طرح تولید خمیر یوفکا

خمیري است بسیار نازک که زادگاه آن کشور ترکیه ميباشد و در تهيه لذيذترين غذاهاي اين كشور مورد استفاده قرار ميگيرد ، راحتي در پخت و لذيذ بودن اين محصول باعث شده است كه يكي از پرطرفدارترين غذاها در بسياري از كشورهاي اروپايي و آسيايي شود كه در بعضي از اين كشورها اين خمير با نام فيلو شهرت يافته است .
با اين خمیر میتوان ده ها نوع غذا ، دسر ، شیرینیِ و ميان وعده غذايي متنوع مانند انواع : سمبوسه ، تارت ، پای ، بورک ، باقلوا و…. را در فر، مایکروفر و یا بر روی اجاق گاز توسط يك تابه تهیه كرد .

فرق خمیر فیلو با یوفکا چیست و هر کدام چه کاربردی دارند؟

برخی از افراد از فرق خمیر فیلو با یوفکا اطلاع نداشته و در بسیاری از موارد، اشتباها این دو خمیر را برای تهیه انواع دسر و غذا به جای یکدیگر به کار می‌برند. این دو خمیر در میزان ترد بودن با هم تفاوت دارند.
از خمیرهای محبوب و مورد استفاده برای تهیه انواع شیرینی‌جات مثل باقلوا ترکی، انواع پیش‌غذاها مانند سمبوسه و پیراشکی مرغ و بورک، یوفکا (Yufka) و فیلو (Philo/Filo) هستند. اما در این میان، موضوع مهم این است که

شاید برای برخی از افراد سوال مطرح شود که فرق خمیر فیلو با یوفکا و کاربرد آن‌ها چیست؟ در این مطلب برای آشنایی با تفاوت و کاربرد این دو نوع خمیر، با ما همراه باشید.
این دو خمیر تفاوت چندانی ندارند؛ اما از جمله تفاوت‌های این دو نوع خمیر می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.
۱.برای استفاده ازخمیر یوفکا،بهتر است قبل از ریختن مواد داخل آن،نیمه پختشود و سپس مورد استفاده قرار بگیرد. این کار صرفا به این دلیل است که در صورت پخت خمیر یوفکا، نگهداری آن آسان‌تر خواهد شد. اما در موردخمیر فیلو، می‌توان آن را به همانصورت خاماستفاده کرد و نیازی به نیمه پخت شدن آن قبل از ریختن مواد نیست.
۲.معمولا خمیر”یوفکا”ترد‌تراز خمیر”فیلو”است؛ اگر قرار است شما خمیر فیلو را استفاده کنید، باید از چند لایه خمیر استفاده کنید و ما بین خمیرها را به کره آغشته کنید، تا دسر یا غذا شما تردتر شود.
۳.درشیرینی‌پزیو تهیه انواع باقلوا معمولا بهتر است از خمیر “فیلو” به دلیل نرم بودن آن استفاده شود.

پيشرفته ترين خط توليد يوفكا از كشور تركيه اقدام به توليد اين محصول در سطح كيفي و كمي بسيار بالا و با رعايت استاندارد هاي ايزو 18001 و 10002 تحت استاندارد سوئيس سرت كشور سوئيس در دو نوع مستطيلي و مثلثي ( مثلثی به جهت پخت متنوع تر غذاها و عدم پِرت خمیر برای مصرف کننده) نموده است تا همچون گذشته پيشتاز در توليد و عرضه محصولات جديد و مفيد در سبد غذايي خانوار باشد .
جذب كم روغن و لذيذ و راحت الهضم بودن اين خمير به دليل وجود پروتئين بالا از ويژگي هاي منحصر به فرد خمير يوفكا است .

 

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید خمیر یوفکا

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک خمیر یوفکا 1531412398 / 1541412343

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید خمیر یوفکا

با جستجو در اطلاعات گمرک تا امروز تعرفه گمرکی اختصاصی به این محصول اختصاص نیافته لذا میزان واردات و صادرات آن نا مشخص میباشد.

وضعیت واحد های فعال تولید خمیر یوفکا

در نمودار زیر تعداد و ظرفیت واحدهای تولید خمیر یوفکا در کشور به تفکیک استان آمده است .

وضعیت واردات و صادرات خمیر یوفکا

نمودار واردات و صادرات خمیر یوفکا در کشور به تفکیک سال در شکل زیر آمده است.

خلاصه بررسی فنی، مالی و بازار طرح تولید خمیر یوفکا

ظرفیت تولید سالیانه : 320 تن
نرخ برابری دلار : 20000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 2500 مترمربع
زیربنای کل : 700 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 22 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 3 میلیارد تومان
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 800 میلیون تومان
نرخ بازده داخلی : 36 درصد

 

نکته مهم

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاري مطرح مي شود. جداول و نمودارها تقريبي است.

امکان سرمايه گذاري با ظرفيتهاي مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاري کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهي مي توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.