خط تولید و تجهیزات تولید کاغذ سنگی

كاغذ (فیلم) از سنگ (stone paper) با نام‌ كاغذ از كربنات كلسيم يا Rich Mineral Paper) RMP) نيز شناخته مي‌شود. کاغذ سنگی حدودا از سال 2013 میلادی در چرخه اقتصادی جهان جا گرفته است. اطراف ایران هم كه مملو از سنگ‌هایی است که پایه آهکی دارند و به همین دلیل کشور ما کارخانه‌های سیمان زیادی دارد. شاید تولید این کاغذ برای سایر کشورها از جمله کشورهای اروپایی به صرفه نباشد چون صنایع سنگی آنها به اندازه ما غنی نیست ولی برای کشور ما بسیار با صرفه است. 15 درصد مابقی مواد تشکیل‌دهنده این کاغذ از مواد پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن بوده كه براحتي در بازار پيدا ميشود. بنابراین تامین ماده اولیه در ایران مشکلی نخواهد داشت.
۸۰ درصد ماده تشکیل‌دهنده کاغذ سنگی از کربنات کلسیم است. غنی‌ترین منبع کره زمین سنگ است و بیشترین سنگی که روی کره زمین موجود است سنگ پایه آهکی است، که می‌توانیم کربنات کلسیم را از آن استخراج کنیم. اطراف ایران مملو از سنگ‌هایی است که پایه آهکی دارند به همین دلیل است که کشور ما کارخانه‌های سیمان زیادی دارد. شاید تولید این کاغذ(فیلم) برای سایر کشورها از جمله کشورهای اروپایی به صرفه نباشد چون صنایع سنگی آنها به اندازه ما غنی نیستند ولی برای کشور ما بسیار با صرفه است.۲۰ درصد مابقی مواد تشکیل‌دهنده این کاغذ از مواد پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن است. برای اتصال کربنات کلسیم و مواد رزینی که همان پلی‌پروپیلن و پلی‌اتیلن است از موادی به نام coupling agent استفاده می‌شود.
پروژه تولید کاغذ (فیلم) از سنگ تحولی شگرف در تولید کاغذ از طریق فناوري جدید در عصر مدرن است. این فناوري دوستدار محیط زیست بوده و باعث کاهش بسیار زیاد مصرف انرژي می‌گردد. در این فرآیند دیگر احتیاجی به آب، دیگ بخار، افزودن اسید، آلکیل ها، سفید کننده‌ها نمی‌باشد و نیازي به دفع گاز و آب ندارد و از نظر اقتصادي ۱۰۰ درصد قابل بازیافت است.
کاغذ از سنگ بیشتر از آنکه بتواند جایگزین مناسبی برای محصول کاغذ باشد می‌تواند جایگزینی برای مصارف بیشمار پلاستیک در زندگی امروزه ما شود و کمک شایانی در حفظ محیط زیست ما کند. زیرا با توجه به تکنولوژی‌ امروز و فرآیند تولید آن که مانند پروسه تولید فیلم‌های پلیمری می‌باشد، هنوز قیمت تمام شده این محصول قابل رقابت با کاغذهای سنتی نیست اما می‌تواند در حوزه بسته‌بندی‌های پلاستیکی و همچنین بخش خدمات تکمیلی کاغذ مانند کاغذهای ضد آب، گلاسه و بسته‌بندی ارزش افزوده زیادی ایجاد کند.

فرایند تولید کاغذ سنگی

تفاوت کاغذ از سنگ (Stone Paper) با کاغذهای سنتی (Pulp Paper)

در ابتدا تصور می‌شد تولید کاغذ سنگی هم باید شبیه روش‌ تولید کاغذهای معمولی باشد اما تفاوت‌های بسیاری بین این کاغذها برخلاف کاربردهای مشترکشان وجود دارد، به طور مثال ۹۹% از ماده اولیه کاغذهای معمولی (خمیر کاغذ) را آب تشکیل می‌دهد در حالی که در فرایند تولید کاغذ سنگی بسیار پائین و یا بع عبارتی آب به کار نمی‌رود! تکنولوژی تولید کاغذ از سنگ بسیار شبیه فرایند تولید فیلم‌های نایلونی که از مواد اولیه پلی‌پروپیلن(PP)، پلی‌اتیلن(PE) و … ساخته می‌شوند می‌باشد. بنابراین می‌توان گفت که این محصول نوعی فیلم می‌باشد نه کاغذ اما به دلیل شباهت زیاد و موارد استفاده مشترک با کاغذ به آن لفظ کاغذ سنگی داده‌اند.
صنعت پلاستیک سازی به خصوص در بخش بسته‌بندی در سال‌های اخیر پیشرفت‌های شگرفی کرده است، امروزه مواد پلیمری به طور گسترده در تمامی بخش‌های صنعت بسته‌بندی به کار گرفته می‌شود. همچنین به دلیل اینکه این مواد پلیمری در طبیعت به سختی تجزیه می‌شوند، تلاش‌های بسیاری برای تخریب‌پذیر کردن آن‌ها در طبیعت شده است مانند ساختن پلاستیک‌های بسته‌بندی و همچنین ظروف یکبار مصرف از نشاسته ذرت و گندم که از پلیمر PLA)Poly Lactic Acid) ساخته می‌شوند. این پلیمر نوعی ترمو پلاستیک است و با دادن گرما به آن نرم می‌شود و می‌توان آن را به راحتی به اشکال مختلف درآورد ولی در طبیعت زودتر تجزیه می‌شود و آسیب کمتری به آن می‌رساند.

فرایند تولید کاغذ سنگی را می‌توان به شرح زیر تقسیم کرد.

مرحله اول: تأمین و حمل سنگ آهک از معدن دردسترس و ورود به بخش خردایش
مرحله دوم: تغذیه مواد اولیه تشکیل دهنده به نسبت‌های از پیش تعیین شده متناسب با نوع وکاربرد کاغذ سنگی و مخلوط آنها با یکدیگر بصورت اتوماتیک.
مرحله سوم: ادامه اختلاط و هم زدن تا آماده شدن مخلوطی یکنواخت و همگن.
مرحله چهارم: استفاده از پرس‌های غلطکی ترکیبی و پخش و پهن کردن کمپوزیت در جهت‌های مورد نظر به منظور شکل دادن کامپوزیت به صورت ورق.
مرحله پنجم: عبور دادن ورقه شکل گرفته از لابه لای سلیندرهای تحت فشار.
مرحله ششم: عبور غلطکهای 5 گانه اطو کننده جهت اعمال فشار و پهن کردن بیشتر ورق ساخته شده در دو جهت عرضی و طولی
مرحله هفتم: خنک کردن و هم زمان ادامه عملیات عبور از غلطکها.
مرحله هشتم: رل کردن
مرحله نهم: کناره بری و تبدیل رلهای بزرگ‌تر به رلهای کوچک‌تر و یا تبدیل آنها به صورت ورق کاغذ.

فرایند تولید کاغذ سنگی

ترکیب مواد اولیه

بطور کلی کاغذ سنگی یا کاغذ مینرال از مواد زیر ساخته می‌شود.
پودر سنگهای معدنی کربنات کلسیم – 85 – 60 درصد (حاصل از کوبش سنگ آهک و تولید کربنات کلسیم با مش 350)
پلیمرهای – PP و HDPE و پلی لاکتیک اسید PLA 40 – 15 درصد
مواد کمکی و افزودنی – 5 – 1 درصد
فرایند تولید از روش C. C. M. P استفاده می‌شود.
این سیستم همانگونه که مراحل مختلف تولید قبلاً اشاره شد، شامل ماشین آلات زیر می‌باشد.
1-مخلوط کن 2- خمیر کن 3- تغذیه کننده 4- اکسترودر 5-رلهای مخلوط کننده 6-کلندر 7-رلهای هدایت کننده 8-رلهای منقوش کننده 9-میکانیزمهای کشش طولی و عرضی 10- غلطک های خنک کننده 11-تجهیزات مربوط به بهبود دهنده سطوح کاغذ 12- وایندر 13- ری وایندر 14-شیتر

فرایند تولید کاغذ سنگی

اکستروژن ورق، مشابه اکستروژن پروفیل است با این تفاوت قالب (دای) مورد استفاده به شکل یک روزنه شیاری شکل است (T-Die) فیلم خارج شده از این دای به سرعت به وسیله غلتک‌های مسیر حرکت خود شکل گرفته و عریض می‌شود و همچنین عملیات سرد شدن و جامد شدن نیز به وسیله غلتک‌ها انجام می‌شود. طول این نوع دای‌ها بسته به نوع فیلم تولیدی ممکن است به چندین متر برسد. بر حسب ضخامت، محصول خروجی را فیلم یا ورق می‌نامند، البته باید گفت تقسیم دقیقی بین این دو وجود ندارد. فیلم‌های تولیدی با این روش به فیلم های ریخته‌گری شده یا کست فیلم (Cast Film) معروف هستند.
کاغذ سنگ. 60 تا 80 % جرم کاغذ مصنوعی را مواد غیر ارگانیک (کلسیم کربنات، تالک، و دی اکسید تیتانیوم، و غیره) تشکیل می دهند. بسته به نوع کاغذ مصنوعی، مواد دیگری مثل پروپیلن، پلی اتیلن، و رزین های دیگر، و انواع مواد شیمیایی به آن اضافه می شوند. این مواد پس از مخلوط شدن، تغییر شکل یافتن، و فرایند اکستروژن، به یک مستربچ خاص تبدیل می شوند.

در حال حاضر، کاغذ مصنوعی در داخل و خارج کشور به چند روش تولید می شود که عبارتند از: روش نورد، روش قالب ریزی، روش لایه کردن بادی، روش کشش دو طرفه، روش غیر منسوج. بسته به نوع مصرف، کاغذ مصنوعی به صورت تک لایه، سه لایه، و چند لایه تولید می شود.

(1) تولید کاغذ سنگی به روش نورد
ترکیب، مخلوط کردن، و اکستروژن مواد اولیه جهت تولید یک مستربچ خاص. این مواد پس از نورد شدن، کشیده شدن، سرد شدن، پرداخت شدن، و برش خوردن، یک لایه ی پوششی داده می شوند و به کاغذ سنگ تبدیل می شوند. در روش تولید دیگر، مستربچ خاص پس از نورد، به کمک ماشین آلات پیشرفته ی خارجی تحت یک فرایند شکل گیری مداوم به کاغذ سنگ تبدیل می شود. کاغذ تولید شده به روش نورد از کارایی بالا، کیفیت خوب، و سطحی صاف برخوردار است. این کاغذ برای چاپ عکس، جلد کتاب، و مانند آن به کار می رود. مشکلات این روش تولید عبارتند از پیچیدگی فرایند تولید، قطعات بزرگتر کاغذ، و گرانتر بودن ماشین آلات آن.

(2) روش تولید قالبی کاغذ مصنوعی
اصول دو روش تولید نورد و قالبی کاغذ مصنوعی مشابه هستند. ویژگی روش قالبی عبارت است از سرعت اکستروژن و سرعت گردش غلتک های قالب زنی. تفاوت سرعتی بین اکستروژن قالبی مواد و نورد سرد، از شکل دادن تا کشیدن بسته به نوع محصول، دارد. ضخامت کاغذ مصنوعی قابل تنظیم است. محصولات حاوی پروپیلن از سختی، استحکام، و مقاومت کششی خوبی برخوردار هستند. از آنجایی که مراحل تولید، ساختار مولکولی محصول را یک طرفه می کنند، مشخصات طولی و عرضی کاغذ مصنوعی متفاوت می شوند. از رزین پلی پروپیلن برای تولید کیسه های خرید، جعبه ها و بسته بندی های مواد غذایی مخصوص هواپیما و مجتمع های بزرگ فروشگاهیاستفاده می شود. این محصول ظاهر خوبی دارد و به طور طبیعی تجزیه و جذب محیط زیست می شود.

فرایند تولید کاغذ سنگی

(3) تولید کاغذ سنگی به روش لایه ای بادی
در این روش از پلی اتیلن استفاده می شود. روش شکل دادن بادی از سه اکسترودر همزمان استفاده می کند. فراورده ی حاصله می تواند یک لایه، پنج لایه، یا چند لایه باشد. لایه های بیرونی کاغذ مصنوعی حاوی رزین و لایه های میانی حاوی مواد غیر ارگانیک هستند. کشش طولی و عرضی تا حدی تنظیم می شود که کاغذ مصنوعی با ضخامت یکنواخت و ثبات فیزیکی به دست آید.مزایای این روش تولید عبارت است: از بازدهی خوب، روش آسان، ضخامت یکسان، و سرمایه گذاری کم. اما به علت درصد بالای مقدار رزین در این محصول، عرض کاغذ تولید شده از یک حد خاص فراتر نمی رود.

(4) روش کشش یک طرفه تولید کاغذ مصنوعی
روش کششی تک محوره مشابه دو روش نورد و قالب ریزی است. در این روش مواد به صورت طولی کشیده می شوند و به همین علت توزیع زنجیره ی ملکولی رزین یکنواخت است. در فرایند تولید تک محوری، ناپیوستگی های کوچکی که به آسانی قابل رؤیت نیستند، بسته به عملکرد رزین و پودر غیر ارگانیک، به وجود می آیند. به این ناپیوستگی ها ”پدیده ی جزیره“ گفته می شود. نتیجه ی این پدیده، کاهش هزینه ی تولید و بهبود قابل ملاحظه ی مشخصات مواد، خصوصیات ظاهری، رنگ پذیری، جذب رطوبت، و مانند آن می باشد. کاغذ تولید شده به این روش پس از کشش، رنگ صدفی خاصی پیدا می کند که برای چاپ رنگی مواد تبلیغاتی مناسب است.ماشین آلات کشش یکطرفه ی تولید کاغذ مصنوعی پیچیده هستند، به سرمایه گذاری زیاد و کارگران ماهر نیاز دارند. ترویج کاغذ مصنوعی با محدودیت هایی روبرو است. با این حال، عملکرد خوب، هزینه ی کم، و استفاده های متعدد از محصول، علل استفاده از این روش تولید کاغذ مصنوعی است. ماشین آلات تولیدی در این روش از فناوری پیشرفته ی بین المللی بهره مند شده اند.

(5) روش تولید غیر منسوج کاغذ سنگی
از روش غیر منسوج شرکت دوپان آمریکا برای تولید کاغذ مصنوعی نیز استفاده می شود. این روش تولید از پلی پروپیلن استفاده می کند. پس از ذوب مواد، الیاف ابریشمی بسیار نازکی تولید می شوند، که به روش نورد به کاغذ مصنوعی غیر منسوج تبدیل می گردند.

خصوصیات کاغذ تولید شده عبارتند از: عبور نور، عبور هوا، خصوصیات ظاهری و مکانیکی خوب، رنگ پذیری عالی، تغییر شکل کم. از این کاغذ برای تزیین مبلمان، بسته بندی کالا، تزیینات داخلی، و تولید کاغذ دیواری استفاده می شود. این روش تولید به ماشین آلات پیچیده نیاز دارد و هزینه ی تولید این روش زیاد است.
فرایند تولید کاغذ سنگی

در حال حاضر، تولید کنندگان داخلی چین کاغذ سنگ را به طور انبوه تولید می کنند. شرکت های زیادی بر روی مواد اولیه، ماشین آلات، فناوری، و نوآوری های دیگر مربوط به تولید کاغذ مصنوعی، مثل روش ترکیب کلسیم سنگین/سبک، اختلاط پلی پروپیلن و پلی اتیلن، ترکیب اکسترژن مواد، روش تولید یک مرحله ای و مانند آن، تحقیق می کنند.

لیست و تعداد تجهیزات اصلی خط تولید کاغذ از سنگ آهک

Pelletizing line :
1.CJWH-75 extruder
2.SIEMENS PLC CONTROL CABINET ( total volume : 800L )
3.PREMIXED MATERIALSCREW CONVEYOR
4.Main feeder
5.Twin screw side feeder
6.Hydraulic screen changer
7.Die head
8.Vibrator sieve
9.Final product conveying system
10.Automatic packing machine, with hot sealing function
11.Diverter valve
12.Underwater pelletizing system
Stone Paper Extrusion Line
1.JW90/40 Feeding unit
2.JW90/40singlescrew extruder
3.Hydraulic screen changer
4.Melting Pump
5. Feed block unit
6.Normal die head
7.Automatic T-die, JWELL brandt
8.Calender
9.Roller temperature controller
10. MDO longitudinal stretching unit
11.Cooling & forming unit
12.Thickness scanner
13.Longitudinal trimming unit
14.Waste trimming winder
15. Corona device
16.Haul off unit
17.Sheet storage unit
18. Double position automatic winder
19.Electric control system

راهنمای صنایع تولید کاغذ از سنگ آهک – بروزرسانی 99

36.500 تومان

این بسته شامل :

1- فیلم فرآیند تولید و تجهیزات مورد نیاز خط تولید کاغذ از سنگ آهک
2- کاتالوگ و پیش فاکتور خط تولید کاغذ از سنگ آهک
3-  طرح توجیهی تولید کاغذ از سنگ آهک با ظرفیت 20000 تن
4- اطلاعات کلیه واحدهای تولیدکننده حال حاضر در صنعت تولید کاغذ از سنگ آهک در ایران

توضیحات

راهنمای صنایع تولید کاغذ از سنگ آهک بروزرسانی 99

عنوان پروژه : احداث واحد توليد کاغذ ار سنگ آهک
ظرفیت تولید : 20000 تن در سال
فرمت فایل : پی دی اف
حجم فایل : 184 مگابایت
تعداد صفحات : 91 صفحه

این طرح توجیهی مبتنی بر متن میباشد. کلیه محاسبات اقتصادی و شاخص های مالی براساس آخرین ضوابط و دستورالعملها و بر پایه قیمتهای روز تهیه شده است در بخش های دیگری مباحث معرفی و بازار نیز مورد توجه قرار گرفته است.

شما میتوانید برای دریافت این بسته با پرداخت هزینه و دریافت محصول بر روی گزینه ” خرید” اقدام فرمایید و لینک دانلود این بسته را پس از پرداخت آنلاین دریافت نمائید.

 

محتوای اصلی این بسته شامل موارد ذیل است:

طرح توجیهی مالی و اقتصادی
کاتالوگ و پروفرما خط تولید سنگ آهک
اطلاعات واحدهای فعال کشور
فیلم خط تولید

محتوای اصلی این طرح توجیهی شامل موارد ذیل است:

فصل اول: چکیده مطالعات فنی – اقتصادی- مالی
معرفی طرح
مدت زمان اجراي طرح
برآورد هزينه اجراي طرح
فصل دوم: معرفی طرح و محصولات
معرفی طرح
هدف از اجرای طرح
اهداف اقتصادی طرح
ریسک‌های سرمایه‌گذاری
بررسی سیاست‌های حمایتی دولت از صنعت مورد بررسی
روش تولید و ظرفیت‌سنجی
فصل سوم :مطالعه مالی و بررسی هزینه‌های سرمایه‌گذاری طرح
هدف از اجرای طرح
هزینه‌های سرمایه‌گذاری طرح
هزینه‌های زمین و ساختمان سازی
زمین و محوطه سازی
مشخصات فنی در بخش محوطه سازی و ساختمان سازی
ساختمان
ساختمان‌های اصلی
انبارها
ساختمان‌های اداری – رفاهی – خدماتی
بخش‌های رفاهی و خدماتی
هزینه تجهیزات و تکنولوژی
هزینه تاسیسات و انشعابات
هزینه لوازم اداری و خدماتی
هزینه‌های قبل از بهره‌برداری
جمع بندی هزینه‌های سرمایه گذاری ثابت طرح
سرمایه درگردش مورد نیاز طرح
هزینه‌های سالیانه
وضعیت تأمین نیروی انسانی و تعداد اشتغال
برآورد هزینه سالیانه آب، برق و گاز
تعمیر و نگهداری
هزینه استهلاک
برآورد هزینه‌های اداری،توزیع،فروش و تحقیقات بازار
برآورد قیمت تمام شده به تفکیک هزینه‌ها
برآورد درآمدهای حاصله از طرح
آنالیز حساسیت پروژه
اثر تغییرات هزینه ها ی تولید، درامد حاصل از فروش و سرمایه گذاری طرح روی نرخ بازگشت سرمایه (IRR)

فهرست جداول

جدول مقایسه پارامترهای تولید یک تن کاغذ با استفاده از چوب درختان و تولید با استفاده از سنگ و کاغذ بازیافتی
جدول برنامه سالیانه تولید و فروش در ظرفیت کامل
جدول هزینه‌های زمین
جدول هزینه‌های ساختمان‌سازی
جدول هزینه تجهیزات و ماشین آلات
جدول تاسیسات
جدول سایر هزینه های ثابت طرح
جدول جمع‌بندی سرمایه‌گذاری ثابت طرح
جدول هزینه سالیانه نیروی انسانی اداری
جدول هزینه سالیانه نیروی انسانی تولیدی
جدول هزینه سالیانه مواد اولیه طرح
جدول مصرف سالیانه انرژی
جدول نگهداری و تعمیرات
جدول هزینه استهلاک
جدول هزینه‌های اداری،توزیع،فروش و تحقیقات بازار
جدول هزینه تولید سالانه
جدول منابع سرمایه گذاری طرح
جدول ظرفیت تولیدی طرح
جدول میزان فروش طرح
جدول شاخصهای اقتصادی مالی طرح
جدول صورتحساب سود و زیان
جدول پیش بینی برنامه زمان بندی اجرای طرح (Critical Path Method)

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “راهنمای صنایع تولید کاغذ از سنگ آهک – بروزرسانی 99”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *