طرح تولید گچ ساختمانی

گچ یکی از سیمانهایی است که از گذشته‌های دور ، مورد استفاده بوده است. گچ را از حرارت دادن سنگ گچ بدست می‌آورند. در ایران ، سنگ گچ بوفور یافت می‌شود. این سنگها عمدتاً بصورت سنگهای رسوبی است که در دریا رسوب کرده‌اند. این رسوبات، هم بصورت بلوری است و هم غیر بلوری. سنگ گچ خالص، سفید رنگ است و ناخالصیها، آنرا به رنگهای گوناگون در می‌آورند. قابلیت حل شدن سنگ گچ در آب بسیار کم می‌باشد؛ بطوریکه یک قسمت از سنگ گچ، در ۴۹۵ قسمت آب حل می‌شود. ویژگی این سنگ، حل شدن آن در اسید کلریدریک غلیظ است. ولی در اسید سولفوریک حل نمی‌شود. (از این ویژگی جهت تشخیص سنگ گچ می‌توان استفاده کرد.) همچنین باید دانست که روی سنگ گچ رستنی نمی‌روید و گیاهی سبز نمی‌شود. اما توجه به این نکته نیز لازم است که با مشاهده پوشش گیاهی در یک منطقه نمی‌توان به عدم وجود این سنگ در آن ناحیه پی برد. زیرا در بسیاری از مناطق ، روی لایه‌های سنگ گچ را لایه ای از خاک مناسب جهت رویش گیاه می‌پوشاند و رستنیها در این لایه مناسب می‌رویند.

انواع گچ ساختمانی

گچ سفیدکاری (گچ سفید)
گچی که برای سفیدکاری ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد گچ روکار است که در مقایسه با انواع دیگر گچ قیمت پایین تری دارد. این گچ رنگ سفید فوق العاده ای دارد و برای پرداخت، نازک کاری و سفیدکاری به کار می رود. میزان چسبندگی این گچ بالاست و نیازی به زیرکاری ندارد.
گچ میکرونیزه
گچ میکرونیزه به نسبت گچ های معمولی کاربرد بیشتری دارد و برای سفیدکاری دیوار، کشته کشی، قالب گیری، مجسمه سازی، گچ بری های دکوراتیو و تولید گچ پلیمری و ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرد. گچ معمولی پس از تولید وارد آسیاب شده و دانه بندی آن تغییر می کند. ذرات این گچ بسیار ریز و در حدود ۱۷۵ میکرون و یا کمتر از آن می باشند.
گچ ساتن
گچ ساتن برای سفیدکاری لایه نهایی سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. برای تولید این ماده گچ را با مواد افزودنی همانند پرلیت مخلوط می کنند. از ویژگی های آن می توان به قابلیت شستشو، مقاومت در برابر خراشیدگی، مقاومت در برابر رطوبت و عدم ترک خوردگی اشاره نمود.
گچ پاششی
این نوع گچ توسط دستگاه گچ پاش بر روی سطوح پاشیده می شود و پس از خشک شدن سطحی یکدست و مقاوم ایجاد می نماید. گچ پاششی مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و حرارت دارد، از این رو به طور مستقیم بر روی سقف یا دیواری که گچ و خاک نشده مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از گچ پاششی زمان اجرای پروژه را کوتاه تر می کند و با تمام اقلیم های آب و هوایی سازگار است. این گچ تمام منافذ سطح را به صورت یکدست پر کرده و قابل اجرا بر روی انواع سطوح آجری، بتنی، سیمانی و … می باشد.
گچ عاج
دانه بندی این نوع گچ بسیار نرم است و برای مصارفی مانند مجسمه سازی، ساخت قطعات پیش ساخته گچی، تولید رنگ لعابی، کشته کشی ساختمان و … مورد استفاده قرار می گیرد. این گچ از خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر بفرد برخوردار است و متریالی دیرگیر محسوب می شود.
گچ سیوا
ترکیب گچ میکرونیزه با افزودنی های خاص منجر به تولید گچ سیوا می شود. این گچ نسبت به گچ های معمولی مقاومت بالاتری در برابر رطوبت دارد و ضریب انتقال صوتی و حرارتی آن کمتر است. گچ سیوا قابل اجرا بر روی انواع سطوح می باشد و به دلیل ویژگی های منجصر بفرد خود برای انجام عملیات زیرکاری مناسب است. بر روی سطوحی که با گچ سیوا پوشانده شده اند می توان از انواع رنگ های روغنی، پوشش های اکریلیکی، دیوارپوش های PVC، گچ پلیمری ساتن، بلکا و … استفاده نمود.
گچ گیپتون
این نوع گچ در مقایسه یا گچ معمولی دارای زمان گیرش و چسبندگی بالاتری است، به همین دلیل از آن برای پوشش سطوح فومی، بتنی، سیمانی و … استفاده می شود. گچ گیپتون پس از پخت درون کوره، با انواع مواد افزودنی مخلوط می شود تا مقاومت لازم برای پوشش سطوح بتنی را بدست آورد. این گچ را می توان هم به صورت تک لایه و هم به صورت دو لایه بر روی آجر، سطوح بتنی متخلخل، سطوح سیمانی، بلوک های سیمانی و بلوک های بتنی اجرا نمود. گچ گیپتون قابلیت چسبندگی را بالا می برد و میزان جذب آب آن از ۳ درصد کمتر نیست.
گچ ژیپس
ژیپس نمونه ای از ماده مواد معدنی سولفات کلسیم می باشد. رنگ این ماده در حالت خالص سفید بوده و از آن در تولید سنگ گچ نیز استفاده می شود. به طور کلی ژبپس در چند نمونه مختلف وجود دارد. نمونه ای از آن که در ساخت گچ مورد استفاده قرار می گیرد به صورت متبلور می باشد. برای خرید گچ ژیپس باید به مواردی هم چون سفید بودن و نرمی گچ توجه نمایید.

فرآیند تولید گچ ساختمانی

۱- دپو و آماده سازی سنگ گچ
سنگ گچ مصرفی کارخانه از بهترین وخالص ترین معادن گچ منطقه رباط سفید به نامهای کلاته سازنده ها و تکروک استخراج و به دپوی کارخانه حمل می گردد.سپس کراشر یا آسیاب چکشی مواد خام ، سنگ گچ را تا دانه بندی مناسـب آسیـاب می نـماید. خاک یا دانه های سنگ ریزتر وارد آسیاب نشده و مستقیما به نوار زیر آسیاب منتقل می گردد و از آنجا به همراه خروجی آسیاب به سیلوی مواد خام منتقل می شود . مواد خام خروجی از آسیاب به قسمت پخت هدایت می گردد.

۲- قسمت پخت
مواد خام ورودی به کوره ها منتقل میگردد تا عملیات پخت با ۱۵۰ درجه حرارت تکمیل و در انتهای کوره مواد پخته شده وارد آسیاب میگردند تا به دانه بندی مورد نظر برسند .

۳- آسیاب و دانه بندی
پس از آسیاب مواد پخته شده جهت همسان سازی دانه بندی از سرند انتهایی عبور می نماید مانده روی سرند به دو آسیاب که بصورت موازی با یکدیگر کار می کنند منتقل می گردند . خروجی آسیاب ها مجدداً به سرند مواد پخته هدایت می شود وسیکل بالا دوباره تکرار می گردد.محصول خروجی از سالن پخت به دو سیلوی ذخیره ۳۵۰ تنی منتقل و از آنجا به قسمت بسته بندی حمل می گردد .

۴- بسته بندی و بارگیری
محصول ۲ سیلوی مورد نظر به دو دستگاه بسته بندی منتقل می شود که در مجموع بسته بندی با ۸ شیر انجام می گیرد . محصول پس از بارگیری در کامیون ، روانه بازار مصرف می شود.

خصوصیات گچ ساختمانی

زمان گیرش: ۶۷ تا ۸۸ گرم گچ در یک لیتر آب حل می شود. حداقل زمان گیرش گچ ساختمانی ۴ دقیقه و حداکثر آن ۸ یا ۱۰ دقیقه است. همچنین کمینه زمان گیرش گچ اندود ۸ دقیقه و بیشینه آن،۶۰ دقیقه می‌باشد .

جمع شدگی : گچ ساختمانی ۱% افزایش حجم دارد. در نتیجه مسأله انقباض خوردن پس از گیرش که در مورد سیمان مطرح است، در مورد گچ وجود ندارد و بعنوان مثال اگر در دیواری ترک وجود داشته باشد، می‌توان آنرا با گچ پر کرد. به همین دلیل در گذشته و قبل از دستیابی به تکنولوژی جدید (پوشش رنگ، کاشی، سرامیک و …) سطوح ساختمانها را فقط با گچ ، اندود می‌کردند. البته باید دانست که سطح گچ بعلت نداشتن سوراخهای ریز، یک سطح صاف و بهداشتی است. از همین خاصیت گچ استفاده کرده ، آنرا جهت پوشش سطوح وسیعی که نباید درز انبساط داشته باشند، بکار می‌برند.

اثر بر فلزات: یکی از خصوصیات گچ اینست که فلزات را سولفاته می‌کند. در نتیجه فلزات نباید مستقیماً در تماس با گچ باشند و لازم است پیش از تماس با گچ ، از پوشش ضد زنگ برخوردار شوند.

محافظ در برابر آتش: یکی دیگر از امتیازات گچ ، آنست که لایه‌ ای است محافظ در برابر آتش . فرایند محافظت در برابر آتش توسط گچ چنین است که فرض کنید روی یک ستون فولادی ، با لایه‌ای از گچ پوشیده شده باشد. در صورت آتش سوزی ،آب تبلور تبخیر شده ، لایه‌ای از بخار آب روی فولاد را می‌گیرد . در نتیجه با وجودی که دمای محیط در اثر آتش سوزی بالا می‌رود، دمای ستون فولادی تا مدتی روی می‌ماند و همین مقدار زمان برای رسیدن نیروهای آتش سوزی و اطفاء حریق کافی است.

مقاومت : مقاومت گچ به مقدار آب موجود در خمیر گچ و همچنین به دمایی که در آن گیرش حاصل می‌شود، بستگی دارد. مقاومت گچ برخلاف سیمان، بسرعت زیاد می‌شود و بعد ثابت می‌ماند.. با افزودن ماسه به گچ ، می‌توان مقاومت فشاری آنرا افزایش داد. در بعضی موارد ، این عدد به نیز می‌رسد.

واکنش در برابر رطوبت و سایر خواص: یکی از معایب گچ آنست که در برابر رطوبت مقاوم نیست و اصطلاحاً ًطبلهً می‌کند. البته می‌توان با افزودن ترکیبات پلیمری به گچ ، گچ ضد آب بدست آورد. لکن گچ معمولی توانایی مقاومت در برابر رطوبت را ندارد. گچ از سایر مصالح ساختمانی سرامیکی سبکتر است . وزن مخصوص دانه‌ای آن ، ۸/۲ و وزن مخصوص انبوهی آن، ۸۵/۰ می‌باشد. باید توجه کرد که سبک بودن گچ ، یکی از امتیازات آنست. سطوح گچی در برابر انتقال حرارت و همچنین صوت، عایق محسوب می‌شوند. در نهایت یادآوری می‌شود که گچ ،جزء مصالح سرامیکی است.

کاربرد های گچ ساختمانی

کاربرد گچ بصورت سنتی در طاق ضربی است. اصول کلی طاق ضری چنین است که در طول فضایی که می‌خواهند سقف بزنند ، تعدادی تیرآهن به موازات هم قرار می‌دهند و بعد بین این تیرآهنها، آجرها را بصورت قوس‌دار می‌چینند تا با استفاده از خاصیت انتقال نیرو در قوس ، نیروی بار وارد بر سقف ، به تیرآهنها منتقل شود. در این نوع سقف، چون آجرها باید سریع به یکدیگر بچسبند، با توجه به اینکه زمان گیرش گچ بسیار کوتاه است، بعنوان ملات از گچ استفاده می‌کنند. امروزه با پیدایش صنعت بتن و سیمان پرتلند، در سقفها از تیرچه بلوک استفاده‌می‌شود و کاربرد گچ بیشتر در سفیدکاری بروز یافته است. اما نکته قابل توجه اینست که سفیدکاری بصورت سنتی ، بسیار پرهزینه و یافتن استادکار ماهر ، مشکل است. به این دلیل هم اکنون روشهای جدیدی از کاربرد گچ در ساختمان جهت کاهش هزینه بکار گرفته می‌شود. این روشها عمدتاً تولید و استعمال فرآورده‌ها و قطعات پیش ساخته گچی است.
در صنعت فرآورده‌های گچی ، پیش ساخته در کارخانه تولید و در کارگاه فقط نصب می‌شوند. انواع مختلفی از فرآورده‌های گچی وجود دارد. در تولید این قطعات ،‌از مواد پرکننده هم استفاده می‌شود. بعنوان مثال،‌با افزودن ماسه، قطعات سنگین‌تر و البته با مقاومت بیشتر بدست می‌آورند. تولید گاز کند و ایجاد تخلخل نماید. مثلاً افزودن آب اکسیژنه سبب تولید هیدروژن و ایجاد تخلخل می‌شود . از مواد زائد دیگر مانند کاه، خاک اره، نی خردشده ـ که در صنعت نیشکر بنام ًباگاسً شناخته می‌شودـ و مواد زائد کشاورزی و صنعتی ، بعنوان پرکننده استفاده می‌شود. قطعات گچیِ ساخته شده به دو صورت است: تیغه‌های گچی ، ورقه‌های گچی.

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید گچ ساختمانی

کد آیسیک انواع گچ : ۲۶۹۴۳۱۲۳۲۶
کد آیسیک گچ ساختمانی : ۲۶۹۴۴۱۲۳۳۰
کد آیسیک گچ سفیدکاری معمولی : ۲۶۹۴۵۱۲۳۳۲
کد آیسیک گچ سفیدکاری پلیمری (مخصوص پاشش) : ۲۶۹۴۵۱۲۳۳۱
کد آیسیک گچ زیر کاری معمولی : ۲۶۹۴۵۱۲۳۳۴
کد آیسیک گچ زیر کاری پلیمری (مخصوص پاشش) : ۲۶۹۴۵۱۲۳۳۵
کد آیسیک بتونه درزگیر بر پایه گچ : ۲۶۹۴۵۱۲۳۳۸
کد آیسیک گچ صنعتی : ۲۶۹۴۴۱۲۳۳۳
کد آیسیک گچ قالب سازی :۲۶۹۴۵۱۲۳۴۰
کد تعرفه گمرکی گچ ساختمانی : ۲۵۲۰۲۰۱۰

وضعیت واردات و صادرات گچ ساختمانی

در نمودار زیر وضعیت واردات و صادرات گچ در کشور به تفکیک سال آمده است .

وضعیت واحد های فعال تولید گچ ساختمانی

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید کننده گچ ساختمانی در کشور به تفکیک استان آمده است .

خلاصه بررسی اقتصادی طرح تولید گچ ساختمانی

ظرفیت تولید سالیانه : ۵۰۰۰ تن
نرخ برابری دلار : ۱۲۰۰۰ تومان
مساحت زمین موردنیاز : ۶۰۰۰ مترمربع
زیربنای ساختمان ها : ۱۴۰۰ مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۱۵ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۵ میلیارد تومان
ارزش ماشین آلات و تجهیزات : ۱٫۴ میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : ۲۶ درصد

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.