طرح راه اندازی کارگاه سی ان سی فلزات

یکی از بزرگترین مشکلاتی که افراد تازه کار به هنگام راه اندازی کارگاه cnc با آن دست و پنجه نرم می کنند این است که نمی توانند مناسب ترین دستگاه cnc را مطابق با اهداف خود انتخاب کنند. دستگاه های cnc از قابلیت های جالب توجهی برخوردار هستند که باعث شده انتظارات بیجا هم از آنها وجود داشته باشد. از طرف دیگر کسانی که به دنبال سرمایه‌گذاری چند میلیونی هستند، مایلند که درآمد قطعی و ثابت داشته باشند.

قبل از هر چیزی هدف خود را از راه اندازی کارگاه cnc مشخص کنید

راه اندازی کارگاه cnc بدون داشتن اطلاعات از اینکه می خواهید چه کاری انجام دهید و فعالیت شما به چه صورت باشد امکان پذیر نیست و منجر به شکست می شود. احتمالاً بارها و بارها در مورد نوشتن طرح کسب و کار و بیزینس پلن خوانده‌اید. اما اگر در این مورد اطلاعات چندانی ندارید فقط کافی است یک برگه سفید بردارید و در آن سعی کنید به سوالات زیر پاسخ دهید:

می خواهم چه چیزی تولید کنم و قرار است به چه کسی آن را بفروشم؟
از چه مواد اولیه استفاده کنم و نحوه تولید آنها به چه صورت است؟
میزان سرمایه ای که برای خرید دستگاه cnc اختصاص داده‌ام چقدر است؟
نیاز به چه مهارت هایی برای کار با دستگاه cnc دارم؟
کدام نوع دستگاه cnc را انتخاب کنم و هدف من از خرید آن چیست؟
اندازه کارگاه و سطح فعالیت آن به چه صورت باشد؟
قرار است راه اندازی کارگاه را در چند فاز انجام دهم؟

اگر تازه کار هستید

افراد تازه کار معمولا آشنایی محدودی با دستگاه cnc و کار با دستگاه دارند. به همین دلیل توانایی آنها در کار با دستگاه های پیشرفته بسیار محدود است و احتمالاً نمی توانند بازدهی مناسبی در شروع کار از آن دریافت کنند. توصیه ما به این افراد خرید دستگاه cnc کوچک و خرید دستگاه cnc رومیزی برای یک کارگاه کوچک است.
معمولاً این افراد می توانند برای راه اندازی کارگاه cnc خود به سراغ دستگاه فرز cnc دو محور یا دستگاه فرز cnc سه محور بروند.

اگر به دنبال یک کارگاه کوچک یا خانگی هستید

کارگاه های کوچک هم از لحاظ فضای کارگاهی و هم از لحاظ تامین بودجه برای خرید دستگاه cnc محدودیت دارند و این کار آنها را برای انتخاب به دستگاه‌های بزرگ سخت می‌کند. بنابراین، انتخاب دستگاه cnc ارزان مانند دستگاه کوچک و دستگاه رومیزی انتخاب بهتری برای آنها محسوب می شود.البته این افراد می‌توانند از گزینه‌های دیگری مانند دستگاه فرز cnc اقساطی یا دستگاه فرز cnc کارکرده استفاده کنند که قیمت آنها ارزان تر است و برای شروع کار و راه اندازی کارگاه cnc مناسب هستند.

اگر می خواهید یک کارگاه بزرگ داشته باشید

انتظار از یک کارگاه cnc بزرگ بالاست و احتمالاً سفارش‌های پیچیده‌تر و سخت‌تر به سراغ آنها می‌آید. ضمن اینکه هر چه سرمایه اولیه شما برای راه اندازی کسب و کار بیشتر باشد انتظار دارید که سطح درآمد بیشتری داشته باشید. بنابراین برای کارگاههای بزرگ استفاده از دستگاه cnc پنج محور انتخاب بهتری است.اگر شما به عنوان صاحب یک کارگاه بزرگ بتوانید با شرکت‌های تولیدکننده به توافق برسید این امکان را دارید که بخشی از فعالیت آنها را بر عهده بگیرید و از آن به عنوان منبع اصلی کسب درآمد خود استفاده کنید.

اگر در یک شهر کوچک هستید

باید قبول کنیم که شهرهای کوچک ظرفیت کافی برای فروش محصولات دستگاه cnc ندارند و راه اندازی کارگاه cnc با یک دستگاه پیشرفته در این شهرها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست. اگر هم بخواهید محصولات تولیدی خود را به شهرهای بزرگ انتقال دهید احتمالاً هزینه حمل و نقل به آن اضافه خواهد شد و این باعث می شود که محصولات شما گرانتر و احتمال فروش آن سخت‌تر شود.پیشنهاد ما با این افراد خرید دستگاه cnc کوچک و رومیزی است که می‌تواند در یک کارگاه کوچک فعالیت کنند و محصولات خود را در همان منطقه بفروشند. به عنوان مثال یک دستگاه cnc فلز برای تولید فلزات و جواهرات انتخاب خوبی است.

اگر در یک شهر بزرگ هستید

در شهرهای بزرگ فضا برای بازاریابی و به دست آوردن مشتری راحت تر است و شما با پیاده سازی برنامه های تبلیغاتی راحت تر می توانید پول در بیاورید. در ضمن در این شهرها دسترسی شما به کارخانه ها و شرکت های بزرگ تر آسان بوده و می توانید در کنار آنها به تولید محصولات مختلف بپردازید.در این حالت مهمترین معیار شما برای راه اندازی کارگاه cnc میزان سرمایه ای است که برای خرید دستگاه میتوانید اختصاص دهید. اما به طور کلی توصیه ما این است که در شهرهای بزرگ بیشتر روی دستگاه cnc گران قیمت متمرکز شوید که احتمال موفقیت در آن بیشتر است.

دستگاه cnc فلزات برای راه اندازی کارگاه cnc

باید اعتراف کنیم که دستگاه cnc فلزات محبوب ترین دستگاه برای راه‌اندازی کارگاه‌های بزرگ و کوچک است. این دستگاه ها هم برای شهرهای بزرگ و هم برای شهرهای کوچک انتخاب مناسبی است و می‌توان قطعات ساده و معمولی تا قطعات بسیار پیشرفته و حرفه‌ای را به کمک آن برش داد.شما می توانید یک کارگاه کوچک در زمینه تولید جواهرات در یک شهر کوچک ایجاد کنید یا به فکر راه اندازی کارگاه cnc فلزات در ابعاد بزرگ برای تولید قطعات خودرو باشید. ضمن اینکه خودتان می توانید خلاقیت به خرج دهید و از دستگاه در حوزه‌های مختلف استفاده کنید.

دستگاه cnc چوب

کار روی چوب به هیچ وجه از بین نمی‌رود و بازار آن هم اشباع نمی‌شود. چوب یک نوع متریال محبوب و مهم در صنعت محسوب می‌شود که از یک کارگاه معمولی نجاری گرفته تا کارگاه های حرفه ای مبلمان سازی از آن استفاده می کنند. بنابراین شما با خرید دستگاه cnc چوب این امکان را دارید که در ابعاد مختلف به فعالیت بپردازید و کارگاه خود را به تولید تجهیزات چوبی اختصاص دهید.با توجه به تنوعی که در بازار چوب وجود دارد و توانایی که خودتان در کار با دستگاه cnc دارید شیوه‌های مختلفی برای کسب درآمد وجود دارد که هم در شهرهای بزرگ و هم در شهرهای کوچک امکان استفاده از آن فراهم است.

دستگاه cnc سنگ

فعالیت در حوزه سنگ برای شهرهای کوچک توجیه اقتصادی ندارد و به همین دلیل راه اندازی کارگاه cnc سنگ در این شهر ها مقرون به صرفه نیست. حتی انتخاب یک دستگاه cnc کوچک در این شهرها مناسب نیست و به همین دلیل توصیه ما این است که در کنار آن فعالیت های دیگری هم داشته باشید.اما در شهرهای بزرگ برای دستگاه cnc سنگ بازار بزرگی وجود دارد و شما حتی می‌توانید بازارهای بین المللی را هدف خود قرار دهید. تولید سنگ های تزئینی و سنگ نوشته ها و همچنین تولید مجسمه به صورت ماکت انتخاب های خوبی برای کسب درآمد هستند.

دستگاه cnc پلاستیک و شیشه

کار روی پلاستیک و شیشه همانند سنگ محدودیت دارد و به همین دلیل برای شهرهای کوچک استفاده از آن توصیه نمی‌شود. البته به عنوان یک کارگاه می توانید از آن در کنار فعالیت‌های دیگر استفاده کنید تا برای شما توجیه اقتصادی داشته باشد.اما اگر سرمایه کافی برای خرید دستگاه cnc بزرگ داشته باشید می‌توانید از این دستگاه به شکل مناسب درآمد کسب کنید و یک کارگاه بزرگ راه اندازی کنید.

دستگاه تراش cnc برای راه اندازی کارگاه cnc

دستگاه تراش cnc به شکلی است که قطعه کار روی یک محور سوار شده و به سرعت بالا می چرخد و با استفاده از ابزار برشی سطح آن تراشکاری می شود. بنابراین این دستگاه برای کار روی قطعاتی که نیاز به برش مقطعی ندارند و یا سطح آنها حکاکی شود بهترین انتخاب ممکن است.بنابراین شما می توانید از یک دستگاه تراش cnc برای حکاکی روی مواد مختلف مانند فلز و سنگ استفاده کنید و در کنار آن قطعات ساده تر را برش دهید. امروزه نمونه های مختلفی از راه اندازی کارگاه cnc در حوزه تراشکاری در بازار وجود دارد که با مطالعه وضعیت آنها می توانید گام مهمی بردارید.

دستگاه فرز cnc

در مطالب قبلی دستگاه فرز cnc را با دستگاه تراش cnc مقایسه کردیم. در دستگاه فرز قطعه کار ثابت باقی می‌ماند و ابزار برشی در جهت های مختلف حرکت کرده تا قطعه کار را به شکل دلخواه درآورد. این وضعیت باعث می شود که توانایی دستگاه در برش قطعات پیچیده فوق‌العاده باشد و از دستگاه فرز cnc پنج محور به عنوان یک دستگاه پیشرفته استفاده شود.اگر احساس می کنید که برای کارگاه شما مشتری کافی وجود دارد و سرمایه کافی برای پرداخت قیمت دستگاه فرز cnc دارید حتماً روی خرید یکی از آنها سرمایه‌گذاری کنید که ابزارهای قدرتمندی هستند.

دستگاه فرز cnc
دستگاه cnc چند کاره برای راه اندازی کارگاه cnc

بدون شک دستگاه cnc چند کاره انتخابی فوق‌العاده برای یک کارگاه محسوب می شود. این دستگاه اگرچه قیمت بالایی دارد، اما هم در کارگاه‌های کوچک و هم در کارگاههای بزرگ امکان استفاده از آن فراهم است. فقط کافی است که شما مهارت های لازم را به عنوان تکنسین دستگاه cnc داشته باشید تا بتوانید از آن به عنوان منبع کسب درآمد استفاده کنید.

راههای کسب درآمد به کمک دستگاه CNC

اصولاً دستگاه‌های CNC با توجه به تجهیزاتی که در آنها به کار گرفته شده، برای کارهای مختلفی به کار گرفته می‌شوند که در این مطلب بحث کسب درآمد به کمک دستگاه CNC سنگ را بررسی خواهیم کرد. طراحی دستگاه‌های CNC به شکلی است که امکان استفاده از آنها در حوزه‌های مشترک وجود دارد. اما سازندگان این دستگاه‌ها توصیه می‌کنند که هر کدام از آنها به صورت تخصصی به کار گرفته شوند و دستگاه CNC چوب فقط برای چوب و دستگاه CNC فلز فقط برای فلز استفاده شود.

راه اندازی کارگاه به کمک دستگاه CNC سنگ خانگی

در بخش ابتدایی این متن می‌خواهیم ایده‌هایی که با سرمایه کم و با کمک یک دستگاه کوچک مانند دستگاه CNC سنگ رومیزی راه اندازی می‌شوند بررسی کنیم. در این مورد ما سه پیشنهاد داریم:

· ساخت لوازم تزیینی: لوازم تزئینی سنگی بسیار زیاد هستند و خوشبختانه در ایران انواع مختلف سنگ‌های معدنی پیدا می‌شود. از سنگ فیروزه گرفته تا سنگ عقیق و انواع سنگ‌های تزئینی، همه آنها قابلیت برش و شکل دهی به کمک دستگاههای CNC سنگ را دارند. پس خیلی راحت چند الگوی معمولی را از اینترنت دانلود کنید و به تولید این تجهیزات کوچک و تزیینی بپردازید.

· حکاکی بر روی کاشی و سرامیک خانگی: در اینجا منظور ما این نیست که دستگاه را ببرید و بر روی کاشی و سرامیک‌های خانگی کار کنید. بلکه می‌توانید یک آگهی تبلیغاتی پخش کنید که شما می‌توانید و سرامیک و کاشی‌ها را قبل از کار گذاشتن به شکل‌های مختلف مانند چهره یک فرد حکاکی کنید. مطمئن باشید که هم مشتری به اندازه کافی برای آن پیدا می‌شود و هم درآمد آن مناسب است.

· ساخت تابلوهای سنگی کوچک: به احتمال زیاد نمونه‌های متعددی از تابلوهای سنگی بزرگ و کوچک را در آپارتمانها و در ساختمانهای ویلایی دیده‌اید. بر روی این تابلوهای سنگین ممکن است یک آیه قرآنی، یک بیت شعر یا حتی یک جمله فلسفی حکاکی شده باشد. شما هم می‌توانید این کار را بر روی انواع مختلف سنگ‌ها مانند سنگ گرانیت انجام دهید و از این طریق به کسب درآمد بپردازید.

راه اندازی کارگاه صنعتی بزرگ

بخش دوم از پیشنهاد ما برای کسانی مناسب است که امکان استفاده از دستگاه CNC سنگ صنعتی یا بزرگ را دارند و می‌توانند با حجم بالا به تولید تجهیزات مختلف بپردازد. این دستگاه‌ها برای یک کارگاه بزرگ و مناسب هستند و امکان تولید انبوه را به ما می‌دهند.

· طراحی و ساخت سنگ قبر: سنگ قبر همیشه مصرف‌کننده دارد و مطمئن باشید که تنوع آنها همیشه بالاست. در واقع شما می‌توانید در حجم بسیار بالایی کار کنید و این امکان را دارید که انواع مختلف سنگها را بتراشید. افراد زیادی هستند که از انجام چنین کاری طفره می‌روند و به دنبال راهکارهای دیگر هستند. اما این یکی از پردرآمدترین مشاغل با دستگاه CNC سنگ است.

· طراحی و ساخت مجسمه: فقط لازم است به مجسمه‌های سنگی نصب شده در پارک‌ها و در میادین شهر توجه کنید. حتی توصیه می‌کنند ویلاهای ساخته شده در شمال یا در جنوب کشور را ببینید که در تمامی سر در آنها از مجسمه‌های سنگی استفاده شده است. این یعنی برای شما به عنوان یک تولید کننده هم فضای کافی وجود دارد تا به مرور زمان خود را پیدا کنید و به کسب درآمد بپردازید.

· طراحی و ساخت سنگ نوشته: این ایده مانند تولید تابلوهای سنگی کوچک با کمک دستگاه CNC سنگ خانگی و رومیزی است که تنها تفاوت آنها با حجم کار و اندازه نمونه کار است. در این سنگ نوشته‌ها شما ممکن است یک تابلوی سنگی خیلی بزرگ برای شهرداری آماده کنید که در آمد آن بسیار بیشتر از تابلوهای سنگی کوچک است. البته فعالیت در این حوزه نیاز به مهارت بالایی دارد و فرد باید بتواند تجهیزاتی آماده کند که توسط عموم مردم پذیرفته شود.

خوشبختانه قابلیت‌ها و توانایی‌های دستگاه CNC سنگ بسیار بالا است و همین توانایی‌ها عامل خوبی هستند که به کمک آن به کسب درآمد بپردازیم. فرا گرفتن اصول اولیه کار با این دستگاه‌ها و کسب مهارت در بخش‌های مختلف این فرصت را به ما می‌دهد که یک کسب و کار دائمی و پرسود برای خود به وجود بیاوریم.

بیشترين و بيشترين درآمد در ماه حدودا چقدر است؟

کاملا بستگی به بازار شما دارد. اگر بتوانید از ابزارهای تخصصی استفاده کنید ، درآمد شما نسبت به زمان بیشتر میشود.همچنین استفاده از نرم افزارهای حرفه ای و سرعت عمل بالا درآمدتان را ارتقا میدهد.البته کسانی هم بوده اند که پس از چند ماه داشتن cnc ، بدون درآمد از این شغل خارج شده اند و دستگاه را هم با ضرر فروخته اند.

بهترين دستگاه CNC که بتواند پيچيده ترين اشکال را به صورت 2و3 بعدي حکاکي کند چيست و چقدر قيمت دارد؟

دستگاه هایی که با سروو موتور کنترل شوند و دقت مکانیک خوبی داشته باشند برای درخواست شما مناسبند. قيمت اين دستگاه ها ، در مارك ايراني حدود 50 ميليون تومان و در مارك هاي اروپايي بيش از 150 ميليون تومان است.

هزينه ي حکاکی وبرش چطور محاسبه مي شود؟

هزينه ها معمولا ساعتی محاسبه ميگردد. از ساعتd 20 هزار تومان به بالا كار ميكنند. البته برای كارهای سري و تيرا‍ بالا مبالغ كمتر است. نوع مدل اجرايی هم مهم است. ابزارهای خاص معمولا دستمزد را بالا ميبرند.

دستگاههاي ايرانی بهتر است يا خارجی؟

قطعا دستگاه هاي cnc چوب ايرانی بهتر است. البته به آبشن ها دقت كنيد. دستگاه هاي چينیی كه اكثرا استپرموتور و dsp كنترلر هستند و خرابی زياد و دقت كمی دارند. دستگاه های اروپايي هم خيلي گران است.از همه مهمتر خدمات و پشتيبانی است كه فقط در دستگاه های ايرانی وجود دارد.برندهای خوب ايرانی كه اكثرا در اصفهان مستقر هستند توصيه ميشود. اين برندها در رقابت با هم ، خدمات و كيفيت بالايی ايجاد كرده اند.

نوشتن طرح کسب و کار برای راه اندازی کسب و کار با دستگاه cnc

اولین و مهمترین گامی که در جریان راه اندازی کسب و کار با دستگاه cnc باید بردارید، نوشتن طرح کسب و کار یا بیزینس پلن است. در این طرح شما باید به شکل واضح و مشخص بخش‌های مختلف کسب و کار خود را آنالیز کنید تا نسبت به چیزی که انتظار دارید اقدام کنید. به عنوان مثال به سوالات زیر پاسخ دهید:

هزینه کسب و کار به چه صورت است؟
بازار هدف شما کجاست؟
چه زمانی طول میکشد تا وارد بازار شوید؟
نام برند و شیوه بازاریابی کسب و کار شما چیست؟
بنابراین می توانیم بیزینس‌پلن را به طور کلی به چهار بخش تقسیم کنیم که بخش اولیه آن هزینه، بخش دوم مطالعه بازار و آمار فروش، بخش سوم زمان و نحوه تولید و در نهایت بخش چهارم ایجاد یک برند معتبر و بازاریابی است.

هزینه های کسب و کار شامل چه مواردی می شود؟

قیمت دستگاه سی ان سی کم نیست و علاوه بر این باید هزینه‌های جانبی دیگر را هم در نظر گرفت. بنابراین در وهله اول باید در بیزینس پلن خود مشخص کنید که قرار است چه دستگاهی انتخاب کنید و چه اندازه برای آن هزینه کنید. فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که هر چه شما در هزینه کردن برای خرید دستگاه سی ان سی خساست به خرج دهید، دستگاه کوچک تر و ضعیف تری خواهید داشت که قدرت مانور شما را پایین می آورد. در ضمن باید هزینه های جانبی برای تامین مواد اولیه و همچنین آماده سازی کارگاه را هم در این قسمت بیاورید.

محصولتان را کجا میفروشید؟

قبل از راه اندازی کسب و کار با دستگاه cnc باید مشخص کنید که تولیدکننده چه چیزی هستید و چه کسی قرار است آن را بخرد. وقتی که شما از یک دستگاه سی ان سی رومیزی یا یک دستگاه سی ان سی کوچک استفاده می کنید یعنی میزان تولید شما محدود بوده و می توانید به بازارهای محلی یا مناطق محدود بسنده کنید. اما در طرف مقابل اگر به فکر فعالیت حرفه ای هستید و از یک دستگاه سی ان سی صنعتی کمک می گیرید باید به فکر بازار های بزرگ تر و وسیع تر باشید. حتما این مطلب ما را در مورد کاربرد دستگاه سی ان سی در جواهرسازی ببینید.

روند تولید تان به چه صورت است؟

وقتی که شما به فکر راه اندازی کسب و کار با دستگاه cnc هستید باید بدانید که تولیدکننده چه چیزی هستید و چه زمانی برای تولید آن اختصاص می دهید. تولید کردن قطعات چوبی ساده و قطعات فلزی معمولی زمان چندانی نمی‌برد. اما در برخی موارد شما ممکن است از یک دستگاه سی ان سی چند کاره استفاده کنید و قطعات پیشرفته تر و پیچیده تر را تولید کنید. در این صورت شما باید زمان بیشتری به تولید خود اختصاص دهید که مطمئناً روند تحویل محصول به مشتری را هم تغییر میدهد.

برای تبلیغات و بازاریابی چه برنامه‌ای دارید؟

اگر یک کسب و کار کوچک در یک کارگاه یا در گوشه‌ای از منزل خود داشته باشید استفاده از بازاریابی مویرگی و نشان دادن نمونه کار به مخاطبان در یک محدوده کوچک کافی است. اما وقتی که شما یک تکنسین ماهر هستید و می توانید به عنوان یک تولید کننده بزرگ فعالیت کنید، استفاده از ابزارهای مختلف مانند شبکه‌های اجتماعی و وب سایت برای معرفی کارگاه ضروری است. در این صورت هزینه راه اندازی کسب و کار با دستگاه cnc افزایش می یابد. مطلب ما را در مورد بازاریابی دستگاه cnc مطالعه کنید تا با نکات اولیه آن آشنا شوید.

دریافت مجوزهای قانونی برای شروع به کار

اگر یک بیزینس پلن کامل برای راه اندازی کسب و کار با دستگاه cnc نوشته باشید، به مانند یک چراغ در تاریکی به روشن شدن مسیر شما کمک می کند و راحت تر می توانید به درآمد برسید. در مرحله دوم باید مشخص کنید که برای شروع به فعالیت کارگاه خود نیاز به چه مجوزهایی دارید. این مجوزها ممکن است شامل نامه بهداشت برای فعالیت کارکنان یا حتی شروع به کار کارگاه باشد. در برخی مناطق هم شما باید مهارت خود را به عنوان تکنسین دستگاه سی ان سی به نهاد های دولتی نشان دهید تا مجوز فعالیت شما داده شود.

آماده سازی کارگاه برای نصب و راه اندازی دستگاه سی ان سی

الزامات اولیه نصب دستگاه سی ان سی را در مطالب قبلی توضیح دادیم و گفتیم که برای داشتن یک دستگاه مناسب باید چه کارهایی انجام دهید. وقتی که شما در گام‌های اولیه مجوز فعالیت خود را گرفته‌اید و مسیر کسب و کار خود را هم مشخص کرده‌اید، باید کارگاه را برای نصب و راه اندازی دستگاه سی ان سی آماده کنید. در این فضای کارگاهی باید محل نصب دستگاه مشخص شود و از طرف دیگر فاکتورهای تاثیرگذار دیگر مانند شرایط و رطوبت و مواد اولیه فعالیت دستگاه هم فراهم شود. در هر صورت بخش مهمی از راه اندازی کسب و کار با دستگاه cnc مربوط به فضای کارگاهی است.

آموزش لازم کار با دستگاه یا استخدام تکنسین

برای شروع به کار کارگاه دو مسیر متفاوت دارید. مسیر اول این است که خود شما دست به کار شوید و آموزش های لازم برای کار با دستگاه سی ان سی را ببینید. معمولا افراد سرمایه دار از این مسیر استقبال چندانی نمی کنند و خود را وارد دردسر آموزش نمی کنند. اما این ایده برای جوانان و کسانی که در ابتدای مسیر هستند بهتر بوده و بخش مهمی از هزینه های اولیه کارگاه را از بین میبرد.

مسیر دوم استخدام تکنسین دستگاه سی ان سی است. در این مسیر شما فاز اولیه کارگاه خود را با استفاده از یک تکنسین ماهر و آموزش‌دیده راه اندازی می کنید و بعد از مدتی خودتان می توانید آموزش ببینید و به عنوان تکنسین عمل کنید. توصیه ما این است که برای آموزش کار با دستگاه سی ان سی عجله نکنید و اصول را به طور کامل یاد بگیرید. مطالعه مطلب تکنسین دستگاه تراش سی ان سی در این مورد می تواند به شما کمک کند.

انجام امور مالی برای کسب و کار

حتی بی سوادترین افراد هم بعد از مدتی توانایی کار با دستگاه سی ان سی را به دست می آورند و به مرور زمان منبع درآمد پایداری برای خود ایجاد می‌کنند. بنابراین در جریان راه اندازی کسب و کار با دستگاه cnc شک نداشته باشید که باید امور مالی کارگاه خود را کنترل کنید و حتی از حساب بانکی و حساب مالی استفاده کنید. پس توصیه ما این است که یک حساب مالی جداگانه برای کارگاه خود داشته باشید تا امور جاری کارگاه را به کمک آن کنترل کنید.

برنامه ریزی برای خرید دستگاه سی ان سی متناسب با کارگاه

گام مهم بعدی شما برای داشتن کارگاه سی ان سی، رفتن به سراغ شرکت های فروشنده و خرید دستگاه سی ان سی است. مطمئنا در گام های قبلی مشخص کرده اید که حوزه فعالیت کارگاه شما به چه صورت است و به چه دستگاهی نیاز دارید. معمولاً برای کسانی که حوزه فعالیت وسیعی دارند و فضای کارگاهی آنها محدود است استفاده از دستگاه تراش چند کاره یا دستگاه سی ان سی چند کاره بهترین پیشنهاد است. البته با توجه به نوع مواد اولیه و شرایط کارگاه خود می‌توانید تغییراتی در گزینه های انتخابی به وجود بیاورید.

اگر از لحاظ مالی دچار مشکل هستید و سرمایه کافی برای خرید نقدی دستگاه سی ان سی ندارید، از دستگاه سی ان سی اقساطی استفاده کنید. اگر هم به دنبال یک دستگاه سی ان سی ارزان هستید استفاده از دستگاههای کارکرده بهترین پیشنهاد ممکن است که هزینه های اولیه شما را به شدت پایین می آورد.فقط به این نکته توجه داشته باشید که گام های بعدی و بلند مدت کسب و کار خود را در نظر بگیرید تا در صورت پیشرفت مجبور به تعویض دستگاه خود نشوید.

گرفتن بیمه برای کسب و کار

با وجود این اینکه ایمنی دستگاه سی ان سی در سطح بسیار بالایی قرار دارد اما باید بپذیریم که گرفتن‌بیمه بخشی از مراحل راه اندازی کسب و کار با دستگاه cnc است. با توجه به اینکه دستگاه سی ان سی با فرآیندهای خطرناکی مانند برشکاری و تراشکاری سر و کار دارد، حتماً برای گرفتن بیمه اقدام کنید و یک راهکار برای جبران خسارتهای احتمالی داشته باشید.

معرفی برند و بازاریابی برای دستگاه سی ان سی

بازاریابی محصولات دستگاه سی ان سی چندان سخت نیست و می‌تواند شیوه‌های مختلف برای معرفی آنها استفاده کرد. البته اندازه کارگاه و میزان تولید آن در انتخاب شیوه بازاریابی تاثیر گذار است. اگر یک کارگاه کوچک خانگی دارید می توانید روش تبلیغات خود را به همان منطقه کوچک محدود کنید. اما با وجود یک دستگاه سی ان سی صنعتی می توانید تبلیغات در حجم بزرگ تر انجام دهید از بستر شبکه‌های اجتماعی و وب سایتهای اینترنتی برای فروش محصول استفاده کنید.

تهیه نمونه کار اولیه برای قضاوت توسط مخاطب

الان زمان آن فرا رسیده که نمونه کار تولید کنید و به بازار بفرستید. مشتری بدون دیدن نمونه کار نمی تواند در مورد کیفیت کار شما قضاوت کند. قبل از شروع به تولید در حجم انبوه، حتماً تعداد معدودی نمونه کار تولید کنید و به بازار بفرستید. بعد از تحویل آنها به مشتری در مورد کیفیت محصولات خود بازخورد بگیرید و در صورت نیاز تغییراتی در آنها به وجود بیاورید. در این صورت شانس بالاتری برای رقابت خواهید داشت و فروش بیشتری دارید.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح راه اندازی کارگاه سی ان سی فلزات

نرخ برابری دلار : 25000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 100 مترمربع
زیربنای کل : 400 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 12 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 2.5 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات :1.4 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 36 درصد

درخواست خدمات مشاوره سرمایه گذاری

 برای تحقق یک ایده به کسب وکار موفق باید آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجیه اقتصادی، شرایط سرمایه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زیرساخت های فنی و فرآیند های تولید مورد مطالعه قرار گیرد.
در صورت تمایل به دریافت خدمات (مطالعه فرصت سرمایه گذاری، تحقیقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سیستم سازی کسب و کار) می توانید پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکمیل نمایئد و یا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائید.

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.

 

 


درصورت تمايل به اين مطلب امتياز دهيد: