50 ایده کسب و کار برای کارآفرینان خلاق

۵۰ ایده کسب و کار برای کارآفرینان خلاق

خلاقیت یکی از ویژگی های اساسی کارآفرینان موفق است. شما می توانید از خلاقیت خود برای ساختن یک طرح کسب و کار تجاری یا برای حل کردن مشکل خاصی استفاده کنید. در واقع به عنوان یک کارآفرین می توانید یک کسب و کار ایجاد کنید. در اینجا به ۵۰ ایده کسب و کار منحصر به فرد برای کارآفرینان خلاق اشاره می کنیم.

۱- فروش صنایع هنری

اگر شما یک هنرمند باشید می توانید نقاشی کنید و نسخه های نقاشی ها و چاپ های اصلی کار خود را به فروش برسانید، یا حتی با به نمایش گذاشتن آن هنرها در نمایشگاه های هنری محلی آنها را در معرض دید همگان قرار دهید و آثار دستی و هنری خود را به فروش برسانید، همچنین می توانید به فروش آثار خود در سایت هایی مانند Etsy اقدام کنید.

۲- عکاسی در جشن ها

اگر به عکاسی علاقه مند و توانایی و مهارت عکاسی را داشته باشید می توانید به صورت مستقل شروع به کار کنید و با ارائه خدمات عکاسی در مجالس یک کسب و کار سودآور برای خود ایجاد کنید. باید بدانید برای داشتن این شغل باید کمی بیشتر کار کنید.

۳- جواهرساز

شما همچنین می توانید خلاقیت خود را برای ساخت زیورآلات به کار گیرید، مانند گردنبند و گوشواره. بنابراین می توانید از سیم، مهره یا شمار دیگری از مواد دیگر برای جواهرفروشی منحصربه فرد خودتان استفاده کنید و سپس آن را به صورت آنلاین یا در بوتیک های محلی یا در برنامه های خاصی به فروش برسانید.

۴- طراحی لوگو

به کارآفرینان خلاق که می خواهند با صاحبان کسب و کار دیگر کار کنند، می توانید خدمات طراحی را ارائه دهید که در آن به کسب و کارها کمک می کنید تا نام تجاری خاص آنها را به عنوان لوگو و نیز بسته بندی محصولاتشان را طراحی کنند.

۵- نوازنده

اگر شما در هرگونه ابزار موسیقی مهارت دارید، می توانید یک کسب و کار را به عنوان یک نوازنده ایجاد کنید. شما می توانید این مهارت خاص خود را به عنوان مربی موسیقی به کارآموزان آموزش دهید یا در ساخت آلبوم های موسیقی کمک کنید.

۶- وبلاگ نویس

نویسندگان و طراحان محتوا های خلاق، باید بدانند وبلاگنویسی یک فرصت کسب و کار مناسب برای کارآفرینان در زمینه های مختلف و زمینه های مورد علاقه شان است تا بتوانند به وسیله وبلاگ شان بازاریابی کنند.

۷- تولید محتوا برای وبلاگ شرکت های بزرگ

ارائه محتوا برای وب سایت ها برای جذب بیشتر بازدیدکنندگان آن سایت راه مناسبی برای نوشتن و کسب درآمد است.

۸- طراحی برنامه های موبایل

این روزها موسسات و سازمان های بسیاری در کسب و کار خود به دنبال طراحی اپلیکیشن اختصاصی برای گوشی های همراه هستند. برای کسانی که حداقل تا حدودی در تکنولوژی باهوش هستند، ایجاد برنامه های موبایل در سال های اخیر به یک میدان رقابتی بزرگ تبدیل شده است. شما می توانید خدمات خود را در زمینه طراحی برنامه ها برای کسب و کار ارائه دهید، یا حتی برنامه های خود را برای فروش ایجاد کنید.

۹- نماینده فروش به صورت آنلاین

برای این کار لازم نیست محصولات و خدمات خود را به منظور ایجاد خلاقیت ارائه دهید. شما می توانید آیتم های دست دوم را نگه دارید و سپس با عکاسی از آنها و استفاده از مهارت نوشتن خود برای فروش یا نمایش این موارد به مشتریان بالقوه آنلاین بهره بگیرید. یا نمایندگی فروش یک شرکت را به صورت آنلاین برعهده بگیرید که در این نوع نمایندگی فروش، شما با خرید امکانات میزبانی وب از شرکت اصلی و ایجاد حساب کاربری مختلف در فضا های مجازی نسبت به فروش محصولات اقدام و در مقابل از شرکت مورد نظر کمیسیون دریافت کنید.

۱۰- طراحی داخلی منازل

طراح داخلی وضعیت داخلی ساختمان را طراحی و سازماندهی می کند. اگر مهارت های خلاقانه و عملی خوبی در کار طراحی و چیدمان منازل، شرکت ها و نمایشگاه ها دارید ممکن است بتوانید کسب و کار طراحی را برای مشتریان آغاز کنید.

۱۱- طراحی فضای سبز

برای این کار نیاز به تخصص دارید پس اگر این مهارت را کسب کرده اید و ترجیح می دهید به کار طراحی خارج از منزل بپردازید، می توانید محیط محوطه ساختمان ها و فضای باز را برای مشتریان طراحی کنید.

۱۲- معامله کننده اشیای هنری و قدیمی

همچنین می توانید به عنوان یک معامله گر اشیای هنری و با ارزش کسب و کار خود را شروع کنید. برای این کار نیاز به یک چشم مشتاق برای شناخت هنر و نیز سرمایه کافی برای خرید قطعات هنری دارید. شما به عنوان مجموعه دار اشیای قیمتی ارزش آنها را به خوبی می دانید پس می توانید آنها را با افراد دیگر تبادل یا خریدوفروش کنید، همچنین افراد بسیاری هستند که مشتاق خرید اشیای قدیمی و آنتیک اند.

۱۳- چاپ روی پارچه یا محصولات تبلیغاتی

این کار می تواند به عنوان شغل اصلی یا شغل دوم انتخاب شود. شرکت های بسیاری برای تبلیغات روی محصولات خود نام تجاری خود را چاپ می کنند. این چاپ یک قالب هنری محبوب است و شما می توانید برای سفارشی کردن تی شرت ها و لوازم جانبی و… به کار گیرید و حتی برای فروش محصولات خاصی با استفاده از این چاپ ها به صورت آنلاین یا در بازارهای محلی استفاده کنید.

۱۴- طراح لباس

شما همچنین می توانید لباس های را از ابتدا طراحی کنید و سپس طرح های خود را به مشتریان ارائه دهید تا روی آن طرح ها کار کنند و این گونه خط تولید خود را در فروشگاه ها یا بوتیک ها پیدا کنید یا حتی خودتان با استفاده از این طرح ها، لباس هایی تولید و به بازار عرضه کنید.

۱۵- سبک شخصی

اگر لزوما قصد نداشتید لباس را طراحی کنید، اما هنوز هم به مد علاقه مند هستید، می توانید یک کسب و کار را به عنوان یک سبک شخصی ایجاد کنید تا به مشتریان کمک کند تا سبک شخصی لباس خود را طراحی کنند.

۱۶- عکاس پرتره

این کار برای عکاسانی که بیشتر علاقه مند به عکس های هنری و صحنه ای هستند مناسب است. بنابراین، می توانند یک کسب و کار را به عنوان یک عکاس پرتره ایجاد کنند و برای گرفتن عکس هایی مانند تصاویر قدیمی، عکس های خانوادگی، عکس هایی از صورت یا حتی عکس های حیوانات با مشتریان کار کنید.

۱۷- کشیدن کاریکاتور

اگر شما ترجیح می دهید نقاشی کنید و کمی حس شوخ طبعی داشته باشید، می توانید این مهارت را به عنوان یک هنرمند در کشیدن کاریکاتور به کار گیرید، در حوادث و مکان های محلی آن را در معرض نمایش قرار دهید و استعداد خود را با دریافت هزینه به مشتریان نشان دهید.

۱۸- متخصص مد

عکاسان، برنامه ریزان رویدادها و انواع کسب و کار های دیگر گاهی اوقات می توانند از یک متخصص مد کمک بگیرند تا به طراحی فضا و ظاهر محیط یا فضاهای عکس بپردازند. بنابراین، شما می توانید یک کسب و کار را به عنوان یک متخصص مد به کار گیرید که در این کار، اقلام یا لباس یا هر چیز دیگری را به نحوه ای تنظیم کنید که از نظر دید بصری بسیار زیبا جلوه کنند.

۱۹- آرایشگری

شما می توانید با استفاده از خلاقیت بالقوه خود در به کار گیری سلیقه برای مدل موی مناسب با توجه به ویژگی های چهره هر فرد خدماتی را ارائه دهید.

۲۰- هنر آرایش

آرایش موضوع دیگری است که نیاز به خلاقیت زیادی دارد. شما می توانید یک نوع سالن کسب و کار را برای شروع تأسیس و آن را به عنوان شغل دوم خود انتخاب کنید و افرادی را استخدام کنید تا زمانی که شما در سالن حضور ندارید کارها را به جای شما انجام دهند تا مشتریان تان را از دست ندهید. یا حتی اگر هزینه تأسیس سالن را ندارید می توانید فقط برای کار با مشتری در محل خود سفر کنید و در محلی که مشتری می خواهد به آرایش آنها بپردازید.

۲۱- اجاره ملک

شما می توانید در تعطیلات یا زمانی که از فضای خانه خود استفاده نمی کنید آن را اجاره دهید. همچنین می توانید گاراژ، فضای پارکینگ یا فضای اداری ای را که استفاده نمی کنید نیز اجاره دهید؛ پس تنها با ایجاد یک آگهی در سایت Airbnb می توانید درآمد اضافی خوبی کسب کنید.

۲۲- طراح تی شرت

این طراحی ایده خوبی برای تی شرت است. شما واقعا می توانید یک کسب و کار برای فروش تی شرتی که با استفاده از سیستم عامل های آنلاین مانند Redbubble و Cafepress طراحی کرده اید، ایجاد کنید و آن را در عمده فروشی ها یا خرده فروشی ها یا به صورت آنلاین به فروش برسانید.

۲۳- نویسنده کتاب

اگر قصه گویی بخشی از ویژگی های شما باشد و نگارش شما بسیار خوب باشد، می توانید از این هنر در ایجاد کسب و کار و به دست آوردن درآمد اضافی بهره بگیرید، بنابراین کتاب های خود را بنویسید و سپس آنها را آنلاین به عنوان کتاب های الکترونیکی منتشر کنید.

۲۴- سرمایه گذاری در سهام

هنگامی که در سهام سرمایه گذاری می کنید شما تبدیل به یک سهامدار می شوید که سود حاصل از سهام به شما تعلق می گیرد. سرمایه گذاری در سهام راه محبوبی برای کسب درآمد منفعل برای یک سال است.

۲۵- طراح وب سایت

طراحی وب همچنان یک میدان بزرگ رشد است. شما می توانید کسب و کار طراحی وب را با کار با مشتریان برای ساخت وب سایت های سفارشی یا حتی فروش قالب های از پیش ساخته شده در سایت هایی مانند Etsy ایجاد کنید و آنها را با دریافت هزینه در اختیار متقاضیان خود قرار دهید.

۲۶- تزئین کیک و شیرینی

غذا می تواند یک عرصه بزرگ دیگر برای نشان دادن خلاقیت باشد. شما می توانید کیک های عروسی و دسرهای مخصوص را به منظور نشان دادن مهارت های هنری خود تزئین کنید و سفارشات را بپذیرید و با نشان دادن خلاقیت خود در تزئین کیک و شیرینی مجالس مشتریان بیشتری را جذب کنید.

۲۷- نقاش چهره

نمایشگاه ها، جشن های تولد و سایر رویدادها اغلب نقاشان چهره با نقاشی روی صورت کودکان و فعالیت های مشابه برای بچه ها را دارند. اگر از این نوع جو لذت ببرید، می توانید خدمات خود را در این بخش به مشتریان خود در منطقه ارائه دهید.

۲۸- تولید کننده ویدئو

فیلم آنلاین یک روند رو به رشد بزرگ است. شما می توانید با تولید فیلم های خود کسب درآمد کنید و با انتشار این فیلم ها در یوتیوب برای هر هزار بازدید از ویدئوی خود هزینه ای را دریافت کنید و حتی می توانید به مشتریان دیگر کمک کنید تا پروژه های ویدئویی خود را به پایان برسانند.

۲۹- طراح کارت

کارت و کالاهای کاغذی مشابه هنوز برای برخی از مصرف کنندگان محبوب هستند. شما می توانید کارت های خود را طراحی و آنها را به صورت آنلاین یا در فروشگاه های کاغذی محلی به فروش برسانید.

۳۰- کار با ابزار های چوب

اگر از ابزارهای خوب استفاده می کنید و از همه چیز با هم لذت می برید، می توانید انواع مختلفی از چوب، مجسمه های کوچک تا قطعات پیچیده مبلمان را بسازید و به فروش برسانید.

۳۱- مشاور

برای اینکه یک مشاور باشید باید در باب موضوع خاصی تخصص داشته باشید تا بتوانید به عنوان مشاور دیگران در کسب و کارشان، شروع به کار کنید. با داشتن تخصص و ارائه خدمات مشاوره به دیگران، می توانید این تجربه ها را برای انجام کارهای مشابه اما بدون خطا و اشتباه در اختیار دیگران قرار دهید.

۳۲- معلم موسیقی

اگر در حوزه خاصی از موسیقی مهارت داشته باشید، می توانید موسیقی تدریس کنید یا فایل صوتی از تدریس خود به تهیه کنید و آن را به مشتریانی که به موسیقی علاقه مند هستند، در وب سایت خود با دریافت هزینه ارائه کنید.

۳۳- تولید برنامه های اجتماعی و سرگرمی

با اجرای برنامه های هفتگی یا ماهانه در حوزه های اجتماعی، آموزشی و سرگرمی می توانید کسب درآمد کنید. برای این کار می توانید وب سایتی راه اندازی کنید و از عضویت های خود حق عضویت ماهانه یا سالانه دریافت کنید، همچنین می توانید برای اجرای این برنامه ها از شرکت کنندگان در این برنامه ها مبلغی را دریافت کنید و از این طریق کسب درآمد داشته باشید.

۳۴- هنرمند صوتی

شما می توانید خدمات خود را به عنوان یک هنرمند با صدای بلند برای تبلیغات یا سایر موارد ارائه دهید.

۳۵- خیاط

اگر شما در خیاطی و اندازه گیری ماهر هستید، می توانید یک کسب و کار خانگی برای خود ایجاد کنید و به عنوان یک خیاط با مشتریان فردی یا تولیدی های بزرگ کار کنید و از آنها سفارش دریافت کنید.

۳۶- مروارید دوزی

شما همچنین می توانید سفارش گلدوزی روی لباس های مشتریان تان را قبول کنید تا لباس های مورد نظر مشتریان را گلدوزی کنید. حتی می توانید از راه دور کار کنید، اما اگر مهارت و صبر داشته باشید، می توانید لباس های گلدوزی شده خود را برای فروش به کسانی که هدایای خاص یا موارد سفارشی را می خواهند، ارائه دهید.

۳۷- فروشنده بافندگی

اگر از بافندگی با نخ های ابریشمی و انواع دیگر نخ ها لذت می برید، می توانید کلاه دست ساز، روسری و موارد دیگر را در سبک ها و مدل های گوناگون ایجاد کنید و آنها را به صورت آنلاین یا در نمایشگاه های صنایع دستی به فروش برسانید.

۳۸- شمع سازی

شمع ها برای بسیاری از مصرف کنندگان، هدایای محبوبی هستند، همچنین شمع سازی جزو قدیمی ترین هنر های بشریت است. شما می توانید با سفارشی کردن عطر و حتی رنگ محصولات مختلف شمع، آنها را به مشتریان خود عرضه کنید. در واقع شمع سازی به یکی از پردرآمد ترین شغل های خانگی تبدیل شده است.

۳۹- سازنده سبد های خرید دستی

ساخت سبد خرید، هنر سنتی دیگری است که باید در نظر گرفت. شما می توانید سبدهایی در اشکال و اندازه های مختلف تولید و به فروش برسانید.

۴۰- سازنده اشیای سفالی

با داشتن مهارت در این کار می توانید موارد تزئینی مورد نیاز خود را از خاک رس شکل دهید و آنها را با رنگ های مختلف لعاب بکشید. می توانید محصولات سفالی و سرامیک را در شکل ها و رنگ های مختلف به مشتریان ارائه دهید یا حتی سفارش مشتریان را برای طرح خاصی از این محصولات دریافت کنید.

۴۱- نویسنده کتاب کودکان

کتاب های کودکان فرصت های زیادی برای خلاقیت ارائه می دهند. شما می توانید خلاقیت را از داستان قرون وسطی بگیرید، همچنین می توانید تصاویر منحصر به فرد را در سراسر کتاب ظاهر کنید و با نوشتن تعداد معدودی کتاب می توانید درآمد جانبی خوبی کسب کنید.

۴۲- بازاریابی در eBayو سایتهای مشابه

می توانید از طریق فروش اجناس بدون استفاده از انبار های فروش برای آنها از طریق شبکه eBay کسب درآمد داشته باشید.

۴۳- نقاش خانه

اگر از نقاشی های بزرگ در پروژه های بزرگ لذت می برید، چه بومی بهتر از خانه وجود دارد؟ شما می توانید خدمات خود را به صاحبخانه هایی که به دنبال رنگ کردن خانه خود یا حتی اتاق های خاصی در داخل خانه خود هستند، ارائه کنید.

۴۴- فروش اشیای آنتیک

اگر فرد تیزبینی باشید می توانید به خریدوفروش اجناس دست دوم بپردازید. این اجناس را می توانید در فروشگاه های ارزان قیمت و حراج های گاراژی یا حتی در فروشگاه های دست دوم فروشی و حراج های خانگی محصولات جانبی به دست بیاورید و آنها را به بهایی بیش از آنچه خریده اید در فروشگاه آنلاین خود به فروش برسانید.

۴۵- ارائه دهنده خدمات ترجمه

شما می توانید در ارائه خدمات مربوط به ترجمه زبان های خارجی کوشا باشید و با ایجاد وبلاگ یا سایتی در این مورد سفارش مشتریان را در ترجمه انواع متون اعم از تحقیق، اسلاید، مقاله و… بپذیرید.

۴۶- طراح کیف دستی های جالب

اگر از طراحی و جمع آوری لوازم جانبی منحصر به فرد لذت ببرید، می توانید یک کسب و کار موفق به عنوان طراح کیف دستی ایجاد کنید و خلاقیت خود را آنلاین به فروش برسانید یا آنها را به بوتیک های محلی ببرید.

۴۷- طراح آثار هنری

اگر می خواهید آثار هنری را طراحی کنید، اما لزوما نمی خواهید آن را در فرم فیزیکی تولید یا ارسال کنید، می توانید محصول خود را در یک فرم دیجیتال ارائه دهید و سپس فقط مشتریان خود را قادر به تولید آن محصول هنری کنید.

۴۸- فروشنده فروشگاه هنری

اگر می خواهید از عشق خود به هنر و خلاقیت برای کمک به دیگران و نمایش گذاشتن استعدادهای خود استفاده کنید، می توانید فروشگاهی را که برای فروش لوازم هنری و مواد خلاقانه به فروش می رساند، باز کنید.

۴۹- مشاور

اگر متخصص هستید و شایستگی مشاوره به دیگران را در امور کسب و کار دارید، این شغل بسیار درآمدزا می تواند باشد. پس می توانید به عنوان مشاوره در چند شرکت حضور داشته باشید یا به افراد برای دستیابی به ایده های شان برای کسب و کار کمک کنید تا کمتر دچار اشتباه و خطا در دستیابی به کسب و کار مورد نظر شوند.

۵۰- خدمات به کهنسالان

این مورد یک کسب و کار بسیار رایج در آمریکا و اروپا است که تنها به منظور انجام امور شخصی افراد سالمند نیست، بلکه کهنسالان نیز تمایل دارند برای انجام امور غیرشخصی به آنها خدمات ارائه دهید.

۲.۳/۵ - (۳ امتیاز)