طرح تولید انوع پمپ و متعلقات چاههای عمیق

طرح تولید انوع پمپ و متعلقات چاههای عمیق

طرح تولید انوع پمپ و متعلقات چاههای عمیق

انواع پمپ چاه‌های عمیق پمپ وسیله‌ای ساده است که با ایجاد فشار لازم برای انتقال سیال از نقطه‌ای به نقطه دیگر بکار می‌رود، قسمت‌های اساسی پمپ‌های افقی معمولاً عبارتند از پروانه، پوسته، ویاتاقان … برای ارتفاع آبدهی زیاد معمولاً از پمپ‌های چند طبقه که دارای چندین پروانه هستند استفاده می‌شود.بهترین جنس پره‌های پروانه بکار رفته شده برای کاربرد آب شرب نوع برنزی می‌باشد.
معمولی‌ترین حالت کاربرد یک پمپ از نقطه شروع بترتیب عبارت است از شیر یکطرفه پایاب (معروف به سوپاپ) لوله مکش، خلاءسنج، پمپ، لوله رانش، شیر یکطرفه روی لوله رانش، فشار سنج، شیر تنظیم دبی روی لوله رانش.

طبقه بندی پمپ‌های چاه بر حسب موارد کاربرد

به منظور کاربرد صحیح پمپ‌ها ابتدا باید بدانیم از یک پمپ بخصوصی در کجا استفاده می‌شود، یا به عبارت دیگر چه نوع پمپی برای کار مورد نظر مناسب است. یادآور می‌شویم که یک خط مشخص و معینی بین انواع پمپ‌ها برای مصارف مختلف وجود نداشته و انتخاب نوع پمپ بیشتر بستگی به کمیت و کیفیت سیال مورد انتقال و تصمیم گیری طراح دارد.
پمپ‌های عمومی: برای انتقال آب صاف وخنک، نفت وسایر مایعات بی اثر مناسب می‌باشند. این پمپ‌ها عموماً با پروانه بسته و در اندازه‌های مختلف عرضه می‌شوند. پمپ‌های عمومی معمولاً با موتور الکتریکی کوپله شده و گاهی بدون آن به فروش می‌رسند.
پمپ‌های چاه عمیق: این پمپ‌ها عموماً از نوع توربینی قائم و چند طبقه می‌باشند. موتور محرک این پمپ‌ها ممکن است الکترو موتور، موتور دیزلی، بنزینی و یا توربین بخار باشد. شافت انتقال بین موتور و پمپ معولا یکی از دو نوع زیر است نوع اول بدون غلاف بوده و شافت مستقیماً با آب در تماس است و بوسیله آن خنک می‌شود. در نوع دوم شافت در داخل لوله پر از روغنی به نام غلاف جای می‌گیرد و بدین ترتیب خنک کاری آن با روغن انجام می‌شود.
پمپ‌های شناور: در این طرح پمپ چند طبقه توربینی قائم مستقیماً روی یک موتور الکتریکی بقطر کم سوار شده و همراه پمپ در زیر آب قرار می‌گیرند. وزن موتور و پمپ از طریق لوله رانش یا لوله کالمن به فونداسیون دهنه چاه منتقل می‌شود و گاهی به منظور اطمینان بیشتر به وسیله سیم بکسل مهار می‌گردد. بموازات لوله کالمن یک لوله روغن روانکاری و یک کابل انتقال برق تا موتور امتداد می‌یابد. موتورهای مورد استفاده در این پمپ‌ها معمولاً طوری طراحی می‌شوند که به اندازه عمر پمپ بتوانند بدون مراقبت کار کنند زیرا در صورت خراب شده باید از چاه بیرون کشیده شوند و این کار هزینه و مشکلات زیادی در بر دارد. یکی از معایب پمپ‌های شناور نیز همین امر است.
پمپ‌های توربینی قائم با انتقال مستقیم: این پمپها را می‌توان برای کشیدن آب از دریاچه، رودخانه، استخر و غیره که دبی کم یا متوسط با فشار زیاد احتیاج است به کار برد.
پمپ‌های ملخی: با دبی تا ۱۲۰۰۰ لیتر در ثانیه و ارتفاع ۰ تا ۱۵ متر بوده و برای آبیاری نیز مناسب می‌باشند.
پمپ‌های عمومی: در انتقال آب‌های روزمینی از پمپ‌های عمومی استفاده می‌شود. پمپ‌های مورد استفاده اغلب از نوع حلزونی یک طبقه می‌باشند.
پمپ‌های فاضلاب: پمپ‌های سانتریفوژ امروزه کاربرد زیادی در دفع فاضلاب دارند زیرا می‌توانند بدون اشکال مواد جامد موجود در آنها را منتقل نمایند. دارای راندمان زیادی هستند و بسهولت روی چاهها و غیره قابل نصب می‌باشند.

طرح تولید انوع پمپ و متعلقات چاههای عمیق

فرآیند اخذ مجوز بهره برداری کارخانه تولید انواع پمپ و متعلقات چاههای عمیق

برای راه اندازی کارخانه تولید پمپ و متعلقات چاه‌های عمیق، اخذ مجوز بهره برداری از سازمان جهاد کشاورزی استان ضرورت دارد.
طرح تولید انوع پمپ و متعلقات چاههای عمیق

میزان سرمایه مورد نیاز جهت احداث تولید پمپ و متعلقات چاههای عمیق

بودجه: بالاتر از ۱۰۰ میلیارد تومان
نام محصول: انوع پمپ و متعلقات چاههای عمیق
ظرفیت تولید محصول: ۳۰۰۰۰ عدد
مساحت زمین: ۳۰۰۰۰ متر مربع
مساحت زیربنای طرح: ۲۳۲۰۰ متر مربع
نرخ برابری دلار: ۱۵۰۰۰۰ ریال
قیمت ماشین آلات تولید پمپ و متعلقات چاههای عمیق: ۲۵۲۰۰۰ میلیون ریال
تعداد اشتغال مستقیم: ۱۰۵ نفر
طول دوره ساخت: ۱ سال
نرخ بازده داخلی:۱۰۶ درصد
سرمایه ثابت: ۶۲۰۰۰۰ میلیون ریال
سرمایه در گردش: ۳۲۸۰۰۰ میلیون ریال
سرمایه کل: ۱۰۵۲۰۰۰ میلیون ریال

0/5 ( 0 نظر )