طرح فرآوری دیاتومیت

دیاتومیت ها، سنگ های رسوبی متشکل از ذرات ریز و بی شکل سیلیسی می باشند که در اثر مکانیزم تجمع پوسته یا اسکلت های فسیل شده جلبک ها و گیاهان و جانوران میکروسکوپی و تک سلولی به نام دیاتومه تشکیل شده است، اطلاق می شود
از نظر واژه شناسی، الفاظ دیاتومیت یا خاکهای دیاتومیتی و کیزلور همگی کاربرد داشته و شناخته شده هستند. مولر نیز نوعی خاک دیاتومیتی است که دارای رسهای پلاستیک می باشد. واژه تریپولی اغلب مترادف دیاتومیت به کار می رود ولی در واقع تریپولی نوعی رسوبات سیلیکاتی بسیار ریز دانه است که به عنوان ساینده کاربرد دارد و منشا و بقایای گیاهی را ندارد. در مناطقی در لیبی و الجزایر (در نزدیکی بندر تریپولی) به اشتباه به دیاتومیت تریپولی گفته می شود. همچنین به ندرت واژه میرشام نیز برای توصیف دیاتومیت استفاده شده که در حقیقت میر شام نوعی رس است که منشا فسیلی دارد.
از نقطه نظر زمین شناسی اقتصادی، واژه دیاتومیت به رسوبانی از تجمع اسکلت سیلیسی دیاتومه ها اطلاق می شود که ضخامت کافی جهت استفاده داشته باشند و بیشتر در کمربندهای افیولیتی رخنمون دارند. واژه های دیگری که به تجمع بقایای دیاتومه های دارای ناخالصی بیشتر هستند اطلاق می شود عبارتند از: دیاتومیت رس دار، رس دیاتومیت دار و یا خاک دیاتومیتی.
از نظر زمین شناسی و یا تجاری، واژه دیاتومیت به تجمع رسوبات تجمعی تقریباً خالص از اسکلت موجودات ریزی به نام دیاتومه اطلاق می شود.
دیاتومه ها موجودات تک سلولی بسیار ریزی هستند که متعلق به خانواده جلبک های دریائی باسیلاریوفیس (طلائی قهوه ای) هستند. سلولهای زنده دیاتومه ها با پوشش نازک و ژل مانندی که اغلب رنگی قهوه ای دارد، پوشیده شده اند. تمرکز بسیار زیاد دیاتومه ها در آبهای ساحلی به عنوان یک آلاینده آب عمل می کند و در بعضی موارد باعث تولید اسید دامیک می شود که اسیدی سمی است و بر سیستم عصبی جانوران اثر سوء داشته و می تواند باعث مرگ آنها نیز بشود. رسوبات دیاتومیتی معمولاً ریزدانه بوده و عمدتاً از سیلیس بی شکل اپالی تشکیل شده است. همراه سیلیس معمولاً مقدار کمی مواد آلی، رس و ندرتاً رسوبات آتشفشانی نیز وجود دارد.
دیاتومیت ممکن است علاوه بر ناخالصی ها دارای ۱۵ تا ۶۵ درصد آب به صورت آزاد، در ساختمان خود باشد.
دیاتومیت خالص خرد شونده و از نظر خصوصیات ظاهری، شبیه به گچ است. دیاتومیت اغلب به همراه شیل، سیلت، سنگ آهک و سایر رس ها می باشد. معمولاً به رنگ سفید تا خاکستری دیده می شود. اندازه ذرات دیاتومیت از ۵ تا ۱۰۰۰ میکرومتر تغییر می کند، ولی اندازه غالب بین ۵۰ تا ۱۰۰ میکرومتر است.

مشخصات دیاتومیت

دیاتومیت خالص خرد شونده و از نظر خصوصیات ظاهری، شبیه به گچ است. دیاتومیت اغلب به همراه شیل، سیلت، سنگ آهک و سایر رس ها می باشد. معمولاً به رنگ سفید تا خاکستری دیده می شود. اندازه ذرات دیاتومیت از ۵ تا ۱۰۰۰ میکرومتر تغییر می کند، ولی اندازه غالب بین ۵۰ تا ۱۰۰ میکرومتر است. دیاتومیت ممکن است علاوه بر ناخالصی ها دارای ۱۵ تا ۶۵ درصد آب به صورت آزاد، در ساختمان خود باشد.

زمین شناسی دیاتومیت

از نقطه نظر زمین شناسی اقتصادی، واژه دیاتومیت به رسوبانی از تجمع اسکلت سیلیسی دیاتومه ها اطلاق می شود که ضخامت کافی جهت استفاده داشته باشند و بیشتر در کمربندهای افیولیتی رخنمون دارند. واژه های دیگری که به تجمع بقایای دیاتومه های دارای ناخالصی بیشتر هستند اطلاق می شود عبارتند از: دیاتومیت رس دار، رس دیاتومیت دار و یا خاک دیاتومیتی
از نظر زمین شناسی و یا تجاری، واژه دیاتومیت به تجمع رسوبات تجمعی تقریباً خالص از اسکلت موجودات ریزی به نام دیاتومه اطلاق می شود. دیاتومه ها موجودات تک سلولی بسیار ریزی هستند که متعلق به خانواده جلبک های دریائی باسیلاریوفیس (طلائی قهوه ای) هستند. سلولهای زنده دیاتومه ها با پوشش نازک و ژل مانندی که اغلب رنگی قهوه ای دارد، پوشیده شده اند. تمرکز بسیار زیاد دیاتومه ها در آبهای ساحلی به عنوان یک آلاینده آب عمل می کند و در بعضی موارد باعث تولید اسید دامیک می شود که اسیدی سمی است و بر سیستم عصبی جانوران اثر سوء داشته و می تواند باعث مرگ آنها نیز بشود. رسوبات دیاتومیتی معمولاً ریزدانه بوده و عمدتاً از سیلیس بی شکل اپالی تشکیل شده است. همراه سیلیس معمولاً مقدار کمی مواد آلی، رس و ندرتاً رسوبات آتشفشانی نیز وجود دارد.

 

موارد مصرف
دیاتومیت معدن کاوان در سیمان

افزودن خاکهای دیاتومیتی مولر به سیمان باعث افزایش مقاومت آن نسبت به آب دریا می شود. خاکهای مولر در تولید سیمانهای مخصوص که در ساخت سکوهای نفتی دریایی کاربرد دارند، استفاده می شود. میزان مصرف مولر در تولید سیمان قابل توجه نبوده و این بازار سالیانه فقط در حدود ۵۰۰۰ تن مواد دیاتومیتی مصرف می کند. دیاتومیت همچنین ممکن است بعنوان یک جذب کننده به سیمان افزوده شود تا آب اضافی موجود در مخلوط را جذب کند. این عمل باعث افزایش مقاومت سیمان شده و در عین حال سطح بیرونی صافتری را ایجاد می کند.
افزودن خاكهاي دياتوميتي مولر به سيمان باعث افزايش مقاومت آن نسبت به آب دريا مي‌شود. خاكهاي مولر در توليد سيمانهاي مخصوص كه در ساخت سكوهاي نفتي دريايي كاربرد دارند، استفاده مي‌شود. ميزان مصرف مولر در توليد سيمان قابل توجه نبوده و اين بازار ساليانه فقط در حدود 5000 تن مواد دياتوميتي مصرف مي‌كند. دياتوميت همچنين ممكن است بعنوان يك جذب كننده به سيمان افزوده شود تا آب اضافي موجود در مخلوط را جذب كند. اين عمل باعث افزايش مقاومت سيمان شده و در عين حال سطح بيروني صافتري را ايجاد مي‌كند.
بعضي ديگر از كاربردهاي فرعي دياتوميت بعنوان يك پر كننده عبارتند از:
• به عنوان يك پركننده در توليد آب ميوه به منظور گرفتن سريعتر و افزايش مقدار آب ميوه.
• به عنوان پركننده در انواع خاصي از مواد پر كننده در دندان سازي.
• در ساخت كبريت بعنوان كنترل كننده شعله. دياتوميت باعث جذب مواد آتش زا در ساختارخود شده و از ايجاد شعله اضافي و كنترل نشده جلوگيري مي‌كند مقدار مصرف در حدود 3 الي 6 درصد وزني تركيب است.
• به صورت مخلوط با آب در پركردن سيلندرهاي گاز استن.
• پركننده‌هاي دياتوميتي در ساخت آسفالت به منظور افزايش ويسكوزيته، بالا بردن نقطه ذوب و افزايش مقاومت مكانيكي و مقاومت در برابر هوازدگي كاربرد دارند.

دیاتومیت معدن کاوان در عایق های صوتی

بطور کلی مواد عایقهای حرارتی عایق های خوبی در مقابل صوت نیز هستند. مواد متخلخل نظیر دیاتومیت عایق های موثری در برابر صوت هستند و باعث جذب امواج صوتی در فضای خالی موجود می شوند. نحوه ساخت و فرایند تولید عایق های صوتی معمولاً مهمتر از نوع مواد بکار رفته است.
میزان مصرف دیاتومیت در ساخت عایق های حرارتی و صوتی در کشور آمریکا در حدود ۴ درصد کل تقاضا و برابر ۲۴ هزار تن در سال ۱۹۹۳ بوده است.
این میزان مصرف در سال ۱۹۹۹ به ۲ درصد کل تقاضا کاهش یافته و به حدود ۱۵ هزار تن رسیده است. پیش بینی می شود که کل دیاتومیت مصرفی در جهان برای این کاربرد خاص در حدود ۲۰۰ الی ۲۵۰ هزار تن در سال باشد.
بزرگترین بازار مصرف اروپای غربی می باشد که عمدتاً مواد اولیه برای ساخت عایق ها را از کشور دانمارک وارد می کند. بیش از نیمی از تولید خاکهای دیاتومیتی دانمارک در صنایع تولید عایق ها و نسوزهای دیاتومیتی مصرف می شود.

دیاتومیت معدن کاوان درفیلتراسیون

بیشترین کاربرد دیاتومیت به عنوان فیلتر برای جداسازی جامدات معلق در مایع می باشد. در واقع بیش از ۵۰ درصد از دیاتومیت را به کار می برند. کاربرد دیاتومیت در این بخش اغلب به عنوان صافی در صنایع مختلف فیلتراسیون از جمله کارخانه های قند، فیلتر کردن داروها، نوشیدنی الکلی، مایع شکر خام، آنتی بیوتیک ها، آبهای شهری، آب استخرها، آبمیوه، سوخت هواپیمای جت و … می باشد.
مصارف عمده دیاتومیت در صنایع فیلتراسیون، پرکننده، عایق و جذب کننده ساینده ها و کاتالیستها است که این کاربردها در حدود ۹۰ درصد کل تقاضا را شامل می شود. استفاده از دیاتومیت در ساخت فیلترها بیش از ۶۰ درصد کل تولید جهانی را در سال ۱۹۹۹ شامل شده است که قسمت عمده این کاربرد از دیاتومیت های مرغوب و فرآوری شده تامین شده است.استفاده از مواد معدنی بعنوان پرکننده، روان کننده، منعطف کننده و رنگدانه در طیف وسیعی از محصولات نظیر رنگها، پلاستیک،کاغذ و لاستیک از دیرباز رایج بوده است. کاربرد اصلی دیاتومیت در ساخت مواد و مصالح نسوز در مواردی است که حرارت بین ۶۵۰ تا ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد باشد.
آجرهای نسوز دیاتومیتی در ساخت کوره هائی کاربرد دارد که در معرض تغییرات شدید حرارتی نیستند. در کاربردهای صنعتی از دیاتومیت در جمع آوری مواد نفتی و یا سایر مایعات پخش شده در جاهائی نظیر تعمیرگاهها، کارخانه های رنگ سازی و مواردی که پخش مایعات ممکن است باعث آتش سوزی بشود، استفاده می شود. در کاربردهای خانگی از دیاتومیت برای ساخت جاذب فضولات حیوانات خانگی و یا بوگیر استفاده می شود. کاربردهای دیگری نیز برای دیاتومیت وجود دارد که بعضی از آنها نظیر ساخت حشره کش ها، تصفیه آب و صنایع شیمیایی هنوز در مراحل اولیه خود هستند و امکان رشد در اینگونه کاربردها دور از انتظار نیست. كاربرد فيلترهاي دياتوميتي يكپارچه در بيوتكنولوژي به ويژه در توليد سلولهاي نظير اينترفرون كه توسط مهندسي ژنتيك توليد مي‌شوند رشد داشته است. در اينگونه فيلترها دياتوميت با سلولز تركيب مي‌شود تا يك فيلتر يكپارچه (بدون پوشش اوليه دياتوميتي) را بدهد. يك نمونه تيپيك اين فيلترها در حدود 2 كيلوگرم دياتوميت مصرف مي‌كند.
يك كارخانه تصفيه كه از اين فيلترها استفاده مي‌كند در سال حدوداً 3 تن دياتوميت مصرف مي‌كند. روند آتي مصرف دياتوميت در صنايع فيلتر با توجه به اينكه بيش از نيمي از دياتوميت‌ توليدي در صنايع فيلتر و وابسته به آن مصرف شده است، آينده مصرف دياتوميت به شدت به تحولات آتي در اين صنايع بستگي دارد. جايگزيني روشهاي ديگر فيلتراسيون نظير فيلترهاي ممبران در آينده خطري است كه بازار مصرف دياتوميت را در اين زمينه تهديد مي‌كند. اين جايگزيني با توجه به قوانين جديد در مورد دور ريزي باطله‌ها و شدت عمل بيشتر دولتها و توجه آنها به مسائل حفظ محيط زيست ممكن است در آينده سرعت بيشتري بگيرد. ولي از نقطه نظر اقتصادي هنوز فيلترهاي دياتوميتي بهترين گزينه هستند. فيلترهاي ممبران- جايگزيني براي فيلترهاي دياتوميتي مشكلاتي كه در مورد دور ريختن دياتوميت پس از مصرف وجود دارد و همچنين حجم قابل توجهي از دياتوميت كه در اكثر كاربردهاي فيلتراسيون لازم است باعث شده كه تحقيقات در زمينه جايگزيني روش ديگري كه مشكلات فيلترهاي دياتوميتي را نداشته باشد صورت بگيرد.
سيستم‌هاي ممبران يكي از روشهايي است كه در آينده امكان جايگزين كردن آن با فيلترهاي دياتوميتي وجود دارد. استفاده از اين روش هنوز گرانقيمت است. از سوي ديگر فيلترهاي متكي بر استفاده از دياتوميت قبلاً در بسياري از كارخانه‌ها نصب شده‌اند و كارفرمايان خيلي مايل به سرمايه‌گذاري جديد نيستند. مقايسه اقتصادي مورد اين روش مخصوصاً در صنايع توليد نوشيدني ملموس تر است. محصولات اين كارخانه‌ها قيمت خيلي زيادي ندارند و نيز در مقياس نسبتاً زياد توليد مي‌شوند.

دیاتومیت معدن کاوان به عنوان پرکننده

خواصي مانند درخشندگي دياتوميت تا 90%، ضريب شكست42/1 تا 49/1، چگالي كم، خنثي بودن و نسوزي متوسط (دامنة حرارتي نرم شدن 1400-&#-3920; C 1600)، ضريب جذب بالا و… باعث شده تا از آن به عنوان پركننده در صنايع رنگ سازي، لاستيك سازي، كاغذ سازي، پلاستيک سازي، دندانپزشکي، مواد شيميايي و دارويي استفاده كنند. همچنين به عنوان عامل ضد انسداد، ورقه‌هاي مجاور را از يكديگر جدا نگه داشته، مانع از جوش سرد مي‌شود (فيلم‌هاي پلي اتيلن). در رنگ ذرات ريز و بي شكل دياتوميت، سطح زبري را ايجاد كرده و سبب افزايش چسبندگي و طول عمر مي‌شود. در توليد كاغذ‌هاي مخصوص، دياتوميت تشكيل ورقه‌ كاغذ را تسهيل مي‌كند.
ماده معدني دياتوميت در بسياري از محصولات به عنوان پر كننده، روان كننده يا منبسط كننده و يا رنگدانه كاربرد دارند.صنايع عمده‌اي كه از مواد معدني براي خواص ذكر شده استفاده مي‌نمايند عبارتند از:صنايع رنگ، كاغذ، پلاستيك و لاستيك. نقش يك پركننده ممكن است نقشي فعال باشد بدين معني كه وجود آن در تركيب محصول، خاصيت ويژه‌اي به محصول مي‌دهد كه براي آن كاربرد خاص ضروري است با اين وجود مواردي نيز وجود دارد كه ماده پر كننده نقشي غير فعال دارد و فقط به منظور افزايش حجم و كاهش هزينه‌ها به تركيب افزوده مي‌شوند. خواص ويژه دياتوميت باعث شده است كه اين ماده معدني بعنوان يك پركننده فعال در طيف نسبتاً وسيعي از صنايع كاربرد داشته باشد. به دليل خاصيت ويژه ساختار داخلي ذرات دياتوميت از آن مي‌توان بعنوان يك افزودني كه خاصيت پخش پذيري رنگ را افزايش مي‌دهد استفاده كرد. همچنين اين ساختار ويژه، دياتوميت را بعنوان يك افزودني ضد انعقاد، براي توليد ورقه‌هاي شفاف پلي اتيلني مناسب كرده است.
دياتوميت به دليل خاصيت جذب كنندگي زياد بعنوان حمل كننده مواد سمي در حشره كش‌ها كاربرد دارد. وجود سيليس زياد در تركيب دياتوميت (تا 94 درصد) از آن ماده‌اي خنثي در برابر اكثر تركيبات شيميايي و عايق حرارتي نسبتاً خوبي ساخته است.
بنابراین دومین مصرف عمده دیاتومیت ها به عنوان پرکننده در صنایع ساخت رنگ، کاغذسازی و ساینده است. کاربرد دیاتومیت به عنوان پرکننده رنگ ها، جهت کنترل شفافیت و درخشش رنگ می باشد. وجود تخلخل در دیاتومیت ها باعث شده تا از آن به عنوان عایق گرما و صدا استفاده گردد. پودر دیاتومیت به علت سطح آزاد زیاد و حجم توده ای کم می تواند بیش از ۲ برابر وزن خود آب جذب کند به خاطر این خاصیت از دیاتومیت به عنوان جذب کننده آب در قالی شویی، حمل کننده های ضد آفت و همچنین در حمل و نقل مواد خطرناک مانند اسید سولفوریک و اسید فسفریک استفاده می شود.
به علت شباهت دیاتومیت به سیلیکات های اپال این ماده دارای سختی مناسبی جهت ایجاد سایش ملایم بر روی سطوح فلزی می باشد. دیاتومیت در برخی موارد به عنوان منبعی برای تولید سیلیس به کار می رود. از دیگر کاربردهای دیاتومیت می توان به ترکیبات سرچوب کبریت، ترکیبات الکترودهای جوشکاری، باتری سازی پایدار کننده مواد منفجره، ماده افزودنی به گل حفاری، به عنوان حمل کننده افشاننده مایعات، حشره کش ها و باروری دانه ها، به عنوان ساینده متوسط در دندانسازی، ماده ضد قالب گیری، کپسولهای نیترات آمونیوم، پایدار کننده (ظروف استیلن)، جذب کننده، تصفیه فاضلاب، غذای حیوانات خانگی، ظروف کاتالیزورها، نیکل، وانادیوم، اسید فسفریک، به عنوان منبع سیلیس در چینی سازی و نسوزها، عایق کننده های صوتی و حرارتی اشاره نمود.

دياتوميت معدن کاوان در صنعت رنگ

مهمترين كاربرد دياتوميت بعنوان يك پركننده در توليد رنگ است كه در حدود 30 درصد تقاضا براي دياتوميت را بعنوان پركننده شامل مي‌شود. اين مقدار در سال 1993 در حدود 100 هزار تن در سال بوده است. با اين وجود دياتوميت در مقايسه با ساير مواد معدني پر كننده نظير تالك، كربنات كلسيم، كائولن و باريت از اهميت كمتري برخوردار است. بازار مصرف دياتوميت در رنگ سازي رو به كاهش است و علت اصلي آن اجتناب سازندگان از خطرات بالقوه سيليكاتهاي بلورين است. به نظر مي‌رسد. كه قيمت نسبتاً بالاي دياتوميت نسبت به ساير پركننده‌ها عامل مهم ديگري براي كاهش تقاضا باشد. پركننده‌ها به منظور افزايش حجم رنگ و كاهش نياز به افزودن حجم رنگدانه‌ها كه اغلب گران قيمت هستند مصرف مي‌شوند.
با اين وجود يك پركننده مناسب خواصي نظير افزايش شفافيت، عدم پوسته پوسته شدن و پخش پذيري آسان را نيز مي‌تواند به رنگ بدهد. دياتوميت عمدتاً بخاطر خاصيت پخش پذيري و صاف كردن سطح بيروني رنگ كاربرد دارد. اين خاصيت دياتوميت در مقايسه با ساير مواد معدني منحصر بفرد است و از تمامي آنها موثرتر عمل مي‌كند. دياتوميت همچنين بافت رنگ را به گونه‌اي تغيير مي‌دهد كه باعث كاهش انعكاس نور شده و حالت آينه‌اي شدن را از سطح رنگ مي‌زدايد. دياتوميت نسبت به ساير مواد معدني پر كننده از درجه انعكاس كمتري برخوردار است. از آنجائيكه توليد كنندگان رنگ مواد اوليه را بر حسب وزن خريداري مي‌كنند ولي محصول نهايي را بر حسب حجم به فروش مي‌رسانند، وزن مخصوص كم دياتوميت و افزايش قابل توجهي كه به حجم محصول مي‌دهد ديگر خاصيت مثبت دياتوميت در صنايع رنگ است.فوايد ديگر استفاده از دياتوميت در رنگ عبارتند از: خاصيت مات كنندگي (كاهش خاصيت براقي)، سهولت خيس كنندگي، سهولت زدودن لكه و افزايش مقاومت رنگ در مقابل خراشيدگي. دانه بندي و شكل ذرات دياتوميت باعث افزايش قدرت چسبندگي رنگ شده و زمان آزاد شدن حلالها را نيز كاهش مي‌دهد. اشكال نامنظم دياتومهاي تشكيل دهنده دياتوميت خاصيت ويژه‌اي از نظر انعكاس نور به رنگ مي‌دهد كه مخصوصاً براي رنگهاي ترافيك و انعكاس بهتر آنها در شب مناسب است. مهمترين كاربرد دياتوميت در رنگسازي، ساخت رنگهاي امولسيوني است. انتخاب نوع مناسب دياتوميت براي افزايش كارآئي آن و خاصيت ويژه‌اي كه از آن انتظار مي‌رود از اهميت بالايي برخوردار است.
يك‌دست بودن رنگ و يكنواختي براقيت و شفافيت آن مبنايي براي انتخاب نوع مناسب دياتوميت است. براي رنگهاي مورد استفاده براي پوشش ديوارهاي داخلي ساختمان، نوع كلسينه شده گدازه‌اي (Hegma2) مناسب ترين است. براي رنگهاي نيمه شفاف لعابي نوع دياتوميت كلسينه شده گدازه‌اي بسيار ريز دانه (Hegma4) مناسب تر است. چهار عامل عمده كه بر شفافيت و براق بودن رنگ تاثير مي‌گذارد عبارتند از: شكل ذرات، خاصيت جذب حلال رنگ (روغن)، ساختمان داخلي ذرات و ابعاد ذرات. ساختمان ويژه دياتوميت باعث جذب روغن رنگ در داخل خود ذرات و همچنين در فضاي خالي بين ذرات مي‌شود. وقتي كه ساختار داخلي دياتوم‌ها در اثر سايش و مالش شكسته مي‌شود خاصيت جذب روغن ذرات نيز تغيير كرده و تابعي از سطح بيروني آنها مي‌شود.
در پاره‌اي از موارد استفاده از دياتوميت همراه با ساير پر كننده‌ها باعث افزايش كارآيي آن مي‌شود. در ساخت رنگ‌هاي لعابي نيمه شفاف تركيب تالك و دياتوميت انعطاف بيشتري به رنگ داده و ميزان مصرف رنگدانه را نيز كاهش مي‌دهد. در رنگهاي لعابي معمولي افزايش 10 پوند دياتوميت از نوع كلسينه گدازه اي ريز دانه در هر 300 ليتر رنگ باعث كاهش شفافيت از 30 به 15 مي‌شود.

استفاده از دياتوميت معدن کاوان در ساخت پلاستيك

استفاده از دياتوميت بعنوان يك پركننده ضد انعقاد در ورقه‌هاي شفاف (فيلم) پلي اتيلن دومين كاربرد مهم آن بعد از پركننده رنگ است. نقش ماده ضد انعقاد (يا چسبندگي) كاهش چسبندگي يا جمع شدگي فيلم پلي اتيلن به سطح تماس در زمان تشكيل فيلم است. افزودن 05/0 تا 5/0 درصد دياتوميت به تركيب پلي اتيلن از شكنندگي آن جلوگيري كرده و خاصيت ضد انعقاد آنرا افزايش مي‌دهد. مقادير كم دياتوميت همچنين در تعدادي از كاربردهاي خاص نظير ترموپلاستيك‌ها استفاده مي‌شود. مجموع مصرف پلي اتيلن در اروپاي غربي، آمريكاي شمالي و ژاپن در سال 1993 در حدود 11 ميليون تن بوده است. فروش فيلم‌هاي پلي اتيلن در اوايل دهه 90 ميلادي رشدي معادل 5 درصد را در سال نشان داده است. ظرفيت توليد جهاني پلي اتيلن‌هاي سبك در سال 1994 برابر 48 ميليون تن با رشد ساليانه 3 الي 5 درصد برآورد شده است. استفاده از دياتوميت در پلي اتيلن‌ها عمدتاً در آمريكا متمركز شده است. در اروپا انواع ديگر سيليكاتها استفاده شده‌اند كه دليلي اصلي آن عدم عرضه دياتوميت با عيار مناسب و به اندازه كافي است. بازار مصرف دياتوميت در فيلم‌هاي پلي اتيلني در اروپاي غربي و شرف دور پتانسيل رشد داشته و آينده آن اميدوار كننده است. با توجه به ميزان مصرف دياتوميت در توليد فيلم‌هاي پلي اتيلني كه بطور متوسط 1/0 درصد است، مصرف آن در آمريكا با در نظر گرفتن توليد ساليانه اينگونه فيلمها در حدود 45-40 هزار تن در سال برآورد مي‌شود. با توجه به رشد ساليانه 7-5 درصدي، در اوايل قرن بيست و يكم پيش بيني مي‌شود كه كل مصرف جهاني دياتوميت در اين كاربرد خالص بالغ بر100 هزار تن در سال باشد.

مصرف دياتوميت معدن کاوان در صنايع كاغذ سازي

صنايع توليد كاغذ يك كاربرد فرعي براي دياتوميت بعنوان پر كننده است. دياتوميت در كاغذهاي مخصوص و بعنوان ماده اي ضد جمع شدگي و كنترل كننده چروك شدگي كاغذ مورد استفاده قرار مي‌گيرد. بعنوان يك پر كننده، دياتوميت خاصيت ماتي به كاغذ مي‌دهد و باعث جذب بهتر رنگدانه‌هاي بكار رفته در ساخت كاغذ مي‌شود. در توليد مقوا، بخصوص نوع پوشش دار آن، اصطكاك در مرحله ساخت به كمك دياتوميت كاهش داده مي‌شود و جذب آب براحتي صورت مي‌گيرد. دياتوميت همچنين باعث مي‌شود كه كاغذ يكدست تر و يكنواخت تر به نظر برسد.
از ديرباز استفاده از دياتوميت در صنايع توليد كاغذ به منظور كنترل قير كاغذ بوده است. قير كاغذ نوعي رزين است كه در چوب وجود دارد و در فرآيند توليد پالپ كاملاً حذف نمي‌شود. در مرحله توليد كاغذ، ذرات ريز قير بهم چسبيده و مشكلاتي براي كاغذ و محصول نهايي بوجود مي‌آورد. قير را مي‌توان به وسيله افزودن محلولهاي شيميايي رسوب دهنده و يا بوسيله جذب توسط مواد معدني از پالپ جدا كرد. دياتوميت داراي خواص لازم براي كنترل قير است ولي تالك در اين مورد بهتر عمل كرده و در عين حال ارزانتر است. بنابراين تقريباً در همه جاي دنيا تالك در كاغذ سازي بطور وسيعي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.يكي ديگر از كاربردهاي دياتوميت در بازيافت كاغذهاي باطله است. كاغذهاي باطله داراي آلودگي‌هاي نظير مركب و چسب هستند كه بايد در مرحله مركب زدائي جدا شوند تا كاغذ دوباره قابل استفاده بشوند. دياتوميت با خاصيت جذب بالاي خود در اين كاربرد خاص بهتر از تالك عمل مي‌كند.
پيش بيني مي‌شود كه اين كاربرد دياتوميت با توجه به افزايش تمايل كشورها به بازيافت كاغذهاي باطله در آينده زمينه رشد زيادي را داشته باشد.مواد معدني اصلي كه بعنوان پركننده در صنعت كاغذسازي استفاده مي‌شوند عبارتند از: كائولن و كربنات كلسيم مصرف ساليانه مواد معدني در كاغذ سازي در آمريكايي شمالي و اروپاي غربي بالغ بر 14 ميليون تن است. برآورد مي‌شود كه مصرف دياتوميت در كاغذ سازي در آمريكاي شمالي در حدود 10 هزار تن در سال باشد و اين مقدار در اروپاي غربي برابر 2500 تن و در بقيه كشورها برابر 1000 تن در سال باشد. به نظر مي‌رسد كه تقاضا در آمريكاي شمالي به سمت استفاده از دياتوميت در جذب مركب كاغذهاي باطله سوق داده شود

استفاده از دياتوميت معدن کاوان در توليد لاستيك

دياتوميت بعنوان يك پركننده و كمك پروسسور در انواع لاستيك‌ها به ويژه انواع ارزان قيمت كه مقدار قابل توجهي روغن در تركيب آنها موجود دارد كاربرد دارد. افزودن دياتوميت باعث جذب روغن شده و مخلوط سريعتر آماده مي‌شود. مقدار معمول در حدود 10 الي 20 درصد وزني است. افزودن دياتوميت به لاستيك باعث حفظ نرمي و انعطاف لاستيك شده و مقاومت كششي و سايشي آن را نيز افزايش مي‌دهد. دياتوميت همچنين در ساخت فوم هاي لاستيكي كاربرد دارد.

استفاده از دياتوميت معدن کاوان درجذب کننده

كاربردهاي دياتوميت بعنوان يك جذب كننده را مي‌توان به دو دسته صنعتي و خانگي تقسيم كرد. در كاربردهاي صنعتي از دياتوميت در جمع آوري مواد نفتي و يا سمي و ساير مايعات ريخته شده در محلهايي نظير تعمير گاهها، كارگاهها و يا كارخانه‌هاي رنگسازي و كليه مكانهايي كه پخش شدن مواد نفتي امكان آتش سوزي را افزايش مي‌دهد، استفاده مي‌شود. در كاربردهاي خانگي دياتوميت در ساخت جاذب فضولات حيوانات خانگي نظير گربه و سگ مورد استفاده قرار گرفته است. موادي كه در ساخت اين وسايل بكار مي‌روند بايد قدرت جذب بالايي داشته و ضمن جذب فضولات بو و امكان رشد باكتري را نيز كاهش دهند. بازار توليد جاذب فضولات حيوانات خانگي توسط مواد معدني ديگر گرفته شده و بيش از 90 درصد توليد كنندگان اروپايي از مواد ارزانتري نظير خاكهاي فولر (نوعي سنگين)، سيپوليت، سديم و بنتونيت استفاده مي‌كنند.
بازار مصرف براي مواد معدني مورد استفاده در ساخت اين گونه جاذب‌ها رو به رشد بوده و فقط در اروپاي غربي در حدود يك ميليون تن مواد معدني مختلف مصرف شده است. مصرف اين مواد معدني در حدود 200 كيلوگرم در سال به ازاي هر حيوان خانگي است. با اين وجود بازار مصرف دياتوميت در مقايسه با ساير جذب كننده‌ها نظير بنتونيت و ديگر انواع رسها بسيار اندك است و در حدود 30 هزار تن در سال برآورد مي‌شود

استفاده از دياتوميت معدن کاوان درمصارف دارويي

دياتوميت در صنايع دارويي به عنوان دي اکسيد سيليسيم مورد استفاده قرار مي گيرد که عمدتاً از ذرات ريز دياتومه که به روش کلسينه کردن خالص تشکيل شده است و به رنگ سفيد، خاکستري کم رنگ تا رنگ پريده ديده مي شود و در پزشکي هامئوپاتي Homoepathic (نوعي دارو درماني) مورد استفاده دارد.
پودر دياتوميت عملاً در آب، اسيد و ئيدروکسيدهاي قليايي، غير محلول است. اين ماده بدون آن که به صورت ژل در آيد 4 برابر وزن خود آب جذب مي کند.
از اين ماده براي تهيه ژل سيليسي و سيليس آب دار کلوئيدي استفاده مي شود. از دي اکسيد سيليسيم به علت خاصيت جذب آب به عنوان خشک کننده، ضد گلوله شدن و بهم چسبيدن در صنايع دارويي استفاده مي شود.

استفاده از دياتوميت معدن کاوان دردياتوميت در ساخت عايق‌ها
عايق‌هاي حرارتي

ساختمان‌ به شدت متخلخل دياتوميت از آن ماده‌اي عايق در مقابل حرارت ساخته است. خاكهاي دياتوميتي مولر كه در كشور دانمارك يافت مي‌شود براي اين كاربرد خاص بسيار مناسب هستند. آن خاكها در حدود 30 درصد رس در تركيب خود دارند كه بعنوان متصل كننده عمل مي‌كند. مولر در ساخت آجرها و مصالح نسوز بدون نياز به افزودن رس و يا ساير چسبنده‌ها كاربرد وسيع دارد. كاربردهاي اصلي عايق‌هاي ساخته شده از مولر در صنايع نسوزي است كه حرارت بين 650 تا 1100 درجه سانتيگراد است. مولر بعنوان پر كننده در محفظه‌ بين دو جداره داخلي و بيروني كوره استفاده مي‌شود. مولر به همراه آزبست و بنتونيت در ساخت آجرها و لوله‌هاي نسوز مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
آجرهاي نسوز ساخته شده از دياتوميت در كوره‌هاي مورد استفاده قرار مي‌گيرند كه تغييرات حرارت شديد نيست. اينگونه آجرها نبايد در معرض مستقيم آتش قرار گيرند ولي به دليل مقاومت فشاري بالاي آنها مناسب براي استفاده در كف كوره هستند.
براي ساخت سيمان هاي عايق و نسوز، دياتوميت كلسينه شده را به مخلوط پرتلند و يا كلسيم- آلومينا به نسبت 4:1 مي‌افزايند. اين سيمانها در ساخت در، كف و يا ديواره كوره‌ها كاربرد دارند.

عايق‌هاي صوتي

بطور كلي مواد عايقهاي حرارتي عايق‌هاي خوبي در مقابل صوت نيز هستند. مواد متخلخل نظير دياتوميت عايق‌هاي موثري در برابر صوت هستند و باعث جذب امواج صوتي در فضاي خالي موجود مي‌شوند. نحوه ساخت و فرايند توليد عايق‌هاي صوتي معمولاً مهمتر از نوع مواد بكار رفته است.
ميزان مصرف دياتوميت در ساخت عايق‌هاي حرارتي و صوتي در كشور آمريكا در حدود 4 درصد كل تقاضا و برابر 24 هزار تن در سال 1993 بوده است.
اين ميزان مصرف در سال 1999 به 2 درصد كل تقاضا كاهش يافته و به حدود 15 هزار تن رسيده است. پيش بيني مي‌شود كه كل دياتوميت مصرفي در جهان براي اين كاربرد خاص در حدود 200 الي 250 هزار تن در سال باشد.
بزرگترين بازار مصرف اروپاي غربي مي‌باشد كه عمدتاً مواد اوليه براي ساخت عايق‌ها را از كشور دانمارك وارد مي‌كند. بيش از نيمي از توليد خاكهاي دياتوميتي دانمارك در صنايع توليد عايق‌ها و نسوزهاي دياتوميتي مصرف مي‌شود.

دياتوميت معدن کاوان در ساينده‌ها

دياتوميت بعنوان يك ساينده متوسط و پوليش دهنده در بعضي از صنايع كاربرد دارد. ساختمان ترد و نازك دياتومها تحت فشار شكننده هستند و نمي‌توان از آنها بعنوان يك ساينده قوي استفاده كرد. با اين وجود در مواردي ويژه كه نياز به كنترل دقيق تر عمل پوليش كردن سطح وجود دارد. دياتوميت پركننده‌ها را مي‌توان بعنوان پوليش دهنده نهايي در ساخت جواهرات و نظاير آنها بكار برد.

دياتوميت معدن کاوان در بعنوان حمل كننده كاتاليزورها

دياتوميت بعنوان حمل كننده كاتاليزورها در بسياري از فرايندهاي صنعتي كاربرد دارد. دياتوميت كاتاليزور مايع را جذب كرده و مخلوط بدست آمده را مي‌توان به صورت كلوخه درآورده و در فرآيند وارد كرد. حمل كننده كاتاليزورهاي دياتوميتي داراي برتري‌هاي زير هستند:
• سطح مخصوص كنترل شده
• عدم ميل به تركيب شيميايي• تخلخل زياد• مقاومت گرمايي تا 800 درجه سانتيگراد
• مقاومت مكانيكي بالا
بعضي از فرايندهاي صنعتي كه از دياتوميت بعنوان حمل كننده كاتاليزورهاي استفاده مي‌كنند عبارتند از: عمليات استحصال هيدروژن و توليد اسيد سولفوريك.

استفاده از دياتوميت دركشاورزي

مواد معدني مختلف بعنوان حمل كننده و رقيق كننده سموم كشاورزي مورد استفاده قرار مي‌گيرند. سموم كشاورزي بايد براحتي قابل پخش كردن باشند و همچنين تمركز آن در حد لازم باشد تا اثرات سو بر محصول كشاورزي نداشته باشند. به منظور سهولت در انبار كردن و حمل مواد شيميايي سمي اين مواد بايد ابتدا يك حمل كننده مخلوط شوند.
ماده حمل كننده بايد خاصيت جذب كنندگي بالا داشته و بتواند براحتي در مايعات پخش شود تا بتوان آن را اسپري نمود. ماده حمل كننده همچنين بايد از نظر شيميائي خنثي بوده و اثر سو بر تركيب شيميايي سم نداشته باشد. اين مواد نبايد ساينده بوده و به راحتي پودر شوند. مناسب ترين مواد معدني براي استفاده در سموم كشاورزي و بعنوان حمل كننده عبارتند از: خاكهاي فولر، تالك، كائولن، دياتوميت، پرليت، ژيپس و سپيولت. دياتوميت و پرليت از نظر خنثي بودن مناسب‌ترين مواد معدني هستند. سازندگان سموم كشاورزي تمايل چنداني به استفاده از پرليت به دليل سايندگي بيشتر آن نسبت به دياتوميت ندارند. در ساخت پودرهاي شيميايي كه بعنوان سم كشاورزي كاربرد دارند ممكن است بين 5 تا 60 درصد دياتوميت مصرف شود كه مقدار رايج و متوسط در حدود 40 تا 50 درصد است. برخلاف مفيد بودن نقش دياتوميت، اين كاربرد بازار مهمي براي اين ماده معدني نيست و پيش بيني مي‌شود كه در آينده نيز رو به كاهش بگذارد. پودرهاي شيميايي فقط در مواردي كه باد شدت نداشته باشد قابل استفاده هستند به همين دليل آنها هرگز در اروپا مورد توجه قرار نگرفته‌اند و در كشورهاي ديگر نيز تمايل چنداني به استفاده از آنها وجود ندارد. بيشتر سموم امروزه در آب محلول شده و سپس استفاده مي‌شوند علاوه بر سموم كشاورزي، دياتوميت در توليد كودهاي شيميايي نيز كاربرد دارد. مواد معدني مختلفي ممكن است بعنوان رقيق كننده و پر كننده در كودهاي شيميايي مورد استفاده قرار گيرند. مواد پر كننده بايد از نظر شيميايي خنثي بوده و از سائيدگي كمي برخوردار باشند و در عين حال وزن مخصوص مناسبي نيز داشته باشند. شايع‌ترين مواد معدني كه بعنوان پر كننده و يا حمل كننده در ساخت كودهاي شيميايي كاربرد دارند عبارتند از : دياتوميت، خاك فولر، كائولن، تالك، ژيپس، آهك، پرليت، پيروفيليت و سپيوليت. در ميان اين مواد معدني، دياتوميت از نظر شيميايي خنثي ترين ماده معدني است.
رايج ترين كاربرد دياتوميت در كشاورزي استفاده از آن در ساخت كودهاي نيترات آمونيم و اوره است. اين مواد در آب محلول بوده و اگر حتي مقدار كمي آب هم وجود داشته مواد حالت چسبندگي پيدا مي‌كند. دياتوميت، پرليت و كائولن معمولاً بعنوان افزودني ضد چسبندگي و به ميزان 2 الي 3 درصد وزني به مخلوط اضافه مي‌شوند. مجموع مقدار دياتوميت مصرف شده در كشاورزي گزارش نشده است ولي به نظر مي‌رسد كه بيش از 10 هزار تن در سال نباشد.
دياتوميت بعنوان ماده‌اي ضد چسبندگي در توليد خوراك دام نيز كاربرد دارد. مقدار مصرف شده در اين كاربرد خيلي كم است. پودر يا دانه‌هاي سنگ آهك معمولاً ماده معدني رايج هستند. يك كمپاني دانماركي، به نام دامولين ساليانه مقاديري مولر دانه‌اي جهت استفاده در خوراك دام صادر مي‌كند.

 

دياتوميت معدن کاوان به عنوان يك حشره كش

خواص دياتوميت در نابودي حشرات سالهاست كه شناخته شده است. استفاده از دياتوميت براي اين منظور خاص بدليل معرفي و توسعه حشره كش‌هاي شيميايي مؤثر نظير متيل برومايد محدود مانده است. امروزه ثابت شده است كه متيل برومايد از تركيباتي است كه اثرات مخربي بر لايه اوزن داشته‌اند. كشورهايي نظير آمريكا و كانادا موافقت نموده‌اند كه توليد آنرا بجز در موارد خواص متوقف كنند. نياز براي يافتن يك جايگزين مؤثر در عين حال با صرفه باعث شده است تا استفاده از نوعي از خاكهاي دياتوميتي تقويت شده (EDE) مطرح باشد.
دياتوميت براي كشتن حشرات در محلهايي نظير انبار غلات و غيره متواند مورد استفاده قرار گيرد. مكانيسم فرايند به اينصورت است كه ذرات دياتوميت به پوشش واكسي بدن حشرات چسبيده و به تدريج مايع بدن حشره را جذب كرده تا باعث مرگ حشره بشود. استفاده از دياتوميت در كشتن حشرات اغلب همراه با افزايش دماي محيط صورت مي‌گيرد. افزايش حرارت باعث تسريع و افزايش راندمان فرايند مي‌شود.
با اين وجود نياز به افزايش حرارت هزينه‌ها را افزايش داده و در مواردي نيز باعث ايجاد خسارت به تأسيسات و مواد انبار شده مي‌شود.
كانادا از كشورهايي است كه از متيل برومايد به مقدار زيادي در انبار كشتي‌ها و قطارهاي مخصوص جابجايي محصولات كشاورزي استفاده مي‌نمايد. بيشتر تحقيقات به منظور يافتن روش جايگزين براي كنترل حشرات نيز در اين كشور صورت گرفته است. يكي از اين مطالعات كه هم در مقياس آزمايشگاهي و هم در مقياس واقعي صورت گرفت نشان داد كه استفاده از 3 گرم بر متر مربع خاك دياتوميتي EDE و افزايش حرارت تا 50 درجه سانتيگراد به مدت 30 دقيقه تمامي حشرات مورد مطالعه پس از يك هفته كشته شدند. افزايش حرارت به تنهايي (بدون استفاده از EDE) در يك آزمايش ديگر نشان داد كه حدود 25 درصد حشرات زنده مانده‌اند.
در آزمايش ديگري كه روي انواع ديگري از حشرات صورت گرفت نشان داد كه تمامي حشراتي كه در تماس با EDE قرار گرفته بودند پس از 3 الي 22 ساعت كشته شدند دماي محيط در اين آزمايش 41 درجه سانتيگراد بود. تمامي اين آزمايشات ثابت كرده است كه استفاده از دياتوميت همراه با افزايش حرارت نتوانسته به طور موفقيت آميزي حشرات موذي را از بين ببرد. به نظر مي‌‌رسد كه با افزايش نگراني عمومي نسبت به كاربرد وسيع حشره كش‌هاي شيميايي و اثرات مخرب آن بر محيط زيست، امكان ايجاد كاربردهاي جديد براي دياتوميت و بازار مصرف جديد در اين زمينه دور از انتظار نيست.

دياتوميت معدن کاوان در فرآيندهاي استحصال شيميايي

دياتوميت كاربردهاي جديدي به منظور جداسازي مؤثر مايع از مايع در صنايع شيميايي، داروسازي و بيوتكنولوژي پيدا كرده است. روشهاي متداول براي جدايش مايع از مايع زمان بر بوده و در مقياس بزرگ و حجم قابل توجهي از مايع قابل اجرا هستند. با پيشرفت صنايع داروسازي و تلاش براي دستيابي به فن آوريهاي جديد در ساخت داروهاي ويژه و در شرايط خاص نياز به يافتن روشهايي كه بتواند جدايش مؤثري در مقياس كوچك را فراهم كند، بيش از بيش احساس مي‌شود.
هدف اصلي در جدايش مايع از مايع، تجزيه مخلوطي از دو يا چند تركيب شيميايي است كه به صورت محلول در همديگر ادغام شده‌اند. در روشهاي معمول، ابتدا مخلوط دو مايع در محلولي حل مي‌شود كه منجر به تغيير pH يكي از مايعات بشود. تغييرات فاحش pH بين دو محلول باعث مي‌شود كه يكي از تركيبات در حد واسط آب و محلول شيميايي قرار گرفته و تشكيل دو لايه قابل جدايش را بدهد. در مرحله بعد با دقت بايد لايه زيرين را جدا كرده (تخليه از زير) و بدين ترتيب دو مخلوط اوليه را از هم جدا كرد.
تكنولوژي جديد از نوعي دياتوميت پروسه شده استفاده مي‌كند كه توسط شركت IST در ولز ابداع شده است. اين تفكيك بر اساس خاصيت جذب انتخابي توسط دياتوميت بنا شده است. در اين روش ابتدا دانه‌هاي دياتوميت در داخل يك لوله قرار مي‌گيرند كه در انتهاي آن سوراخي براي عبور مايع تعبيه شده است. سپس يك اسيد رقيق شده به دانه‌هاي دياتوميت افزوده مي‌شود و بدين ترتيب سطح دانه‌ها توسط يك لايه نازك پوشش داده مي‌شود كه باعث مي‌شود تا آنها از نظر الكتروستاتيكي جذب مايعي با بار مثبت نظير آب بشود. در مرحله بعدي مخلوط دو تركيب شيميايي كه بصورت مايع هستند از مسير لوله حاوي دانه‌هاي دياتوميت عبور داده مي‌شوند.
البته مخلوط قبل از عبور توسط محلولهاي شيميايي اضافي به گونه‌اي آماده‌سازي شده است كه يكي از مايعات داراي بار الكتروستاتيكي شده‌اند. در حين عبور مخلوط يكي از مايعات بسته به نوع بار به وجود آمده و دانه‌هاي دياتوميت چسبيده و جذب آن مي‌شوند و مايع ديگر از دانه‌ها عبور كرده و از انتهاي لوله تخليه مي‌شود در مرحله نهايي با بيرون آوردن دانه‌هاي دياتوميت مايع ديگر نيز قابل حصول است. از آنجا كه در اين روش يكي از مايعات به نوعي تبديل به جامد شده است اين تكنيك جدايش فازي جامد (SPE) نام گرفته است
اين روش با تمام فوايدي كه از نظر سهولت و كامل بودن نتيجه نهايي دارد فقط براي مقياس كوچك اقتصادي مي‌باشد. دياتوميت استفاده شده در اين روش بايد خلوص بسيار بالا داشته و از نظر دانه‌بندي نيز يكنواخت باشد. اين روش جديد محققين را قادر ساخته تا بتوانند محلولهايي در حد 5 ميلي متر كه قبلاً با تكنيك‌هاي رايج قابل جدايش نبودند را نيز به طور مؤثر جدا سازي نمايند. روش SPE محدوديت‌هاي كمتري نسبت به روشهاي متداول داشته و بر روي دامنه وسيع تري از مخلوطها قابل اجرا است اين روش باعث شده تا دياتوميت ارزش افزوده خوبي داشته باشد به طوري كه يك لوله حاوي يك گرم دياتوميت در حدود 1 پوند فروخته مي‌شود.
كاربردهاي پزشكي و بيولوژيكي روش SPE فراوان هستند و پتانسيل استفاده از اين روش در علوم ديگر نظير علوم هسته‌اي نيز وجود دارد. در يك كاربرد ديگر SPE براي جدايش پروتئين از ادرار در انجام آزمايشات پزشكي مورد استفاده قرار گرفته است.
هر چند كه اين روش و تحقيقات مشابه هنوز در مرحله آزمايشگاهي و يا در مقياس بسيار كوچك بصورت صنعتي اجرا مي‌شوند ولي پيش بيني بازارهاي مصرف در مقياس قابل توجه در آينده دور از انتظار نيست.

کد آیسیک مرتبط با صنعت فرآوری دیاتومیت

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک دیاتومیت 1429412308

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت فرآوری دیاتومیت

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی دیاتومیت 25120000 میباشد.

روش تولید طرح فرآوری دیاتومیت

روش تولید طرح توجیهی فرآوری دیاتومیت به این گونه می باشد که در ابتدا مواد اولیه یا همان ماده معدنی خام از محل معدن به فضای دپوی محوطه کارخانه انتقال می یابد. سپس توسط دستگاه کراشینگ عملیات خردایش و کراشینگ بر روی مواد اولیه انجام می گیرد در مرحله بعدی عملیات طبقه بندی و دانه بندی مواد خرد شده صورت می پذیرد مرحله بعدی کلسینه کردن مواد می باشد که این عملیات در اثر حرارت دادن فلز در مجاورت هوا انجام می شود که نهایتا اکسید در آن تشکیل می گردد به طور کلی کلسینه کردن به فرایندی گفته می شود که سبب تشکیل اکسید یک فلز یا ترکیب های دیگر در اثر حرارت دادن آن در مجاورت هوا می باشد. نهایتا دیاتومیت به دست آمده مجددا خرد شده تا به مش و اندازه مورد نظر برسد و پس از بسته بندی اماده فروش خواهد شد.

وضعیت واحد های فعال فرآوری دیاتومیت

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای فرآوری دیاتومیت در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات دیاتومیت

نمودار واردات و صادرات دیاتومیت در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح فرآوری دیاتومیت

ظرفیت تولید سالیانه : 20000 تن
نرخ برابری دلار : 20000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 15000 مترمربع
زیربنای کل : 4000 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 28 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 35 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 21 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 39 درصد

 

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاري مطرح مي شود. جداول و نمودارها تقريبي است.

امکان سرمايه گذاري با ظرفيتهاي مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاري کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهي مي توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.