تولید بتن سبک گازی اتوکلاوی AAC

خط تولید بتن سبک گازی اتوکلاوی AAC

شرکت کارخانجات بنای سبک قدس رضوی به عنوان نخستین تولید کننده بلوکهای هوادار اتوکلاو شده درکشور فعالیت خود را در سال 1353 با نام تجاری هبلکس آغاز و در سال 1367 با هدف صرف در آمدهای آن در امور خیریه توسط مرحوم بجستانی مقدم وقف آستان قدس رضوی گردید. بنای سبک تا سال 1389 با یک خط تولید و از آن سال به بعد در دو خط تولید مجزا با ظرفیت اسمی تولید روزانه هزار متر مکعب محصولات خود را به منظور عرضه مصالح ساختمانی نوین و کارا منطبق با مبحث 18 و 19 مقررات ملی ساختمان در سایزها و اندازه های مختلف به مهندسان و انبوه سازان سراسر کشور ارائه می دهد.
تمایز هبلکس نسبت به دیگر محصولات مشابه از جمله سبکی، عایق صوت و دما، مقاومت در برابر آتش و … عواملی به حساب آمدند که به سبب آن هبلکس به عنوان محصولی سبز در جهان شناخته شده و به تبع آن بازار هدف بنای سبک نیز بزرگتر و صادرات آن به کشورهای همسایه خصوصاً انبوه سازان شهرهای بزرگ کشور عراق افزایش داده شود.
مقایسه قیمت های تمام شده بنایی با بلوک هبلکس و آجر نشان می دهد که هر متر مربع از دیوار هبلکس به ضخامت 1 سانتی متر 25 درصد و دیوار هبلکس به ضخامت 20 سانتی متر 30 درصد از دیوار مشابه آجری ارزان تر است.
تنها ماده وارداتی ساخت بلوک های گازی که سبب وابستگی این صنعت به کشور های غربی شده بود، عامل حباب زای آن (خمیر آلومینیوم) بوده که در سال گذشته دانش تولید این ماده مهم در شرکت کارخانجات بنای سبک قدس رضوی بدست آمده و ثبت ملی شده است. تهیه lay out تولید، نصب نوار نقاله های مربوطه و آؤایش متناسب تولید، نصب دستگاه بسته بندی خمیر آلومینیوم، خرید و نصب تجهیزات مورد نیاز جهت خردکردن شمش و … از جمله اقداماتی است که تکمیل خط تولید خمیر از مرحله آزمایشی به مرحله صنعتی انجام شده است.

فروش بلوک هبلکس کارخانجات هبلکس آستان قدس رضوی با بالاترین کیفیت بصورت تضمینی

کسب نتایج قابل قبول در آزمایش های متعدد مصالح سبک ساختمانی، حفظ و ارتقا دایمی کیفیت محصولات بلوک سبک AAC و چسب بلوک سبک، تنوع زیاد در ابعاد و اندازه و قیمت مناسب بلوک های سبک از جمله دلایل استقبال خوب مشتریان از هبلکس ایران می باشد.ما بلوک سبک مورد نیاز شما را به مناسبترین قیمت و بهترین کیفیت جهت بازار داخلی و صادراتی (عراق، ترکمنستان، افغانستان، عمان، پاکستان، گرجستان، کردستان عراق، قطر و … تقدیم و ارایه می کنیم.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت تماس بگیرید.

تماس با ما 09155616202

فرهنگ سازی در خصوص استفاده از بلوک های هبلکس در صنعت نوین ساختمان، افزایش سهم بازار و تولید محصولات جدید را از جمله اهدافی می توان نام برد که کارشناسان بنای سبک در سال گذشته جهت دستیابی هر چه سریع تر آن برنامه ریزی و مقدمات آن را به وجود آوردند که خوشبختانه از این بین راه اندازی خط تولید اسلب (slab) و پوکه صنعتی در دو ماهه ابتدایی سال با حضور دکتر نقوی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی رونمایی شد. اصلاح ستون های سوله و راه اندازی جرثقیل های سقفی مربوطه، راه اندازی دستگاه میلگرد صاف کن، ساخت دستگاه رول بازکن میلگرد توسط کارخانه، راه اندازی سیستم plc دستگاه نقطه جوش اتوماتیک و … از جمله اقداماتی است که جهت تولید انبوه اسلب در سالجاری انجام شده است. اخذ گواهینامه های iso 14001:2013، iso 9001:2008، ohsas 18001:2007، اخذ گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، انتخاب بنای سبک به عنوان به عنوان واحد نمونه کارآفرین در سال 90 و کسب لوح افتخار واحد نمونه در سال های 87 و 88 از جمله دستاوردهای این مجموعه در طول دوران فعالیت به حساب می آید.

مرکز فروش بتن سبک گازی اتو کلاوی ACC

کارخانه تولیدکننده سیستمهای بتن هوادار اتوکلاو شده سبک تحت نام تجاری هبلکس است. کارخانه بتن سبک هبلکس بیرجند در حال حاضر با تولید روزانه 600 متر مکعب بلوک بتن هوادار اتوکلاو شده در روز، یکی از بروز ترین کارخانه های تولید کننده سیستمهای AAC در ایران می باشد.
ما عامل فروش داخلی و خارجی این محصول (به طور ویژه به کشور های عراق و افغانستان) هستیم، شرایطی داریم که میتوانیم با قیمتی زیر قیمت روز کارخانه، محصولات هبلکس را به فروش برسانیم. جهت اطلاع از شرایط فروش و قیمتهای روزانه هبلکس با شماره 09155616202 تماس حاصل فرمائید.
شرایط ویژه ای ایجاد کرده ایم تا خریداران عمده محصولات بتوانند از خط تولید کارخانه بازدید و با کیفیت محصولات از نزدیک آشنا شوند.

ابعاد بلوک هاي بتن سبک گازي اتوکلاوي (AAC)


تاریخچه تولید بتن سبک
اولین گزارشهای تاریخی در مورد کاربرد بتن سبک و مصالح سبک وزن به روم باستان بر می گردد. رومیان در احداث معبد پانتئون و ورزشگاه کلوزیوم از پومیس که نوعی مصالح سبک است استفاده کرده اند. کاربرد بتن سبکدانه پس از تولید سبکدانه های مصنوعی و فراوری شده در اوایل قرن بیستم وارد مرحله جدیدی شد. در سال 1918، S. J. Haydeبا استفاده از کوره دوار اقدام به منبسط کردن رس و شیل کرد و بدینوسلیه سبکدانه ای مصنوعی تولید کرد که از آنها در ساخت بتن استفاده شد. تولید تجاری روباره های منبسط شده نیز از سال 1928 آغاز گردید.
اين سبكدانه مصنوعي در هنگام جنگ جهاني اول به دليل محدوديت دسترسي به ورق فولادي براي ساخت كشتي بكار رفت. كشتي Atlantus به وزن 3000 تن كه با بتن سبك هاي دستی ساخته شد، در اواخر سال 1918 به آب افتاد. در سال 1919 كشتي Selma به وزن 7500 تن و طول 132 متر با همين نوع بتن ساخته و به آب انداخته شد. تا آخر جنگ جهاني اول و سپس تا سال 1922 كشتي ها و مخازن شناور متعددي ساخته شد كه يكي از آن ها Peralta تا سال هاي اخير شناور بود.
تا پايان جنگ جهاني دوم 24 كشتي اقيانوس پيما و 80 بارج دريايي ساخته شد كه ساخت آن ها در دوران صلح، اقتصادي محسوب نمي گشت. ظرفيت اين كشتي ها 3 تا 140000 تن بود. در سال 1948 اولین ساختمان با استفاده از شیل منبسط شده در پنسیلوانیای شرقی احداث گردید. در ادامه، از سال 1950 ساخت بتن سبک گازی اتوکلاو شده در انگلستان متداول شد. اولین ساختمان بتن سبکدانه مسلح دراین کشورکه یک ساختمان سه طبقه بود درسال 1958و در شهر برنت فورد احداث گردید.
ساختمان هتل پارك پلازا در سنت لوئيز، ساختمان 14 طبقه اداره تلفن بل جنوب غربي در كانزاس سيتي در سال 1929 از جمله ساختمان هاي دهه 20 و 30 ميلادي ساخته شده در آمریکای شمالی با استفاده از بتن سبک هستند. ساختمان 42 طبقه در شيكاگو، ترمينال TWA در فرودگاه نيويورك در سال 1960، فرودگاه Dulles در واشنگتن در سال 1962، كليسايي در نروژ در سال 1965، پلي در وايسبادن آلمان در سال 1966 و پل آب بر در روتردام هلند در سال 68 از جمله ساختمان هايي هستند كه با بتن سبكدانه ساخته شده اند.
در هلند، انگلستان، ايتاليا و اسكاتلند نيز در دهه 70 و 80 پل هايي با دهانه هاي مختلف ساخته و با موفقيت بهره برداري شده اند. در سال هاي 1970 ساخت بتن سبكدانه پرمقاومت آغاز شد و در دهه 80 به دليل نياز برخي شركت هاي نفتي در امريكا و نروژ براي ساخت سازه ها و مخازن ساحلي و فراساحلي مانند سكوهاي نفتي يك رشته تحقيقات وسيع براي ساخت بتن سبكدانه پرمقاومت در اين دو كشور با هدايت واحد آغاز شد كه نتايج آن در اواخر دهه 80 و اوايل دهه 90 منتشر گشت. در سالیان اخیر نیز استفاده بتن سبک در دال سقف ساختمانهای بلند مرتبه، عرشه پلها و دیگر موارد مشابه و همچنین کاربردهای خاص مانند عرشه و پایه دکلهای استخراج نفت کاربرد فراوانی یافته است.
تولید بتن سبک گازی اتوکلاوی AAC

معرفي بتن سبک گازي اتوکلاوي (AAC)

نام این محصول بتن سبک گازی، یا بتون هوادار اتوکلاو شده (AAC)، یا هبلکس می باشد. بتن سبک یا متخلخل در سال 1924 میلادی توسط یک آرشیتکت سوئدی اختراع گردید. هم اکنون در اروپا بتن سبک گازی تحت نام های ایتونگ، و یا هبلکس یا هبل عرضه می شود.
سیپورکس، ایتونگ، پوریت و غیره همگی نام های تجاری AUTOCLAVAED AERATED CONCEETE می باشند که شرکت های مختلفی آنها را تولید می کنند و محصول هر تولید کننده، خصوصیات خاص خود را داراست. بتن های گازی با ترکیبی از مصالح زیر ممکن است تولید شود که اهم آنها به شرح زیر است :
– مصالح با پایه سیلیسی و یا ماسه بادی
– سیمان تیپ 2
– آهک
– آب
– مواد گاز ساز و پودر آلومینیوم
هبلکس نام تجاری است که برای بتن هوادار اتوکلاوی تولید شده در اروپا قرارداده اند.
وزن مخصوص مناسب جهت استفاده در بلوکهای ساختمانی ۶٠٠ تا٨٠٠ کیلوگرم در متر مکعب می باشد. حدود ۶٠% وزنی مواد اولیه سنگدانه سیلیسی میکرونیزه شده با خلوص بالای ٨٠% می باشد و این میزان سیلیس غیر قابل جایگزینی با سایر سنگدانه های دیگر می باشد، مصرف سیمان در هر متر مکعب کمتر از ١٠٠ کیلوگرم در هر مترمکعب می باشد، پودر اکسید آلومینیوم با دانه بندی مخصوصی قابل استفاده می باشد.
بکارگیری سیلیس از معادن و خردایش آنها تا حد زیادی تولید را غیر اقتصادی می نماید.
به علت خصوصیات منحصر به فرد این کالا از جمله سبکی و عایق کردن ساختمان به لحاظ حرارتی و صوتی، فواید آن بر هزینه تولید آن غلبه می کند پس کالایی کاربردی و مفید و مقرون به صرفه می باشد. و با توجه به نیاز روز افزون بشر به شهر نشینی، به خصوص در کشورهای در حال توسعه و به تبع آن نیاز به ساختمان های با استحکام و عمر بیشتر و هزینه کمتر، نیاز به مصالح ساختمانی سبک، ارزان و مقاوم روز به روز در حال افزایش است.
به نقل از مر کز تحقیقات مصالح ساختمانی ایالت متحده با اتخاذ تصمیم موثر کشور ها در جهت ساخت و ساز مقرون به صرفه و نیز توجه مخصوص به مساله انرژی در ساختمان ها، AAC از اهمیت روز افزونی برخوردار می شود با استفاده از بلوک های AAC سالانه 03/3 میلیارد لیتر گازوئیل معادل 06/3 متر مکعب گاز طبیعی صرفه جویی می شود که رقمی بالغ بر 500 میلیارد ریال می باشد.

تولید بتن سبک گازی اتوکلاوی AAC

ويژگيهاي بتن سبک گازي اتوکلاوي (AAC)

• عايق حرارتي مناسب: به علت وجود حباب هاي ريز هوا در ساختار بلوك AAC عايق مناسبي براي ساختمان ها محسوب مي شود. از طرفي استفاده از بلوك AAC سبب صرفه جويي در مصارف گرمايي و الكتريكي ساختمان ها مي گردد.
• عايق صوتي: به علت وجود حباب هاي ريز هوا در ساختار بلوك AAC عايق صوتي مناسبي نيز براي ساختمان ها محسوب مي شود.
• وزن سبك: به علت ساختار متخلل بلوك، وزن مرده ساختمان كاهش مي يابد و از طرف ديگر اين كاهش وزن ساختمان سبب افزايش امنيت ساختمان در مقابل زلزله مي گردد.
• افزايش سرعت ساختمان سازي: با توجه به يكسان بودن ابعاد بلوك ها و داشتن سطحي صاف نصب راحت تري نسبت به ساير مصالح ساختماني دارند. از طرف ديگر سوراخ كاري، بريدن و ايجاد جاي پريز و لوله هاي برق به صورت ساده در آن صورت ميگيرد.
• سازگار با محیط زیست : بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده AAC هبلکس در زمان تولید حداقل یک چهارم مصالح مشابه در واحد حجم انرژی مصرف می کند. بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده AAC هبلکس در دیوارهای محل کاربرد سه تا چهار برابر عایقی بیشتر و متناسباً مصرف انرژی کمتری را برای استفاده کنندگان به ارمغان می آورد. بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده AAC هبلکس از مواد اولیه ای معدنی استفاده می کند که برای کشاورزی مناسب نبوده واستخراج آنها به طبیعت آسیب نمی رساند. بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده AAC هبلکس ۱۰۰% قابل بازیافت و استفاده دوباره است.

فرایند تولید بتن سبک گازی اتوکلاوی

بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده هبلکس با حداکثر عایقی حرارت و صدا و با حداقل نازک کاری، حداقل ضایعات، کاربرد آسان و سرعت اجرا بهای تمام شده دیوار را کاهش می دهد.
رواداری های ابعادی بلوک های AAC در بزرگترین وجه در حدود ۳ میلیمتر است. این دقت نازک کاری داخلی و خارجی را به حداقل ضخامت رسانده و با افزایش سرعت اجرا وزن ساختمان را نیز کاهش می دهد. بلوک سبک اتوکلاوشده هبلکس با اره چوب بری برش خورده و ضمن کاربرد آسان، ضایعات آن بسیار ناچیز است.
دیوار ساخته شده با بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده AAC هبلکس مقاومت بالایی در برابر آتش دارد، به گونه ای که به عنوان یک ماده ضد آتش Fire Wall معروف است. این محصول آتش نمیگیرد و در آتش سوزی گازهای سمی از خود متصاعد نمی کند.
دیوار ساخته شده توسط بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده AAC با ضخامت های مختلف، در حدود۴۰ تا ۵۰ دسی بل (صدای فریاد) را جذب می کند.
با ضریب انتقال حرارت حداکثر ۰٫۱۶w/m.k ، بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده هبلکس به عنوان بهترین عایق حرارتی در بین مصالح ساختمانی سخت شناخته شده است.
وزن یک مترمکعب بلوک سبک هوادار اتوکلاوشده AAC هبلکس، بسته به رده مقاومتی مورد انتظاراز ۴۰۰ تا ۶۵۰ کیلوگرم بر مترمکعب با مقاومت فشاری میانگین ۳ نیوتن بر میلیمترمربع است.

فرآیند تولید بتن سبک گازی AAC

بلوك سبك بتني AAC (Aerated Autoclaved Concrete) بلوكي است يك پارچه با بافت متخلخل ريز و وزن مخصوص كم كه از سيمان و آهك, مواد سيليسي ريز دانه و يا ريز آسياب شده با استفاده از افزودني هاي گاز ساز با آب توليد مي گردد و تحت فشار بخار آب سخت مي شود .
در ابتداي فرآيند توليد سيليس چنانچه بصورت ميکرونيزه تامين نمی گردد، از سيلو ذخيره سازي آن توسط تسمه نقاله به قيف خوراك دهي منتقل مي شود. تسمه نقاله مجهز به سيستم توزين بوده و خوراك آسياب گلوله اي (اختياری) را تامين مي نمايد. مكانيزم عمل آسياب گلوله اي به اين صورت است كه در آن ماسه به همراه آب پودر شده و دوغاب تازه ماسه توليد مي گردد. دوغاب ماسه توسط پمپ به تانك ذخيره دوغاب ارسال مي شود. آسياب گلوله ای جزو ماشين آلات اختياری می باشد.
ساير مواد اوليه توليد بلوك بتني سبك AAC شامل سيمان، آهك و گچ توسط كاميون به كارخانه منتقل شده و در سيلوها ذخيره سازي مي گردند. همچنين پودر آلومينيوم در بشكه هايي در شرايط كنترل شده در انبار كارخانه نگهداري مي گردد. آهك و سنگ گچ در صورت كلوخه اي بودن، مي بايست قبل از ورود به فرآيند توليد، عملياتي مانند خرد شدن و آسياب شدن (اختياری) را طي كنند، در غير اين صورت بصورت ميکرونيزه تهيه و خريداری می گردند.
پس از توزين مواد جامد و دوزينگ آب پروسس، مواد جامد وارد ميكسر اصلي توليد بتن سبك شده و در ميكسر عمليات مخلوط شدن انجام مي گيرد. واكنش توليد حباب هاي هيدروژن با اضافه نمودن پودر آلومينيوم به مخلوط بتني صورت مي گيرد. در هر اختلاط از ميكسر، پودر آلومينيوم توسط قيف نگهدارنده مجهز به سيستم دوزينگ مستقر در بالاي ميكسر توزين شده و در ميكسر با آب ديسپرس مي شود.
پس از آماده سازي مخلوط بتني نهايي، قالب ها كه در پايين ميكسر مستقر شده اند بارگيري مي شوند. شايان ذكر است كه قالب ها قبل از بارگيري، روغن كاري مي شوند. قالب ها از بخش هايي همچون بدنه قالب و کفی تشكيل شده است كه بدنه قالب از طرفين به هم گيره شده اند. دماي مخلوط بتني هنگام قالب ريزي مي بايست در رنج دمايي 40 تا 50 درجه سانتي گراد باشد.
مخلوط بتني در قالب ها، بر اثر واكنش گرمازاي توليد هيدروژن، انبساط پيدا كرده و اصطلاحاً مواد داخل قالب پف مي كند. با انجام واكنش شيميايي، حباب هاي هيدروژن در مخلوط بتني آزاد شده و به سمت بالا حركت كرده و در سطح تماس هوا جاي خالي حباب هاي هيدروژني را پر مي نمايد. پس از قالب ريزي، قالب ها به ناحيه rising منتقل شده و در آنجا عمليات پيش عمل آوري صورت مي گيرد. بلوك بتني در اين مرحله تا سفت شدن باقي مي مانند.
پس از اين كه كيك بتني به حد كافي سفت شده تا بتوان آنرا انتقال و برش داد، بدنه قالب ها را از يكديگر جداكرده و كيك بر روي سكو زيرين آن به سمت دستگاه برش منتقل می گردد.

تولید-بتن-سبک-گازی-اتوکلاوی-AAC-7

پس از تميزكاري و شستشو بدنه قالب ها، آنها بر روي سكوي تميز و خالي برگشتي از خط بسته بندی مجدداً سوار مي شوند. تا دوباره بدنه قالب بر روي سكو قفل و به قسمت روغن زني منتقل شوند تا مجدداً قالب آماده بارگيري شود.
روغن كاري مي تواند به صورت دستي يا اتوماتيك صورت گيرد. پس از روغن كاري قالب ها آماده براي مرحله قالب ريزي در زير ميكسر براي توليد بچ بعدي قرار مي گيرند.
برش کيک بر روی واگن در دو مرحله عرضی و طولی انجام می پذيرد. در ايستگاه اول ارتفاع بلوک تعيين و پس از برش عرضی، كيك ها وارد دستگاه برش دهنده طولی می شوند تا ضخامت بلوك تعيين شود. برش ها توسط دستگاه برش سيمی انجام مي گيرند. پس از برش واگن يا سكو با كيك به بخش انتقال دهنده عمودی منتقل مي شود.
سكو در ايستگاه بالابرنده از ماشين برش به ماشين انتقال دهنده منتقل مي شود. در طي مراحل برش، تراشه هاي حاصل از برش بمنظور استفاده مجدد از ضايعات بتني به ايستگاه بچينگ و ميكسر ضايعات برگشت مي شوند.
پس از تكميل مراحل برش، جرثقيل، سكو را به همراه كيك هاي قطعه شده بر روي هم قرار مي دهد كه توسط كانواير و سيستم انتقالي به سمت اتوكلاو هدايت مي شود.
پس از استقرار بلوك ها در اتوكلاو و بسته شدن درب آن، به منظور متعادل سازي اتوكلاو براي بخارگيري، پمپ خلا به مدت نيم ساعت فشار داخلي اتوكلاو را به 0.04 تا 0.06 مگاپاسكال مي رساند. در مرحله بعد اتوكلاو آماده تزريق بخار آب است كه در گام اول طي مدت زمان يك ساعت و نيم، دماي داخلي اتوكلاو به 175 درجه سانتي گراد افزايش مي يابد و در گام بعدي دما و فشار داخل اتوكلاو براي مدت زمان 5 تا 7 ساعت ثابت نگه داشته مي شود و مدت زمان دقيق ثابت ماندن درجه حرارت و فشار بستگي به حصول ويژگي مورد انتظار از محصول نهايي مي باشد. در اين گام فشار داخلي برابر 0.8 تا 1.2 مگاپاسكال مي باشد.
در گام سوم در طي مدت زمان برابر 100 دقيقه با افت حرارتي اتوكلاو، دماي آن پايين مي آيد. بخار فشار پايين خروجي از اتوكلاو به مصارف افزايش دماي اتوكلاو، افزايش دماي ناحيه rising رسانيده مي شود.

در اتوكلاو كيك ها در فشار نزديك به 13 بار و دماي حدود 190 درجه سانتي گراد به مدت 12 ساعت عمل آوري مي شود. مدت زمان و فشار با توجه به مواد اوليه و ويژگي مورد انتظار از محصول نهايي تنظيم مي گردد. پس از تكميل فرآيند عمل آوري، انتقال دهنده ها كيك سخت شده را از داخل اتوكلاو بارگيري مي نمايند.
نهايتاً با استقرار سکو ها بر روی ريل، بلوك هاي نهايي توسط کيوبر بسته بندی بر روي پالت چوبي قرار داده شده و بر روي آنها استرچ فيلم پلاستيكي كشيده مي شود. پالت ها تسمه بندي و محصول نهايي بلوك بتني سبك AAC براي فروش انبار مي گردد.
“مصالح اولیه را با یکدیگر مخلوط می کنند و سپس داخل قالب می ریزند، این مخلوط پف می کند، داخل قالب بالا می آید و شکل کیک می شود. بعد از این مرحله، برای ساخت قطعات بنایی کیک را به ابعاد مورد نیاز می برند. سپس آن را در حرارت 200 درجه سانتی گراد با فشار زیاد 12 اتمسفر با بخار در اتوکلاو، عمل آوری می کنند.
یک متر مکعب بلوک هبلکس حدود 600 الی 700 کیلوگرم وزن دارد که برابر 866 عدد آجر به وزن 1750 کیلوگرم می باشد. به عبارت دیگر یک عدد بلوک 20*25*60 هبلکس مطابق با 26 عدد آجر است در حالیکه وزن آن برابر وزن 10 عدد آجر بوده و یک کارگر براحتی می تواند آن را حمل نماید و سریعا نیز نصب می گردد. ضمنا ملات مصرفی برابر 25% ملات مورد نیاز برای اجرای همان دیوار با آجر بوده به یکصد کیلو گرم سیمان نیاز باشد همان دیوار در صورت استفاده از بلوکهای هبلکس 25 کیلوگرم سیمان مصرف می کند.
هچنین بارگیری و حمل بلوک های هبلکس که در پالت های 3،15 متر مکعبی بسته بندی، نوار تسمه کشی می شوند با استفاده از جرثتقیل فکی و تریلی براحتی و اقتصادی تر انجام می گردد. یک تریلی 9 پالت بزرگ برابر 28،35 متر مکعب راحمل می نماید. هبل به علت سبکی و استحکام دارای مقاومت بالا در برابر زلزله است. در موقعیت کنونی بتن سبک و هبلکس بهترین محصول برای ساخت ساختمان های کوچک مسکونی، تجاری و خدماتی و کشاورزی در مناطق زلزله خیر می باشد، روش و تکنولوژی تولید بتن سبک هوادار اتوکلاو شده در تمام دنیا مشابه می باشد و تفاوت ممکن است فقط در سطح میزان اتوماسیون و پیشرفته تر بودن تجهیزات در کشورهای پیشرفته در این امر باشد.”
مصالح سیلیس از مهمترین مواد اولیه کارخانجات تولید هبلکس از معادن داخل کشور تهیه می شود و آهک نیز به صورت فرآوری شده پخته به داخل کارخانه حمل می شود. در خط تولید بتن سبک یا هبل سه سیلوی نگهداری مواد اولیه وجود دارد که عبارتند از:
1- سیلوی سیلیس
2- سیلوی سیمان
3- سیلوی آهک
که مواد اولیه پس از نگهداری به تدریج وارد خط تولید می گردد. سیلیس، آهک و سیمان توسط الوتورهای مخصوص از زیر سیلوها وارد آن شده و در مدت زمانی محصوص وارد خط تولید می شود.
تولید هبلکس یا بتن گازی اتوکلاو شده شامل مراحل زیر است :
1- مخلوط شدن و فرآوری
2- قالب ریزی
3- ریخته گری
4- مرحله برش
5- مرحله پخت

تولید-بتن-سبک-گازی-اتوکلاوی-AAC

اجزای مختلف خط تولید بتن سبک گازی اتوکلاوی

(01) تسمه نقاله
(02) ماشین آلات (بچینگ پلانت)
(03) صفحه نمایش غلتک
(04) سنگزنی سر سیلو
(05) مرطوب آسیاب
(06) سنگ شکن فکی
(07) گرد و غبار گیر
(08) Bucker آسانسور
(09) سیلو برای درشت آهک
(10) خشک آسیاب
(11) سیلو برای آهک زیبا
(12) سیلوی سیمان
(13) اسکرو نوار نقاله
(14) دوغاب ذخیره سازی مخزن
(15) توزین هاپر های لجن
(16)، توزین هاپر برای آهک و سیمان
(17) فری سبد
(18) عطف جرثقیل
(19) ماشین برش عمودی
(20) دستگاه برش افقی
(21) عطف و گروه بندی جرثقیل
(22) پخت سبد
(23) اتوکلاو
(24) در دست اجرا محصولات جرثقیل
(25) بلوک بستن ماشین
(26) وینچ برای بازگشت جانبی پلیت

1- مخلوط شدن و فرآوری :

در نخستین مرحله از تولید بتن سبک مواد اولیه شامل سیلیس و آب در آسیاب شماره یک به صورت دوغاب یا گل درآورده می شود و در آسیاب شماره 2 مواد مورد مصرف سیلیس و آهک به صورت خشک پس از توزین مصرف می شود و در واقع دو آسیاب در این مرحله وجود دارد.
آسیاب شماره یک یا آسیاب شماره دو یا مواد خشک که پس از مخلوط شدن و فرآوری مواد به محل قالب ریزی انتقال داده می شود. پیش از آن که مواد به قسمت قالب ریزی انتقال یابد به دقت توزین شده و در میکسرهای مخصوص در مدت زمان لازم مخلوط می شوند. در این بخش سه سیلوی مواد اولیه وجود دارد که توزین مواد اولیه و نهایی در آنها انجام می شود. هر سه نوع شامل آهک و سیمان و سیلیس در این قسمت وارد آسیابهای خشک و تر می شوند.

فروش بلوک هبلکس کارخانجات هبلکس آستان قدس رضوی با بالاترین کیفیت بصورت تضمینی

کسب نتایج قابل قبول در آزمایش های متعدد مصالح سبک ساختمانی، حفظ و ارتقا دایمی کیفیت محصولات بلوک سبک AAC و چسب بلوک سبک، تنوع زیاد در ابعاد و اندازه و قیمت مناسب بلوک های سبک از جمله دلایل استقبال خوب مشتریان از هبلکس ایران می باشد.ما بلوک سبک مورد نیاز شما را به مناسبترین قیمت و بهترین کیفیت جهت بازار داخلی و صادراتی (عراق، ترکمنستان، افغانستان، عمان، پاکستان، گرجستان، کردستان عراق، قطر و … تقدیم و ارایه می کنیم.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت تماس بگیرید.

تماس با ما 09155616202

2- قالب ریزی :

مرحله بعد کار قالب ریزی است که مواد مخلوط شده در داخل قالبهایی که تقریبا 3 متر مکعب گنجایش دارند ریخته می شوند. مخلوطی متناسب از سیلیس و آهک و سیمان و آب که با شیوه ای هماهنگ در میکسر های عمل آوری شده اند، نیمی از حجم قالبها را پر می کنند. این مواد پس از فعل و انفعالات شیمیایی و در زمانی مشخص به صورت قالبهای مورد نظر در می آیند. این مرحله در حدود 5/3 ساعت طول می کشد. سپس قالبها را به خط ریخته گری انتقال می دهند.

3 – ریخته گری قالبها :

قالبها بوسیله شیفتر به خط ریخته گری کارخانه برده شده تا این مرحله از کار انجام شود. قالبهای تولیدی را با مازوت اندود می کنند تا در مرحله ریختگری چسبندگی ایجاد نشود. به دلیل فعل و انفعالات شیمیایی در مرحله قالب ریزی مواد اولیه حرارتی در حدود 70 درجه سانتی گراد تولید می کنند. میزان حرارت موجود و آمادگی قالبها برای خط برش توسط متخصصین کارخانه اندازه گیری می شود تا پس از اعلام آمادگی به خط برش انتقال داده شود.
به علت تغییراتی که می تواند در مواد اولیه رخ دهد این مواد پیش از ورود به خط تولید نیز بنا به کیفیتی که قالب ها دارند تحت آزمایش و کنترل کیفی قرار می گیرند. در این بخش از کارخانه سطح خارجی قالب ها برداشته می شود تا یک سطح هموار و مشخص از تمام قالب ها نمایان شود. در این قسمت بدنه قالب ها و واگن ها جدا شده و به بخش برش انتقال داده می شوند.

4- مرحله برش :

در این مرحله ابتدا برش های عرضی از قالب ها داده می شود و سپس برش های طولی داده می شوند. اندازه برش های عرضی و طولی بستگی به بازار و تقاضای مشتریان دارد و اندازه آنها تنظیم است. پس از مرحله برش قالبها بر روی واگن های مخصوص قرار می گیرند تا به بخش بعدی که مرحله پخت قالب ها است انتقال یابد.

5- مرحله پخت :

هبلکس در مرحله پخت وارد اتوکلاوها می شوند و به مدت 5/13 ساعت در حرارت 200 درجه سانتی گراد و با فشار 12 اتمسفر پخته و عمل آورده می شوند. در حین پخت هبل، ماده آلومینیومی (گاززا) باعث تخمیر و ایجاد حباب در بتن می شود و باعث بوجود آمدن تخلخل و گاز در قطعه می شود که عامل سبکی و خواص این بتن می شود. اکنون قالبها بعد از 5/13 ساعت پخت کامل در اتوکلاوها به بخش بار انداز محصولات می روند و آماده تحویل می شوند. و به تدریج وارد بازار مصرف می گردد.

تولید-بتن-سبک-گازی-اتوکلاوی-AAC-7

لیست ماشین آلات تولید بتن سبک گازی AAC

میکسر گریز از مرکز
سیلوی سیمان
سیستم توزین اتوماتیک مصالح
الواتور
شاسی اصلی دستگاه کف ورق آجدار 2 میل
مخزن دپو
الک برقی اتوماتیک
اسکرو حمل سیمان
فک قالب گیر
جرثقیل قالب گیر
تابلو فرمان تمام اتوماتیک
برش افقی و عمودی
قالب واگنی چرخها
قالب برای بردن کیک در اتوکلاو
گرمخانه اولیه مجهز به سیستم کنترل دما اتومات گرمایش غیر مستقیم
اتو کلاو مجهز به سیستم دماسنج ورطوبت سنج با دیگ بخار و سیستم سختگیر واکسیژن گیر
ریل واگن ها
وینچ کشش قالبها دارای سیستم کنترل سرعت و تابلو فرمان مستقل
ویبراتور 400 کیلو
جرثقیل سقفی
سیستم مولد آبگرم
میکسر آماده سازی مواد گازدار
مخازن
شرینگ پک نیمه اتومات با تابلو فرمان مستقل سلیفون کش
تسمه کش نیمه اتومات با تابلو فرمان مستقل
بلوک باز کن قبل از اتوکلاو و تغییر جهت دهنده کیک
سیستم جمع کننده و بازیافت ضایعات کیک

فیلمها و تصاویر خط تولید بتن سبک کارخانه هبلکس بیرجند

[/vc_column_text]
[/vc_row]

راهنمای صنایع تولید بتن سبک گازی(AAC)

15.000 تومان

پیشنهاد ما بدلیل بالارفتن هزینه های پستی، تهیه مجموعه مدنظر از طریق لینک دانلود است. فایل دانلود شده عینا همان فایلهایی میباشد که تحت سی دی ارسال میگردد.

توضیحات

راهنمای صنایع تولید بتن سبک گازی(AAC)

در این مجموعه آموزشی شما با کمترین هزینه به 41 صفحه کاتالوگ خط تولید بتن سبک گازی، اطلاعات کلیه واحدهای تولیدکننده حال حاضر در صنعت تولید بتن سبک گازی در ایران، یک نمونه طرح توجیهی کامل تولید بتن سبک گازی و نهایتا 18 دقیقه فیلم از فرآیند تولید و تجهیزات مورد نیاز دستیابی پیدا میکنید.
حجم این فایل در قالب مجموعه مولتی مدیا آموزشی 611 مگابایت میباشد که لینکهای دانلود آن را بلافاصله پس از واریز آنلاین هزینه دریافت خواهید کرد.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “راهنمای صنایع تولید بتن سبک گازی(AAC)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مختصری در مورد خط تولید بتن سبک گازی AAC

+ طراحی و ساخت منطبق عیناً با نمونه HESS آلمان
+ توان تولید با حداقل مصرف برق ، آب و گاز
+ توان برش در هر سه محور با توجه به نیاز بازار
+ حداقل ضایعات در حین تولید علی الخصوص در حین برش
+ توان تولید بتن سبک با جرم حجمی بی نظیر 410 کیلوگرم بر متر مکعب
+ قابلیت صادرات محصول به جهت استقبال کشور های همسایه از کالای مشابه

ویژگی های خط تولید بتن سبک گازی AAC

چین تحت لیسانس و نظارت عملیاتی HESS آلمان

ظرفیت خط تولید بتن سبک گازی AAC

150 هزار متر مکعب در سال با احتساب 7500 ساعت کاری

ACC-11خط-تولید-بتن-سبک-گازی

مواد اولیه/کمکی/بسته بندی خط تولید بتن سبک گازی AAC

با توجه به ماهیت محصول دارای روش فرآیند تولید پیچیده ای نمی باشد و تنها درصد مخلوط کردن مواد اولیه و برخی زمانها مانند زمان پیش پخت و یا مدت انتظار در اتاق اتوکلاو از جمله پیچیدگی های روش تولید می باشد که به شرایط فرایند و مواد اولیه بستگی خواهند داشت . بعلاوه بحث کنترل کیفیت در قسمت های مختلف تولید از اهمیت فراوانی برخوردار می باشد. ‏این اهمیت به دلیل اینکه محصول تولیدی جزو مصالح ساختمانی بوده و به طور مستقیم با مسایل ایمنی مرتبط می ‏باشد . همچنین در مورد محصول دارای استاندارد ملی اجباری می باشیم که این امر مساله را حساس تر می نماید.‏کنترل کیفیت در 3 مورد از اهمیت زیادی برخوردار می باشد که خود این موارد باعث ایجاد مزیت رقابتی برای محصول مورد بررسی در این طرح می گردد که در زیر به آنها اشاره شده است :
1) كنترل بر روي مواد اوليه
2) کنترل بر روی مواد در جریان ساخت ‏
3) كنترل بر روي محصول توليدي
از طرفی نیز با توجه به عدم تولید آلاینده های زیست محیطی در طول فرآیند تولید محصولات AAC با توجه به اینکه از خاک تولید نمی شوند و جایگزین مصالح صنعتی تولید شده از خاک می گردند از نظر زیست محیطی مفید می باشند .در زمینه روش تولید ضایعات محصولات قبل از مرحله اتوکلاو به صورت دوغاب شده و توسط یک سیستم بسته به ابتدای خط منتقل می شود و پس از مخلوط شدن با سایر مواد و اصلاح ترکیب در صورت نیاز به خط باز می گردد بنابراین در قسمت های مختلف خط آلودگی زیست محیطی وجود نخواهد داشت. همچنین با ایجاد فضای سبز مناسب در محیط واحد در جهت ایجاد پوشش گیاهی اقداماتی به عمل خواهد آمد.
همچنین با توجه به ماهیت این صنعت و اینکه نیاز به کار در دو شیفت نیاز می باشد به همین منظور سعی شده است انتخاب تعداد ‏پرسنل به گونه ای باشد که ضمن برطرف ساختن نیازهای تولید ، مساله تولید دو شیفت نیز مد نظر قرار گیرد، ‏همچنین سعی شده از تخصص های مرتبط در بخشهای مختلف تولید مورد استفاده قرار گیرد.‏ جهت محاسبه میزان حقوق و مزایای سالیانه مبلغی را به عنوان مزایای سالانه در نظرگرفته شده است. این مزایا ‏شامل هزینه های بیمه ، سنوات و پاداش ، مرخصی ها طبق قانون و سایر هزینه های پرسنلی سالانه می باشد.

ACC-9خط-تولید-بتن-سبک-گازی

مصارف و ویژگی های خط تولید بتن سبک گازی AAC

+ 8 نفر کارگر ساده در تولید
+ 5 نفر کارگر ساده در ترابری مواد اولیه و محصولات
+ 3 نفر نیروی ماهر متخصص در امور مکانیک و تاسیسات
+ 2 نفر نیروی متخصص برق صنعتی و ابزار دقیق

لیست و تعداد تجهیزات اصلی خط تولید بتن سبک گازی AAC

+ برق : 350 کیلووات بر ساعت برق 50 هرتز با ولتاژ 380
+ آب : حدود 150 متر مکعب در روز شامل آب کولینگ ، آب فرآیندی
+ گاز : حدود سالانه 50هزار متر مکعب مصارف عمومی

نوع خط از لحاظ اتوماسیون خط تولید بتن سبک گازی AAC

+ Lime treatment
+ sand processing procedure
+ batching/slurry making
+ pre-curing
+ crane transportation/mold assembling
+ step cutting process
+ Steam curing process
+ Automatic control system
+ Pressure tester
+ Autoclave
+ Workshop cable
+ raw material hopper and embedded parts

تعداد و نوع نیروی انسانی مورد نیاز در هر شیفت کاری خط تولید بتن سبک گازی AAC

+ استاندارد CE اروپا
+ استاندارد ANSI و ASME

میزان مصرف یوتیلیتی (آب،برق،گاز و غیره)

+ بر اساس ظرفیت پیشنهادی و محدودیت ابعاد محل دپو مواد اولیه حداقل 8000 متر مربع

ابعاد زمین مورد نیاز جهت احداث کارخانه/کارگاه خط تولید بتن سبک گازی AAC

+ ابعاد سوله صنعتی محل استقرار واحد بچینگ و برش 1800 متر مربع با انضمام یه نیم طبقه 350 متری
+ 850 متر مربع جهت تامین و انبار مواد اولیه مورد نیاز که قابلیت ذخیره در سیلو و بچینگ ندارد

قیمت نهایی خط تولید بتن سبک گازی AAC

1,100,000 دلار آمریکا

فروش بلوک هبلکس کارخانجات هبلکس آستان قدس رضوی با بالاترین کیفیت بصورت تضمینی

کسب نتایج قابل قبول در آزمایش های متعدد مصالح سبک ساختمانی، حفظ و ارتقا دایمی کیفیت محصولات بلوک سبک AAC و چسب بلوک سبک، تنوع زیاد در ابعاد و اندازه و قیمت مناسب بلوک های سبک از جمله دلایل استقبال خوب مشتریان از هبلکس ایران می باشد.ما بلوک سبک مورد نیاز شما را به مناسبترین قیمت و بهترین کیفیت جهت بازار داخلی و صادراتی (عراق، ترکمنستان، افغانستان، عمان، پاکستان، گرجستان، کردستان عراق، قطر و … تقدیم و ارایه می کنیم.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت تماس بگیرید.

تماس با ما 09155616202