طرح پرورش گوسفند رومانوف

نام نژاد: رومانف romanov
نام نژاد: رومانف
منشاء: روسیه
وزن قوچ بالغ:۸۰-۹۰ کیلوگرم
وزن میش بالغ: ۷۰-۸۰ کیلوگرم
افزایش وزن روزانه (در مورد بره‌های سه قلو و بیشتر از سه قلو):۲۶۴ گرم
میانگین چند قلوزایی:۲۸۹ درصد (نرخ چندقلوزایی در زایش‌های ماه سپتامبر به طور متوسط ۲۸۰ درصد و در زایش‌های ماه مارس تا مرز ۳۵۰ درصد نیز می‌رسد.)

منشأ نژاد و قابلیت‌های گوسفند رومانوف

خاستگاه اصلی این نژاد روسیه است و نخستین بار در سال ۱۹۶۳ به وسیله مرکز تحیقات INRA و به منظور اهداف پژوهشی به فرانسه وارد شد. به دنبال پروژه‌های اصلاح نژادی به وسیله متخصصان فرانسوی چند قلوزایی این نژاد بالاترین نرخ را در میان تمام نژادهای گوسفند دنیا از آنِ خود کرد. رومانف یک نژاد خالص بوده واز تلاقی نژادها بوجود نیامده است. این نژاد زودرس بوده و بره‌های آن در سن ۴ ماهگی نیز خصوصیات بلوغ از خود نشان می‌دهند. باروری بسیار خوب، فصل تولیدمثل بسیار طولانی، خصایص مادری منحصربه فرد (خواه در نژاد خالص و خواه در آمیخته‌های رومانوف)، توان بالای حمایتی مادر از بره‌های تازه متولد شده و نیروی جسمی بسیار بالای بره‌های تازه متولد شده از ویژگی‌های بسیار بارز نژاد رومانوف است.

صفات کیفی و کمّی پرورشی

این نژاد در تمام طول سال امکان تولید مثل دارد و قوچ‌های رومانف در تمام فصول امکان بارور کردن میش-ها را خواهند داشت. توانایی این نژاد برای تولید مثل خارج از فصل از یک سو و بالاترین نرخ چند قلوزایی از سوی دیگر، باعث شده است در اقصی نقاط دنیا، این نژاد به سرعت تکثیر پیدا کند. پتانسیل ژنتیکی بالای این نژاد و نتیجه تلاش‌های اصلاح نژادی و آمار ثبت رکوردها، نشان می‌دهد که در نژاد رومانوف به طور معمول در نخستین زایش بره‌های دوقلو و در زایش‌های پی آیند بره‌های سه قلو به دنیا می‌آیند.
شاخصه نژاد رومانوف طولانی بودن فصل فعالیت جنسی آنهاست. در بیشتر مناطق میش ها دوره آنستروس(عدم فعالیت جنسی) ندارند.
میش ها ۳۰ تا۴۰ روز پس از زایمان توان از سرگیری چرخه جنسی را به دست می آورد. چرا که طول آبستنی در رومانوف نسبت به اغلب نژادها چند روز کمتر است. (به طور میانگین ۱۴۴روز با دامنه ۱۳۹-۱۴۹ روز) و این مدیریت گله را برای داشتن دو زایمان در سال امکان پذیرتر می کند. در اتحادیه جمایر شوروی، میانگین تعداد بره ای که از ۱۰۰ میش در هر زایمان گرفته می شود بر حسب شرایط گله بین ۱۸۴ تا۳۲۰ است. در موارد بسیاری، میش ها ۳ تا ۵ بره در هر زایش دارند و در شرایط ایده آل بیش از۷ تا ۹ بره زنده داشته اند. گزارش شده است که یک میش در ۱۲ زایمان ۶۴ بره بدنیا آورده است. باروری بالای رومانوف موجب افزایش توان سه تا چهارقلوزایی آنها نسبت به معدود میش هایی است که می توانند حجم زیادی تولید کنند.
میانگین عمر تولید مثلی در گله ۷٫۵ است. میش های رومانوف مادرهای خوبی هستند و شیر کافی برای تغذیه بره های سه تا چهارقلویشان تولید می کنند. توان باروری بالا و خصوصیات مادری خوب موجب افزایش کراسینگ برای افزودن ارزش آنها شده است بسیاری از نژادها وقتی با ۲/۱ تا ۴/۱ خط خونی رومانوف تلاقی می شوند بدون وجود هیچ عامل دیگری می توانند قابلیت دو یا سه قلوزایی به دست آورند و توان زاد و ولدشان نیز افزایش می یابد. سن بلوغ جنسی در رومانوف پایین است. نرها در سن ۳-۴ ماهگی توان جفتگیری دارند. در برخی از میش ها بره زایی در سن ۹ ماهگی گزارش شده است. با تغذیه مناسب ماده ها در سن ۶تا۸ ماهگی به وزن ۸۵ تا ۹۰ پوند می رسند و در همان سن هم می توانند بارور شوند.

تامین گوسفند رومانوف اصیل با بالاترین کیفیت بصورت تضمینی

برای دستیابی به همه ویژگی ها و شاخص های این نژاد، نیاز هست که هنگام خرید اصیل بودن بز و دو رگه نبودن آن به عنوان یکی از مهمترین عوامل درنظر گرفته شود. انواع گوسفند رومانوف اصیل و شناسنامه دار (وارداتی و داخلی) با همکاری و نظارت بهترین مراکز تحقیقاتی کشور را با بالاترین کیفیت بصورت تضمینی و مناسب ترین قیمت در اختیار شما قرار می دهیم. تحویل در کمترین زمان ممکن انجام می شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت تماس بگیرید.

تماس با ما ۰۹۹۱۵۲۰۷۸۱۲

رکورد تعداد بره سالم متولد شده در یک زایش متعلق به این نژاد بوده وتعداد ۹ بره می‌باشد که در روسیه اتفاق افتاده است. شایان ذکر است که میش‌های با سهم خونی ۵۰% رومانف نیز قادرند چند قلوزایی بالا در حدود ۲۰۰ درصد داشته باشند.
میش‌های رومانف مادران فوق العاده ای از نظر تغذیه ورسیدگی به بره‌ها هستند واز نظر خصوصیات مادری کمتر نژادی با رومانف قابل مقایسه می‌باشد. بره‌ها در زمان تولد وزن بدن بالائی ندارند ولی رشد روزانه مطلوبی دارند. زمان مناسب برای جفت گیری برای بره‌های رومانف در سن ۸ ماهگی است که میش‌ها به ۲٫۳ وزن بلوغ رسیده باشند.
نژاد رومانف اگر با نژادهای گوشتی سنگین وزن مانند شاروله و یا ایل-دو-فرانس (Île de France) تلاقی داده شود نتایج بسیار قابل توجهی از نظر افزایش وزن روزانه و راندمان لاشه نشان داده‌اند و در فرانسه آمیخته‌های دو نژاد مذکور با رومانوف به وفور یافت می‌شود. تولید بره‌های نسل اولِ (F1) آمیخته-های نژاد رومانوف با نژادهای بومی، یکی از اهداف اصلی پرورش دهندگان گوسفند در اروپا، کانادا و کشورهای افریقایی است. با برنامه ریزی‌های اصولی می‌توان تعداد ۳ زایش در دوسال را از این نژاد انتظار داشت و یکی از بهترین نژادها برای پایه مادری در برنامه‌های آمیخته گری به حساب می‌آید.

پرورش گوسفند نژاد رومانوف

استفاده اصلی گوسفند رومانوف

لازم است ذکر شود این نژاد، نژادی خالص است بدون دستکاری ژنتیکی و یا مخلوط کردن نژادهای دیگر، و ژنی متفاوت با دیگر نژادهای خالص و میکس دیگر دارد، و به همین دلیل گزینه‌ای مناسب جهت بهینه‌سازی گله‌های داشتی و گوشتی می‌باشد.
بسیاری از گله داران سراسر دنیا به دلیل شرایط سخت اقتصادی موجود در بازار داخلی و خارجی و نیاز به تولید بیشتر با منابع کمتر اقدام به جایگزینی قوچ گله محلی خود با قوچ رومانف کرده‌اند. بره حاصل (اصطلاحاً f1) از خواص مشابه زایشی به پدر خود (رومانف) برخوردار است و خواص پرواری و سازگار بودن با محیط را نیز از مادر محلی خود به ارث می‌برد. در نتیجه با خرید یک قوچ، گله‌ای محلی با ۷۰ رأس میش در طی ۱۳ تا ۱۴ ماه با گله‌ای بالغ از نژاد میکس جایگزین می‌شود که خواص عالی چندقلوزایی، آمادگی جفتگیری در تمام فصول، آبستنی کوتاهتر، خوش پرواری و همساز بودن با محیط را دارا می‌باشد و زایش و بازده گله بین ۲ تا ۴ برابر افزایش می‌یابد.

قیمت گوسفند رومانف

به دلیل اینکه گوسفند با شرایط سخت آب و هوایی سازگار است و می‌تواند در کمترین زمان بهترین بهروری را به شما بدهد. حتی زایش چند قلوه بره و قدرت بالای جفتگیری قوچ رومانف در سراسر جهان فروش گوسفند رومانف صورت می‌گیرد. و امروزه در همه جای جهان پرورش گوسفند رومانف صورت می‌گیرد.
قیمت گوسفند چند ماهه رومانف حدود ۲٫۵ میلیون تومان و البته ارزش گوسفندانی که سه یا چهار سال سن دارند به ده میلیون تومان هم می‌رسد.

شرایط موفقیت پرواربندی گوسفند رومانوف

۱٫ امنیت
۲٫ جایگاه و فضای اختصاصی: جایگاه باز و بسته بترتیب: ۰٫۹ و ۱ متر مربع
۳٫ خرید علوفه و مواد متراکم در زمان مناسب: ۸ کیلو به ازاء هر کیلوگرم افزایش وزن بدن (یونجه، شبدر، سیلو، جو و…)
۴٫ زمان مناسب خرید دام: اگر امکان تعلیف تابستانه باشد در اول تابستان قیمت دام خیلی کم است
۵٫ طول مدت پروار: سه تا چهار ماه
۶٫ روش فروش دام: سرپایی یا پس از کشتار – اگر سرک باشد و کشتارگاه نزدیک محل پرورش بهتر است که لاشه فروخته شود.

پرورش گوسفند نژاد رومانوف

میزان سرمایه مورد نیاز جهت طرح پرورش گوسفند رومانوف

بودجه: کمتر از ۸۰۰ میلیون تومان
ظرفیت طرح: ۵۰ رأس
تعداد اشتغال طرح توجیهی پرورش گوسفند رومانوف: ۲ نفر
مساحت زمین مورد نیاز جهت پرورش گوسفند رومانوف: ۱۰۰۰ متر مربع
نرخ برابری دلار: ۱۴۰۰۰۰ ریال
تعداد سال ساخت: ۱ سال
نرخ بازدهی طرح: ۳۶ درصد
تعداد سال بازگشت سرمایه: ۳٫۲ سال
سرمایه ثابت: ۷۵۰۰ میلیون ریال
سرمایه در گردش: ۱۲۰۰ میلیون ریال
سرمایه کل: ۸۷۰۰ میلیون ریال

این حیوان ویژگی‌های منحصر به‌فردی دارد که پرورش آن مقرون به صرفه است. مثلاً اینکه از این حیوان ۵۷ درصد گوشت گرفته می‌شود این در حالی است که از یک گوسفند معمولی حدود ۴۷ درصد گوشت گرفته می‌شود.
لازم است ذکر شود این نژاد، نژادی خالص است بدون دستکاری ژنتیکی یا مخلوط کردن نژادهای دیگر، و ژنی متفاوت با دیگر نژادهای خالص و میکس دیگر دارد، و به همین دلیل گزینه‌ای مناسب جهت بهینه‌سازی گله‌های داشتی و گوشتی می‌باشد.

بسیاری از گله داران سراسر دنیا به دلیل شرایط سخت اقتصادی موجود در بازار داخلی و خارجی و نیاز به تولید بیشتر با منابع کمتر اقدام به جایگزینی قوچ گله محلی خود با قوچ رومانف کرده‌اند. بره حاصل (اصطلاحاً f1) از خواص مشابه زایشی به پدر خود (رومانف) برخوردار است و خواص پرواری و سازگار بودن با محیط را نیز از مادر محلی خود به ارث می‌برد. در نتیجه با استفاده از یک قوچ، گله‌ای محلی با ۳۰ تا ۷۰ راس میش در طی ۱۳ تا ۱۴ ماه با گله‌ای بالغ از نژاد میکس جایگزین می‌شود که خواص عالی چندقلوزایی، آمادگی جفتگیری در تمام فصول، آبستنی کوتاهتر، خوش پرواری و همساز بودن با محیط را دارا می‌باشد و زایش و بازده گله بین ۲ تا ۴ برابر افزایش می‌یابد
هنوز فروش گوسفند رومانف جای نیفتاده است. مثلاً اینکه هنوز مردم چندان با مزه گوشت آن ارتباط برقرار نمی‌کنند و در بسیاری از مواقع در میدان مال فروشان این حیوان را مسخره می‌کنند. و می‌پرسند گوسفند روسی دیگر چیست؟ ولی این وضعیت برای فروشندگان این نوع گوسفند خیلی هم بد نیست چون فعلاً پرورش آن در انحصار آنها قرار گرفته است.
اکنون سازمان دامپزشکی تلقیح مصنوعی انجام می‌دهد و نژاد این حیوان را با انواع گوسفند ایرانی ترکیب می‌کند. در نوعی ترکیب نژاد این نوع گوسفند با گوسفندهای دیگر، بره‌هایی حاصل شدند که هم دو قلو زایی این حیوان را داشتند و هم درشتی گوسفند ایرانی را. بسته به محل نگه‌داری این حیوان، مراقبت از آن هزینه‌های متفاوتی دارد. در زمان نگه‌داری آن در حالت صنعتی در مواقعی با احتساب هزینه غذا، علوفه و داروهای لازم، هر گوسفند روزانه ۳۶۰۰ تومان خرج دارد.[/vc_column_text]

[/vc_row]

طرح توجیهی و فیلم پرورش گوسفند رومانوف – ویرایش ۱۳۹۸

30.000 تومان

  دانلود پس از پرداخت آنلاین

ظرفیت طرح : 50 راس مولد
بروزرسانی طرح : فروردین 1398
حجم فایل طرح : 9 مگابایت
حجم فیلم : 144 مگابایت
مدت زمان فیلم: 39 دقیقه
تعداد صفحات طرح توجیهی : 77 صفحه
فرمت طرح توجیهی : PDF
قیمت : 30000 تومان

این مجموعه شامل یک فیلم آموزشی با حجم 144 مگابایت و مدت زمان 39 دقیقه
و طرح توجیهی پرورش گوسفند رومانوف به شرح زیر می باشد :

– فصل اول : چکیده مطالعات فنی – اقتصادی- مالی
– فصل دوم: مطالعات فنی
– معرفی
– معرفی گوسفندداری
– ویژگی گوسفند
– روش های گله داری و پرورش گوسفند در ایران
– پرورش گوسفند به روش چرای آزاد
– پرورش گوسفند نژاد خالص
– پرورش گوسفند به روش آمیخته گری
– پرورش گوسفند در مزرعه
– برتری های پرورش گوسفند
– پرورش گوسفند برای پرواربندی
– بررسی تولید شیر گوسفندان ایران در جهان
– محاسن و معایب پرورش گوسفند
– اهمیت پرورش صنعتی دام
– معرفی گوسفند نژاد رومانوف
– منشا نژاد و قابلیت های آن
– صفات کیفی و کمّی پرورشی
– استفاده اصلی گوسفند رومانوف
– قیمت گوسفند رومانف
– هدف از اجرای طرح
– اهمیت استراتژیکی کالا در دنیاي امروز
– کالاهای قابل جانشین
– بررسی و ارایه اطلاعات لازم در زمینه قیمت تولید داخلی
– فصل سوم:مطالعات مالی طرح
– هدف از اجرای طرح
– ترکیب گله
– هزینه‌های سرمایه‌گذاری طرح
– هزینه‌های زمین و ساختمان سازی
– زمین و محوطه سازی
– مشخصات فنی در بخش محوطه سازی و ساختمان سازی :
– انبارها
– ساختمان‌های اداری – رفاهی – خدماتی
– اداری مرکزی و مدیریت
– هزینه تجهیزات و تکنولوژی
– هزینه تاسیسات و انشعابات
– هزینه لوازم اداری و خدماتی
– هزینه‌های قبل از بهره‌برداری
– جمع بندی هزینه های سرمایه گذاری ثابت طرح
– سرمایه درگردش مورد نیاز طرح
– هزینه‌های سالیانه
– وضعیت تأمین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
– برآورد هزینه سالیانه آب، برق و گاز
– نگهداری و تعمیرات
– هزینه استهلاک
– برآورد هزینه های اداری،توزیع،فروش و تحقیقات بازار
– برآورد هزینه های بیمه
– برآورد قیمت تمام شده به تفکیک هزینه ها
– برآورد درآمد های حاصله از طرح

فهرست جداول طرح توجیهی

-وضعیت قیمت دام زنده در فروردین 1398
– بررسی میزان تولید گوشت ایران و جهان بر اساس گزارش فائو
– ترکیب گله
-برنامه سالیانه تولید و فروش در ظرفیت کامل
-هزینه‌های زمین
– هزینه های محوطه سازی
-هزینه‌های ساختمان‌سازی
– هزینه تجهیزات و ماشین آلات
– تاسيسات برقي
– تاسيسات آبي
– تاسيسات سرمايش و گرمايش
– تاسيسات اطفاء حريق
– تاسيسات سوخت
– تاسیسات
– تجهيزات اداري و كارگاهي
-هزینه‌های قبل از بهره‌برداری
– خرید مولدها
-جمع‌بندی سرمایه‌گذاری ثابت طرح
-هزینه سالیانه نیروی انسانی تولیدی
– هزينه ساليانه مواد اوليه طرح
-مصرف سالیانه انرژی
– نگهداری و تعمیرات
– هزینه استهلاک
– هزینه های اداری،توزیع،فروش و تحقیقات بازار
– هزینه های بیمه
-سرمایه در گردش
– هزینه تولید سالانه
– هزينه هاي ثابت و متغير
– منابع سرمايه گذاري طرح
– ظرفيت توليدي طرح
– ميزان فروش طرح
– منابع و مصارف
– پیش بینی عملکرد سود و زیان طرح
– شاخص های اقتصادی طرح
– پیش بینی برنامه زمان بندی اجرای طرح

توضیحات

  دانلود پس از پرداخت آنلاین

ظرفیت طرح : ۵۰ راس مولد
بروزرسانی طرح : فروردین ۱۳۹۸
حجم فایل طرح : ۹ مگابایت
حجم فیلم : ۱۴۴مگابایت
مدت زمان فیلم: ۳۹ دقیقه
تعداد صفحات طرح توجیهی : ۷۷ صفحه
فرمت طرح توجیهی : PDF
قیمت : ۳۰۰۰۰ تومان

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “طرح توجیهی و فیلم پرورش گوسفند رومانوف – ویرایش ۱۳۹۸”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *