سیب-زمینی

طرح تولید درجه بندی و بسته بندی سیب زمینی

بسته بندی محصولات ، همچنانکه ضریب امنیت محصولات کشاورزی را بالا می برد مانع آلودگی ، کاهش ضایعات و افزایش پایداری بیشتر محصولاتی همچون سیب زمینی گردیده است. عرضه بسته بندی شده محصولات علاوه براینکه عمر مصرفی محصولاتی چون سیب زمینی را بالا برده و عرضه آن را یکدست می سازد باعث بالا رفتن شاخص رعایت حقوق مصرف کنندگان گردیده و انگیزه رقابت در بین تولید و عرضه کنندگان محصولات را بالا می برد.

معرفی کد آیسیک مرتبط با طرح تولید درجه بندی و بسته بندی سیب زمینی

طرح توجیهی تولید درجه بندی و بسته بندی سیب زمینی: ۱۵۱۳۲۱۲۳

موارد مصرف و کاربرد درجه بندی و بسته بندی سیب زمینی

سیب زمینی غنی از بتاکاروتن است که وقتی پخته می شود به آسانی جذب می شود. ساقه و برگ های سیب زمینی حاوی سمی بنام سولانین است، بنابراین نباید آن را مصرف کرد، ولی جوشانده رقیق شده همین برگ ها را به عنوان ماده خواب آور و آرامش دهنده اعصاب استفاده می کنند.برخلاف تصور برخی که سیب زمینی را فاقد ارزش تغذیه ای میدانند این محصول از نظر کربوهیدرات ها بسیار غنی بوده و منبع مناسبی برای انرژی است.

اهمیت تولید درجه بندی و بسته بندی سیب زمینی در کشور

ایران جزو پنج کشور تولیدکننده سیب زمینی و پیاز است و نمی توان این دو محصول را که محصولاتی استراتژیک هستند، از چرخه صادرات و واردات کشور حذف کرد چرا که صادرات و واردات لازمه رسیدن به رشد و توسعه اقتصادی در هر کشوری در بسیاری از کشورهای دنیا با برآورد تولید و مصرف داخلی، قسمتی از محصول تولیدی را به خارج از کشور صادر می کنند، به دلیل عدم حمایت از تولید سیب زمینی در سال۸۸ ،تولید این محصول از سوی کشاورزان در سال ۸۹ با استقبال همراه نبود، چرا که تولید آن برای کشاورز مقرون به صرفه نبود از سوی دیگر بارشهای فصلی نیز عامل تشدیدکننده ورود دیر هنگام این محصول به بازار مصرفی شد و نتیجه آن چیزی جز افزایش قیمت نبود بنابراین نمی توان محصولی مانند سیب زمینی را که محصولی استراتژیک است، از چرخه تجارت خارج کرد.

تجهیزات و ماشین آلات طرح تولید درجه بندی و بسته بندی سیب زمینی

ماشین آلات سردخانه
قفسه بندی و باکس پالت
ماشین آلات بسته بندی و سورتینگ

طرح تولید درجه بندی و بسته بندی سیب زمینی

قیمت خط تولید درجه بندی و بسته بندی سیب زمینی

قیمت کل تجهیزات مورد نیاز خط تولید بر پایه استعلام قیمت از شرکت‌های تأمین کننده خط تولید درجه بندی و بسته بندی سیب زمینی، برابر با ۱۹۵۶۳.۲ میلیون ریال بر آورد شده است.

میزان سرمایه مورد نیاز واحد ساخت درجه بندی و بسته بندی سیب زمینی

بودجه: بالای ۱۰ میلیارد تومان
ظرفیت پیشنهادی طرح:۲۵۰۰۰ تن
مساحت زمین مورد نیاز: ۱۵۰۰۰ مترمربع
میزان اشتغال طرح: ۳۴ نفر
طول دوره ساخت پروژه: ۱ سال
سرمایه ثابت: ۳۱،۲۰۷.۲ میلیون ریال

نکته مهم:
امکان سرمایه گذاری با ظرفیتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمایه گذاری کمتر و بیشتر از میزان اعلام شده نیز وجود دارد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)