طرح تولید و تصفیه روغن ماهی خوراکی

روغن موجود در اند ام ماهی تنها بخش کوچکی از آن را تشکیل می دهد و لذا بخش عمده آن مربوط به گوشت و استخوان و سایر اندام های ماهی می باشد
که به طور متوسط می توان گفت که پس از روغن گیری ، حدود ده برابر آن نیز گوشت ،استخوان و سایر اندام های ماهی باقی می مانند که معمولا این مواد به صورت پودر تبدیل و برای خوراک دام و طیور و حتی آبزیان مورد استفاده قرار می گیرد . بنابراین در بسیاری از واحدهای روغن گیری ، مواد جامد باقی مانده نیز به پودر تبدیل می گردد و می توان گفت که واحد روغن گیری و واحد تولید پودر ماهی همواره در کنار هم ایجاد و مورد استفاده قرار می گیرند . لیکن در طرح حاضر از آنجائیکه هدف
بررسی طرح با حداقل سرمایه گذاری است ، لذا فرض بر این است که ضایعات باقی مانده فرایند تولید ) که به نوعی می توان گفت مقدار و ارزش آن به مراتب بالا از روغن استخراج شده است ( جمع آوری و پس از خشک کر د ن مقدماتی به سایر واحدهای تولید کننده پودر ماهی فروخته خواهند شد .
این مواد در آنجا به شکل پودر ماهی قابل عرضه به بازار تبدیل و پس از بسته بندی روانه بازار می گردد .
در انتها هر چند با توجه بر مطالب ذکر شده طرح حاضر صرفا از نگاه استخراج روغن ماهی تهیه شده است ولی به سرمایه گذاران محترم توصیه می شود که در صورت برخورداری از توان مالی مناسب ، حتما قسمت تولید پودر ماهی و بسته بندی آن را نیز در کنار طرح ایجاد نمایند .
روغن ماهی یک ماده غذائی است که در تهیه انواع خوراک های انسانی مورد استفاده قرار می گیرد . این روغن به دلیل داشتن مواد مفید ارزش تغذیه ای بالائی برای انسان دار د که ذیلا به آنها اشاره شده است .
روغن ماهی برای بهبود بیماری قلبی بسیارمفید است . روغن ماهی حاوی نوعی چربی بنام چربیهای امگا ۳ با خاصیت پائین آوردن تری گلیسیرید خون است . از اینرو پزشکان توصیه می کنند روغن ماهی به رژیم غذایی بیماران قلبی اضافه شود .

مشخصات سرمایه گذاری طرح تولید و نصفیه روغن ماهی خوراکی

طرفیت سالانه طرح : ۲۰۰ تن
میزان سرمایه ثابت : ۱.۵ میلیارد تومن
نرخ بازده داخلی : ۳۷%
دوره برگشت سرمایه : ۳ سال
سرمایه در گردش طرح : ۱۰۰۰۰ میلیون تومان
مساحت زمین (مترمربع) : ۳۵۰۰ مترمربع

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی. 🙂

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی در حوزه صنایع غذایی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه مینمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)