طرح تولید دستگاه آنالایزر هماتولوژی، بیوشیمی و ادرار

دستگاه آنالایزر هماتولوژی EasyCell یک نوآوری فوق العاده در سیستم خون شناسی است که با استفاده از روش پردازش تصویر و تکنولوژی الگوی تشخیص، بصورت خودکار بین سلول‌های سفید تمایز قائل می شود. این دستگاه به صورت خودکار سلول‌های سفید را در اسمیر خون تعیین موقعیت می کند، سپس سلول ها را دسته بندی کرده و آنها را بر روی صفحه LCD برای کاربر نمایش می دهد.
سیستم خون شناسی بطور معمول دفعات بررسی نمونه تا ۵۰% کاهش می دهد که این عمل از طریق روش های تمایز دستی به وسیله ی میکروسکوپ کاهش می یابد در حالی که به تکنولوژیست برای رسیدن به بازدهی بالا، دقت و سرعت کمک می کند.
علاوه بر آن دستگاه آنالایزر هماتولوژی EasyCell، سلول های قرمز و پلاکت‌ها را برای عملکرد سلول های قرمز، ریخت شناسی و تخمین پلاکت‌ها، نمایش می دهد.
دستگاه آنالایزر هماتولوژی EasyCell از نرم افزار الگوی تشخیصی پیچیده بصری برای مکان یابی و طبقه بندی سلول‌های سفید طبیعی خون، سلول‌های smudge ،NRBC ها و لنفها استفاده می کند؛ سپس تصاویر بر اساس نوع سلول نمایش داده شده و طبقه بندی می شوند.
دستگاه آنالایزر هماتولوژی EasyCell، سلول‌های سفید ناهنجار را مکان یابی کرده و آنها را در گروه Other نمایش می دهد در نتیجه شخص کاربر می تواند بصورت دستی آنها را طبقه بندی کند. اگر کاربر بخواهد هر اسلاید را بررسی کند بین ۸-۵ دقیقه زمان لازم است در حالیکه این دستگاه زمان را به ۲ دقیقه کاهش داده است. دستگاه آنالایزر هماتولوژی EasyCell، گلبول‌های سفید خون را مکان یابی کرده و دسته بندی می کند که این امر برای تکنسین کم تجربه، فوق العاده مفید خواهد بود. انتقال عکس‌ها به آزمایشگاه‌های دیگر برای مشورت و نظر سنجی امکان پذیر است زیرا که تصاویر به صورت دیجیتال ذخیره می شوند.

کاربرد دستگاه آنالایزر هماتولوژی

این دستگاه در درجه اول برای تشخیص کم خونی، لوسمی، ترومبوز و سایر مشکلات مرتبط با تغییر در ثابت های خونی استفاده می شود و در آزمایشگاه های پزشکی و بخش های هماتولوژی بیمارستان یافت می شوند. مدل های خاصی نیز برای استفاده دامپزشکی وجود دارند.

تکنولوژی دستگاه آنالایزر هماتولوژی

مدل های تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در مدیریت نمونه متفاوت هستند. نوع اول معمولاً با سرعت بالاتری فعالیت می کنند. دو روش اصلی شمارش وجود دارد. تشخیص بر اساس امپدانس الکتریکی به صورت تعیین تعداد سلول با تغییرات رسانایی و تعیین حجم توسط تغییر ولتاژ انجام می شود. سیستم های نوری، پرتویی از نور ساطع می کنند که مسیر آن توسط سلول های خونی تغییر می کند و به این ترتیب اندازه و نوع آنها مشخص می شود.

اجزای اصلی دستگاه آنالایزر هماتولوژی

دستگاه آنالایزر هماتولوژی معمولا از سه بخش اصلی هیدرولیك ، پنوماتیك و الكترونیكی تشكیل می گردند.

وظایف سیستم هیدرولیک

وظایف سیستم هیدرولیك شامل برداشت محصول های مورد نیاز دستگاه و نمونه خون یا Aspirating ، تخلیه محلول ها یا خون برداشت شده یا Diapensing ، رقیق سازی نمونه یا Diluting، مخلوط كردن نمونه و محلول ها یا Mixing و افزایش محلول لیز كننده یا Lysing است.

