کسب درآمد از اینترنت بدون سرمایه اولیه

کسب درآمد از اینترنت امروزه به یکی از فعالیت های اقتصادی جدی تبدیل شده است. درواقع معضل بزرگ بسیاری از افراد برای شروع یک کسب و کار، عدم در اختیار داشتن منابع مالی و سرمایه کافی است، با این حال فضای اینترنت با امکانات بی نظیر خود، کمک کرده است تا افراد بتوانند این محدودیت را کنار گذاشته و به درآمدهای بالا دست پیدا کنند.
برای کسب درآمد از اینترنت در ادامه به بررسی برترین کسب و کارهای اینترنتی خواهیم پرداخت که به هیچ گونه سرمایه اولیه نیاز ندارند.

۱- چت بات و مشاوره آنلاین

چت بات ها را باید نسخه کم حجم و کارآمدتر اپلیکیشن های امروزی دانست. در این رابطه ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت نیز در سخنرانی اخیر خود به آینده بسیار خوب آنها اشاره کرده است، با این حال رقابت در این عرصه هنوز شکل نگرفته و به همین خاطر فعالیت شما می تواند نتیجه فوق العاده ای را به همراه داشته باشد. خوشبختانه آموزش های متنوع و کاملا رایگانی نیز در این زمینه وجود دارد که به کمک آن می توانید در کمترین زمان ممکن به سطح ایده آل دست پیدا کنید. همچنین این امر که در زمینه هایی که توانایی دارید، به عنوان مشاوره آنلاین فعالیت کنید، از دیگر اقداماتی است که هیچ گونه سرمایه اولیه ای را برای شما به همراه نخواهد داشت. بسیاری از شرکت ها در راستای کاهش هزینه ها و نیاز خود به فضای کاری بزرگ، تمایل به استفاده از دورکاری برای چنین اقداماتی هستند که این امر باعث می شود تا به سرعت بتوانید در این زمینه شغلی را برای خود پیدا کنید.

۲- بازاریابی وابسته

در بازاریابی وابسته، افراد به ازای دریافت مبلغی از سود فروش یک یا چند برند، اقدام به بازاریابی آن می کنند که شامل دو مرحله تبلیغ و فروش آن است. در این رابطه استفاده از تمامی امکانات اینترنت نظیر شبکه های اجتماعی، ایمیل و… کاملا ضروری بوده و شانس موفقیت شما را افزایش خواهد داد. در این رابطه اگر درآمد ثابتی تعیین نمی شود، با این حال شما دیگر محدود به همکاری با یک برند نخواهید بود. همین امر نیز باعث می شود تا با یک فعالیت گسترده و هدفمند، بتوانید به درآمدهای به مراتب بالاتری نیز دست پیدا کنید. به همین خاطر نیز لازم است تا برنامه ریزی و پشتکار خوبی را داشته باشید و مخاطبان خود را حتما در جایی ذخیره کنید تا برای همکاری با برندهای دیگر، نیاز به یافتن دوباره مخاطب ها نداشته باشید.

۳-خرید و فروش

یکی دیگر از راههای کسب درآمد از اینترنت خرید و فروش در سایت هایی نظیر ای بی و آمازون است. در این رابطه فروش وسایل اضافی از جمله ساده ترین راهکارها در این زمینه برای درآمدزایی محسوب می شود. در نهایت شما می توانید اجناسی را از مکان های ارزان خریداری کرده و آنها را با قیمتی بالاتر به فروش برسانید. خرید و تعمیر وسایلی که با مشکل مواجه هستند، راهکار دیگری است که سودآوری غیرقابل تصوری را به همراه خواهد داشت.

۴-آموزش آنلاین

امروزه عامل دسترسی و دور بودن مسافت، به سادگی باعث شده است که بسیاری از افراد عملا آموزش دیدن را کنار بگذارند، با این حال این نیاز همچنان وجود دارد. به همین خاطر نیز شما می توانید در هر زمینه ای، اقدام به آموزش آنلاین کنید. در این رابطه سیاست کاری افراد تفاوت دارد، با این حال توصیه می شود تا در ابتدا اقدامات شما به صورت کاملا رایگان باشد تا به مخاطبان حداکثری دست پیدا کنید. با این اقدام شما در مدت زمانی کوتاه، به محبوبیت دست پیدا خواهید کرد که زمینه را برای پذیرش تبلیغات فراهم خواهد کرد. در این رابطه فراموش نکنید که شما باید با زیر ذره بین قرار دادن اقدامات مشابه، به دنبال خلاقیتی هرچند کوچک، برای ایجاد مزیت رقابتی باشید تا افراد شما را به تمامی گزینه های موجود ترجیح دهند.

۵-برنامه نویسی

در صورتی که در زمینه برنامه نویسی از مهارت کافی برخوردار هستید، می توانید در این رابطه فعالیت هایی را داشته باشید. فراموش نکنید که در حال حاضر تمامی برندها به برنامه های متعدد نیاز داشته و این امر باعث شده است تا بازار کار این حرفه کاملا مناسب باشد. درد این رابطه شما تنها به برنامه نویسی محدود نبوده و اقدامات دیگری نظیر انجام پروژه های دانشجویی، تایپ و تولید محتوا را نیز می توانید در دستور کار خود قرار دهید.

۶-سایت Airbnb

این سایت به تمامی افراد از سرتاسر جهان پیشنهادهای متنوعی را برای اجاره ملک برای مدت زمان های مختلف می دهد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. شما می-توانید از طریق مشتری پیدا کردن، پورسانت دریافت کنید. همچنین شما یک اتاق و یا کل منزل خود را نیز می توانید برای اجاره در این سایت قرار دهید. برای مثال اگر تا شب در سرکار هستید، می توانید خانه خود را در زمان هایی که حضور ندارید اجاره دهید. همچنین این امر که میزبان مسافران باشید، خود از دیگر راهکارها در این رابطه است.

۷-طراحی

در صورتی که استعداد کافی در زمینه نقاشی و یا طراحی را داشته باشید، می توانید از آن برای طرح دادن بر روی تیشرت و یا لوازم دیگر استفاده کنید. بسیاری از برندهای تولید پوشاک، به طراحانی در این زمینه نیاز دارند که شما می توانید یکی از آنها باشید. در نهایت بسیاری از برندهای دیگر تمایل به درج برند خود بر روی وسایل مختلف دارند. این امر یک اقدام بازاریابی مهم محسوب می شود که شما می توانید با طرح های خود، آنها را شگفت زده کنید. با کسب شهرت و قرار دادن نمونه کارهای خود در اینترنت و فضاهای مجازی، حتی می توانید برای خود شاگردانی را نیز پیدا کنید.

۸-نویسندگی

کسب درآمد از اینترنت با نویسندگی نیز از دیگر اقداماتی محسوب می شود که کاملا مورد توجه قرار گرفته است. در این رابطه شما تنها به تالیف کتاب محدود نبوده و حتی جملات کوتاه و شعر نیز می تواند کاملا کارساز باشد. قرار دادن نمونه کارهای شما نیز باعث کسب شهرت و امکان تبلیغ خواهد شد. در نهایت شما می توانید برای سایت های مختلف مطلب نویسی کنید. همچنین قادر خواهید بود تا از هر مهارتی نظیر نویسندگی، آشپزی، عکاسی و حتی تمایل به گشت و گذار، برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر، استفاده کنید.

۹-عکاسی

عکاسی از دیگر حرفه هایی محسوب می شود که رشد بسیار چشمگیری را داشته و امروزه هر فردی می تواند در این زمینه فعالیت کند، با این حال این امر نیاز به علاقه کافی دارد. به همین خاطر نیز بسیاری از افراد از تمایل کافی برای حضور در این عرصه برخوردار نیستند، با این حال عکس های باکیفیت و جذاب، از جمله نیازهای روزمره هر فردی محسوب می شود.

برای مثال شما برای ثبت خاطرات دوران کودکی فرزند خود و یا یک مجلس، به یک عکاس نیاز خواهید داشت. به همین خاطر نیز شما می توانید با تامین این نیاز افراد، درآمدی را برای خود داشته باشید. درست به مانند موارد گذشته، با قرار دادن نمونه کارهای خود در شبکه های اجتماعی، می توانید به شهرت لازم برای انجام تبلیغات نیز دست پیدا کنید. در اختیار داشتن یک دوربین، شانس موفقیت شما در زمینه اینفلوئنسری را نیز افزایش خواهد داد. در نهایت فروش عکس ها به مجلات خبری و یا سایت های موجود در این رابطه، شرکت در مسابقات، فعالیت در زمینه عکاسی صنعتی و چاپ نمونه کارهایی برای علاقه مندان تنها بخشی از اقداماتی است که شما می توانید انجام دهید. در نهایت آموزش در این رابطه نیز می تواند به یک منبع درآمد مطمئن برای شما تبدیل شود.

۱۰-فعالیت خدماتی

بسیاری از اقدامات کوچک زندگی افراد، به علت کمبود وقت به معضلی بزرگ تبدیل شده است. برای مثال نگهداری از حیوانات خانگی در زمان هایی که در محل کار حضور دارند، از جمله اقداماتی محسوب می شود که می تواند برای شما درآمد هایی را به همراه داشته باشد، با این حال این امر تنها یک مورد ساده محسوب شده و شما با پیدا کردن نیازهای جامعه خود، می توانید برای رفع آنها اقدام کنید. در نهایت با کسب شهرت در این زمینه، می توانید چند نفر را استخدام کرده و یک برند آنلاین را برای خود شکل دهید.

امتیاز