بادام

طرح احداث باغ بادام درختی

درخت بادام از ۴۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح تاکنون روی کرهٔ زمین یافت می‌شود و طبق شواهد به نظر هم نمی‌رسد که در آیندهٔ نزدیک از روی زمین محو شود. این درخت، بومی آسیای مرکزی و جنوب غربی است و در دههٔ ۱۸۴۰ به کالیفرنیا نیز معرفی شد. مغز بادام (بانام علمی Prunus dolcis) برای استفاده در غذاها، شکلات، آب‌نبات و شیرینی‌ها و همچنین روغن فرآوری شده کاربرد دارد. درخت بادام هنگام گلدهی، قابلیت‌های یک گیاه زینتی را به نمایش می‌گذارد و در اوایل بهار با گل‌های معطر صورتی و سفید پر می‌شود.(طرح احداث باغ بادام درختی)
کاشت و پرورش درخت بادام باید با توجه به محل کاشت، شرایط آب و هوایی و دمایی آن منطقه انجام شود. پس از تهیه نهال موردنظر سوراخ‌هایی به‌اندازه دو ریشه گیاه چه حفر کنید. گودال‌هایی با قطر ۱۰۰ سانتی‌متر معمولاً برای نهال مناسب هستند و حداقل فاصله نهال‌ها به رطوبت و میزان بارش منطقه بستگی دارد.
بادام درختی است با برگ‌های باریک، به ارتفاع ۱.۵ تا ۷ متر و ازنظر ظاهری متراکم. بادام کمی در میوه هلو مانند رشد می‌کند. اگرچه درپوش‌های اطراف آن‌ها میوه‌های انسانی محسوب نمی‌شوند، اما ازنظر فنی، پوسته‌ها بخشی از میوه‌ها محسوب می‌شوند.
برای برداشت بادام شیرین، باید هنگام کاشت بادام شیرین پرورش دهید. بادام تلخ و بادام شیرین دو نوع مختلف بادام هستند. بادام تلخ حاوی سیانور است. از کاشت چنین بادام‌ها خودداری کنید. گروه دیگری از بادام نیز شکوفا شد، اما میوه‌ای نداد. این بادام‌ها برای زیبایی نیز پرورش داده می‌شوند.
نام گیاه‌شناسی: بادام شیرین
نام متداول: درخت بادام
نوع گیاه: درخت برگ‌ریز
اندازه درخت بادام بالغ: ارتفاع و عرض ۱۰ تا ۱۵ فوت
قرارگیری در معرض نور خورشید: آفتاب کامل
نوع خاک: لوم غنی، عمیق و با زهکشی خوب
pH خاک: کمی اسیدی تا خنثی تاکمی قلیایی
زمان شکوفه دهی: ماه مارس
رنگ شکوفه: سفید، صورتی

آشنایی با کاشت درخت بادام

درخت بادام که نام علمی آن (Prunus dulcis) است، نه‌تنها در ایران که در کشورهای دیگر نیز محبوبیت زیادی دارد. تا جایی که می‌توان گفت کشورهای آمریکا و اسپانیا از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های این محصول هستند. البته بااین‌حال کاشت بادام درختی، در کشور ما ایران نیز بسیار انجام می‌شود. میوه درخت بادام دارای دوپوسته است.
پوسته‌ای که در خارج از آن وجود دارد که در فصل بهار می‌روید و مورد استقبال بازار نوبرانه قرار می‌گیرد و همچنین پوسته درونی که نوع داخلی نسبتاً سخت است. مغز بادام یا همان دانه در داخل پوشش سخت قرار می‌گیرد. برای کاشت نهال بادام؛ باید در نظر داشته باشید که ارتفاع درخت آن چیزی در حدود ۵ تا ۱۰ متر خواهد بود. اگر بخواهیم ازنظر پهنا و یا قطری نیز بررسی کنیم باید بگوییم که این درخت، بیش‌تر از ۴۰ سانتی‌متر می‌تواند قطر داشته باشد.

بادام
انواع روش کاشت بادام چگونه صورت می‌پذیرد

همان‌طور که پیش‌تر نیز ذکر کردیم، درخت بادام دارای محصولی محبوب نه‌تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورها است. بنابراین می‌توان راه‌های مختلفی برای کاشت آن نیز در نظر گرفت. درهرصورت هر روشی که انتخاب شود، برای کاشت بادام؛ باید حتماً تمامی شرایط موردنیاز که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، مهیا شود تا درنهایت بتوان یک محصول عالی را برداشت کرد. در سراسر دنیا کاشت درخت بادام، به روش‌های مختلفی ازجمله:
تکثیر توسط بذر
تکثیر به‌وسیله پیوند
همچنین کاشت نهال بادام، صورت می‌گیرد.

زمان باردهی درخت بادام

درخت بادام بومی خاورمیانه است اما در سطح جهانی اهلی شده و در حال رشد است. این یک درخت گلدار زینتی از خانواده روزاسه است و دارای قد متوسط شش متر است. به طور متوسط نهال بادام بعد از هشت سالگی وارد بلوغ می‌شود، بنابراین می‌توان حداکثر عملکرد یک درخت بادام را برداشت کرد. درختان بادام گونه های تلخ و شیرینی دارند.(طرح احداث باغ بادام درختی)
همانطور که می‌دانید، درختان بادام از نظر تنوع گونه‌های بسیاری دارند که آن‌ها را از نظر چرخه اقتصادی متمایز می‌کند، که در زیر ذکر خواهیم کرد.
اما به طور کلی می‌توان گفت ۲ سال پس از کاشت نهال بادام، آن‌ها وارد مرحله باردهی شده و می‌توانند میوه تولید کنند. درختان ۷ تا ۱۰ ساله در طول عمر مفید خود به حداکثر عملکرد می‌رسند. به عنوان مثال، عمر (منظور تولید میوه) درختان بادام می‌تواند ۲۰ تا ۳۰ سال باشد.
طول عمر بادام حریر ۳۵ تا ۴۵ سال
طول عمر بادام سفید ۳۵ تا ۴۵ سال
عمر بادام آی ۳۵ تا ۴۵ سال
طول عمر آذر دیرگل ۳۵ تا ۴۵ سال
عمر بادام سهند ۳۵ تا ۴۵ سال
عمر بادام شکوفه ن ۳۵ تا ۴۵ سال
طول عمر بادام مامایی ۳۵ تا ۴۵ سال
عمر بادام یلدا ۳۵ تا ۴۵ سال
عمر بادام دیرهنگام فرانسیس ۳۵ تا ۴۵ سال
طول عمر بادام نورپاریل ۳۵ تا ۴۵ سال
بادام پسته‌ای ۲۰ تا ۲۵ سال است
البته طول عمر آنها بسته به گونه و شرایط محیطی متفاوت خواهد بود.

میزان باردهی درخت‌ بادام

بر اساس آمار ارائه شده توسط سازمان خواروبار جهانی ۱ در سال ۲۰۱۶ سطح زیر کشت بادام در جهان ۱۸۶۵۶۳۳ هکتار، میزان تولید محصول ۳۲۱۴۳۰۳ تن، متوسط عملکرد آن ۱۷۲۳ کیلوگرم در هکتارگزارش شده است .

بادام
کاشت بادام درختی چگونه می‌باشد

کاشت درخت بادام درختی؛ بسته به این‌که چه روشی از نمونه‌های گفته‌شده در بالا را انتخاب کرده باشید، متفاوت خواهد بود.
برای مثال اگر شما برای کاشت روش تکثیر از طریق بذر و یا دانه را برگزیدید، بعد از این‌که زمین را شخم زدید تا خاک سبک شود، دانه را در عمق بین ۲ تا ۵ سانتی‌متر بکارید.
بهترین فصلی که می‌توانید دانه بادام را بکارید، فصل پاییز است.(طرح احداث باغ بادام درختی)
دانه به مدت ۶ ماه استراحت می‌کند و درنهایت در فصل بهار، جوانه‌زده و فرآیند رشد آن شروع می‌شود. فقط درروش کاشت بادام دانه باید مراقب باشید تا بذر شما توسط حیوانات خورده نشود.
برای کاشت نهال بادام؛ اما روش کمی آسان‌تر می‌باشد،

مناسب‌ترین روش کاشت بادام از طریق نهال

نیز یک گودال و چالهٔ عمیق و پهن و تا عمق ۱ متر حفر کنید، به‌طوری‌که تمام ریشه‌های نهال کاملاً در خاک قرار بگیرند.
سپس نهال را در آن قرار دهید و با پای خود به‌خوبی خاک را پا کوب نمایید تا هوای خاک گرفته شود.
در نظر داشته باشید که محل انتخابی شما دارای نور کافی باشد. خاک آن قسمت را قبل از حفر کردن حتماً شخم بزنید تا سبک و نرم باشد.
آبیاری مناسب پس از کاشت درخت بادام می‌تواند کمک شایانی به ریشه‌های گیاهی که در خاک جدید کشت‌شده است، صورت دهد.

فاصله درخت بادام از یکدیگر

در مراحل مربوط به کاشت نهال بادام؛ رعایت فاصله استاندارد و مناسب بین نهال‌ها، نکته‌ای مهم است. البته که این فاصله بسته به این‌که چه نوع بادامی را می‌کارید و باغ ازنظر هندسی چه شکلی را دارد، می‌تواند متفاوت باشد. در باغ‌هایی به شکل مربع، معمولاً این فاصله رابین ۶.۵ تا ۷ متر در نظر می‌گیرند. عرض بین ردیف‌ها نیز چیزی در همین حدود خواهد بود. اما این‌که هر ردیف چقدر طول داشته باشد، بسته به‌اندازه باغ شما می‌تواند متفاوت باشد.
درهرصورت می‌توان گفت که شما قبل از کاشت درخت بادام؛ موارد زیادی ازجمله خاک، هوا و نور را باید تحت بررسی قرار دهید تا بتوانید محصولی خوب را برداشت کنید. برای مثال یکی از مواردی که باعث جلوگیری از سوختن نهال در برابر آفتاب‌های سوزان می‌شود، رنگ‌آمیزی تنه نهال است.
اما درهرصورت در هرروز حدود ۶ تا ۷ ساعت باید خورشید به نهال بتابد تا گلدهی بیش‌تری انجام شود. شخم زدن خاک و اصلاح آن نیز یکی از موارد کلیدی در رشد هر چه‌بهتر نهال است. نکتهٔ دیگری که قبل از کاشت حتماً باید به آن توجه کنید، تهیه نهال بادام شیرین است، بادام تلخ محبوبیت بادام شیرین را نخواهد داشت پس قبل از تهیه نهال حتماً به این موضوع دقت کنید.

چه فصلی مناسب کاشت بادام درختی می‌باشد؟

همان‌طور که پیش‌تر نیز ذکر کردیم، با توجه به شرایطی که درخت بادام و میوه آن دارد، که عدم تحمل رطوبت‌های بهاره است، بهترین فصل برای کاشت نهال بادام؛ پاییز و یا زمستان است. از اوایل آبان ماه تا اوایل دی‌ماه، بهترین زمان ممکن است. اگر نهال شما از نوع ارقام دیر گل باشد، می‌توان آن را در مناطق سردسیر نیز کاشت. چون ارقام زود گل، تحمل سرماهای فراوان را نخواهند داشت. پس زمستان‌های معتدل و مرطوب و تابستان‌های گرم و خشک بهترین زمان ممکن برای رشد نهال بادام هستند.

نحوهٔ کاشت درخت بادام

هنگام پرورش درختان بادام، بهتر است بدانید که این درختان، خاک بیش‌ازحد مرطوب را تحمل نمی‌کنند و به‌شدت به یخ‌زدگی در بهار حساس هستند. آن‌ها در زمستان‌های معتدل و مرطوب و تابستان‌های گرم و خشک در آفتاب کامل رشد می‌کنند. اگر منطقهٔ زیستی شما این پارامترها را نداشته باشد، بعید است که درخت بادام شما میوه‌ای بدهد.
علاوه بر این، تعداد کمی از درختان بادام، خود بارور هستند و بنابراین برای تولید میوه به گرده‌افشانی نیاز دارند؛ پس شما باید حداقل دو درخت بکارید. اگر محل کاشت درخت در سطح بالایی قرار داشته باشد، حتی می‌توانید دو درخت بادام را در یک نقطهٔ واحد بکارید؛ در این حالت درختان باهم رشد می‌کنند و به هم می‌پیوندند و به گل‌ها اجازه داده می‌شود تا گرده‌افشانی کنند.(طرح احداث باغ بادام درختی)
درختان بادام ریشهٔ عمیق دارند و باید آن‌ها را در محیط‌های شنی عمیق، حاصلخیز و با زهکشی مناسب کاشت. درختان بادام باید بافاصلهٔ ۶ تا ۸ متر از هم کاشته شوند و علی‌رغم اینکه درختان به خشکی مقاوم هستند، باید آبیاری شوند. استفاده از نیتروژن و کود آلی، به رشد آن‌ها کمک می‌کند. این درختان نیاز زیادی به نیتروژن و فسفر دارند.
برای کاشت درخت بادام، حفره‌ای بیشتر از عمق لازم حفر کنید و مطمئن شوید که ریشه‌ها به‌راحتی در عمق حفره قرار می‌گیرند، سپس به‌صورت عمیق آب دهید. درصورتی‌که محیط زندگی شما بادخیز است، می‌توانید نهال بادام را به یک ستون یا تکیه‌گاه ببندید اما پس از گذشت حدود یک سال، تکیه‌گاه آن را بردارید تا درخت رشد مناسبی داشته باشد.
دقت کنید که قبل از کاشت، باید به ریشه‌ها به‌اندازهٔ کافی آب‌داده شود. اطمینان حاصل کنید که ریشه‌ها قبل از قرارگرفته در زمین، کاملاً مرطوب هستند تا منجر به شروعی خوب برای زندگی آن‌ها شود. حفره‌ای که برای ریشه ایجاد می‌کنید باید برای جای گرفتن کل ریشه گسترده و عمیق باشد، به‌طوری‌که ریشه خم نشود. مانند بسیاری از درختان خشکبار، بادام نیز نسبت به دست‌کاری ریشه حساس است؛ بنابراین هرگز نباید آن‌ها را کوتاه کرد و یا آن‌ها را مجبور کرد داخل سوراخی جای‌داده شوند که به‌اندازهٔ کافی بزرگ نیست. تا همان اندازه‌ای که هنگام شکل‌گیری نهال در خاک قرار داشته را باید در خاک قرار دهید. باید تفاوت رنگ قابل‌توجه بین ریشه‌ها و بقیهٔ گیاه را ببینید که نشان می‌دهد کدام قسمت باید در خاک مدفون باشد. این موضوع برای گیاهان ریشه‌ای برهنه و درختان گلدانی یکسان است.
هنگام پر کردن حفره، خاک باید کاملاً در اطراف ریشه فشرده شود. پس از دوباره پرشان حفره، باید به نهال خود دو پیمانه آب بدهید تا در خانهٔ جدید خود قرار بگیرد. در این مرحله می‌توانید با افزودن مقداری کود، به درخت خود کمی رونق بدهید. اگرچه‌بهتر است در صورت کاشت در پاییز، تا بهار صبر کنید و سپس کود دهی را انجام دهید.
تراکم کاشت ( حدود ۱۰۰ تا ۴۰۰ اصله در هکتار با توجه به وضعیت خاک )

باذام
نیازهای اکولوژیک درخت بادام

درخت بادام گیاه حساسی است، به همین علت شرایط رشد خاصی دارد.

آب‌وهوای مناسب

این درخت به شرایط گرم و خشک احتیاج دارد و به‌ویژه از مناطقی که تابستان‌های طولانی با هوای گرم، خشک و آفتابی دارند و بنابراین از یک‌فصل رشد طولانی برخوردار هستند، لذت می‌برد. همچنین این گیاه به مقدار مشخصی از سرما (حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ ساعت در سال در دمای کمتر از ۴۵ درجهٔ فارنهایت یا ۷ درجهٔ سانتی‌گراد) نیاز دارد تا خواب جوانه‌های خود را با موفقیت بشکند. به همین دلیل است که آن‌ها کاملاً با آب‌وهوای گرمسیری سازگار نیستند. آن‌ها به‌خصوص در برابر خاک‌های مرطوب و یخ‌بندان طاقت نمی‌آورند.
مشکل بادام زود گل کننده این است که به‌ویژه در برابر سرما آسیب‌پذیر است. درخت بادام خورشید را دوست دارد؛ اگرچه سایهٔ جزئی را تحمل می‌کند، اما در این صورت نسبت به حالتی که زیر نور کامل آفتاب رشد کرده باشد، گل و میوهٔ کمتری می‌دهد.

خاک

اگرچه درخت بادام خاک‌های لومی با زهکشی خوب و عمیق را ترجیح می‌دهد اما انواع دیگر خاک، ازجمله خاک‌های ضعیف را نیز تحمل می‌کند، اما به شرطی که مرطوب نباشند یا زهکشی ضعیفی نداشته باشند؛ زیرا در آن صورت کاملاً نمی‌تواند مقاومت و رشد نماید.

آبیاری

برای تولید محصول خوب و برداشت آجیل زیاد، گیاه بادام به بارندگی فراوان (حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلی‌متر یا ۲۰ تا ۲۵ اینچ سالانه) یا آبیاری نیاز دارد، اگرچه با آب کمتر نیز زنده می‌ماند. به‌طور سنتی، درخت بادام را آبیاری نمی‌کردند تا زمانی که کشاورزان به تجربه متوجه شدند که این گیاه به میزان مناسب آبدهی در زمان مناسب، پاسخ خوبی می‌دهد. اگرچه درخت بادام در آب‌وهوای نیمه‌خشک شکوفا می‌شود اما بااین‌حال، کمی آب اضافی را که در زمان مناسب استفاده شود دوست دارد. آبیاری قطره‌ای بهترین روش برای این گیاه است.
آن‌ها به‌خصوص از آبیاری اضافی اوایل بهار، در طول تابستان و گاهی اوقات در ماه‌های اول پاییز استفاده می‌کنند. بااین‌حال، مهم نیست اگر آن‌ها را در حوالی زمان برداشت آبیاری نکنید؛ زیرا تولیدکنندگان تجاری، آبیاری را در حدود ۳ یا ۴ روز قبل از برداشت قطع می‌کنند. این بدان معناست که برای رسیدن به یک محصول خوب باید تعادل مناسب را پیدا کنید.(طرح احداث باغ بادام درختی)
آبیاری قطره‌ای باید روزانه برای درختانی که تازه کاشته شده‌اند صورت گیرد و در این حالت، درختان حداقل به ۵ تا ۸ سانتی‌متر آب نیاز دارند. درختان مستقر در صورت عدم بارندگی می‌توانند هفته‌ای ۵ تا ۸ سانتی‌متر آبیاری داشته باشند و ممکن است در زمان خشک‌سالی به آبیاری اضافی نیز نیاز داشته باشند. همچنین اگر درخت در خاک کم‌عمق یا ماسه‌ای کاشته شود، به آب بیشتری احتیاج دارد.
قلمه زدن درخت پس از کاشت بادام درختی چه گونه است:
تکثیر بادام به طریق قلمه نسبت به دیگر روش‌ها، محبوبیت کم‌تری دارد. درحالی‌که پیوند زدن روشی رایج برای تکثیر درخت بادام است. پیوند از طریق جوانه در بسیاری از باغات برای تکثیر این محصول انجام می‌شود. این نوع پیوند به‌گونه‌ای است که در فصل پاییز، از قسمت وسط و یا پایین شاخه‌هایی که تازه روییده‌اند، جوانه گرفته می‌شود.
اگرچند روز قبل از پیوند آبیاری انجام شد، قطعاً پوسته راحت‌تر جدا می‌شود. در فصل بهار که آغاز رشد است، پایه‌ها را از بالای محل پیوند قطع کرده و در فصل پاییز به خزانه انتقال داده می‌شوند.
نحوهٔ کودهی پس از کاشت درخت بادام و بهترین کودهای شیمیایی و حیوانی:
درخت بادام ازجمله محصولاتی است که در مراحل مربوط به کاشت، به ریختن مواد تقویتی و انواع کودها به خاک، برای بار دادن محصولاتی بهتر، نیاز دارد. افزودن مقداری فسفر و نیتروژن می‌تواند کیفیت محصول را خیلی بالا ببرد. در سال‌های اول کاشت درخت بادام؛ معمولاً مقداری ازت نیز به آن برای تقویت و رشد هر چه بیش‌تر اضافه می‌شود.(طرح احداث باغ بادام درختی)
فقط نکتهٔ مهم این است که کود دهی باید در زمان‌های مناسب و در دوزهای تعیین‌شده انجام گیرد در غیر این صورت می‌تواند نتیجه‌ای عکس بدهد. اگر در اطراف شکوفه‌ها زنبور مشاهده کردید نگران نباشید. بادام شیرین باعث تجمع زنبورها در اطراف شکوفه‌ها شده و عمل گرده‌افشانی می‌تواند توسط آن‌ها انجام شود.

شایع‌ترین بیماری و آفات درخت بادام

یکی از شایع‌ترین عفونت‌هایی که برای درخت بادام به وجود می‌آید، یک عفونت قارچی است. نتیجه درگیری درخت با این عفونت این است که‌برگ‌ها به رنگ قهوه‌ای شده و به سمت بالا می‌روند. بعد از مشاهده اولین علائم از این عفونت، باید بلافاصله برگ‌های آلوده‌شده را از درخت جدا کنید تا بقیه برگ‌ها را دچار نکنند. سوزاندن این برگ‌ها نیز می‌تواند روشی خوب برای جلوگیری از پراکندگی هر چه بیش‌تر عفونت باشد. اسپری کردن بوراکس نیز می‌تواند عفونت قارچی درخت بادام را از بین ببرد.

هرس

در زمستان یا فصل‌های خواب درخت، درختان بادام درحال‌رشد باید هرس شوند (آذرماه و دی‌ماه) تا رشد آن‌ها تقویت شود. می‌بایست جذب نور درخت افزایش یابد و بدین منظور، باید اندام یا مکنده‌های مرده یا بیمار درخت از آن جدا گردد.
در باغ‌های قدیمی هرس از طریق قطع شاخه‌های خشک و پاجوش‌ها انجام می‌گیرد. در باغ‌های جدید که بر اساس اصول باغبانی کاشته شده‌اند دو نوع هرس انجام می‌شود:

۱) هرس شکل:

هرس شکل بادام معمولاً جامی است در رقم‌هایی که شاخه‌های آن تمایل به رشد افقی دارند درخت را پابلند می‌گیرند و آن‌ها از ۱۲۰ سانتی‌متری قطع می‌کنند ولی در رقم‌هایی که شاخه‌ها رشد عمودی دارند مانند رقم «محب‌علی» طول تنه را ۶۰ تا ۱۰۰ سانتی‌متری می‌گیرند. در سال دوم بالاترین جوانه روییده از پایین محل قطع را به‌عنوان جایگزین تنه اصلی انتخاب کرده و آن را بالاتر از بقیه شاخه‌ها هرس می‌کنند و بقیه شاخه‌ها را در چهار طرف این محور و کوتاه‌تر از شاخه جایگزین هرس می‌کنند را حدود ۳۰ سانتی‌متر می‌گیرند.
در سال سوم شاخه‌های فرعی درجه‌یک را به طول ۳۰ سانتی‌متر نگه می‌دارند و بقیه شاخه‌ها را سربرداری می‌کنند. در سال چهارم اسکلت درخت تشکیل می‌شود و دیگر سربرداری انجام نمی‌گیرد زمان انجام هرس اسفندماه و در هنگام خواب درخت است.

۲) هرس سالیانه:

درخت بادام چندان نیاز به هرس سالیانه ندارد و در هر دو تا سه سال یک‌بار شاخه‌های خشک و نابجا و آفت‌زده قطع می‌شوند البته پاجوش‌ها هرساله حذف شود.

انواع درخت بادام ایرانی و خارجی

درخت بادام از ارقام مختلفی، ایرانی و خارجی تشکیل می‌شود. قبل از اقدام به کاشت نهال بادام، خوب است که در رابطه با هر رقم و ویژگی‌های آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشید. ارقام مختلف درخت بادام عبارت‌اند از انواع دیر گل و زود گل، نهال‌های یک‌ساله و دوساله تا چندساله. از انواع خارجی نیز می‌توان به نمونه‌هایی هم چون بادام دیر گل تاردی نانپاریل، تونو، کریستومورتو، فراگویلو و ژنکو را نام برد.

خواص و ویتامین‌های بادام

محصول بادام از گذشته تا کنون دارای خواص بی‌نظیری بوده است. دلیل محبوبیت بالای آن نیز، سرشار از ویتامین و خاصیت بودن آن است. خواصی ازجمله سلامت استخوان‌ها، جلوگیری از بیماری‌های قلبی، تنظیم سطح کلسترول بدن، تقویت سیستم ایمنی بدن، افزایش کیفیت پوست و مو و از بین بردن انواع التهاب‌ها را نام برد. ویتامین‌هایی هم چون E، فسفر، آهن و مس به‌وفور در آن یافت می‌شود.

تکثیر درخت بادام

تکثیر با پیوند ریشه

مانند اکثر درختان میوه و آجیل، بادام به‌طورمعمول با جوانه زدن تکثیر می‌شود. این روش آسان‌ترین و مؤثرترین روش برای رشد آن‌ها و اطمینان از رشد واقعی آن‌ها نسبت به گیاه اصلی است.
این کار به این صورت انجام می‌شود که از یک ریشهٔ مقاوم برای مقاومت درخت در برابر بیماری‌های منتقله از خاک استفاده می‌شود و سپس شاخهٔ میوه‌دار را روی هستهٔ ریشه پیوند می‌زنند. استفاده از بادام پیوندی، درختان را بسیار مقاوم‌تر می‌کند و آن‌ها اغلب خیلی سریع‌تر از بذر، رشد می‌کنند.

تکثیر با استفاده از دانه

قبل از اقدام به این کار باید آگاه باشید که باردهی گیاه در این حالت بسیار زمان‌بر است و هر آجیل تولیدشده ممکن است به کیفیت دانهٔ اصلی نباشد. برای این کار، مغزهای تازه (برشته نشده) را برای ۴۸ ساعت در آب بگذارید تا خیس بخورد. سپس آن‌ها را روی یک حولهٔ کاغذی مرطوب در یک کیسهٔ پلاستیکی قرار دهید و در یخچال بگذارید. حدود ۳ تا ۴ هفته باید در یخچال بماند تا بادام جوانه بزند. در این مرحله، آن‌ها آماده هستند تا در یک گلدان مناسب حاوی مخلوط خوبی از خاک (چیزی مانند مخلوط شن و کم پوست) با زهکشی مناسب کاشته شوند و در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار گیرند.
ایده ال این است که آن را روی طاقچه کنار پنجره بگذارید که محیطی خوب و گرم است. نکتهٔ مهم این است که آن‌ها را مرطوب نگه‌دارید. سپس، بعد از رسیدن به ارتفاع حدود ۶ اینچ، آمادهٔ انتقال به گلدان بزرگ‌تر هستند.

نگهداری از درخت بادام

در سال اول کاشت درخت بادام، باید به نهال بسیار آب دهید. به‌گونه‌ای که در طی تابستان و گرما، هفته‌ای یک‌مرتبه آن را غرق آب کنید. همچنین می‌توانید به نهال خود، تقویت‌کننده‌ای استاندارد بدهید. هرچند وقت یک‌بار نهال را ازنظر آفات شامل کرم‌ها، شته‌ها و… چک کنید. در صورت ضرورت می‌توانید این آفات را با صابون‌های حشره‌کش استاندارد کنترل کنید. شکوفه‌های بادام بسیار شیرین هستند و ازاین‌رو زنبورهای بسیاری را به سمت خود جذب می‌کنند. بنابراین نگران زیادشدن زنبورها در اطراف بادام نباشید. این همان اتفاق خوبی است که باید برای درخت شما بیفتد.(طرح احداث باغ بادام درختی)
برای درخت بادام یک عفونت قارچی وجود دارد. درخت بادام در طی این عفونت، برگ‌هایش قهوه‌ای شده و به سمت بالا برمی‌گردد. در صورت رویت چنین نشانه‌هایی، بدون درنگ برگ‌های آلوده را بکنید و از درخت بادام حذف کنید. سوزاندن این برگ‌ها نیز ایده خوبی برای جلوگیری از رشد قارچ‌ها می‌باشد. هر برگ افتاده در اطراف درخت را با وسیله‌ای مانند چنگک جمع کنید. اگر موفق نشدید عفونت قارچی را کنترل کنید، درخت بادام را باید با بوراکس اسپری کنید. این شیوه برای درمان قارچ بسیار مناسب است.
مراقبت از درخت بادام باتوجه‌به فصل، روش‌های متفاوتی دارد. در فصل زمستان بهتر است ناحیهٔ اطراف درخت را تمیز کنید تا کرم نارنجی زمستان از آن دور شود و با سم‌پاشی مناسب، کرم شاخهٔ هلو، مقیاس سن خوزه و تخم‌های کنه از بین برود. در هنگام شکوفایی بهار، مراقبت از درختان بادام باید شامل کود دهی درختان بالغ با اوره یا کود و آبیاری با دوزهای کم ازت برای درختان جوان باشد. پیشنهاد می‌کنیم مقاله آموزش جامع نگهداری از باغ را بخوانید.
در طول تابستان، آبیاری و کود دهی را به اهمان سرعت مصرف بهار تا زمان برداشت ادامه دهید. به‌منظور مراقبت از درختان بادام، درختان را در حین یا بعد از ریزش برگ‌ها در پاییز، قبل از باران زمستان اسپری کنید. این کار باعث می‌شود که آسیب ناشی از قارچ‌ها در هنگام بهار کاهش یابد.

برداشت بادام

میوه‌های بادام را می‌توان به‌صورت سبز (چغاله) و یا خشک برداشت کرد. میوه‌های بادام رقم کاغذی (پوست نازک) نیز در مرحله سبز به‌منظور مصرف مستقیم برداشت می‌شود. برداشت میوه‌های خشک از نیمه دوم مرداد تا اواخر مهر صورت می‌گیرد.
برداشت میوهٔ درخت بادام پس از ایجاد شکاف در پوست میوه و خشک شدن پوسته و رنگ آن صورت می‌گیرد. میوهٔ بادام برای رسیده شدن و تبدیل آن به خشکبار به شکلی که به‌اندازهٔ کافی خشک‌شده باشد و به حداقل میزان رطوبت رسیده باشد، به ۱۸۰ تا ۲۴۰ روز زمان نیاز دارد. برای برداشت بادام، درخت را تکان دهید تا میوه‌ها بر زمین بریزند و بتوانید آن‌ها را جمع‌آوری نمایید.
بهتر است قبل از این کار زیرانداز، پارچه یا کیسه‌ای زیر درخت پهن کنید تا بادام‌ها روی آن بریزند و جمع‌آوری آن‌ها آسان‌تر و تمیزتر صورت گیرد. سپس پوسته‌ها را از مغز جدا کنید. مغزهای بادام خود را به مدت یک تا دو هفته فریز کنید تا کرم‌های باقیمانده در آن از بین بروند و سپس آن‌ها را در کیسه‌های پلاستیکی نگهداری کنید. خوب است بدانید که یک درخت بادام سالم و بالغ به‌طور متوسط می‌تواند ۲۳ تا ۳۰ کیلوگرم آجیل تولید کند

صادرات بادام و مشکل صادرات

ایران در بین صادرکنندگان خشکبار از جایگاه ویژه ای برخوردار است. و کشورمان در جایگاه پنجم تولید جهانی این محصول قرار گرفته است. مهم‌ترین عامل کاهش صادرات این محصول را ضعف بازاریابی باید دانست. در ایران تقریبا هیچ باغ اصلاح شده بادامی وجود ندارد. به همین دلیل سایز‌بندی مشخص و دقیقی که در بازارها ی جهانی بسیار مورد توجه است در محصولات وجود ندارد.
پایین بودن متوسط علمکرد این محصول در کشور نسبت به سایر کشورهای جهان و صادرات خام و فله ای بادام از مشکلات عمده تولید و صادرات است. صادرات بادام به ۲۶ کشور جهان مانند ترکیه، کشور های حوزه خلیج فارس، هند و آلمان صورت می گیرد.
برترین صادرکنندگان بادام: آمریکا، اسپانیا، آلمان،فرانسه و ایران هستند. مهم‌ترین بازار صادرات بادام ایران کشور هند است.
نکته ﻗﺎﺑﻞ ﺗﻮﺟﻪ اینکه ﻋﻠﯿﺮﻏﻢ آﻧﮑﻪ آﻟﻤﺎن و ﻓﺮاﻧﺴــﻪ در ﺑﯿﻦ ۱۰ ﮐﺸﻮر ﻋﻤﺪه ﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪه ﺑﺎدام ﻗﺮار ﻧﺪارﻧﺪ وﻟﯽ از ﻧﻈﺮ ﻣﯿﺰان ﺻﺎدرات جزء کشورهای اصلی صادر کننده بشمار می روند. ﻋﻠﺖ آن واردات ﺑﺎدام از ﺳﺎﯾﺮ ﮐﺸﻮرﻫﺎ و اﻧﺠﺎم ﻋﻤﻠﯿﺎت ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻨﺪی، ﻓﺮآوری و ﺻﺎدرات ﻣﺠﺪدآن اﺳﺖ.
کشورهای عمده تولید کننده بادام شامل آمریکا، آفریقا، استرالیا، ایران، اسپانیا، مراکش، سوریه، ایتالیا، ترکیه، تونس و چین هستند.

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

درخت بادام که یکی از انواع درختان آجیلی است، پس از بلوغ تاحدی نسبت به خشکی مقاوم است و به حدوداً ۲۰۰ ساعت سرما در سال نیاز دارد. این گیاه بومی منطقهٔ آسیا است و به نگهداری و مراقبت زیادی نیاز ندارد. همچنین در مناطق معتدل و نیمه‌گرمسیری، به‌خوبی رشد می‌کند. نوع خاک موردنیاز درخت بادام، سست و شنی تا لومی است؛ در خاک رس خوب به عمل نمی‌آید. فصل رشد آن بهار و تابستان است.
pH خاک آن باید بین ۵.۵ تا ۸.۵ باشد و باید در معرض کامل آفتاب قرار گیرد. ضمناً باید زهکشی آن به‌گونه‌ای باشد که تخلیهٔ آب آن به‌خوبی صورت گیرد. بسته به نوع درخت بادام کاشته شده، بین ۱۸۰ تا ۲۴۰ روز زمان لازم است تا این درخت به بلوغ و باروری برسد.از لحاظ نیاز به آب، این گیاه در ردهٔ نیاز به آب کم تا متوسط قرار دارد. بهترین روش برای آبیاری آن آبیاری قطره‌ای است که برای درخت تازه کاشته شده ۵ تا ۸ سانتی‌متر در روز و برای گیاه مستقر، همین میزان در هفته کافی است.
از طریق روش‌هایی همچون پیوند زدن ریشه و کاشت دانهٔ جوانه‌زدهٔ بادام می‌توان این گیاه را تکثیر نمود. هنگام کاشت این درخت توجه به ریشه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا به دلیل حساسیت این گیاه به دست‌کاری ریشه، نباید ریشهٔ آن خم یا شکسته شود و یا تحت‌فشار قرار گیرد.(طرح احداث باغ بادام درختی)
همچنین بهتر است در فصل زمستان درخت بادام به شکل مناسبی هرس شود تا شاخه‌های مرده از آن جدا شود و نور و آب به مقدار مناسب‌تری به گیاه برسد. برداشت بادام نیز به‌آسانی و با تکان دادن درخت پس از رسیدن میوه‌ها صورت می‌گیرد و کافی است میوه‌های ریخته شده بر روی زمین را جمع‌آوری نمایید.

پیش بینی وضعیت سرمایه گذاری طرح احداث باغ بادام درختی

عملکرد درهکتار : ۱۷۲۳ تن
نرخ برابری دلار : ۳۰۰۰۰ تومان
سطح زیر کشت : ۵ هکتار
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : ۱ نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : ۲۵۰ میلیون تومان (بدون احتساب هزینه زمین)
نرخ بازده داخلی در سال مبنا : ۲۳درصد
شروع باردهی اقتصادی : سال ۷


درصورت تمایل به این مطلب امتیاز دهید:

۵/۵ - (۲ امتیاز)