وظایف سیستم پنوماتیک

وظیفه اصلی سیستم پنوماتیك تولید خلاء یا فشار ثابت جهت كنترل دریچه ها و همچنین كنترل حركت محلول ها و نمونه در داخل سیستم هیدولیك است .

وظایف سیستم الکترونیکی

این سیستم توسط یك ریز پردازنده (میكروپروسسور) كنترل می شود و وظایف زیر را به عهده دارد:
1- اندازه گیری وپردازش سیگنال های حاصل از تغییر امپدانس
2- محاسبه و انتقال نتایج به چاپگر یا هر خروجی دلخواه در سیستم
3- ترسیم گراف پارامترهای اصلی
4- كنترل زمان اندازه گیری و توالی تست ها
5- اجرای برنامه Q.C و كالیبراسیون سیستم
6- ذخیره و بازیابی (Save & Load) نتایج

اتوآنالایزر بیوشیمی چیست؟

دستگاه اتوآنالایزر بیوشیمی ابزاری است که از سرم خون یا نمونه ادرار، برای اندازه‌گیری اجزای مختلف مانند قند، کلسترول، پروتئین، آنزیم‌ها و غیره استفاده می‌کند، مورد استفاده مراکز درمانی و بهداشتی یا بیمارستان‌ها قرار می‌گیرد تا با بررسی‌های مبتنی بر نتایج داده‌های عینی، موجب تشخیص زودهنگام بیماریها و به تبع آن، بهبود فرایند درمان و حتی پیش آگهی از بعضی بیماری‌ها می‌گردد. علاوه بر این، با توجه به افزایش هزینه‌های پزشکی، انتظار می رود که تجهیزات پزشکی جدید، به لحاظ اقتصادی نیر کارآمدتر از گذشته طراحی گردند. این دستگاه‌ها با استفاده از حجم بسیار کم نمونه و مواد واکنش دهنده و همچنین با سرعت بسیار بالا و پردازش فوق دقیق که ویژگی منحصر به فرد آنهاست انواع تركیبات داخل خون را آنالیز و اندازه گیری می‌نمایند.

تاریخچه اتوآنالایزر

اتوآنالایزر بیوشیمی، یک آنالایزر خودکار و تمام اتوماتیک است که با استفاده از تکنیک آنالیز سیال پیوسته یا (Continuous Flow Analysis (CFA کار می‌کند که اولین بار توسط شرکت تکنیکون Technicon ساخته شده است. این ابزار در سال 1957 توسط پروفسور لئونارد اسکگس اختراع شد و پس از آن توسط شرکت تکنیکون Technicon Corporation جک وایتهد، تجاری سازی و تولید انبوه شد. اول تنهاب وسیله ای برای تجزیه و تحلیل بالینی بود، اما روش های تحلیل صنعتی به زودی به آن اضافه شد. طراحی فنی این محصول، بر اساس جداسازی با استفاده از جریان مستمر حباب‌های هوا است

اساس کار اتوآنالایزر

اتوآنالایزر، ابزاری برای انجام آزمایش‌های بیوشیمیایی است و می‌تواند بیش از ۱۰۰ نوع از ترکیبات داخل خون را اندازه‌گیری نماید. اصل کلی که اندازه‌گیری مذکور بر آن استوار است به زبان ساده شبیه به آزمایش ید-نشاسته ای است که از زمان کلاس‌های علوم مدرسه به یاد درید. اگر خاطرتان باشد، زمانی‌ که شما محلول ید را به محلول نشاسته اضافه می‌کردید محلول فورا به رنگ آبی تغییر رنگ می‌داد و وجود نشاسته تایید می شد. بعلاوه، شاید یادتان مانده باشد که اگر بزاق دهان، به این محلول اضافه شود، رنگ آبی آن، ناپدید خواهد شد که این خود به دلیل وجود آنزیمی به نام آمیلاز در بزاق دهان است که باعث حل شدن نشاسته می‌گردد. اتوآنالایزرهای بیوشیمی نیز، از این نوع واكنش بهره می‌برند و مقداری از یك ماده ویژه در خون را به همان مقدار رنگ، برای اندازه‌گیری تبدیل می‌كنند. این روش كالریمتریك با رنگ‌سنجی نام دارد روشی کاملا قدیمی که سایه‌ای از رنگ‌ها تولید می‌شوند که با چشم غیر مسلح هم دیده می‌شود. اساس ارزیابی در واقع همان است که در زمان کیمیاگری باستان کاربرد داشته است اما اتوآنالیزرهای بیوشیمی جدید، با نوآوری و فناوری، همان فرآیند اندازه‌گیری و انجام کار را به جای روش دستی و اسپکتروفتومتر ، به شکل تمام اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام می دهند.

کد آیسیک مرتبط با صنعت تولید آنالایزر هماتولوژی، بیوشیمی و ادرار

کد آیسیک مخفف International Standard Industrial Classification (سیستم بین المللی طبقه بندی استاندارد صنایع) است. کد گذاری به عنوان روش ساده و دقیق برای تعیین هویت کالا، قطعات ، مدارک و اموال ، سالها است که در سطح شرکت هاو زنجیره های تأمین مورد استفاده قرار می گیرد.
کد آیسیک آنالایزر ادرار 3311512945

کد تعرفه گمرکی مرتبط با صنعت تولید آنالایزر هماتولوژی، بیوشیمی و ادرار

تعرفه یا به عبارت دیگری(TARIFF) یک نوع معیار رقمی و یا عددی می باشد برای شناسی و تعیین جایگاه کالا در ترخیص کالا .
تعرفه گمرکی میزان حقوق ورودی قابل پرداخت برای ورود کالا می باشد.تعرفه گمرکی در بستر تاریخ مبتنی بر سیستم و روش های خاصی از قبیل اداره گمرک،آمار،حمل و نقل،بیمه و غیره طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد.
کد تعرفه گمرکی آنالایزر ادرار 90278090 میباشد.

وضعیت واردات و صادرات آنالایزر ادرار

پیش بینی وضعیت سرمایه گذاری طرح تولید دستگاه آنالایزر هماتولوژی، بیوشیمی و ادرار

ظرفیت تولید سالیانه : 1100 دستگاه
نرخ برابری دلار : 24000 تومان
مساحت زمین موردنیاز : 1500 مترمربع
زیربنای کل : 500 مترمربع
تعداد نیروی انسانی مورد نیاز : 16 نفر
میزان سرمایه گذاری ثابت : 6.5 میلیارد تومان (بدون احتساب هزینه زمین)
ارزش ماشين آلات و تجهيزات : 4 میلیارد تومان
نرخ بازده داخلی در سال مبنا : 39 درصد

درخواست تهيه طرح توجيهی

اين طرح صرفا به عنوان يک ايده سرمايه گذاری مطرح می شود. جداول و نمودارها تقريبی است.

امکان سرمايه گذاری با ظرفيتهای مختلف و به تبع آن سطح سرمايه گذاری کمتر و بيشتر از ميزان اعلام شده نيز وجود دارد.

درصورت نياز به تدوين طرح توجيهی می توانيد با شرکت تماس حاصل فرماييد يا فرم اوليه سفارش طرح را تکميل نمائيد.

درخواست خدمات مشاوره سرمايه گذاری

براي تحقق يک ايده به کسب وکار موفق بايد آن را از ابعاد گوناگون مانند بازار، توجيه اقتصادی، شرايط سرمايه گذاری، مدل سازی کسب وکار، زيرساخت های فنی و فرآيند های توليد مورد مطالعه قرار گيرد.
در صورت تمايل به دريافت خدمات (مطالعه فرصت سرمايه گذاری، تحقيقات بازار، طراحی مدل کسب و کار و سيستم سازی کسب و کار) می توانيد پرسشنامه درخواست خدمات مشاوره را تکميل نمايئد و يا با دفتر شرکت تماس حاصل فرمائيد. کارشناسان گروه ايطرح آمادگی دارند پيشنهادهايی شامل شرح خدمات متناسب با نياز کسب و کار شما را تنظيم نموده و با قيمت رقابتی جهت تصميم‌گيری در اختيار تيم‌های راه انداز، استارتاپ‌ها و مديران کسب و کارها قرار دهند.

 

 


درصورت تمايل به اين مطلب امتياز دهيد: