفالی وزن زیادی دارند اما مانند گلدان‌های سفالی بدنه متخلخل ندارند اگر چه گلدان‌های سفالی که بدنه نازک‌تری دارند وزن سبک‌تری هم دارند اما نسبت به انواع دیگر زودتر ترک می‌خورند این گلدان‌ها وقتی در معرض یخ زدگی قرار می‌گیرند احتمال شکستن آنها وجود دارد.
همچنین این گلدان‌ها گرما را به مدت طولانی‌تری در خود نگه می‌دارند و نسبت به گلدان‌های پلاستیکی دیرتر خشک می‌شوند و این مسئله می‌تواند به ریشه‌های گیاه آسیب برساند.
گلدان‌های سرامیکی لعاب‌دار رطوبت را بهتر از گلدان‌های سفالی نگهداری می‌کنند و تا حد زیادی همانند گلدان‌های پلاستیکی از ابن نظر عمل می‌کنند از گلدان‌های سرامیکی بیشتر برای بن سای استفاده می‌شود.

مزایا و کاربردهای ایده‌آل برای استفاده از گلدان سرامیکی

همانطور که گفته شد گلدان سرامیکی دارای فواید بسیار زیادی می‌باشد. از جمله فواید آن می‌توان به رشد بسیار مطلوب گیاهان در این گلدانها اشاره نمود. به دلیل برخورداری برخی از نمونه‌های این گلدانها از زهکش‌های مناسب، گلدان سرامیکی بستر بسیار مناسبی را برای رشد گیاهان فراهم خواهد نمود. اما استفاده‌ی گل کاکتوس در این گلدانها بسیار مطلوب و زیبا خواهد بود. شما در گلخانه‌ها شاهد بسیاری از گلهای کاکتوس که در این گلدانها رشد می‌نمایند خواهید بود. مزیت دیگر این گلدانها، قابلیت جابه‌جایی آنها می‌باشد. این گلدانها را می‌توان بسیار ساده و آسان حمل و جابه‌جا نمود.
وزن متعادل آنها نیز سبب می‌گردد که از وارونگی ساده‌ی آنها جلوگیری به عمل آید. گلدان سرامیکی دارای طرح‌ها و رنگ‌های بسیار زیاد و زیبایی می‌باشد . از این رو بسیاری از عموم مردم از این گلدانها به عنوان هدیه استفاده می‌نمایند. استفاده از گلدان سرامیکی به عنوان گلدان‌های تبلیغاتی در بین اشخاص حقیقی و حقوقی بسیار رایج می‌باشد. این گلدانها به دلیل برخورداری از کیفیت بسیار مطلوب به آسانی قابل شست‌وشو و پاکیزگی هستند. شما با استفاده از یک دستمال مرطوب می‌توانید زیبایی روزهای اول تولید این محصول را به گلدان سرامیکی بازگردانید. از این گلدانها برای زیبایی بخشیدن به بسیاری از فضاها مانند محیط کار و محیط زندگی استفاده می‌نمایند.
با وجود طرح‌ها و رنگ‌های ایده‌آل و منحصر به فرد می‌توان گفت که اگر به دنبال هدیه‌ای جذاب هستید ، حتما از این نمونه از گلدانها دیدن نمایید. در برخی از این گلدانها نیز متریالهای ساخت دیگر را ترکیب نموده و گلدانهای بسیار زیبا و شکیلی را تولید نموده‌اند. از انواع این تولیدات می‌توان به تقویم‌های گلدانی که ترکیب شده از چوب و گلدان سرامیکی هستند اشاره نمود.

زهکشی گلدان‌های سرامیکی

اکثر گلدان‌های سرامیکی دارای زهکشی مناسب هستند.
زهکشی این گلدان‌ها شامل سوراخی زیر گلدان است تا آب اضافه باعث خراب شدن گیاه نشود.
بهتر است برای این گلدان‌ها، زیرگلدانی تهیه کنید تا آب اضافی در آن بریزد.

 

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید گلدان سرامیکی

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک گلدان سرامیکی ۲۶۹۱۵۱۲۳۳۸

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید گلدان سرامیکی

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی گلدان سرامیکی ۶۹۱۳۹۰۹۰ میباشد.

صادرات گلدان سرامیکی

صادرات گلدان سرامیکی در مدل ها و انواع گوناگونی، به کشورهای مختلفی صورت می گیرد. شرکت های تولید کننده، در راس صادر کنندگان این کالا قرار دارند. آن ها در کنار سایر محصولاتی که تولید می نمایند، گلدان ها را هم به خارج از مرزها انتقال می دهند.
این گلدان ها به دلیل داشتن نقوش و طراحی های زیبا، مورد استقبال افراد زیادی در خارج از کشور روبرو شده است. در کل، می باید به این نکته اشاره کرد که سفال ایرانی قدمت طولانی ای دارد و از این جهت در کشورهای گوناگون خارجی مشهور و معروف می باشد. اما صادرات گلدان ها به کشورهای عراق، ترکیه، روسیه، افغانستان، ارمنستان و … صورت می گیرد

وضعیت واحد های فعال تولید گلدان سرامیکی

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید گلدان سرامیکی در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات گلدان سرامیکی

نمودار واردات و صادرات گلدان سرامیکی در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

 

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید گلدان سرامیکی

ظرفیت تولید سالیانه : ۳۰ تن
نرخ برابری دلار : ۲۵۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۱۵۰۰ مترمربع
زیربنای کل : ۵۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۱۲ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۱.۷ میلیارد تومان
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۴۰۰ میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : ۳۷ درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمایه گذاری

 برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد.
در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید.

نکته مهم

این طرح صرفا به عنوان یک ایده سرمایه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقریبی است.

امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

درصورت نیاز به تدوین طرح توجیهی می توانید با شرکت تماس حاصل فرمایید یا فرم اولیه سفارش طرح را تکمیل نمائید.

 

 


درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۳.۳/۵ - (۳ امتیاز)