طرح تولید ترشی ماهی (2)

طرح تولید ترشی ماهی

به طور كلی باید گفت ترشی ها و شور غذاهایی هستند كه برای جلوگیری از فسادشان در محلول های سركه یا آب نمك قرار می گیرند. این نوع غذاها، شامل دو دسته هستند. دسته ی اول موادی هستند كه در سرکه نگهداری می شوند سركه اسیدی است كه باكتری های اندكی در آن زنده می مانند. این نوع را ترشی می گویند. انواع ترشی های موجود بازار در این گروه قرار دارند. در دسته ی دوم مواد در محلول نمك نگهداری می شوند كه باعث ایجاد تخمیر در آنها میشود. تخمیر یعنی رشد باكتری های “مفید” كه مانع فساد مواد می شوند. فساد مواد معمولا ناشی از نوع خاصی باكتری می باشد. مثال معمول این دسته،خیارشور و شور كلم و غیره می باشد. ترشی و شور درست كردن فقط یك تكنیك جهانی نیست بلكه تكنیك باستانی هم می باشد. هزاران سال است كه ما و اجدادمان در جستجوی روش هایی برای نگه داری غذاها هستیم تا در زمستان های طولانی، قحطی ها و سایر مراقع نیاز از آن ها استفاده كنیم . در این كار غریزه ی حیات نیز به ما کمک كرده است. در حال حاضر انواع ترشی در كشور تولید و به مصرف می رسد و لذا بازار این محصولات از رونق خوبی برخوردار است .محصول مورد بررسی طرح حاضر ، ترشی ماهی است . این كالا هنوز تولید تجاری نداشته و صرفا در سطح تولید خانگی آن هم در برخی استان های كشور معمول می باشد . لذا در این طرح در نظر است تولید انبوه آن مطابق فرمول ساخت صنعتی انجام و در نهایت به بازار عرضه گردد. مصرف ترشی ماهی با بسیاری از غذاها بخصرص غذاهای گوشتی كاملا مطلوب بوده و به نظر می رسد كه بازار پسندی خوبی برای آن وجود داشته باشد.

قیمت تولید داخلی و جهانی ترشی ماهی

بررسی قیمت های داخلی
در حال حاضر ترشی ماهی از تولید تجاری قابل توجه برخوردار نیست . لذا نمی توان در مورد قیمت آن اظهار نظر كرد . لیكن با توجه بر قیمت انواع ترشی های موجود مشابه در بازار ، شاید بتوان متوسط قیمت محصولات مورد مطالعه را از قرار هر كیلو 150000 ریال در نظر داشت .

طرح تولید ترشی ماهی (3)

بررسی قیمت های جهانی ترشی ماهی

ترشی ها در ردیف محصولات غذایی طبقه بندی می گردد و لذا قیمت آن تابع كشور و شركت تولید كننده ، میزان خلوص آن ، كیفیت تولید ، كیفیت محصول نهایی و موارد دیگر ….. دارد . از اینرو بطور قیمت آن در كشورهای مختلف جهان از 4 تا 6 دلار برای هر كیلوگرم متغییر می باشد.

کاربرد ترشی ماهی

ترشی ماهی همانند سایر ترشی ها به عنوان غذا یا به عبارت بهتر دسر و همراه غذای انسان مورد استفاده قرار می گیرد كه ذیلا فهرست كاربردهای آن ارائه شده است .

الف) مصرف غذایی انسان به صورت مستقیم و یا همراه سایر ترشی ها
ب) مصرف در تولید بروی غذاهای آماده و غیر آماده به عنوان مواد اولیه
همانطوری كه پیشتر نیر عنوان گردید ، ترشی ماهی بر حس ماده اولیه مورد استفاده در تولید آن ، از عطر و طعم نسبتا متفاوتی با سایر ترشی ها برخوردار است . لذا معمولا در زمان انتخاب برای مصرف ، توجه به آن از سری مشتری صورت می گیرد .

طرح تولید ترشی ماهی (4)

بررسی اهمیت استراتژیكی كالا در دنیای امروز

محصولات مورد مطالعه طرح حاضر ، هر چند بعنوان یك غذا و همچنین به عنوان اولیه در تولید برخی از محصولات غذایی دارای كاربرد است ، ولی از نگاه كلان می توان گفت كه این محصولات اهمیت استراتژیك خاصی در داخل كشور و بازارهای جهانی ندارند و تنها از نگاه یك مواد غذایی می توان این محصولات را مورد مطالعه و بررسی قرار داد .

كشورهای عمده تولید كننده ترشی ماهی

ترشی ماهی از كالاهای عمومی و عادی در جهان به شمار می آید و لذا آمار خاصی در موررد تولید جهانی آن وجود ندارد . بنابراین به شناخت كشورهای عمده تولید كننده این كالا ، اقدام به جستجوهای اینترنتی شده و كشورهای تولید كننده در جدول زیر آورده شده است . لیكن همانطوری كه ذكر گردید در مورد میزان تولید این كشورها هیچگونه آمار خاصی در دست نمی باشد و كشورهای ذكر شده صرفا تولید كننده ترشی ماهی معرفی شده اند. هندوستان ، چین ، کره ، مکزیک ، استرالیا

فرآیند تولید ترشی ماهی

طرح تولید ترشی ماهی (1)

تهیه طرح توجیهی بر اساس آخرین دستورالعملهای سازمانی و بانکی.

در صورتیکه نیاز به طرح توجیهی دارید کارشناسان ما طرح مدنظرتان را بر اساس آخرین ضوابط و بر اساس داده‌های روز و مشخصات و مختصات مدنظرتان، تهیه می‌نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید.