طرح توجیهی تولید صندلی خودرو کودک

طرح توجیهی تولید صندلی خودرو کودک

معرفی محصول طرح توجیهی تولید صندلی خودرو کودک
همه ساله در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر تعداد زیادی از کودکان در تصادفات مجروح و یا کشته میشوند.آمارها نشان میدهد در تصادفات احتمال پرت شدن و آسیب دیدن کودک ۶ تا ۷ برابر افراد بزرگسال در یک خودرو است.بنابراین ضرورت ایجاد امنیت در خودرو برای کودکان علاوه بر سیستم های ایمنی فعلی باعث شده است که صندلی خودرو کودک به عنوان یک وسیله مهم در وسایل کودک قلمداد شود.صندلی خودرو کودکان با طراحی و تولید مناسب محل امنی برای کودکان در خودروهای در حال حرکت است و احتمال آسیب دیدن کودکان در ترمزهای شدید و تصادفات را به حداقل میرساند.
صندلی خودرو کودک به چهار نوع رو به عقب،تغییر پذیر،رو به جلو،و صندلی پشتیبان تقسیم بندی میشود.هر یک از اینها ساختار متفاوتی دارند و برای کودکان با سن و وزن خاصی طراحی شده اند.

معرفی کاربردهای محصول طرح توجیهی
صندلی خودرو کودک یکی از وسایل ضروری برای حفظ ایمنی کودکان هنگام مسافرت با خودرو است.استفاده از این صندلی ها از آنرو ضروری است که صندلی های عادی خودرو برای امنیت و آسایش افراد بزرگسال و با قامت متوسط طراحی شده اند و کودکان که بسیار آسیب پذیر تر از افراد بزرگسال هستند نیاز به صندلی های متفاوتی برای ایمنی دارند.

بررسی کالاهای جایگزین و مکمل محصول
صندلی خودرو کودک کالای جایگزین چندانی ندارد ،زیرا که بیشترین و مهم ترین دلیل استفاده از صندلی خودرو کودک،کاهش احتمال خطر برای کودکان و حفظ امنیت آنها در زمان جابجایی با خودرو است.از اینرو سایر تجهیزات ماشین نظیر کمربند ایمنی و کیسه هوا،اولا جزء تجهیزات ماشین بوده و ثانیا برای کودکان چندان توصیه نمیگردد.بنابراین این محصول کالای جایگزین و رقیبی ندارد.

مواد اولیه، کمکی و مصرفی در تولید محصول این طرح توجیهی
مواد اولیه این محصول پلی پروپیلن و پارچه کتانی ضد باکتری و ضد حساسیت است.تولید پلی پروپیلن در کشور در شرایط فعلی تکافوی نیاز کشور را نداشته و در سال گذشته به دلیل تقاضای بازار ،قیمت این مواد افزایش داشته است. شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران به عنوان متولی تنظیم بازار این محصولات با وارد کردن این مواد قیمت آنرا تعدیل کرده است.

خلاصه بررسی مالی طرح توجیهی احداث واحد تولید صندلی خودرو کودک

موضوع طرح توجیهی : تولید صندلی خودرو کودک
ظرفیت تولید طرح : ۱۰۰ هزار عدد در سال
مساحت زمین طرح :۳۵۰۰ متر مربع
مساحت سالن تولید طرح :۱۴۰ متر مربع
قیمت ماشین آلات طرح تولید صندلی خودرو کودک : ۹۰۶۶ میلیون ریال
میزان اشتغال مستقیم طرح : ۴۵ نفر
سرمایه گذاری کل طرح : ۲۳۶۷۸ میلیون ریال
نرخ بازده داخلی طرح : ۳۴.۳۵ درصد
خالص ارزش فعلی : ۱۵۰۰۰ میلیون ریال

روش تولید و تکنولوژی مورد نظر

صندلی خودرو کودک از دو قسمت تشکیل شده که شامل پایه (قسمت ثابت) و صندلی(قسمت متحرک) است.بدنه اصلی صندلی خودرو کودک از جنس پلاستیک بوده که در قسمت های نشیمن گاه با پارچه نخی آنتی باکتریال ضد حساسیت پوشانیده شده است. فرایند تولید صندلی خودرو کودک از دو بخش اصلی کارگاه پلاستیک و کارگاه دوزندگی تشکیل شده است که در مرحله انتهایی مونتاژ و بسته بندی میشود.

دیاگرام فرایند تولید محصول طرح توجیهی

طرح توجیهی تولید صندلی خودرو کودک

۵/۵ - (۱ امتیاز)