آشنايي با ماشین الات تولید سقف دال عرشه مرکب

آشنايي با ماشین الات تولید سقف دال عرشه مرکب

در حدود سالهای 1980 میلادی در کشورهایی اروپایی نظیر فنلاند و ایالات متحده امریکا با ظهور بلند مرتبه سازی در شهرهای بزرگ نوع جدیدی از اجرای سقف ها ابداع و گسترش یافت که در ابتدا با نام Steel Deck مطرح شد ( نمونه های اولیه سیستم سقف های CSD) ادامه این روند و توسعه روز افزون تکنولوژیهای ساخت و ساز این سیستم نیز تکمیل تر شده و کاربردهای فراوانی درانواع سازه ها پیدا کرده است تا به امروز که از آن به عنوان سیستم سقف های ” CSD “( Composite Steel Deck )یاد میشود و در تمامی آیین نامه های معتبر دنیا از جمله ” AISC , ACI , ACSE “مطرح میباشد و کشورهای مختلف هر کدام به نوبه خود این سیستم را در آیین نامه های معتبر ساختمانی و استاندارد ها وارد کرده اند . در کشور ما نیز این موضوع از دیر باز مورد توجه بوده در حدود سال های 60 نمونه هایی از این سیستم بصورت مشابه و با کمک شرکت های خارجی برای بعضی از ساختمانهای اداری و تجاری مورد استفاده قرار گرفته است و به مرور با توسعه دانش مهندسی در کشور ما آیین نامه های مهندسی در این زمینه تکمیل شده به صورتی که در مبحث دهم مقرارات ملی ساختمان ( در صفحه 93 ) سیستم سقف های عرشه فولادی گنجانده شده ( که جای بررسی و توضیحات بیشتری دارد) و در حال حاضر سیستم سقف های عرشه فولادی مورد تایید سازمان نظام مهندسی ایران و دارای تاییدیه از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن میباشد .

(این سیستم هم اکنون در لیست سیستم های صنعتی سازی ساختمان قرار گرفته است ) و از این بابت برای بکار گیری هیچگونه مشکلی در شهرداری های کل کشور و سیستم کنترل مضاعف نظام مهندسی را ندارد .نمونه های اجرا شده از این سیستم با شکل امروزی آن ابتدا در اواخر سال 1386 مجدداً مورد توجه قرار گرفت و در جهت تشویق و گسترش کاربرد سقف های عرشه فولادی گام برداشته شد. جامعه مهندسی ایران این افتخار را دارد که یکی از بروز ترین و کارآمد ترین سیستم های اجرا در سطح جهانی را در کشور ما مورد توجه قرار داده است، بطوریکه هم اکنون تعدادی از شرکت های معتبر در این زمینه مشغول به فعالیت می باشند. شرکت های مذکور اقدام به تولید و اجرای سقف های ورق کامپوزیت ( Composite Steel Deck )به اختصار ” CSD ” کرده اند. سقف های ” CSD “با بهره گیری از تکنولوژی ” Q . C “توسط دستگاه های تمام اتوماتیک تولید شده و قابلیت اجرا با انواع اسکلت های فلزی و بتنی را دارا می باشد. سیستم دال مرکب فولادی بتنی، یکی از اقتصادی ترین روش های ساخت سقف شناخته شده است. این سقف از مقاطع مختلط دال بتن مسلح بر روی ورق های ذوزنقه ای که با تیر ها و شاهتیر های فولادی متصل می شوند، تشکیل شده است. عملکرد مختلط دال بتن مسلح فوقانی و ورق ذوزنقه ای تحتانی، نقش به سزایی در تامین صلبیت سقف و رفتار برشی مطلوب آن خواهد داشت. چنانچه در این نوع سقف از تیرچه با جان مشبک استفاده شود، می توان تاسیسات مکانیکی و برقی را به آسانی در زیر سقف ها و حفره ذوزنقه ای شکل روی ورق ها عبور داد و تعبیه کرد. لذا امکان دسترسی به تاسیسات، در مواقع بروز مشکل و خرابی احتمالی، ممکن خواهد شد.
این سقف ها در مقایسه با سقف های مرسوم در اسکلت های معمولی، از وزن کمتری برخوردار بوده و بویژه با ساختمان های ساخته شده از فولاد سرد نورد شده براحتی همخوانی داشته و عملکرد قابل توجهی خواهند داشت .
این سقف در مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته و کاربرد آن در حیطه الزامات ارائه شده مجاز میباشد.
در این روش به جای تیرچه و سفال از پروفیل ذوزنقه ای استفاده می گردد. پروفیل ذوزنقه ای سقف ورق گالوانیزه ای است که به شکل ذوزنقه ای آجدار فرم داده شده و به عنوان قالب و میلگرد اصلی در سقف مصرف شده و باقی می ماند و همین امر موجب ماندگاری شیره بتن در سقف میگردد. پروفیل های ذوزنقه ای شکل سقف برای انواع دهانه های کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار گرفته و تا دهانه 4 متر بدون پایه موقت و تا دهانه 7 متر با پایه موقت در وسط دهانه استفاده می گردد.
سقف های مرکب عرشه فولادی با استفاده از ورق های گالوانیزه ذوذنقه ای و فرم یافته با ضخانتهای 0.6 الی 1.5 میلی متر قابل اجرا می باشد و نقش بسیاری در افزایش فاصله بین تیرها تا چهار متر و کاهش وزن ساختمان ها را دارد . در این روش امکان سقف گذاری بصورت همزمان ، همچنین بتن ریزی همزمان در کلیه طبقات وجود دارد که کاهش بساری در زمان اجرای ساختمام را باعث می گردد ، همچنین کاهش هزینه های جاری پروژه

مزایای سقف های مرکب عرشه فولادی

– حذف مرحله قالب بندی و شمع گذاری و افزایش سرعت اجرا
سیستم سقف های MCD به عنوان یک قالب بندی خود نگهدارنده شناخته شده است . این سقفها بار حاصل از ساخت و ساز و وزن بتن را تحمل کرده و امکان برش آسان و چینش سریع ورق ها باعث افزایش بهره وری در مرحله اجراء سازی میباشد.
– کاهش مصرف مصالح فولاد و بتن
با انتخاب بهینه مقاطع مختلف سقف های عرشه فولادی مصرف بتن و فولاد (تیرهای فرعی ، آرماتور سقف و فوندانسیون و مقاطع تیرها و ستون ها) بطور چشمگیری کاهش خواهد یافت .
– بهینه سازی عملکرد سقف هنگام زلزله
سقف عرشه فولادی یکپارچگی بیشتری بین المان های سازه ای دال سقف ایجاد می نماید . لذا در این سیستم صلبیت سقف در برابر نیروهای جانبی زلزله افزایش قابل ملاحظه ای نسبت به سقف های دیگر خواهد داشت و توزیع نیروهای زلزله بین المان های مقاوم باربر جانبی به درستی صورت میگیرد
– کاهش خسارت جانی و مالی در هنگام وقوع زلزله و آتش سوزی
یکی از خسارت های مهم در هنگام زلزله سقوط اجزاء غیر سازه ای ساختمان (بلوک و سفال های سقف) می باشد . در سازه هایی که در سقف از مصالح پلاساوفوم استفاده شده است در زمان آتش سوزی با ایجاد گاز درصد تلفات جانی (مسمومیت و خفگی) نیز قابل ملاحظه خواهد داشت . با استفاده از سقف های عرشه فولادی در ساختمان ها فوق بطور کامل مرتفع خواهد گردید .
– ایجاد سکوی کار مناسب و مطمئن در زمان اجراء
قرار گیری سیستم سقف های عرشه فولادی باعث ایجاد سکوی کار دائمی میشود و خطرات زمان اجرا را به حداقل می رساند.
– سطح زیرین یکدست تمام شده و پیوسته
سیستم سقف ها می شود برای اولین بار سطح زیرین را با ظاهری کامل ، تمیز و محکم ارائه نماید . در ضمن می توان آنرا بدون هیچ پوششی استفاده کرد .
– کاهش هزینه های کلی
بطور کلی اجرای سیستم های صنعتی در ساخت مسکن باعث کاهش در هزینه جاری پروژه ، پرت مصالح و مدت زمان اجرا می گردد در نتیجه اجرای این سقف ها در مقایسه با سقف های دیگر باعث کاهش چشمگیر هزینه های ساخت خواهد شد .
عرشه دارای وظایف متعددی می باشد ، از جمله :
تحمل بارهای حین اجرا :
یکی از وظایف مهم عرشه تحمل بارهای حین اجرا می باشد که این بارها شامل وزن بتن خیس ، نیروی انسانی فعال و نصاب، مصالح یا دستگاه های نیروهای اجرایی، وزن خود عرشه (ورق فلزی فرم دار) و …
آشنايي با ماشین الات تولید سقف دال عرشه مرکب

روش‌های طراحی سقف عرشه فولادی

اصولاً دو روش کلی برای طارحی این نوع سقف وجود دارد.
الف) ورق فولادی به عنوان قالب ماندگار (Permanent Shuttering)
ب) ورق فولادی به عنوان المان کششی (Tensile Component)
روش سوم دیگری نیز وجود دارد؛ که طراحی براساس نتایج بدست آمده از یک سری آزمایش‌های استاندارد انجام می‌پذیرد که این امر مستلزم ساخت نمونه‌هایی با دقت بالا و سپس انجام آزمایش‌های مذکور با شویه و الگوریتم خاص خود و در نهایت گرفتن خروجی‌های قابل استفاده از آنهاست.

الف) ورق فولادی به عنوان قالب ماندگار
در این روش طراحی، از قابلیت مقاومت کششی ورق فولادی در مقطع صرف‌نظر می‌کنند، به عبارت دیگر به ورق فولادی به عنوان یک قالب نگاه می‌کنند که می‌بایست قادر به تحمل بارهای زنده (ابزار و نفرات) موجود تا مرحله بتن‌ریزی همچنین وزن بتن خیس و خشک باشد که البته پس از گیرش بتن نیازی به دکفراژ ندارد و تا پایان عمر ساختمان باقی خواهد ماند. در این حالت در واقع از عملکرد (Contribution) سازه‌ای ورق فولادی چشم‌پوشی شده و سقف به عنوان یک دال بتنی مسلح در نظر گرفته می‌شود این نحوه طراحی، موجب می‌شود مقدار آرماتور محاسباتی مقطع بیشتر شود چرا که می‌بایست به جای ورق فولادی نیز در تحمل کشش مقطع شرکت نمایند. طراحان در این حالت، معمولاً این آرماتورهای کششی را درکف کنگره‌ها قرار داده و آنها را آرماتورهای طولی (Longitudinal Reinforcement) می‌نامند.

ب) ورق فولادی به عنوان المان کششی
در این روش ورق فولادی به عنوان المان کششی مقطع در نظر گرفته می‌شود و مقطع حاصله به صورت مرکب (Composite) عمل می‌کند در واقع در این حالت درگیری بتن و ورق فولادی به اندازه‌ای کافی است که در حین مقاومت در برابر لنگرها و برش‌های موجود با یکدیگر عمل کرده و دچار لغزش نسبت به هم نمی‌شوند. طراحی با استفاده از این فرضیات، اقتصادی‌ترین حالت این سقف را بدست می‌دهد چرا که موجب کاهش آرماتور محاسباتی مقطع خواهد شد. هرچند در نظر گرفتن درستی این فرضیات منوط به داشتن اطلاعات دقیق از مشخصات هندسی ورق و رفتار مشترک (Interaction) بتن و ورق فولادی می‌باشد.

فرآیند تولید عرشه فولادی

تهیه نقشه های ساخت ( نقشه های شاپ ) و نقشه های نصب و برآورد مواد اولیه :
این مرحله توسط آخرین نرم افزارهای مرتبط و با دقت کامل به انجام رسیده و در حقیقت مبنای تولید و اجرای محصول می باشد . لذا در این مرحله استفاده از نرم افزارهایی با قدرت پیش نصب و نصب و اجرای فرضی نقطه قوت این مرحله محسوب می شود .
تهیه مواد اولیه :
در این مرحله مواد اولیه تولید شامل ورقهای گالوانیزه و روغنی و میلگرد تهیه و در اختیار کارخانه قرار داده خواهد شد .
فرمینگ ورق عرشه و برش در قطعات مورد نظر :
در این مرحله ورقهای گالوانیزه به صورت رول وارد دستگاه شده و پس از فرمگیری در 20 مرحله در ابعاد مورد نظر در نقشه های شاپ بریده و آماده استفاده می شود .
برش ورقهای فلاشینگ و تسمه :
در این مرحله ورقهای گالوانیزه بریده می شود و آماده خم کاری می شود ..
خم کردن فلاشینگ ها :
در این مرحله با خم کاری ورقهای بریده شده ، فلاشینگ ها تولید و مازاد ورقها به عنوان تسمه مورد استفاده قرار می گیرد .

بسته بندی و ارسال

زمانیکه پروژه به مرحله اجرای سقف رسید کلیه تجهیزات تولید شده بسته بندی شده و به محل پروژه ارسال می گردد .[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

راهنمای صنایع تولید سقف عرشه فولادی

20.000 تومان

این بسته شامل :

1- مجموعه فیلم آموزشی آشنایی با خط تولید سقف عرشه فولادی
2- کاتالوگ تجهیزات و خط تولید سقف عرشه فولادی
3- طرح توجیهی مالی تولید سقف عرشه فولادی

توضیحات

راهنمای صنایع تولید سقف عرشه فولادی

در این مجموعه آموزشی شما با کمترین هزینه به 77 صفحه کاتالوگ خط تولید سقف عرشه فولادی، اطلاعات کلیه واحدهای تولیدکننده حال حاضر در صنعت تولید سقف عرشه فولادی در ایران، یک نمونه طرح توجیهی کامل تولید سقف عرشه فولادی و نهایتا 45 دقیقه فیلم از فرآیند تولید و تجهیزات مورد نیاز دستیابی پیدا میکنید.
حجم این فایل در قالب مجموعه مولتی مدیا آموزشی 591 مگابایت میباشد که لینکهای دانلود آن را بلافاصله پس از واریز آنلاین هزینه دریافت خواهید کرد.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “راهنمای صنایع تولید سقف عرشه فولادی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *