طرح احداث مجتمع صنایع غذایی

هدف از اجرای طرح، احداث مجتمع صنایع غذایی شامل واحدهای تولید انواع کمپوت، مربا، مارمالاد، میوه و سبزی خشک، کنسانتره و پوره میوه، سبزیجات و میوه منجمد و سورتینگ و بسته بندی میوه است.

ویژگی ها و مزایای طرح

صنایع تبدیلی کشاورزی به صنایعی اطلاق میشود که با کمک آن میتوان بخشی از محصولات زراعی و باغی را با کاربرد روشهای فیزیکی و شیمیایی تغییر وضع داده و بدین وسیله ماندگاری این محصولات را بیشتر و مصرف و عرضه آن را، مناسبتر نمود و در مجموع از طریق این نوع صنایع ارزش اقتصادی محصولات را بالا برد. به عبارت دیگر صنایعی که فرآورده های کشاورزی و دامی را تبدیل به مواد و کالای نیمه ساخته و یا آماده مصرف میسازد را صنایع تبدیلی مینامند.
صنایع تبدیلی- تکمیلی یکی از شاخه های مهم رشته کشاورزی به شمار میآید . علیرغم نیاز کشور به واردات محصولات کشاورزی، محدودیت دوره برداشت محصولات کشاورزی و فقدان امکانات کافی در جهت حمل و نقل سریع و صحیح این محصولات به بازارهای مصرف، موجب از بین رفتن سرمایه های کشاورزان داخلی و افزایش نرخ واردات فرآورده های کشاورزی به کشور میگردد. از دیگر سو نیاز به محصولات کشاورزی در تمام فصول، اهمیت یافتن روشی برای حفظ و نگهداری بلند مدت این محصولات را دو چندان مینماید. صنایع غذایی با ایجاد تغییراتی برروی ماده خام میتوانند پاسخگوی هردوی این مشکلات باشند . هدف عمده صنایع غذایی بر دو نکته فوق استوار است، یعنی فرآوری مواد غذایی به گونه ای که بتواند با دارا بودن ماندگاریزیاد، مانع از فساد این مواد شده و امکان استفاده از آن را در تمام طول سال فراهم آورد .این فرآوری به فراخور ماده غذایی مورد نظر میتواند تهیه کمپوت، کنسرو، کنسانتره، مربا، ترشی، شور و… باشد. امید است این طرح با ایجاد مجتمع صنایع غذایی و تولید انواع کمپوت، مربا، مارمالاد، میوه و سبزی خشک، کنسانتره و پوره میوه، سبزیجات و میوه منجمد و سورتینگ و بسته بندی میوه، گامی در جهت پیشبرد صنایع غذایی کشور و زمینه برای شتغال نیروی ماهر و نیمه ماهر در رفع معضل بیکاری برداشته شود.

روش تولید و تکنولوژی مورد نظر

طرح احداث واحد مجتمع صنایع غذایی

طرح احداث واحد مجتمع صنایع غذایی

طرح احداث واحد مجتمع صنایع غذایی

طرح احداث واحد مجتمع صنایع غذایی

طرح احداث واحد مجتمع صنایع غذایی

طرح احداث واحد مجتمع صنایع غذایی

طرح احداث واحد مجتمع صنایع غذایی

مشخصات سرمایه گذاری طرح احداث مجتمع صنایع غذایی

ظرفیت تولید سالیانه: کنسانتره میوه: ۳,۰۰۰ تن، پوره میوه: ۲,۰۰۰ تن، چیپس میوه: ۵۰ تن، سبزی خشک: ۱۰۰ تن، مربا و مارمالاد: ۱۰۰۰ تن، کمپوت:
۲۰۰۰ تن، بسته بندی میوه: ۲۰۰۰ تن، میوه منجمد: ۴۰۰ تن، سبزی منجمد: ۲۰۰۰ تن
میزان سرمایه گذاری ثابت طرح: ۳۹۸۴۰۰ میلیون ریال
میزان سرمایه گذاری در گردش طرح: ۲۷۷۶۰۰ میلیون ریال
میزان سرمایه گذاری کل طرح: ۶۷۶۰۰۰ میلیون ریال
قیمت ماشین آلات و تجهیزات: ۶۹۶۰۰میلیون ریال
نرخ بازده داخلی: ۳۱.۰۹ درصد
دوره بازگشت سرمایه طرح: ۵.۵۹ سال

۵/۵ - (۲ امتیاز)