طرح کشت گیاه نعناع فلفلی

نام انگليسي: Peppermint
نام علمی: Mentha piperita L
تيره: Lamiaceae
نعناع فلفلي يك گياه علفي پايا و معطر است كه گونه اي هيبريد بين نعناع (Mentha spicata) و پونه آبي (Mentha aquatica) مي باشد. اين گياه تا ارتفاع ۹۰-۳۰ سانتي متر رشد مي كند و داراي ساقه صاف مي باشد كه در برش عرضي، سطح مربعي دارد و ريشه آن افشان و گوشتي است و برگها به رنگ سبز تيره همراه با رگبرگهاي قرمزرنگ، به طول ۹-۴ سانتي متر و پهناي ۴-۵/۱ سانتي متر هستند. ساقه و برگها معمولاً پرزدار مي باشند.گلها به رنگ ارغواني، به طول ۸-۶ ميلي متر با يك جام گل ۴ پر به قطر ۵ ميلي متر هستند كه در يك آرايش مارپيچي اطراف ساقه تشكيل مي شوند. اين گلها در اواسط تا اواخر تابسستان شكوفا شده و نازا هستند. بنابراين تكثير نعناع فلفلي بيشتر از طريق غيرجنسي و توسط جداكردن ريشه مي باشد.
گل ها کامل ، نامنظم ، اکثراً دوجنس یا هر مافرودیت و مجتمع به صورت گروهی در روی ساقه و در انتهای ساقه ظاهر می شوند گلها در ماههای مرداد و شهریور ظاهر می شوند . رنگ آنها گلی روشن یا کم و بیش ارغوانی مایل به بنفش می باشد و به تعداد زیاد نیز در مجاورت یکدیگر به نحوی مجتمع می شوند که مجموعاً در قسمت انتهای ساقه ها ، به صورت سنبله هایی با شکل ظاهری ، بیضوی و نوک تیز جلوه می کند . برخی از شاخه های این گیاه عقیم و آری از گل باقی می ماند . عمر گلها بسیار کوتاه و مدت کمی پس از تشکیل از گیاه جدا می شود ، میوه کپسول ، کوچک و به رنگ قرمز تیره است . از جمله ویژگی های تشریحی نعناع فلفلی ، کرک های ترشحی اسانس در آنها دارای پایه یک یا چند سلولی منتهی به یک برجستگی ۴ تا ۸ سلولی و حتی بیشتر است . اسانس ترشح شده نیز معمولاً خارج از جدار سلولزی ، در زیر کوتیکول جمع می گردد و این خود باعث می شود که بشره در همان ناحیه کمی متورم جلوه نماید . اسانس گیاه نعناع فلفلی در ابتدای رویش گیاه در غده های پیکررویشی گیاه ساخته و ذخیره می شود . تعداد کل غده از حدود ۱۰۰ غده برای برگهای به طول ۲ میلی متر تا حدود ۷۵۰۰ غده برای برگ های ۲۵ میلیمتری نعناع فلفلی متغیر است . برگ ها ۲ تا ۷/۲ درصد و گلها ۴ تا ۶ درصد اسانس دارند . ساقه ها معمولاً فاقد اسانس می باشند . به طور متوسط مقداراسانس در اندام های هوایی گیاه ۱ تا ۵/۱ درصد گزارش شده است .

خاستگاه و پراکنش نعناع فلفلی

گیاهان تیره نعناع طوری در کره زمین پراکنده شده اند که در اغلب نواحی یافت می شوند ، ولی بیشینه انتشار آنها در منطقه مدیترانه است . امروزه در کشورهای مختلف جهان ، متجاوز از یک هزار تن اسانس در سال ، از این گیاهان تهیه می شود و این خود درجه اهمیت و توسعه کشت آنها را در نقاط مختلف کره زمین نشان می دهد . اسانس مانت کشور انگلستان که به اسانس میچام موسوم است ، بهترین نوع آن به حساب می آید . در مورد منشاء این گیاه اختلاف نظرهایی وجود دارد . عده ای از گیاه شناسان آسیا را منشاء نعناع می دانند . در حالیکه عده ای دیگر از محققان منشاء آن را انگلیس دانسته و معتقدند که این گیاه در قرن هفدهم ، در انگلیس به وجود آمده است .

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی اسانس نعناع فلفلی

اسانس نعناع این گونه (M.piperita ) از سرشاخه های گلدار آن توسط تقطیر با آب یا بخار آب استخراج می گردد . در حالت تازه بی رنگ است و طعم تندی دارد ، ولی به مرور زمان رنگ زرد مایل به سبز پیدا می کند و طعم آن در صورت رقیق شدن مطبوع می گردد در آب به مقدار بسیار کم حل می شود به طوریکه آن را معطر می سازد . وزن مخصوص ( دانسیته ) آن در دمای ۲۰ درجه سانتیگراد نسبت به آب ۲۰ درجه سانتیگراد از ۹۰۳/. تا ۹۱۲/. گرم بر سانتی متر مکعب تغییر می کند . برای تهیه اسانس معمولاً گیاه دو ساله که حاوی اسانس بیشتری است مورد استفاده قرار می دهند . از جمله ترکیبات موجود در اسانس نعناع فلفلی می توان : منتول ، سینئول ، اوسمین ، کاریوفیلن ، پیپرتون ، ایزومنتول ، فیتول ، توکرفولها ، بتائین ، تانن و کارون و… اشاره نمود . به اسانس نعناع به طور تقلبی اسانس های مختلفی مانند اسانس چوب سدر ، اسانس هاس کم ارزش دیگر ، تربانتین الکیزه ، روغن های چرب و غیره افزوده می گردد .

استفاده های دارویی

در حال حاضر در ایران از اسانس نعناع گونه piperita همراه دیگر گونه های گیاهی در ساخت داروهای گیاهی زیر که در کشور ایران به ثبت رسیده است ، استفاده می شود . برای مثال قرص مکیدنی آلتادین (موارد مصرف : التهاب های مخاط گلو و دهان ) ، قرص های روکش دار آلیکوم ( موارد مصرف : پایین آورنده فشار و چربی خون ، ضد تصلب شرایین ، ضد نفخ ، اشتها آور ) ، گرانول پلانتاژل (موارد مصرف : اسهالهای ساده ) ، قرص درگلیس ( موارد مصرف : درمان زخم معده و زخم اثنی عشر ، گاستریت و نفخ معده ) ، پودر کارامین ( موارد مصرف : اختلالهای هضم همراه نفخ ) ، شربت کاراوی میکسچر( موارد مصرف : دل درد نوزادان و اختلالات گوارشی در کودکان ) ، قرص مکیدنی ماسومنت ( موارد مصرف : التهاب گلو در سرماخوردگیها و سرفه ) ، قرص جویدنی مانت ( موارد مصرف : اسپاسم های دستگاه گوارش ، نفخ معده و به عنوان خوشبو کننده دهان ) ، ژل منتاژل ( موارد مصرف : قارچ کچلی لای انگشتان پا و کشاله ران ، ضد خارش و سوزش ، گزیدگیها و سوختگیهای سطحی ).

استفاده های غذایی

اسانس نعناع در صنایع غذایی ، بهداشتی و آرایشی ، شیرینی پزی ، نوشابه سازی و تولید ادویه مورد استفاده قرار می گیرد . نعناع فلفلی به دلیل خواص چاشنی و بادشکنی آن با دیگر گیاهانی که برای تولید چای استفاده می شوند در ارتباط است . از اسانس نعناع فلفلی برای تهیه آب های معطر یا محلول های الکلی نیز استفاده می شود . در اهواز کنار بسته های خرما شاخه ای از نعناع قرار می دهند که از کرم زدگی آن جلوگیری نماید . اسانس نعناع را در شیرینی پزی جهت ساخت و تهیه قرص نعناع به کار می برند که بسیار مطبوع و در عین حال ضد کرم روده است .

نیازهای اکولوژیکی نعناع فلفلی

وقتی در مورد گونه M.piperita در کشورهای نیمکره شمالی مطالعه می شود ، مشخص می گردد که درصد منتول در این گونه از ۳۵ تا ۵۵ درصد ومنتون از ۱۰ تا ۴۰ درصد در سنین مختلف گیاه متغیر است و همچنین مقدار استر های آن نیز از ۴ تا ۱۰ درصد متفاوت بوده است . اگر برگهای نعناع ۱۰ الی ۱۵ روز زودتر یا دیرتر از موعد مقرر جدا شوند ، مقدار منتول آنها تا۳۰ درصد تغییر می یابد . در ضمن مطالعاتی که روی همین گونه در کشور هایی که آب و هوای گرم و خشک دارند ، نشان می دهد که ترکیب اسانس تغییر کرده به مواد دیگر تبدیل شده است . به عنوان مثال ، در همین گونه ، منتول به نئومنتول (۶۲/۴۲ درصد ) و منتون به پیپریتون (۲۵/۱۲ درصد ) تبدیل شده است . این پدیده نشان می دهد که دما باعث ناپایداری ترکیب های مونوترپنوئیدی در گیاه می شود . با بررسی مقاله های ارائه شده نشان داده شده است که وقتی هوا گرم است درصد منتون در گیاه زیاد است و وقتی هوا سرد می شود ، درصد آن پائین می آید و در مورد منتول برعکس می شود . همچنین نتایج بدست آمده از دوره شروع رشد گیاه نشان می دهد که ترکیبهای مونوترپنوئیدی در اسانس مختلف هستند . برگهای جوان ترکیب های منتو فوران ، پولگون و منتون دارند ، بعد از مدتی منتون ترکیب اصلی می شود و ترکیب اول در برگ از بین می رود . بعدها در اثر سرما منتول افزایش و منتون کاهش پیدا می کند . در اروپا با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه رشد خوبی دارد و در مورد کشت این گونه در ایران باید مناطقی را که از نظر شرایط آب و هوایی مشابه اروپا است برای کشت اینگونه در نظر گرفت ، مانند مناطق کوهستانی و مناطق سردسیر تا منتول آن در اثر گرما تغییر نکند .

سازگاری نعناع فلفلی

این گیاه در مناطقی که دارای زمستانهای ملایم ( حداقل دما ۸ – درجه سانتیگراد ) و خاک با PHبین ۵-۸ باشد قابل کشت است . به طور کلی خاکهای اسیدی و زهکشی شده برای کشت نعناع فلفلی مناسب هستند ، این گیاه زمستان را بصورت رکود به سرمی برد و در فصل بهـــار مجدداً رشد کرده و سرشاخه می دهد.

دمای مناسب کشت نعناع فلفلی

نعناع فلفلی در دمای ۸ درجه و خاک زهکشی شده با ph بین ۵ تا ۸ به خوبی پرورش می یابد.
استفاده از تکثیر توسط ریزوم ها این گیاه به خوبی رشد می کند.
این تکثیر باید حتما تحت استریل زیاد انجام شود .

آبیاری

نعنا فلفلی به رطوبت مناسب خاک نیاز دارد و در خاکهای خشک رشد مناسبی نخواهد داشت. البته رطوبت و آبیاری نباید در حدی باشد که خاک حالتی غرقاب و گل آلود بیابد بلکه باید علاوه بر وجود رطوبت مناسب، از زهکش خوب نیز بهره‌مند باشد . گل بودن همیشگی خاک نیز موجب رشد ضعیف و بسیار آهسته گیاه می شود و زودتر به بیماری‌ها نیز دچار می‌شود . در طی فصل رشد زمانی که سطح خاک رطوبت خود را کمی از دست داد می توان نسبت به آبیاری خاک اقدام کرد و به گونه ای آبیاری کرد که خاک تا عمق حدود ۵ سانتیمتر از رطوبت و اب مصرفی مجدد خیس شود.

نور

نور شدید آفتاب برای رشد این گیاهان مناسب نیست بنابراین بهتر است که آنرا در مکانی نیمه سایه – نیمه افتاب بکاریم. یعنی مکان کاشت گیاه در صبح از افتاب مستقیم به مدت حدود ۶ ساعت بهره مند باشد اما بعد از ظهر در سایه قرار گیرد. البته در صورت مناسب بودن شرایط رطوبتی و عدم خشکی کشیدن گیاه ، قرار دادن و کاشتن ان در مکانی با نور آفتاب بیشتر موجب افزایش اسانسها و عطر و بهبود طعم آن می شود.

خاک

اگرچه در رابطه با خاک سختگیر نیست اما به خاکی با حاصلخیزی متوسط نیاز دارد . می توان در زمان اماده سازی خاک، ابتدا بر روی سطح خاک ، به ضخامت حدود ۲۰ سانتیمتر خاک برگ پخش کرد و سپس آنرا تا عمق حدود ۳۰ سانتیمتری با خاک مخلوط کرد . فاصله کاشت دو گیاه را از هم نیز در حدود ۳۰-۲۵ سانتیمتر می توان در نظر گرفت تا در طی رشد و نمو در چند سال از فضای کافی برخوردار باشند. اگر هر سه الی چهار سال مکان کاشت نعنا فلفلی را عوض کنیم گیاه از رشد بهتری برخوردار خواهد بود البته نگهداشتن این گیاه سالهای سال در مکانی ثابت نیز مانع از رشد ان نخواهد شد اما در مقایسه با عملی که ذکر شد، این گیاه از رشد بهتر و سریعتری برخوردار خواهد بود . اگر خاک به خوبی اماده شده باشد نیازی به کوددهی این گیاه نیست بخصوص اینکه به طور کل گیاهی پر رشد است و در صورت تقویت ممکن است به سایر نقاط باغ و باغچه نیز رشد و سرایت کند. در صورت تمایل می توانید از کودهایی ملایم همانند ۱۰-۱۰-۱۰ هر یک ماه یکبار در طی فصل رشد به میزان یک گرم در یک لیتر آب (غلظت یک در هزار ) در یک نوبت ابیاری استفاده کنید و نوبت بعد را حدود یک ماه بعد انجام دهید.

گرفتن قلمه

قبل از قلمه گرفتن و استفاده ازآنها، صبر کنید تا گیاه کامل و برگ ها بزرگ شود. انجام درست و به موقع این کارها، و قلمه گیری های مکرر، گیاه را پر پشت می کند و باعث می شود که برگ های آن طعم قوی پیدا کنند در پایان ذکر این نکته ضروری است که بذرهای نعنا سمی هستند و درصورتی‌که خورده شوند باعث مسمومیت می‌شوند، بنابراین در هنگام کاشت نعنا در منزل به این موضوع توجه داشته باشید.

زمان کاشت و نحوه تکثیر نعناع فلفلی

بهترین روش تکثیرو کاشت این گیاه استفاده از ریزوم است که بایستی عاری از هرگونه عوامل بیماری زای قارچی و باکتریایی باشد .
زمان کاشت آن نیز در پائیز و یا بهار می باشد . کشت پائیزه در مهرماه و کشت بهاره در اردیبهشت ماه انجام می گیرد.

تکثیر رویشی از طریق ریشه است (استولون)

استولون نوعی ساقه و دارای گره هایی است که از محل آنها ریشه تولید می شود. استولون های دارای حداقل ۲ گره را که از گیاهان ۲ تا ۳ ساله جدا کردیم برای کشت استفاده می کنیم. فاصله کشت بین ردیف ها ۵۰ سانتیمتر است و فاصله دو بوته روی ردیف ها ۲۰ تا۳۰ سانتیمترمی باشد.

تکثیر رویشی از طریق پاجوش

در اواخر بهار (خردادماه) پاجوش های دارای ۸ تا ۱۰ سانتیمتر را از بوته های ۲ تا ۳ ساله جدا کرده، در زمین مورد نظرکشت می کنیم. برای هر زمین به ۱۱۲ تا ۱۳۴ هزار پاجوش نیاز داریم. در مورد عملیات داشت توصیه می شود هر ساله ۹۰ تا ۱۲۰ کیلوگرم در هکتار کود ازته به خاک اضافه شود؛ دو سوم آن را در فصل بهار قبل از رویش و یک سوم آن را پس از اولین برداشت سالانه به خاک اضافه می کنیم. افزودن سایرعناصرغذایی به آزمایش های خاک و وضع گیاه بستگی دارد. آبیاری منظم و تاحدودی هم مبارزه با علف های هرز توصیه می شود.

عملیات کاشت

قبل از کاشت بایستی زمین را شخم عمیق زده و با کودهای دامی پوسیده ( ۴۰ تن در هکتار ) و کودهای کامل ماکرو ( ۵۰۰ کیلوگرم درهکتار ) زمین را تقویت نمود. تراکم مناسب کاشت در هر هکتار حدود ۷۰۰۰۰ بوته است که بوته ها باید به فاصله ۳۰ ۵۰ سانتیمتر و به عمق ۱۰ تا ۱۲ سانتیمتر کشت شوند . برای کشت از بوته هایی که ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر طول و ۳ تا ۵ برگ دارند و یا ریشه های جانبی که ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر طول و ۳ تا ۴ جوانه دارند استفاده می شود . کشت بصورت کرتی برای نعناع فلفلی مناسب است . متوسط عمر مزارع نعناع فلفلی ۳ تا ۴ سال است و نیاز به دوره تناوب ۴ ساله دارد یعنی چهار سال پس از برداشت نهایی می توان دوباره در همان زمین نعناع را کشت کرد .

عملیات داشت

بلافاصله پس از کاشت آبیاری صورت می گیرد و باتوجه به اینکه ریشه های این گیاه سطحی است نیاز به آبیاری با فاصله زمانی کم می باشد . در ابتدای رشد گیاه هم باید با علفهای هرز مبارزه نمود. در طول دوره رشد نیز از کودهای شیمیایی اوره و یا کودهای مرکب مایع بصورت محلولپاشی و یا سرک همراه با آب آبیاری استفاده می شود .

برداشت

در سال ۲ تا ۳ بار محصول را می توان برداشت نمود . چین اول در خرداد و تیر ، چین دوم شهریور و چین سوم آذرماه می باشد. برای انجام عملیات برداشت بوته ها را از فاصله ۴ تا ۵ سانتیمتری سطح خاک درو می کنند که با دست یا ماشین درودگر انجام می گیرد و بسته به نیاز بازار مصرف بصورت تریا خشک بفروش می رسد.

عملکرد نعناع فلفلی

میزان تولید محصول این گیاه حدود ۱۲ تا ۲۰ تن سرشاخه تراست که از آن ۳۰ تا ۶۰ کیلوگرم اسانس استحصال می شود . میزان اسانس استحصالی در فصول مختلف سال فرق می کند به طور مثال در خرداد و تیر ۲ تا ۴ کیلوگرم و در شهریورماه ۱ تا ۲ کیلوگرم به ازاء هرتن سرشاخه تر می باشد .

هرس نعناع فلفلی

برای کنترل ارتفاع گیاه باید ساقه ها را سرزنی کرد . این کار همچنین موجب تحریک رویش ساقه های جانبی و پر پشت شدن گیاه می شود اما به یاد داشته باشید تا قبل از اینکه گیاه به ارتفاع ۳۰-۲۵ سانتیمتری نرسیده است انرا کوتاه و سرزنی نکنید این کار موجب ایجاد گیاهی با رشد ضعیف می شود . جلوگیری از گلدهی گیاه با قطع ساقه های گلدهنده موجب افزایش رشد سایر ساقه ها و افزایش محصول خواهد شد . به طور کل با کوتاه کردن ساقه های گیاه در طی سال می توان ۳-۲ بار از آنان محصول برداشت کرد .

آفات و بیماری

چندان مستعد چنین مشکلاتی نیست اما می توان به شته ، کمرهای قطع کننده ساقه، حشرات خاکزی و یا سایر حشراتی که به طور کل از برگ گیاهان تغذیه میکنند نام برد از میان بیماریها نیز می توان به آنتراکنوز ، پژمردگی ورتیسلیوم و بیماری زنگ اشاره کرد بیماری آنتراکنوز و زنگ موجب بروز لکه هایی بر روی برگها میشوند و بیماری پژمردگی ورتیسلیوم به ریشه ها آسیب می رساند موجب پژمردگی و زردی گیاه و از بین رفتن انان می شود .این موارد جز بیماری های قارچی هستند که در صورت لزوم با کاربرد قارچکش مناسب می توان فعالیت انان را محدود نمود .

فرآوری

قسمت هاي مورد استفاده نعنا شامل برگ ها و سرشاخه هاي گلدار آن است. برگ ها و سرشاخه های گلدار دارای 1 تا 2 درصد اسانس، تانن، فلاونویید، کولین و یک ماده تلخ هستند. اسانس نعنا فلفلی دارای بیش از 20 نوع ترکیب شیمیایی است که مهمترین آن ها عبارتنداز: منتول ( 40 تا 60 درصد)، منتوفوران، منتون، پیپریتون، پولگون، سینئولو … . منتون و پولگون بیشتر در برگ های جوان قرار دارند و اسانس گل ها، منتول کمتری دارد. ساقه ها معمولاً فاقد اسانس هستند و بررسی ها نشان داده است که نعناهای کشت شده درمناطق نسبتاً سرد و مرطوب دارای اسانس بیشتری میباشند. اسانس نعنا فلفلی توسط تقطیر با بخار آب استخراج میشود که به رنگ زرد روشن است. اسانس نعنا فلفلی را در ظروف پی.وی.سی نمیتوان نگهداری کرد؛ زیرا این ظروف در مجاورت این اسانس به سرعت نرم میشوند و تغییرشکل میدهند. داروهاي رسمي موجود در ايران كه با استفاده از گياه دارويي نعنا ساخته شده اند شامل پودر كارامين،كارميناتيفو محلول خوراكي گريپواتر است كه همگي برطرف كننده سوء هاضمه، نفخ و درد ناشي از آن ميباشند. ازديگرداروهايي كه گياه دارويي نعنا درآن كاربرد دارد قرص جويدني ماسومنت است كه دررفع حساسيت وخارش گلو،سرفه ونفخ معده موثراست. قطره آلتادين ازديگرداروهايي است كه درآن گياه دارويي نعنا كاربرد دارد. اين قطره دردرمان التهاب وتحركي مخاط گلو، و به عنوان خلط آوردرسرف ههاي تحر كيي ناشي ازافزايش ترشحات مجاري تنفسي فوقاني، موثراست

تعیین ریسکهای کسب و کار

افزایش ناگهانی تورم و گرانی نهادههای اولیه تولید از جمله:
الف- کاهش قیمت نعنا با صدور مجوزهای واردات بیرویه؛
ب- وجود واسطهگری در بازار گیاهان دارویی از جمله نعنا؛
ج- کشت ناگهانی، سریع و وسیع توسط تولیدکنندگان جدید؛
د- کاهش قیمت به دلیل کشت تصاعدی؛
ها- شرایط بد جوی از جمله سرما و گرمای بیش از حد.

بررسی روند بازار

با توجه به اینکه این گیاه از جهات مختلف قابلیت مصرف و فرآوری دارد، بازار خوبی برای آن می توان در نظر گرفت. از آنجاییکه میزان تقاضای محصول با توجه به دلایل بالا زیاد است، قیمت مناسبی برای آن می توان پیشبینی کرد. از طرفی، هزینه تولید گیاه نیز پایین است، از اینرو میزان سود آن می تواند بیشتر از محصولات دیگر باشد.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح گیاه نعنا فلفلی

عملکرد سالیانه : 15 تن در هکتار
نرخ برابری دلار : 22000 تومان
سطح زیر کشت : 1 هکتار
میزان سرمایه گذاری ثابت : 100 میلیون تومان (بدون احتساب هزینه های سرمایه گذاری)

درخواست خدمات مشاوره سرمايه گذاری

براي تحقق يک ايده به کسب وکار موفق بايد آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجيه اقتصادی، شرايط سرمايه گذاري، مدل سازی کسب وکار، زيرساخت های فنی و فرآيند های توليد مورد مطالعه قرار گيرد.
در صورت تمايل به دريافت خدمات (مطالعه فرصت سرمايه گذاری، تحقيقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سيستم سازي کسب و کار) مي توانيد پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکميل نمايئد و يا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائيد. کارشناسان گروه ايطرح آمادگی دارند پيشنهادهايی شامل شرح خدمات متناسب با نياز کسب و کار شما را تنظيم نموده و با قيمت رقابتي جهت تصميم‌گيری در اختيار تيم‌های راه انداز، استارتاپ‌ها و مديران کسب و کارها قرار دهند.

درخواست تهيه طرح توجيهی

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.

 

 


درصورت تمايل به اين مطلب امتياز دهيد: