طرح تولید کیسه پلی پروپیلن

کیسه های پلی پروپیلن یا به اختصار کیسه های PP ضمن استحکام بالا، دارای وزن بسیار پایین می باشند. بهمین علت این نوع کیسه ها اقتصادی ترین وکم هزینه ترین نوع بسته بندی برای بسیاری از محصولات هستند. کیسه های پلی پروپیلن نیاز بسته بندی بسیاری از صنایع را در بالاترین استانداردهای بسته بندی روز دنیا تامین می نماید. کیسه های پلی پروپیلن بسته به سفارش مشتری، نوع و وزن محمولات مورد بارگیری در ابعاد و همچنین با ضخامت نخ (Denier) مختلف تولید شده و جهت بسته بندی محصولات غذایی ، کشاورزی ، شیمیایی ، کود ، پتروشیمی ، سیمان ، پلیمرها ، و… مورد استفاده قرار می گیرند.
پلی پروپیلن (کیسه پلی پروپیلن) از پلیمریزاسیون گاز پروپیلن (کیسه پروپیلن) تولید می شود. تفاوت مولکول پلی پروپیلن ( PP )(کیسه پروپیلن) با مولکول پلی اتیلن ( PE ) (کیسه پروپیلن) تنها در یک اتم کربن اضافی در منومر گازی می باشد که این ساختمان متفاوت منومر اولیه باعث ایجاد شاخه های جانبی یکنواخت تر می شود که در نتیجه ی آن، ماده ی حاصل خواص فیزیکی و شیمیایی یکنواخت تری نیز دارد. بلورینگی PP از PE (کیسه پروپیلن) کمتر بوده و تولید آن به صورت آمورف آسان تر می باشد. هزینه تولید PP (کیسه پروپیلن) پایین بوده و چگالی آن نیز کم است و در مقایسه با PE راحت تر فرآیند می شود. مقاومت آن در برابر جریان سرد بهتر است و در دماهای بالا تغییر شکل آن نیز کم تر است. سختی و استحکام کششی و سختی سطح خوبی دارد. PP (کیسه پروپیلن) در شرایط یکسان از PE اقتصادی تر است. مزیت آن این است که نقطه نرمی بالاتری دارد، لذا در ساخت بطری هایی که با مواد داغ پر می شوند یا در معرض حرارت قرار می گیرند استفاده می شود. در شکل زیر مولکول پروپیلن (کیسه پروپیلن) نمایش داده شده است.
تجهیزات پزشکی که با بخار استرلیزه می شوند معمولا با PP (کیسه پروپیلن) ساخته می شوند. برخی مقواها نیز با PP (کیسه پلی پروپیلن) روکش دهی می شوند که به عنوان نگهدارنده مایعات برای محصولات غذایی قابل استفاده در مایکروویو به کار می روند. اما استفاده از PE به علت نقطه نرمی پایین به این عنوان مقدور نمی باشد. در شکل زیر مولکول پلی پروپیلن (کیسه پروپیلن) نمایش داده شده است.
پارچه های PP (کیسه پلی پروپیلن) با کیفیت بالا تولید و به صورت رول عرضه می گردد. امروزه پارچه های پلی پروپیلن (کیسه پلی پروپیلن) در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. کاربرد اصلی این پارچه ها جهت تولید کیسه های پلی پروپیلن و جمبو می باشد.
گونی پلی پروپیلن با استفاده از مواد پتروشیمی و گرانول پلی پروپیلن تولید می گردد. با توجه به کاربرد گسترده گونی پلی پروپیلن در اکثر صنایع به عنوان بسته بندی حجمی محصول نهایی طرح توجیهی حاضر از بازار مناسبی برخوردار می باشد. از جمله صنایعی که نیاز به این محصول دارند شامل کارخانجات تولید آرد ، صنایع تولید سیمان ، صنایع تبدیلی تولید حبوبات ، صنایع ساختمانی ، صنایع تولید کود شیمیایی ، صنایع شیمیایی ، صنعت تولید قند و شکر ، بسته بندی پیاز و سیب زمینی و غیره می باشد.

انواع محصولات

• انواع کیسه‌های پلی‌پروپیلن با پوشش لمینه
• انواع کیسه‌های پلی‌پروپیلن با لایه داخلی پلی‌اتیلن
• انواع کیسه‌های پلی‌پروپیلن با روکش لمینه و opp
• انواع کیسه‌های شکری
• انواع کیسه‌های آردی
این کیسه دارای خصوصیات متنوعی می‌باشد که موجبات استفاده گسترده آن را در صنعت پلاستیک و الیاف به خصوص در صنعت برنج و بسته بندی برنج فراهم آورده است.
یکی از مهم‌ترین خصوصیات این ماده عدم جذب رطوبت در آن می‌باشد که به عنوان گزینه‌ای مناسب برای بسیاری از کاربردها از جمله کاربرد وسیع در زمینه بسته بندی؛ جهت بسته بندي محصولاتی مثل برنج، آرد، قند، شكر، حبوبات و دیگر مواد کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع محصولات قابل تولید در این پروژه

کیسه های AD*STAR
کیسه های AD*STAR با استفاده از تکنولوژی روز دنیا تولید شده و در ساخت آن از هیچ نوع چسبی استفاده نم شود. این کیسه ها از استحکام فوق العاده ای برخوردار و به همین جهت در بسیاری از واحد های تولیدی سیمان کیسه های AD*STAR جایگزین پاکتهای کاغذی شده است.

رول های پلی پروپیلن (PP)
پارچه های پلی پروپیلن یا به اختصار پارچه های PP با کیفیت بالا تولید و به صورت رول عرضه میگردد. امروزه پارچه های پلی پروپیلن به دلیل استحکام بالا و هزینه پائین جهت بسته بندی در بسیاری از صنایع مورد استفاده می گیرند. کاربرد اصلی این پارچه ها تولید کیسه های پلی پروپیلن و جامبو می باشد.

کیسه های دوختی پلی پروپیلن (PP)
در این نوع کیسه ها رول های پلی پروپیلن با توجه به درخواست مشتری ابتدا برش خورده و بر اساس نوع کیسه درخواستی عملیات دوخت بر روی آنها صورت می پذیرد.

کیسه های جمبو
جمبو بگ یا جامبو بگ کیسه های انعطاف پذیری هستند که جهت حمل محصولات از 500 تا 2000 کیلوگرم و تا حجم 3 متر مکعب استفاده می گردند. جمبو بگ ها جهت حمل انواع مواد جامد و خشکی که به صورت پودری ، دانه ای یا پولکی می باشند ، مناسب هستند. این کیسه ها با استفاده از جرثقیل یا لیفتراک به راحتی از قسمت بالا بلند شده و جابجا می شوند. جمبو بگ ها کم هزینه ترین و مناسب ترین نوع بسته بندی جهت حمل و انبار نمودن مواد فله خشک هستند که نیاز به بسته بندی دیگر یا حتی پالت ندارند.

نخ بیلر
این نوع نخ از تاباندن نخهای پلی پروپیلن به دور یک بوببین ساخته شده و در صنایع مختلف بسته بندی استفاده می شود.

نخ CF
این نخ در صنایع نساجی و همچنین به عنوان نخ دوخت کیسه ها در صنایع مختلف کاربرد دارد.

از مزایای این محصول میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
• انعطاف‌پذیری و طیف گسترده تولید
• توانایی تحمل حرارت تا 110 درجه سانتیگراد
• عدم خراش پذیری سطح آن
• عدم جذب رطوبت
• ممانعت از ریزش و نشتی محتویات کیسه
• مقاومت بالا در برابر اسیدها، بازها و چربی ها
• غیر سمی بودن
• تولید ماده اولیه توسط کارخانجات داخلی
• قابلیت بازیافت
• استحکام بالا
• وزن بسیار پایین
• و قیمت مناسب

نام و کد آیسیک محصول

انواع كيسه پلي پروپيلن بافته شده 1721412337
نخ بی سی اف پلی پروپیلن 1711612369

منابع تأمین ماده اوليه تولید کیسه PP

منابع تأمین ماده اوليه (گرانول پلي پروپيلن) داخلی بوده و از طريق بورس كالا عرضه مي گردد و امکان تهیه مداوم آن وجود دارد. گفتني است در حال حاضر از پتروشيمي بندر امام ، پتروشيمي مارون، پتروشيمي جم و پتروشيمي اراك و سایر واحد های پتروشیمی داخل کشور قابل تهیه می باشد.

ماشین آلات طرح توجیهی کیسه پلی پروپیلن ، رول پلی پروپلین ، کیسه پلی پروپیلن لمینت

ماشین آلات و تجهیزات تولیدی این طرح توجیهی شامل تجیهزات تولید نخ یا نوار پلی پروپیلن ، تجهیزات تولید گونی گرد باف ، ، تجهیزات گرانول سازی و تجهیزات چاپ و بسته بندی می باشد که شامل : دستگاه گرد بافت ، دستگاه گرانول ساری ، دستگاه تولید پاکت کاغذ و گونی ، چاپ سیلندر مرکزی ، خط تولید نخ گونی بافی اکسترودر ، دستگاه لمینیت ، ریسنده لنزینگ ، پرس ، بافنده استارلینگر ، دوخت و برش اتوماتیک ، دستگاه چاپ دو رنگ ، دستگاه چاپ دو رنگ ، چرخ خیاطی یونیون ، بافنده استارلینگر ، بافنده عریض استارلینگر ، دوخت و برش اتومات استارلینگر ، دستگاه بسته بندی ، دستگاه چاپ رول به رول ، بافنده استارلینگر ، ریسنده هنگلی ، بافنده عریض چینی ، دستگاه بسته بندی ، دستگاه چاپ و… می باشد.

فرآیند تولید کیسه پلی پروپیلن

اين محصول در چهار مرحله اصلي توليد و به بازار عرضه مي شود. اين ۴ مرحله عبارتند از:
– مرحله ريسندگي
– مرحله بافندگي
– مرحله چاپ، برش و دوخت
-بسته بندي

مرحله ريسندگي
در مرحله ريسندگي اعمال زير انجام مي شود :
– مخلوط كردن گرانول و رنگ
– ذوب گرانول در اكسترودر و در دماي ۲۵۰ درجه سانتيگراد
– سرد كردن فيلم خروجي از اكسترودر به صورت تشتك آب و يا غلتك آب در دماي ۳۰ درجه سانتيگراد
– كشش اول و دوم به منظور مسطح نمودن فيلم توليد شده
– برش طولي فيلم به ابعاد مورد نيلز طبق استاندارد موجود
– آسياب نمودن لبه هاي اضافي فيلم و برگشت دادن آن به اكسترودر
– حرارت به منظور كشش نوار در دماي ۱۶۰ درجه سانتيگراد
– كشش سوم (نهايي)و تغيير ابعاد نوار
– گرم كردن پشت و روي نوار توليد شده در دماي ۱۴۰ درجه سانتيگراد
– سرد كردن نوار به منظور تثبيت مولكولي دردماي ۱۰ درجه سانتيگراد
– پيچش نوار روي بوبين جهت استفاده از ماشين هاي گرد باف

مرحله بافندگي
در مرحله بافندگي اعمال زير انجام مي شود:
– بافت نوار توسط ماشين بافندگي
– توليد رول گوني پلي پروپيلن

در قسمت بافندگي براي توليد پارچه عمدتا سه روش عمده وجود دارد كه عبارتند از:
۱- بافندگي تاري و پودي
۲- بافندگي حلقوي تاري
۳- بافندگي حلقوي پودي

در اين طرح بافندگي تاري و پودي با ماشين گردباف پيشنهاد شده است. كيسه هاي توليدي با روش حلقوي براي بسته بندي و حمل موادي كه از دانه بندي درشت تر برخوردار است مطلوب مي باشد. بسته به نوع مصرف گوني بايستي يكي از دو روش را براي توليد برگزيد.

برش و دوخت
در اين مرحله رول گوني در ابتداي خط برش قرار مي گيرد و طبق طول مورد درخواست توسط تيغه حرارتي بريده مي شود. عمل دوخت ته گوني به اندازه دلخواه تا خورده و به وسيله چرخ دوخت مخصوص، قلاب دوزي مي شود.

بسته بندي
بسته بندي گوني ها پس از شمارش ۵۰۰ تايي به صورت دستي يا پرس عدل بندي شده و به بازار عرضه مي گردد.

معرفی کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید گونی پلی پروپیلن

1. کیسه پلی پروپیلن بافته شده ساده : 1721512338
2. انواع کیسه پلی پروپیلن بافته شده : 1721412337

وضعیت واحد های فعال تولید گونی پلی پروپیلن

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید کننده گونی پلی پروپیلن در کشور به تفکیک استان آمده است .

طرح-تولید-گونی-پلی-پروپیلن-(6)

خلاصه بررسي فنی، مالی و بازار طرح تولید کیسه پلی پروپیلن

ظرفیت تولید: 3000 تن در سال
نرخ برابری دلار : 16000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 10000 مترمربع
زیربنای ساختمان ها : 2900 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 42 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 19 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی : 42 درصد[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

راهنمای صنایع تولید کیسه های پلی پروپیلن

15.000 تومان

این بسته شامل :

1- مجموعه فیلم آموزشی آشنایی با تولید کیسه پلی پروپیلن PP
2- کاتالوگ تجهیزات و ماشین آلات تولید کیسه پلی پروپیلن PP
3- طرح توجیهی تیپ و آماده تولید کیسه پلی پروپیلن PP
4- لیست واحدهای فعال تولید کننده کیسه پلی پروپیلن PP

توضیحات

راهنمای صنایع تولید کیسه های پلی پروپیلن

در این مجموعه آموزشی شما با کمترین هزینه به 33 صفحه کاتالوگ خط تولید کیسه های پلی پروپیلن ، اطلاعات کلیه واحدهای تولیدکننده حال حاضر در صنعت تولید کیسه های پلی پروپیلن در ایران، یک نمونه طرح توجیهی کامل تولید کیسه های پلی پروپیلن و نهایتا 33 دقیقه فیلم از فرآیند تولید و تجهیزات مورد نیاز دستیابی پیدا میکنید.
حجم این فایل در قالب مجموعه مولتی مدیا آموزشی 410 مگابایت میباشد که لینکهای دانلود آن را بلافاصله پس از واریز آنلاین هزینه دریافت خواهید کرد.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “راهنمای صنایع تولید کیسه های پلی پروپیلن”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *