طرح تولید لفاف آلومینیومی (سلفون)

طرح تولید لفاف آلومینیومی (سلفون)

در‌ استاندارد بریتانیا واژه‌ی بسته بندی به عنوان هنر یا عملیات مورد استفاده در آماده سازی کالا برای حمل، نگهداری و یا تحویل به مشتری تعریف شده است و در تعریفی ساده تر می ‌توان بسته بندی را به ظرفی گفت که مظروفی را در خود جای می دهد.
محصول مورد نظر در این طرح لفاف با پایه آلومینیوم بوده که عبارت از یک لایه فویل آلومینیوم به ضخامت ۷-۱۰ میکرون (با عملیات آنیلینگ ) و یک لایه آسترى از کاغذگریس پروف باگراماژ ۴۰ گرم بر متر مربع که توسط واکس به همدیگر چسبیده شده و قسمت فویل آلومینیوم آن لاک اندود شده میباشد. لفاف با لایه آلومینیوم در بسته بندى مواد غذائى (عمدتاً کره – پنیر – ماست – انواع شیرینى جات ) پاکت سیگار و … با وزن حداکثر ۱ کیلوگرم به کار می رود.
ماده اولیه اصلی در این طرح فویل خام آلومینیومی می باشد. لفاف آلومینیومی به عنوان کالای واسطه مورد توجه قرار می گیرد.

بررسی بازار لفاف آلومینیومی

لفاف آلومینیومی به عنوان کالای واسطه مورد توجه قرار می گیرد. در مواردی که این ظروف برای بسته بندی مربا، خامه، سرشیر، عسل، ماست و … به کار می روند جنبه محصول واسطه ای را دارند؛ چرا که در حمل بهداشتی و توزین این گونه مواد غذایی دخیل می باشند که در این طرح نیز این جنبه از کابرد محصول مد نظر می باشد.
داشتن بازار بالقوه برای یک طرح از جمله مزایای بالایی است که می تواند سرمایه گذاری در آن طرح را جذاب جلوه دهد که این طرح نیز این شرایط را دارا می باشد. با توجه به واسطه ای بودن محصول نشان دهنده کشش مناسب بازار آن می باشد لذا لفاف آلومینیومی از نظر کسب سهم بازار با توجه به توضیحات آورده شده دارای مشکل خاصی نخواهد بود.

سرمایه گذاری مورد نیاز طرح تولید لفاف آلومینیومی

برای احداث واحد تولید لفاف آلومینیومی به ۲۱ میلیارد تومان سرمایه ثابت نیاز دارید. بازدهی طرح بسیار عالی و حدود ۳۸ درصد می باشد و کمتر از ۳ سال می توانید سرمایه اولیه خود را برداشت نمایید. برای ایجاد این کارخانه می توانید روی تسهیلات نیز حساب کنید. تعداد اشتغالزایی طرح حدود ۶۰ نفر و میزان سرمایه در گردش طرح تولید لفاف آلومینیومی حدود ۶.۸ میلیارد تومان میباشد.

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی. 🙂

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی در حوزه صنایع فلزی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه مینمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.

مزایای اجرای طرح تولید لفاف آلومینیومی

با توجه به مواردی چون تامین بخشی از تقاضای داخلی در صورت بهره‌برداری از این طرح و کاربرد گسترده و رو به رشد محصولات طرح و امکان‌ صادرات محصول به کشورهای دیگر از یک سو و نرخ بازده داخلی و بازگشت سرمایه مناسب طرح از سوی دیگر، طرح را به عنوان فرصت سرمایه‌گذاری ارزشمند می‌توان معرفی نمود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)